Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Sethariel
2011-01-03, 16:03
Karty talentów
Autor Wiadomość
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-30, 02:19   Karty talentów

Witajcie!
Miałem się zabrać za tłumaczenie rozdziału o walce, ale dużych zmian tam nie ma, więc(póki co) odpuściłem Wpadłem natomiast na świetny(moim zdaniem) pomysł jak sobie radzić w sytuacji, gdy gracze co chwila chcą sprawdzać opis talentu w podręczniku.
Otóż pomyślałem, że warto by było, gdyby każdy miał podręczny spis talentów dla siebie. Niby można wydrukować opisy, ale mało klimatyczne to według mnie dlatego spłodziłem dzisiejszego wieczoru coś takiego. Na rewersach mam zamiar umieścić przykłady i tabelki, które nie mieszczą się po stronie opisu. Co o tym sądzicie?

Wiem, że dla graczy obeznanych z systemem i swoimi postaciami coś takiego to nic, ale może się np. przydać, gdy MG przygotowuje na sesje BNów i wybiera sobie ich talenty, żeby mieć do nich szybki dostęp bez szukania w książce.

(Od razu mówię, że temat nie jest mój i będzie zmieniony jeśli będę chciał to udostępnić dla Was, ale to jest wersja alfa projektu. Nie usunąłem strony skąd wziąłem szablon, a znalazłem to jako darmową próbkę płatnych wzorów. Dlatego pełne prawa do tła kart należą do strony theweem.com)

Tłumaczenie jest jednak w całości moje i zastrzegam sobie(póki co) do niego prawa, a tekst oryginalny jest własnością RBL

_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2011-01-03, 16:22, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2010-12-30, 14:30   

Pomysł krążył po forum EDPL i innych forach przez jakiś czas, bardzo fajnie, że Ktoś zdecydował się go zrealizować :-)

Były już (angielskie) karty wrogów (zrobione jeszcze za czasów świetności EDPT). Na stronie earthdawn.pl w dziale Download znajdziesz natomiast Karty Zaklęć.

Pierwsza uwaga, karty będą lepsze, jeśli będzie możliwość edycji i oszczędnego druku czarno-białego.

Do kart powinieneś dodać także to:

Cytat:
Original Earthdawn content copyright (c) 1993-2010 FASA Corporation, RedBrick Limited. All Rights Reserved. Used without permission.

Any use of copyrighted material or trademarks on this card should not be viewed as a challenge to those copyrights or trademarks.


Poza tym prezentują się bardzo fajnie.

Odnośnie tłumaczenia, nie jest złe, ale przydałoby się trochę poprawek (interpunkcja!) i przyjrzenia się w niektórych miejscach składni, a także interpretacji (Powietrzny Taniec - drugie zdanie).

Fajnie, fajnie, czekamy na więcej.

P.S. Może przeniosę temat do innego działu, by Gracze też to zobaczyli?
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2010-12-30, 14:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2010-12-30, 22:34   

Co by się nie powtarzać: z grubsza zgadzam się z Sethem :-P

Ogólnie nie wiem czy ktoś (sirserafin?) nie zaczął tłumaczyć opisów talentów z ED3 - moglibyście połączyć siły. Myślę również, że inni choć trochę pomogą przy korekcie :-)

A co do kart - jeśli nie czarno-białe (oszczędne) to możesz pokombinować z szablonami kart skarbów/kart potworów z 1 edycji (patrz: podstawka, albo Parlainth: the Forgotten City). Ale - trochę żmudnej roboty: próbowałem sam robić dodatkowe karty potworów w oparciu o skany tych z Parlaintch i nie szło to najlepiej (może po prostu brak mi wprawy w korzystaniu z programów do obróbki grafiki :-P ).

Ogólnie - prezentuje się świetnie i MI SIĘ PRZYDA ;-)
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2010-12-31, 11:07   

Pomysł dobry, szczególnie na konwentowe jednostrzałówki - naprawdę ułatwiłoby granie osobom nie znającym systemu. Brawo.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-02, 18:13   

Co do korekty, to jeszcze będzie na pewno, bo ja z polskiego to noga jestem :)

To jest wczesna alfa, bo robiłem to w nocy, więc dużo myśleć nie mogłem. Wszystko mam w edytowalnych plikach, więc z poprawkami nie będzie problemu :)

A i jeśli chcecie, to możecie przenieść do innego działu :)
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
Ostatnio zmieniony przez Kosmit 2011-01-02, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-03, 13:56   

I co się nie zgadza w opisie akrobatycznego ataku? Rozumiem, że składnia może być nie ta, ale tam przecież jest napisane, że musi mieć możliwość ruchu i miejsce, żeby wykonywać akrobacje.
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2011-01-03, 16:41   

Kosmit napisał/a:
I co się nie zgadza w opisie akrobatycznego ataku? Rozumiem, że składnia może być nie ta, ale tam przecież jest napisane, że musi mieć możliwość ruchu i miejsce, żeby wykonywać akrobacje.


Chodziło mi o "zdolność do ruszania się" w Powietrznym Tańcu. "Zdolność" to przede wszystkim naturalna sprawność, predyspozycja do zrobienia czegoś. Lepszym słowem w przypadku tego zdania będzie "możliwość", a jeszcze lepiej będzie zmienić trochę składnię i jeszcze to zdanie uprościć.

Na przykład:
By skorzystać z Powietrznego Tańca, adept musi mieć możliwość ruchu.
Skorzystanie z Powietrznego Tańca wymaga, by adept mógł się ruszać.

Może się czepiam, ale w przypadku mechaniki uważam, że interpretacja jest bardzo ważna. Do dziś nie mogę zapomnieć jak jeden talent z 1 edycji bardzo stracił, tylko dlatego że wycięto jedno zdanie z oryginału (i nie przetłumaczono).

Anyway, przeniosłem temat (i zmieniłem na bardziej sugestywną nazwę - mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko) w inne miejsce.

Planujesz zrobić te karty edytowalnymi? To znaczy, by była możliwość samemu wpisać tekst?

A tak jeszcze z pomysłów, przydałoby się też oznaczenie z którego Kręgu lub z której Puli talentów jest dany talent (ewentualnie na którym kręgu postać talent wykupiła).
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2011-01-03, 16:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-03, 17:14   

Póki co robię wszystko w photoshopie, więc jak ktoś będzie miał pliki .psd, to będzie w stanie je edytować, ale jak już zrobię własną grafikę i wszystko przetłumaczę, to mam zamiar przerobić to na formularz pdf.

Co do tłumaczenia AA, to masz rację. Złego słowa użyłem i na pewno to poprawię. Jak już wszystko skończę, to wrzucę tutaj w celu korekty(i dopracowania detali), bo sam nie jestem w stanie wszystkich błędów wyłapać, a np. ten pomysł z Pulą i kręgiem jest genialny i sam na bym tak szybko nie wpadł.

Nie mam nic przeciwko zmianie nazwy :)

P.S: 2 strony(18 talentów) z 19(póki co z Player's Guide) przetłumaczone. Nie mogłem tłumaczyć przez sylwestra, ale postaram się robić minimum 1 dziennie - zaraz zabieram się za kolejne 9 talentów :)

Liczę na dalsze komentarze.
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-01-04, 23:30   

Jeszcze jedna uwaga co do tłumaczeń. Dużo wygodniej, IMO, będzie jeśli karty będą miały najpierw angielską nazwę talentu a dopiero później przetłumaczoną na polski.

Każdy bowiem ostatecznie będzie mógł sobie przetłumaczyć nazwę jak chce, a nazwa oryginalna ułatwi odwołanie się do podręcznika czy też łatwiej będzie przyporządkować karty do danej dyscypliny patrząc na jej ścieżkę. Ponadto w przypadku zmian w tłumaczeniu nazwy nie trzeba będzie tego od nowa sortować i takie tam...
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez Cryingorc 2011-01-16, 09:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-22, 12:08   

Chciałbym ogłosić, że mam już gotowy formularz PDF do tworzenia kart :)
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2011-01-23, 20:50   

To kiedy się pochwalisz i podzielisz? :->

Zgodzisz się udostępnić formularz na stronie głównej earthdawn.pl ?
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-23, 21:51   

Raczej zgodzę :) Fajnie będzie mieć jakiś ślad po sobie w internecie :)
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2011-02-18, 12:14   

Jak tam idzie z tymi kartami?

Bo chyba masz konkurencję ;-)

http://earthdawn.ajfel.pl...karty-talentow/
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-19, 11:32   

Woooow. W porównaniu do moich, karty ajfla są świetne!

No, ale ja tłumaczę opisy ;)
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2011-02-19, 11:37   

Twoje też są bardzo ładne :-)

Zamiast tłumaczyć, lepiej moim zdaniem zrobić kartę z formularzami do wypełniania. Tak, byś Ty później miał mniej roboty przy jakichkolwiek zmianach w tłumaczeniu, czy po prostu w tworzeniu nowej karty, i tak by inni mogli też trochę z twojej pracy skorzystać.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2011-02-19, 11:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-19, 12:21   

Ale ja formularze mam gotowe od dawna, tylko mam z nimi takie kwiatki, że jak otwieram w Foxit reader to muszę klikać na nagłówki i dopiero wtedy się pojawiają(potem trzeba dać spację i backspace i zostają)

Wyślę Ci na mail, może coś na to poradzisz.

Dodam, że reszta pól nie znika xD
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-09, 22:19   

http://www.sendspace.pl/f...0802fbca0d3529e

Popędzony przez ajfla i jego karty (przyznam, że dużo ładniejsze od moich! Podziwiam umiejętności :)) wstawiam wzór, który wykombinowałem. Czcionka Gerion jest wymagana, jeśli komuś coś będzie krzaczyć.

Tłumaczenia dalej w toku.
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2011-03-10, 11:06   

A można prosić o wersję z normalną czcionką? Tej jak się okazuje nie posiadam...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-10, 14:39   

http://www.sendspace.pl/f...049844468234144
link do czcionki
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-27, 16:31   

Przetłumaczyłem wszystkie talenty z podstawki (no dobra, może bez trzech, ale zaraz się za nie zabieram) Oczywiście wymagają korekty, zarówno merytorycznej jak i interpunkcyjnej i trzymanie się zasad pisowni z podręcznika (wielkość liter itd) ale chwilowo mam dość tłumaczeń ;)

Planuję zrobić jeszcze wspomniane karty potworów i karty umiejętności. Do zaklęć korzystam z kart już dostępnych.




PS: Wersja karty potworów robiona na szybko tym razem w paincie i tłumaczona wybiórczo xD
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
Ostatnio zmieniony przez Kosmit 2011-09-27, 20:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-17, 12:50   

Dzisiaj po południu będę publikował formularz kart talentów opartych na grafice ajflowego pomysłu.

Zainteresowanych zapraszam tutaj po więcej info :)

http://kosmitpaczy.weebly.com/moje-projekty.html
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-01-24, 16:49   

Samo opublikowanie szablonu nikomu nie szkodzi i nawet by Ci się chwaliło, ale za opublikowanie pełnych tłumaczeń (mniejsza o to czy wykonanych przez Ciebie czy nie) mogę Ci niemal gwarantować, że Cię Annunaki będzie po sądach ciągał. Powodzenia.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-24, 23:57   

Szablon już jest na stronie, więc możecie pobierać :)
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2012-06-08, 17:01   

Ja mam pytanie inne, bo w sumie mam "swoje: karty talentów,zaklęć, ale do edycji classic :) (nie, nie przesiąde się na 3ED).
Jak technicznie zrobicie karty?
Awers oczywiście, to druk na kredowym papierze i drukarce laserowej.
To się naklei na kartce A4 brystolu (a własnie, a jaki format kart, żeby 9 szt weszło na A4?)
A co z rewersem?
W sumie nie wiem czy jest metoda na idealne wydrukowanie równiez na a4 tyłu kart i podklejenie do brystolu z frontami?
Myślałem o czymś samoprzylepnym, z jednolitym wzorem, co można by podkleić do wydrukowanych frontów kart, a potem na gilotynie równiutko przyciąć...
macie jakieś inne metody?

pzdr
G
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-08, 20:13   

Ja nie mam rewersów, ale karty drukowane na zwykłym papierze trzymam w koszulkach na karty z czarnym tyłem, dzięki czemu nawet na papierze ksero są sztywne, niezniszczalne i mają czarne rewersy.
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo