Poprzedni temat :: Następny temat
Therańskie imiona
Autor Wiadomość
Auraya 
Uczeń III Kręgu
Złodziej/MŻ


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sie 2011
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-07, 01:14   Therańskie imiona

Takie nietypowe pytanko do osób, które czytały trochę więcej o imperium Therańskim:
czy imiona w Therze różnią się od Barsawiańskich? Jeśli tak, to czy moglibyście mnie wspomóc przykładami elfich i ludzkich (męskich) imion?

Chyba miałam kiedyś w łapkach podręcznik o Therze, ale jakoś... wyparował :P albo dobrze się maskuje ;)
_________________
Because, really, "Kill it with fire" should be your FIRST reaction to a problem!
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2012-10-07, 23:30   Re: Therańskie imiona

Auraya napisał/a:
Takie nietypowe pytanko do osób, które czytały trochę więcej o imperium Therańskim:
czy imiona w Therze różnią się od Barsawiańskich? Jeśli tak, to czy moglibyście mnie wspomóc przykładami elfich i ludzkich (męskich) imion?

Chyba miałam kiedyś w łapkach podręcznik o Therze, ale jakoś... wyparował :P albo dobrze się maskuje ;)


Therański oparty jest na Sperethiel (elficki), więc celowałbym w imiona podobne do elfickich. Dla mnie Thera zawsze była w jakiś sposób uosobieniem Imperium Rzymskiego, więc wymyślając therańskie imiona zawsze też miałem to na względzie. Czyli wszelkie -mus -tus -is -as i tym podobne na końcu imienia.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2012-10-11, 03:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2012-10-08, 13:31   

Ja czasem nawet w grekę wchodziłem z imionami therańskimi.
Ale z tego co pamiętam, to imiona były wymyślane zazwyczaj na pałę w ED.
_________________
Habibsite.pl
 
 
Auraya 
Uczeń III Kręgu
Złodziej/MŻ


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sie 2011
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-08, 20:36   

Dzięki za rady :-D

A ma ktoś z Was podręcznik Imperium Therańskie?
_________________
Because, really, "Kill it with fire" should be your FIRST reaction to a problem!
 
 
Bleddyn 
Czeladnik V Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 133
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-10-08, 22:41   

Większość pewnie posiada.:)

W czym pomóc?
 
 
Auraya 
Uczeń III Kręgu
Złodziej/MŻ


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sie 2011
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-09, 20:42   

Chciałam się dowiedzieć jak wojsko Therańskie zapatruje się na Barsawian ale już po bitwie o Powietrzną Przystań.

No i zerknąć, jakie imiona tam występują - czy faktycznie położyli na to krechę i nadawali jak leci, czy, tak jak koledzy wyżej sugerowali, bardziej pod Rzym.

Trzecia rzecz - poszukuję bardzo ważnej, wysoko postawionej i powszechnie znanej osoby z Imperium Therańskiego, jakiegoś arystokraty może, albo sławnego generała.
_________________
Because, really, "Kill it with fire" should be your FIRST reaction to a problem!
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-10, 17:14   

Ja bym stawiał raczej na imiona zbliżone do greckiego, bo z tego co mi wiadomo to sama wyspa w ED i SR (jako zatopiona atlantyda) była tam gdzie Grecja. Zresztą nawet było miasto o takiej nazwie :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Ancient_Thera
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2012-10-10, 19:34   

Auraya napisał/a:
Chciałam się dowiedzieć jak wojsko Therańskie zapatruje się na Barsawian ale już po bitwie o Powietrzną Przystań.

Niewdzięczni barbarzyńcy z prowincji/dzikusy/niewolnicy. Theranie mają o sobie bardzo wysokie mniemanie, jako przedstawiciele 'wyższej' cywilizacji. Patrz casus kolonializmu w naszej rzeczywistości.

Auraya napisał/a:
No i zerknąć, jakie imiona tam występują - czy faktycznie położyli na to krechę i nadawali jak leci, czy, tak jak koledzy wyżej sugerowali, bardziej pod Rzym.

Co nieco ich jest w Imperium Therańskim. Podręcznik do znalezienia na chomiku na pewno. Mam wrażenie, że dość chaotycznie są te imiona inspirowane, bo nie widzę żadnych reguł. Są bardziej jak klasyczne imiona z fantasy.


Auraya napisał/a:
Trzecia rzecz - poszukuję bardzo ważnej, wysoko postawionej i powszechnie znanej osoby z Imperium Therańskiego, jakiegoś arystokraty może, albo sławnego generała.

Kypros, Gubernator Barsawii, jego poprzednik Gubernator Povelis, zastępczyni Povelisa Tularch - obecnie Admirał floty imperium w Barsawii, krótko zastępowała Povelisa, który popełnił samobójstwo po fiasku ataku na Barsawię. Legionem z Powietrznej Przystani rządzi generał Crotias.

EDIT: Słowniczek w podręczniku o imperium ma łacińskie z brzmienia i pochodzenia terminy, jak praetor, czy confectio.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
Ostatnio zmieniony przez Kot 2012-10-10, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Auraya 
Uczeń III Kręgu
Złodziej/MŻ


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sie 2011
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-11, 14:53   

Dzięki Kot :-D

Jesteś skarbnicą wiedzy ;-)
_________________
Because, really, "Kill it with fire" should be your FIRST reaction to a problem!
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2012-10-11, 16:03   

Nah, tylko posiadaczem pdf'a.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo