Poprzedni temat :: Następny temat
[ED3] Akrobatyczny Atak
Autor Wiadomość
razan 
Czeladnik V Kręgu


Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-09, 23:58   [ED3] Akrobatyczny Atak

Mała dyskusja powstała u nas podczas sesji (zamiast po...). Czy po udanym teście Akrobatycznego Ataku to najbliższy Test Ataku musi być udany czy jakikolwiek? Moi Wojownicy mogą atakować 3 razy w rundzie, czy którykolwiek udany atak wystarczy czy musi to być pierwszy zaraz po teście A.A.?

I kolejna sprawa zgodnie z zasadami udany Test Ataku to taki który przebije obronę przeciwnika czy taki który faktycznie trafi? Bo przecież zawsze można uniknąć.
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-02-10, 11:08   

Akrobatyczny Atak nie jest Testem Ataku, jest testem talentu. W jego wyniku nikt nie jest trafiony, adept tylko testuje talent przeciwko OF otaczających go przeciwników.

Jeśli chodzi o sam test ataku to zwykle bazą jest pierwszy test (czyli zwykle Broń Biała albo Walka Wręcz) i w przypadku Akrobatycznego Ataku taki właśnie pierwszy test powinien zakończyć się sukcesem, żeby dostać bonus. A sukcesem będzie faktyczne trafienie. Jak przeciwnik zrobi unik to d*** - sukces (trafienie) jest negowany.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
razan 
Czeladnik V Kręgu


Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-11, 10:39   

Akrobatyczny Atak zajmuje Simple action, czyli np: test się nie udał lub atak następujący po teście AA, ale Adept dysponuje kolejnymi atakami, to chyba może znów spróbować AA (poświęcając kolejną Simple action) i jeśli test AA się powiedzie i kolejny atak będzie udany to otrzyma premię z AA do obrony. Co o tym sądzicie?
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-02-11, 11:06   

Ja to bym powiedział tak: ma więcej ataków to niech próbuje i niech sobie dostanie ten bonus. Ale pod jednym warunkiem: jego ataki (aż do czasu, gdy jeden w końcu okaże się skuteczny) muszą "trafić" (musi wyrzucić min. jego OF, niezależnie od tego czy przeciwnik zrobi unik czy nie) przeciwnika a przynajmniej jeden (poza bonusowym z Powietrznego Tańca, bo ten już następuje po atakach przeciwnika) musi naprawdę sięgnąć celu.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2011-02-12, 14:03   

Ja bym ograniczył AA do jednej próby na rundę. I tyle.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-02-12, 15:24   

O, a jak zdania podzielone to rzućcie monetą albo kostką i się trzymajcie tego. Ta kwestia nie wydaje mi się akurat szczególnie ważna. Ale jak patrzeć na inne talenty to zwykle ma się jedną próbę a później to już tylko Druga Szansa zostaje a tak to nie udało się i tyle, więc czemu z talentem z Kręgu Nowicjusza/Ucznia ma być inaczej?
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo