Poprzedni temat :: Następny temat
Informacje z RedBricka
Autor Wiadomość
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-07-18, 09:56   Informacje z RedBricka

Na oficjalnej stronie wydawnictwa RedBrick odpowiedzialnego za wydawanie classica pojawiły się nowe informacje:

Panowie z RB pracują obecnie nad poprawieniem podręczników Earthdawn Player's Compendium oraz Earthdawn Gamemaster's Compendium. Zmiany mają dotyczyć jednak tylko linków oraz bookmarków umieszczonych w elektronicznej wersji podręcznika.

Pod koniec tygodnia mniej więcej w tym samym czasie kiedy Ardanyan's Revenge ukaże się w miękiej okładce mają być również wprowadzone pewne poprawki.

Pojawiły się także informacje o tym, iż Name-giver’s Compendium (NGC), jest poddawany aktualnie ostatnim poprawkom. I pojawi się w przeciągu kilku następnych tygodni w wersji elektronicznej, a 3-4 tygodnie po tym zostanie wydany w wersji papierowej.
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-07-26, 11:11   

Ja dodam tylko ostatnie wieście, niestety (a może stety) dotyczące dystrybucji podręczników.

Pierwotnie RedBrick chciało sprzedawać swojego Edka wyłaczne w trybie Print on Demand. Jak juz przyszło co do czego, to rozpoczęli rozmowy z Amazonem, o tradycyjnej dystrybucji. Niestety, oczekiwania zysku takich potentatów sprawiły by, że podręczniki podrożałyby o około 50%. RedBrick tego nie akceptuje. Odwołali więc projekt normalnej dystrybucji drukowanych książek.

Do odwołania wię, jedynym źródłem zakupowym książek RedBrick jest międzynarodowa sieć Lulu.com.. Mimo, że siedzibę Lulu ma w stanach, w Europie również mają swój oddział(w Hiszpani, w Sewilli). Jest więc nadzieja, że koszty przesyłki do Polski nie będą większe niż koszt samych podręczników.


Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2006-07-28, 20:13   

Tak, lecz są różnice pomiędzy podręcznikami z Hiszpanii, a tymi z USA. Europejskie wychodzą na cieńszym papierze. Są przez to też nieco lżejsze od cegieł, które serwuje amerykancki oddział.
Nie ma co się dziwić panowie, RedBrick jak na RedBricka przystało, przygotował fanom ED doprawdy Czerwone Cegły! :>

Mmmm...
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-11-06, 16:04, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-09-08, 07:42   Informacje z RedBricka

Wczoraj RedBrick poinformował, że podręczniki:
- Earthdawn Player’s Compendium
- Earthdawn Gamemaster’s Compendium
- Ardanyan’s Revenge
pojawiły się w twardej okłatce w sklepie LULU.

Co do tego ostatniego to na stronce pojawiła się również możliwość zobaczenia fragmentów, oto LINK
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-11-06, 16:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2006-09-08, 20:07   

Nie wczoraj, a juz 27 sierpnia. Poza tym juz jedno podobne ogloszenie w Nowinach ze świata istnieje. :mrgreen: mojego autorstwa 8-)

Sethariel napisał/a:
Earthdawn Player's Compendium i Earthdawn Gamemaster's Compendium dostępne juz w twardej oprawie. Koszt jednego to $49.95 czyli dokładnie o $10 więcej niz wersja softcover. Do kupienia oczywiście na www.lulu.com 8-)

Myslalem ze roznica w cenie bedzie troszke mniejsza...


Jestem ciekaw waszych zapatrywan na cene. Ja myslalem ze roznica bedzie troszke mniejsza. (przypominam roznica miedzy twarda a miekka oprawa to 10$)

Pozdrawiam Administratora ;-)
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-11-06, 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-09-11, 09:35   

Pewnie tak wysoka różnica cena jest związana z tym, że wszystkie książeczki składają na zamówienie. Tak więc koszt zrobienia czegoś takiego jest dużo większy niżby to robili hurtowo.
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-10-18, 10:22   Info z EDPT

James na forum EDPT zamieścił krótkie podsumowanie tego co RedBrick wydał i co wyda ;-)

To co można kupić do tej pory:
1) Player's Compendium (PDF, POD)
2) Gamemaster's Compendium (PDF, POD)
3) Ardanyan's Revenge (PDF, POD)
4) Name-giver's Compendium (PDF -- POD very soon)
5) Shards Volume I: Journey to Lang (PDF-only)
6) Shards Volume II: Runvir's Tomb (PDF-only)

Also coming out very soon is:

7) Shards Volume III: Kept in the Dark (PDF-only)

And currently being worked on are:

8) Adventure Compendium (PDF, POD)
9) Burning Desires (PDF, POD)
10) Nations of Barsaive, Volume I (PDF, POD)

That will probably end 2006, and perhaps leak into early 2007.

2007/2008 has in the pipeline (confirmed, but in no particular order):

11 ) Kratas, City of Thieves (PDF, POD)
12 ) Nations of Barsaive, Volume II (PDF, POD)
13 ) Cathay (PDF, POD)
14 ) Barsaive Beginnings (PDF, POD)


Adventure Compendium - to wiadomo, wszystkie przygody i kampanie wydane przez FASA. Obecnie siedzi nad nimi James Black, na jego blogu możecie poczytać o postępach (blog na stronach ReBrick).

Burning Desires, to będzie kampania RedBricka, ale nie interesowałemsię szczegółami. ALe co to jest Nation of Barsaive - pojęcia nie mam ;-) Ktoś mnie oświeci?


pozdrawiam
Gerion (którego tak naprawdę nie ma).
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2006-10-19, 23:47   

Dzięki za informacje.
Nie wiem, ale przypuszczam, że Nations of Barsaive będzie kompendium zebranych opisów społeczności t'skrangów, elfów, krasnoludów, trolli i orków.

Ciekawe wydają się być pozycje:
Kratas, City of Thieves (PDF, POD)
Cathay (PDF, POD)
Barsaive Beginnings (PDF, POD)
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-11-03, 13:57   

Cryingorc napisał/a:
Ciekawe wydają się być pozycje:
Kratas, City of Thieves (PDF, POD)
Cathay (PDF, POD)
Barsaive Beginnings (PDF, POD)


Tym bardziej ciekawe, że być może zobaczymy wreszcie całkowicie nową twórczość RB. A nie wzorowaną i przepisywaną z poprawkami oczywiście ale z poprzednich podręczników.
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2007-04-04, 19:28   

Info z RB:

A new version of the Discipline Design system is now available in our downloads section, featuring a massive update on the Alternative Discipline Mechanics. The document now provides new rules for all 30 Disciplines presented in the Player’s and Name-giver’s Compendiums.

The Spell Design system has also been updated. For those unaware of our Earthdawn Codex Open Call, these systems provide everything you need to create a submission for the upcoming Earthdawn Codex (see below for more information).
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2007-04-04, 23:13   

To ja przypomnę, że robiłem tłumaczenie Discipline Design dla Wieży SNów.
Całość zasad i chyba 1-2 dyscypliny.

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2007-12-03, 18:28   

Wyszedł Burning Desires.

Idealnie pod choinkę ;) Ale się ciesze....aż mi lepiej mimo grypy żołądkowej ;) A kurs dolara miły, oj miły...

Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-11-06, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-12-03, 20:39   

I raczej nie wzrośnie :)
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2007-12-04, 01:28   

Ładna okładka :evil:

Gerion dawaj znać, jak tylko będziesz ją miał. Z krótkiego opisu przygoda wydaje się bardzo dobra. Ardanyan's Revenge też była. Mam nadzieję szybko znaleźć trochę czasu na napisanie recenzji. Eh tyle zaległych rzeczy. Jeszcze Prelude czeka na korektę...
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-08-22, 16:23, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2007-12-04, 13:56   

No jest ponad 120 stron. Dopiero co sciagnąłem na pulpit. Grafika okładkowa świetna a w środku są perełki. Na pierwszy rzut oka wiadomo o co chodzi - konflikt między rządzacymi w Oshane krasnalami, a mieszkańcami - orkami. Ładna jest mapka Oshane ;)
Powalają imiona: Kazimir, Rhostislav Holota, Narine Skobaleva...

ciekaw jestem treści ;)

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-02-15, 23:39   

Co do tych Imion, Mnie osobiście rażą. W produktach FASA słowiańskie brzmienia raczej nie występowaly. Z co bardziej zabawnych Imion w tej sytuacji, przychodzą Mi na myśl jedynie: ork Pavlak z T:tDK i troll Chujonn z Parlainth Boxed Set.
Już widzę minę graczy kiedy przedstawiam im Rhostislava Holotę... Trochę powagi :]
Może Gerion napisz do RB, że te Imiona brzmią cokolwiek nieadekwatnie do ED?
Ewentualnie sam to zrobię. Swoją drogą, dlaczego Niemcom orki, z którymi trzeba zrobić porządek, gdyż nie szanują wladzy, kojarzą się akurat ze Słowianami?

Ale nie o tym miałem pisać. W końcu ruszyły prace nad erratą kompendiów. Ciekaw jestem w jakim stopniu wykorzystane zostaną Moje sugestie zmian. Nic dziwnego, że dopiero teraz się za to wzięli (w założeniach produkty mają być aktualizowane corocznie, a aktualna wersja EPC i EGC pochodzi z 31 stycznia). Ekipa RedBrick'a jest obecnie zawalona robotą. Nic dziwnego, skoro nadzorują powstawanie kilku projektow naraz. Kto z Was ostrzy zęby na Kratas? :]
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2008-02-16, 16:06   

Ja już o tym pisałem na forum. Karsten odpowiedział, że też o tym myśleli, ale pozostawili tak jak pisał Raggland, honorując licencia poetica...
Możesz podejrzeć dyskusję przy product feedback - Burning Desires

Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-02-16, 16:34   

Cryingorc napisał/a:
Już widzę minę graczy kiedy przedstawiam im Rhostislava Holotę

To przedstaw Rościsława Hałatę.

Cryingorc napisał/a:
Swoją drogą, dlaczego Niemcom orki, z którymi trzeba zrobić porządek, gdyż nie szanują wladzy, kojarzą się akurat ze Słowianami?

W Wolsungu, jak by nie patrzeć polskim, Slavia (Odpowiednik Polski i okolic.) to też głównie Orkowie.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-02-16, 21:47   

Nevermind. Hałatę? Chyba hołotę? Brzmi dość lekceważąco,m jeśli nie wręcz pogardliwie. Czemu orki nie opatrzeć Imieniami Hans Sheisse, czy np Johann Verflucht? Cokolwiek. :]
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-02-17, 10:08   

Cytat:
Imieniami Hans Sheisse, czy np Johann Verflucht? Cokolwiek. :]

Akurat "Johann Verflucht" brzmi całkiem nieźle. Bardzo Edkowo.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-02-17, 11:46   

To był sarkazm :P
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2008-04-26, 10:21   

Red Brick rezygnuje z produkcji figurek do ED. Kiepsko im się te miniaturki sprzedawały, więc resztówki rozejdą się na najbliższych konwentach (jeden w Niemczech, w Essen...).
Lada chwila doczekamy się kolejnej przygody z cyklu Ed. Shards: Betrayal's Sting. Na teraz - pozycja jest w fazie layoutu i korekty.

Poczekać będziemy musieli raczej do wakacji na: Kratas Miasto Złodziei i Kitaj (Cathay). Ten ostatni podręcznik źródłowy zapowiada się ciekawie, zresztą wydadzą do niego również powieść osadzoną w realiach Kitaju - Dark Shadows of Yesterday.

Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-04-26, 16:49   

Przeciągają im się terminy strasznie, ale komuś to szkodzi? A figurki były zbędne tak czy siak wg Mnie.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2008-04-26, 21:48   

Szkodzić nie szkodzi, ale jak ktoś skonczyl Preludium i wydarzenia z BaW i BiCh to tak za bardzo nie wiadomo w jakich realiach grać.
Powiedzmy sobie szczerze, Classic jest dedykowany dla tych, co zakończyli przygode z ED na etapie Preludium lub wczesniej (nie narzekam, łapie sie do targetu). Ale datowanie na 1415TH i brak odniesien do wydarzen zrobionych przez LRGames - mi troche przeszkadza. Ot - olali ich po całości...
Czekać na Age of Legend? :)

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-04-26, 22:56   

Classic zaczyna się w 1510 TH. A LRG to zło wcielone i koniec. Takie jest podejście RB również w mechanice momentami. Mnie to nie przeszkadza, bo jakość jest niebo wyższa od produktów LRG. Mam jeden, "Barsaive at War" i z tego co się orientuję, to częśc tej kampanii została napisana przez FASA, poza zakończeniem mającym ogromny wpływ na losy Barsawii (wiadomo o co chodzi, 'no spoil'). Ciekaw jestem co z tym zrobi RB. Czy wykorzystają część pomysłów z BaW przy rozwoju linii fabularnej dla trzeciej edycji? Czy dodatki takie jak Kratas i Cathay będą pchały linię fabularną czy dopiero trzecia edycja? Bo póki co wszysatko stoi w miejscu, jak piszesz. Podręczniki źródłowe FASA pchały historię świata do przodu.
Kto wie, może RB rozwinie sę przez te kilka lat, że wjedzie z Age of Legend na rynek jak ruski uaz w buraczysko - z dobrą reklamą - i produkt zajmie kawałek miejsca na półce w jakimś sklepie. Póki co, promocje 70% na stiggybaby nie świadczą o jakiejkolwiek sprzedaży produktów ED, tak samo jak pincet osób grających w classica. Odnosze wrażenie, że większość classic'owców to starzy wyjadacze, ale jest też paru nowych. Pytania na forum RB w stylu "What's the difference between Physical Armor and Physical Defense?" (przykład) ,mogą tylko dobrze wróżyć.
Ja nie zakładam, żebym poprowadził kiedyś choćby Preludium Wojny, ale pogadać o temacie zawsze wolno.
Swoją drogą pisane przez lata dodatki, i dodawanie kolejnych do listy planowanych powoduje, że Age of Legends spodziewalbym się najwcześniej za jakieś pięć lat.
Tak więc Kratas i Cathay pokażą co z linią fabularną, a jeśli nie, lepiej grać na torach LRG, no chyba że ktoś woli na własnych. Tak czy siak, myślę, trzecia edycja wymagałaby tworzenia nowej kampanii. Więc jeśli pojawia się już zastój w Twojej kampanii, Ja bym jechał na LRG na Twoim miejscu, Gerion. chyba, że wchodzi jeszcze w rachubę depnięcie po hamulach i prowadzenie jednego dnia w świecie gry przez dziesięć sesji. :]
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo