Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Sethariel
2008-12-29, 00:38
[Przedmioty Magiczne] Rękawice Szermierza
Autor Wiadomość
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 38
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2007-03-30, 12:34   [Przedmioty Magiczne] Rękawice Szermierza

edit mod:[Lepiej dodawać własne przedmioty z [indeksem], bo inaczej, po dodaniu kilku komentarzy do danego przedmiotu się będzie można pogubić

Rękawice Szermierza

Opis:
Rękawice Szermierza są jednym z bardziej pożadanych magicznych przedmiotów na różnej maści dworach, jako że ich posiadanie jest pośród praktykujących starożytną sztukę honorowego pojedynku uważane za dowód odwagi, sprawności ostrza i zimnej krwi, a także sprytu i doskonałego, odpowiedniego dla prawdziwego szermierza stylu.
Większość posiadaczy tych rękawic to Adepci, prawie zawsze Fechtmistrze, niekiedy zdarzają się wśród nich Wojownicy, czy Zbrojmistrze. Historia zna tylko dwa przypadki posiadania rękawic przez magów, zaś historia o Chursie Złodziejce Honoru, która była jedynym w historii Barsawii Złodziejem noszącym Rekawice jest powszechnie znana młodym szermierzom, jako doskonały przykład do czego potrafi szermierza doprowadzić pycha.
Rękawice wiążą się ze starożytnym zwyczajem, którego przestrzegają nawet Theranie... A mianowicie:
Jeżeli w przypadku wyzwania jeden z szermierzy nosi Rękawice, jeśli przegra pojedynek z powodu braku opanowania, czy tez przez niedostateczne zaangażowanie, czy po prostu zbyt niskie umiejętności, jest on zobowiązany w rytualny sposów przekazać Rękawice zwycięzcy, w ten sposób oddając mu cześć i honory. Ma jednakże prawo do rewanżu w ciągu roku i dnia, a jeśli w rewanżu wygra, Rękawice są mu zwracane.
Jeśli obaj szermierze noszą Rękawice, przegrany zobowiązany jest przekazać rękawice uczniowi swego zwycięskiego przeciwnika, jednakże w tej sytuacji uczeń musi w ciągu roku i dnia wyzwać i pokonać właściwiela Rękawic, inaczej będzie musiał je zwrócić.
W żadnym razie szermierzowi nie wolno oddawać Rękawic, które nie są jeszcze jego własnością (tj. jeśli nie wygrał w pojedynku rewanżowym, lub też nie pokonał darczyńcy). Także sprzedanie, czy utrata rękawic uznawana jest za plamę na honorze, która czyni z takiego szermierza osobę pogardzaną i uznawaną za niegodną zaufania. Nawet pojedynek z nim staje się niehonorowy.
Rękawice zwykle otrzymuje się od Zbrojmistrzów, którzy je wykonują, jednakże rzadko kiedy przekazują je oni ot tak, po prostu. Zwykle wiąże się to z wnikliwym badaniem kandydata, a także z misją, lub zadaniem, które ma przetestować jego kunszt, honor i męstwo.
Znalezienie Rękawic wiąże się także ze zwyczajem, który wymaga wyzwania i pokonania własnego mistrza w przeciągu roku i dnia od znalezienia rękawic, a jeśli to niemożliwe, wyzwania i pokonania innego szermierza, który mógłby jego mistrzem zostać. W wielu przypadkach z resztą tak się dzieje i często wdzięczny uczeń przekazuje Rękawice mistrzowi, co uznawane jest za jeden z największych dowodów uznania od wdzięcznego ucznia, zaś obdarowani w ten sposób mistrzowie cieszą się ogromnym poważaniem. Mówi się także, że w takiej sytuacji zdarzało się, że rękawice zyskiwały ogromną moc, stając się przedmiotami wątkowymi.

Mechanika:
Rękawice wykonywane są ze skóry jaszczura, przy czym pochodzenie tej skóry rzadko kiedy jest istotne. Oczywiście, krążą legendy o Rękawicach wykonanych ze skóry Smoka, czy jaszczurzego Horrora, jednakże nikt dotąd ich nie potwierdził. W materiał Rękawic - zawsze mistrzowsko wykonanych i misternie zdobionych - wplata się esencje żywiołow Ziemi i Powietrza. Sprawiają one, że dłonie szermierza nie pocą się, zaś jego chwyt jest zawsze pewny i stabilny. Ponadto zdobienia na Rękawicach delikatnie rozbłyskują, rozpraszając przeciwnika i dekoncentrując go. Często w wykonaniu Rękawic wykorzystuje się magię krwi, nadając im odrobinę kapryśnego życia.

Dzięki temu własciciel Rękawic otrzymuje premię +2 do Obrony w przypadku prób rozbrojenia go, lub w inny sposób pozbawienia broni.
Ponadto otrzymuje on premię +1 do wszystkich testów przeciwko zdekoncentrowanem przeciwnikowi, takich jak Rozbrojenie, Przewidywanie ciosu, czy Prowokacja.
Jeśli noszący Rękawice został ich właścicielem został nim w honorowy sposób (opisany powyżej), premia ta rośnie do +2, zaś on sam staje się odporny na działanie magii innych Rękawic - nie podlega rozproszeniu przez rozbłyski na rękawicach przeciwnika. Ponadto, jego pewność siebie znacznie wzrasta dzięki magii rękawic, podnosząc o +1 jego obronę społeczną w walce. Tego efektu nie neguje magia rękawic przeciwnika.
Dodatkowo, rękawice zapewniają Pancerz fizyczny w wysokości 5 punktów wobec ataków na dłonie, nadgarstki i przedramiona.

[ Dodano: 2007-04-11, 13:17 ]
No dobrze... Ktos ma jakies sugestie? Cos poprawic, dodac, zbalansowac?
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-12-29, 00:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo