Poprzedni temat :: Następny temat
[ED3] Favored Mount
Autor Wiadomość
Cezary 
Nowicjusz

Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-01, 00:09   [ED3] Favored Mount

Witam,
Mam pytanie dotyczące opisu tego knacka a mianowicie czy na przyzwanym duchu gryfa można normalnie latać? W opisie widnieje wzmianka iż przywołany duch ma charakterystyki z podręcznika a przyzwanie wierzchowca który posiada "Flying Movement Rate" lub jego udźwig wyrażany jest w tonach zamiast standardowych 2 pkt wyczerpania kosztuje 4.
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-09-01, 10:15   

Opis rozwnięcia wskazuje, że tak. Analizowałem to jakiś czas i nie znalazłem żadnych sprzeczności w zasadach. Pamiętaj jednak, że taki wierzchowiec może zostać zabity jak normalny, a ponadto najzwyczajniej w świecie zniknąć po udanym teście Rozproszenia Magii (Dispelling Magic) o Stopniu Trudności zależnym od aktualnego Poziomu talentu (tabelkę znajdziesz na stronie 138 Player's Guide). A upadek może zaboleć.

I jeszcze a propos charakterystyk... gryf, słoń, grzmotorożec czy koza dalej mają charakterystyki takie jak podane w opisie talentu. Różni je, poza kształtem oczywiście, tylko Udźwig i Szybkość (w tym posiadanie możliwości lotu) - tylko na te dwie cechy wskazuje opis rozwinięcia; nie ma nic o zdobyciu typowych dla danego stworzenia zdolności. Waga samych wierzchowców pozostaje żadna, bo są duchami i z tego samego też powodu (bycie duchem, służebnym, jak mi się wydaje) nie wydaje mi się logiczne, aby zmieniać jakiekolwiek inne ich statystyki.

Korzystając z rozwinięcia, zamiast użyć talentu i otrzymać szybkiego "riding horse" z Szybkośią 10 (ew. mniejszy/większy rozmiarowo odpowiednik dla krasnoluda czy trolla), zmieniamy kształt, ale spada (zazwyczaj) u takiego wierzchowca Szybkość za cenę (zazwyczaj) zwiększonego Udźwigu i możliwości latania.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Cezary 
Nowicjusz

Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-02, 11:27   

"The Favored Mount uses the statistics of one of the animals listed on the Mounts Table of the Player’s Guide (p. 272) and detailed in the Creatures chapter of the Gamemaster’s Guide." - ja to rozumiem w sposób iż słoń ma staty słonia a koń konia.

W uproszczeniu można powiedzieć że jakiego się przywoła takiego się ma, i nie wiem tylko czy dobrze Cię zrozumiałem, ale wielkością nie można szastać od tak sobie.
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-09-02, 11:45   

Cezary napisał/a:
W uproszczeniu można powiedzieć że jakiego się przywoła takiego się ma, i nie wiem tylko czy dobrze Cię zrozumiałem, ale wielkością nie można szastać od tak sobie.

To będziesz kazał wietrzniackiemu Kawalerzyście jeździć na koniu bojowym odpowiednim dla człowieka zamiast miniaturce (mam tutaj na myśli sam talent bez żadnych rozwinięć)?

Cytat:
ja to rozumiem w sposób iż słoń ma staty słonia a koń konia.

No i masz rację. Mój błąd - pominąłem końcówkę zdania.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2011-09-02, 11:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-02, 19:02   

Wietrzniaki mają chyba odpowiednie mounty do swojej wielkości.
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo