Poprzedni temat :: Następny temat
Magia i Miecz
Autor Wiadomość
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2014-03-21, 16:41   Magia i Miecz

Obiło mi się o uszy, że magazyn ten ma powrócić do życia i być drukowanym.
Ktoś słyszał może coś więcej o tym projekcie?

Ze strony
http://www.magiaimiecz.net/
niewiele można się dowiedzieć.
_________________
Habibsite.pl
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2014-03-25, 21:33   

Pierwsze słyszę i ciekaw jestem efektu. Ostatnie lata MIMa były słabe dla pisma, ale numery z drugiej połowy lat 90-tych były wspaniałe.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2014-03-29, 12:14   

Ja myślałem że to premiera na Pyrkonie będzie. Już rączki zacierałem. ;]
Swoją drogą, był ktoś na Pyrkonie w tym roku?
_________________
Habibsite.pl
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2014-04-11, 21:50   

Cytat:

Odrobinę odsapnęliśmy po Pyrkonie i... działamy dalej.
Dziękujemy wszystkim, którzy mieli dla nas miłe słowa i pomysły, z pokorą wysłuchujemy głosów krytycznych.
W Poznaniu rozdaliśmy wraz z Wspieram.to ponad 50 koszulek i ponad 100kę badgy Magii i Miecza. Przepraszamy jeśli ktoś się nie załapał, ale... no cóż nie obiecywaliśmy, że każdy coś dostanie. Mam nadzieję, że ci którzy otrzymali będą je z dumą nosić i prezentować.
Teraz czas na nieco informacji, na które z pewnością czekacie - podsumowanie tego o czym mówiliśmy na Pyrkonie, pisaliśmy w odpowiedzi na Wasze komentarze plus trochę nowości.

1. Kiedy? Równo za 50 dni rusza projekt crowdfundingowy na wspieram.to, od którego rezultatów będzie zależeć finalny kształt pisma - to jaki będzie wasz entuzjazm dla naszego projektu wpłynie m.in. na objętość numeru, częstotliwość ukazywania, czy dodatkowe materiały.
Pierwszy numer trafi w Wasze ręce na początku wakacji (szczegółowe informacje o dacie debiutu - wraz z uruchomieniem crowdfundingu).

2. Jak? Magia i Miecz będzie startować jako kwartalnik, mający ponad 90 stron w formacie B5, czarno-biały z kolorową okładką.
Na początku dostępny będzie przede wszystkim w crowdfundingu, od którego rezultatów zależeć będzie jego finalny kształt. Będzie dostępny w prenumeracie, sprzedaży przez nasz sklep internetowy (www.rpgsklep.pl) oraz na niemal wszystkich konwentach.

3. Co? Będziemy pisać o RPGach. I trochę o LARPach.
O najróżniejszych grach, ale tylko takich które wciąż "żyją" na rynku - wydawane są do nich dodatki lub - co najmniej - mają dużą i aktywną grupę fanów. Będziemy oczywiście pisać sporo o Fajne RPG (Savage Worlds, Wolsung czy systemy indie) - trudno abyśmy nie pisali o własnych RPG - ale zdecydowanie nie tylko i nie wyłącznie.
Chcemy aby przeważały treści almanachowe, materiały przydatne dla wszystkich graczy i mistrzów gry, ale oczywiście będą także materiały do poszczególnych systemów.
Do tego wywiady, felietony, historia RPGów, dział humorystyczny i wiele, wiele innych rzeczy - takich, o jakich chcecie czytać.

4. Kto. Skład redakcji jeszcze się krystalizuje, mamy mnóstwo dodatkowych propozycji i szczegóły będziemy jeszcze ujawniać, ale podstawowy zespół redakcyjny to Maciej Sabat (lucek), Tomasz Chmielik (Sting), Jacek Gołębiowski (Darken) oraz Michał Stachyra (Puszon).
Grupa stałych współpracowników, czy osób, które zgodziły się dla nas pisać jest niezwykle szeroka i cały czas się zwiększa - będą wśród nich liczni redaktorzy dawnej Magii i Miecza z Tomkiem Kreczmarem, JeRzym Rzymowskim czy Toreadem na czele, osoby tak zasłużone dla RPGów jak Michał Mochocki, Michał Sołtysiak, Artur Ganszyniec, Piotr Koryś czy grupa Lans Macabre oraz Fajne RPG, a także pisarze i publicyści tacy jak Krzysztof Piskorski, Jacek Komuda czy Michał Studniarek. A to dopiero początek listy.

Nie sposób nie wspomnieć także o licznych gościach zagranicznych, których teksty uświetnią łamy naszego pisma. Najlepiej przejrzyjcie RPGowych gości Pyrkonu z ostatnich trzech edycji - będziecie wtedy wiedzieć kogo należy się spodziewać:)

I oczywiście jesteśmy otwarci na wszelkie nowe, kreatywne osoby - wkrótce opublikujemy stosowną zachętę i informację.

5. Gdzie. Wszelkich informacji szukajcie na naszej stronie internetowej www.magiaimiecz.net oraz FBkowym profilu:
https://www.facebook.com/magiaimiecz.net

pozdrawiam w imieniu całego teamu
Michał 'Puszon' Stachyra, wydawca

PS: Na http://magiaimiecz.cupsell.pl/ można kupować koszulki MiMowe. Ich zakup wspomoże crowdfunding Magii i Miecza
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2014-06-22, 12:35   

Witajcie
I co ? Udał się im ten crowdfunding? Bo przeróżne opinie w internecie do mnie docierały...
Magnes chyba gdzies pisał, że to takie trochę jechanie na sentymencie i nadziejach, a ja się z tym całkowicie zgadzam. Era "czasopism" niestety jest już dawno za nami (pisze niestety, bo to dla mnie, emeryta rpgowego "stare dobre czasy") i teraz rację bytu mają przeróżne formy wszechobecnych social-media.
Więc postać "papierowego" kwartalnika moim zdaniem mija się z celem. Dokumenty elektroniczne, optymalizowane pod wszelkiej maści urządzenia mobilne - owszem. Do tego żywy portal sprzężony z G+/Fc/Tw gdzie redaktorzy mogliby na bieżąco kreować rzeczywistość nowego MiMa... owszem.

Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie?

pzdr
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-22, 21:55   

Udać się udał, 97k przy celu 10k to niezły wynik.

Fajnie by było, gdyby w ED mógł pojawić się kącik EDkowy (choćby art opisujący nową edycję)
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2014-06-23, 18:27   

Kosmit napisał/a:
Fajnie by było, gdyby w ED mógł pojawić się kącik EDkowy (choćby art opisujący nową edycję)


Wróble ćwierkają, że jest na to (kącik ED) szansa ;)
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-24, 15:24   

Zastanawia mnie, co w takim kąciku mogłoby się pojawić.
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2014-06-25, 18:54   

Przede wszystkim przygody, ale bardziej w postaci krótkich szkiców/pomysłów. Może jakieś poradniki/artykuły o danym aspekcie Earthdawna. Ewentualnie legendy z pomysłem na przygodę. Raczej nie chciałbym widzieć kolejnych przedmiotów magicznych, potworów czy innego tego typu materiałów.

A ty jaki masz pomysł?
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-26, 22:58   

Ja bym chciał dodać do tego co napisałeś lokacje i BNów z sesji earthdawnowców ;)
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo