Poprzedni temat :: Następny temat
[ED3] Critical Hit
Autor Wiadomość
razan 
Czeladnik V Kręgu


Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-23, 03:06   [ED3] Critical Hit

Czy poziom tego talentu dodawany jest do Testu Obrażeń jako bonus (czyli wynik testu plus poziom talentu), czy też jako Rank bonus (stopień testu obrażeń zwiększany jest o poziom talentu)?
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2011-08-29, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-08-23, 05:03   

Jak wolisz/wolicie...
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2011-08-23, 19:04   

Ja jako MG dodaję Poziomy bo jest szybciej i łatwiej. Za to moi gracze robią i tak, i tak. Zależy co im się widzi jako lepsze rozwiązanie.
_________________
Habibsite.pl
 
 
razan 
Czeladnik V Kręgu


Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-23, 23:07   

Już dostałem oficjalną odpowiedź.

Dodaje się do wyniku.
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-08-23, 23:17   

Ręce i cycki opadają... przeczytaj sobie stosowny ustęp z "Game Concepts" (choć ten akurat nie jest zbyt jasny) i użyj opcji "Search" na RB-owym forum, gdzie z pięć innych osób o to samo co Ty pytało. A odpowiedź army to nie wiem... wrzuć sobie w translator, bo albo nie znasz angielskiego, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem albo najzwyczajniej w świecie trollujesz. A w żadnym z tych przypadków nie widzę sposobu w jaki miałbym Ci wytłumaczyć tak podstawową sprawę. Bo prościej niż tak, jak zrobiłem to za pierwszym razem nie da się.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2011-08-24, 01:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-24, 11:45   

Omygy, chciało Ci się pisać takiego długiego posta, żeby mu to wytknąć?

U mnie dodajemy poziomy do wyniku, zamiast zwiększać stopnie, bo jest szybciej, ale w przyszłości pewnie będziemy dodawać do stopni.
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-08-24, 12:25   

Nie, żeby wytknąć tylko upomnieć i skłonić do dalszych poszukiwań :-)
Zabieranie zdania w autorytarny sposób bez wnikliwej (czy choćby pobieżnej) analizy razi brakiem kompetencji do wypowiadania takiego zdania i ukazuje podstawową nieznajomość tematu. Jak się komuś nie spróbuje uzmysłowić, że może się mylić to będzie chodził i głosił coś co mu się wydaje poprawne jako poprawne i wprowadzał innych w błąd.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
razan 
Czeladnik V Kręgu


Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-24, 14:31   

Bez komentarza serafinku.
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2011-08-24, 17:24   

Bo to jest tak, że niby powinno się dodawać do wyniku w ED3, ale twórcy proponują opcjonalnie także zwiększanie Poziomów i rzuty kostkami wyższych Stopni. (Poprawcie mnie jeśli się mylę, nie mam przy sobie podręczników.)
_________________
Habibsite.pl
 
 
Bleddyn 
Czeladnik V Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 133
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-08-24, 23:31   

Raczej odwrotnie.
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-08-25, 01:02   

Po pierwsze, razan, to daruj sobie protekcjonalizm i udawanie kulturalnego gdy jedyne, co masz do ukrycia to niekompetencja. Ja w stosunku do Ciebie tanich chwytów retorycznych nie stosuję i okazuję minimum szacunku (TAK, okazywanie dezaprobaty to szacunek; brakiem szacunku jest pobłażliwość).

Po drugie, powtórzę to, jesteś w błędzie i bliżej prawdy jest Habib.

Po trzecie, a jednocześnie, to samo co drugie, Bleddyn, też jesteś w błędzie.

I po czwarte, znowu się powtórzę, odpowiedź army w translator i "search" na forum albo pytanie na poziomie do mnie. A jak nie to się walcie, bo z trollami nie będę dyskutował na argumenty, lecz wyzwiska.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Auraya 
Uczeń III Kręgu
Złodziej/MŻ


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sie 2011
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-25, 11:49   

Zwykle nie wypowiadam się na temat mechaniki, ale wątek mnie zaciekawił. Szkoda, że tyle jadu i braku szacunku, o który "prosisz" sirserafin pojawia się w Twojej wypowiedzi:

sirserafin napisał/a:
A jak nie to się walcie, bo z trollami nie będę dyskutował na argumenty, lecz wyzwiska.


W końcu są tu sami pasjonaci i, jako osoba kulturalna, za którą jak zrozumiałam się uważasz, powinieneś odpowiedzieć na pytanie albo zignorować wątek, skoro uważasz, że autor się powtarza. Bo Ty też nie jesteś nieomylny i nie byłoby Ci miło, gdyby ktoś Cię potraktował w ten sposób.
_________________
Because, really, "Kill it with fire" should be your FIRST reaction to a problem!
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-25, 12:34   

Z nim się nie da dyskutować normalnie.

Od siebie dodam tyle, że jeśli ktoś pyta tutaj, to po co odsyłać go na forum RB? Myślałem, że forum ma ułatwiać życie i sprawiać, że gdy ktoś będzie szukał rozwiązania przez google chociażby, to może wejdzie i się zainteresuje forum i poszerzy społeczność, która i tak duża nie jest.
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-08-25, 13:44   

Ja siebie za osobę kulturalną nie uważam. Uważam się natomiast za osobę dosyć obeznaną z mechaniką i dość dobrze znam wątki prowadzone na forum RB w tej dziedzinie przez kilka ostatnich lat. I jak widzę posty Razana na obu forach zamieszczone i jego niezrozumienie uzyskanej odpowiedzi oraz butę, gdy twierdzi, że wie co i jak to ch... mnie strzela.

A sprawa jest prosta... oficjalna odpowiedź to "róbta se jak chceta - nic nam do tego" (a jest tak, bo 3ed stara się wszystkim dogodzić i narzucać jak najmniej ograniczeń). Są pewne utylitarystyczne aspekty tego czy tamtego rozwiązania (i można te "za i przeciw" odszukać w różnych wątkach na oficjalnym forum, choć są tak oczywiste, że nie widzę sensu ich przytaczania, ale ew. mógłbym to zrobić, gdyby ktoś poprosił) i tyle. Jak ktoś chce twierdzić, że jego rozwiązanie jest lepsze to tak jakby wierzący ateiście próbował wmówić (lub "udowodnić"), że Bóg istnieje.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2011-08-25, 13:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Auraya 
Uczeń III Kręgu
Złodziej/MŻ


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sie 2011
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-25, 14:24   

Ej, ale to jest mój MG i tylko moja drużyna może na Nim bezkarnie psy wieszać :-P

A tak serio, to zgadzam się z Kosmitem - trzeba pisać, pytać, odpowiadać, propagować się w sieci i być dla siebie miłym bo takich "wariatów" jak my jest strasznie mało ;-)
_________________
Because, really, "Kill it with fire" should be your FIRST reaction to a problem!
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2011-08-25, 17:45   

Kosmit napisał/a:
Z nim się nie da dyskutować normalnie.

;-)
Bleddyn napisał/a:
Raczej odwrotnie.

Miałem na myśli raczej, że jest to opcjonalne rozwiązanie.
_________________
Habibsite.pl
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2011-08-26, 08:58   

Sirserafin, masz rację, ale niepotrzebnie się tak unosisz.
W przypadku 3 edycji jest to kwestia uznania. Ja zawsze dodawałem do stopnia talentu. Do wyników testów zwykłem dodawać tylko w przypadku tymczasowych, krótkotrwałych premii. Tak to działa w Classicu i jest to wygodne.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2011-08-26, 13:59   

Cryingorc, tyle że to zależy od tego czy grasz w 'starym stylu' (modyfikując stopnie), czy nie (modyfikując wynik). Podręcznik Gracza ED3, strona 14. Co oznacza, że wszyscy mają rację.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo