Poprzedni temat :: Następny temat
Informacje z RedBricka
Autor Wiadomość
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-08-03, 17:01   

Ciekawe, ciekawe... Nie mogę się już doczekać Cathay. Naprawdę. Chyba bardziej niż Kratas, choć teoretycznie to drugie ze względu na toczącą się kampanię powinno mnie bardziej interesować.

A tak z innej beczki to wiecie że Living Room Games nie ma już od roku licencji na ED?

Tutaj szczegóły.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2008-08-05, 00:17   

Sethariel napisał/a:
A tak z innej beczki to wiecie że Living Room Games nie ma już od roku licencji na ED?

Jakoś mało mnie to obchodzi... :P

A z innej beczki, co do Cathay'u, to ta mapka z "Dark Shadows of Yesterday" mogłaby więcej pokazywać, ciekawe czy w podręczniku będzie lepszej jakości. Chociaż bardziej czekam na Kratas, a jeszcze bardziej na jakieś niusy dotyczące storylajnu ED w wydaniu RB. Ale coś czuje, że jeszcze się naczekam. ;-)

Pzdro
_________________
Habibsite.pl
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-08-05, 08:39   

Habib napisał/a:
A z innej beczki, co do Cathay'u, to ta mapka z "Dark Shadows of Yesterday" mogłaby więcej pokazywać, ciekawe czy w podręczniku będzie lepszej jakości.

"Dark Shadows..." to klasyczny literacki teaser. Jak przeczytasz i się spodoba, będziesz chciał kupić dodatek. A w tym na pewno będzie o wiele lepsza mapa. Jak do tej pory RB nie miał żadnych problemó z mapami.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2008-08-05, 12:18   

Kolejny cukiereczek na osłodzenie dla oczekujących na Kratas - Kratas Character Codex, liczący sobie 103 (!) strony pdf... z samymi statystykami :-P ale... są krótkie opisy postaci, więc nie jest źle (poza tym dokładniejszy opis i statystyki Garlthik'a i Vistrosh'a to już niezły smaczek) oraz wywiad

Jeśli chodzi o rysunki w pdf-ie, nie widziałem wcześniej innych produktów RB, ale... o ile te z okładek fajne, to te w tym pdf-ie nie... Jednego z rysowników totalnie beznadziejne, drugiego ładne, fantasy, ale zupełnie nie EDekowe...
Ostatnio zmieniony przez Dziewic 2008-08-05, 12:36, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2008-08-05, 13:11   

Dziewic napisał/a:
Kolejny cukiereczek na osłodzenie dla oczekujących na Kratas - Kratas Character Codex,

Właśnie ściągnąłem, :shock: jestem pod wrażeniem, no i okazało się, że Garlthik ma jeszcze co nieco do podnoszenia. hehe. Poza tym sam ekwipunek robi wrażenie.

BTW, jeśli o mnie chodzi to dostęp ma do tego tylko MG, więc panowie gracze, z dala od tego. ;-)

Pozdrawiam
_________________
Habibsite.pl
Ostatnio zmieniony przez Habib 2008-08-05, 13:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2008-08-05, 13:36   

BTW, pomyślałem sobie właśnie, że WotC udostępnił by 103 strony opisu miasta, ale ani grama statystyk i mechaniki ;-)
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2008-08-05, 15:33   

Hmmm wygląda na to że Garlthik utkał wątek do własnego przedmiotu wzorca... Pamiętam, że to było możliwe w ED2, a w ED1 i Classicu można było tkać wątki ale do czyichś przedmiotów wzorca.... Wyprowadźcie mnie z błędu proszę...

Generalnie - darmowy pdf na 103 strony :D baaardzo dobre wrażenie, a stary ork wymiata, choć poraził mnie niski próg życia (25).

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-08-05, 15:57   

Gerion napisał/a:
Hmmm wygląda na to że Garlthik utkał wątek do własnego przedmiotu wzorca...


Mnie to bardziej wygląda na główny przedmiot wzorca grupy "Moc Oka". A w Classicu tkanie wątków do własnego wzorca jest niemożliwe. Wątki tka się od wzorca do wzorca, więc rozumiem dlaczego tak jak w ED1 utkanie wątku do własnego przedmiotu wzorca jest niemożliwe. W ED2 musiało być jakieś wypaczenie odnośnie koncepcji magii wątków.

Gerion napisał/a:
Generalnie - darmowy pdf na 103 strony :D baaardzo dobre wrażenie, a stary ork wymiata, choć poraził mnie niski próg życia (25).


Pewnie mu magia krwi sporo życia odebrała. Osiem stałych obrażeń zabrały mu same zdolności Złodzieja. No i te tajemne rytuały przedłużające życie... Wysokokręgowa magia ksenomancka?
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-08-05, 16:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-08-13, 13:56   

Na blogu THE 7 SANDS mamy nowe info i rozpiskę rozdziałów Cathay: The Five Kingdoms. Ponadto info, że ruszają prace nad Earthdawn Codex.
Ostatnio zmieniony przez Cryingorc 2008-08-13, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-08-16, 02:38   

No to ruszyła machina związana z Equinox. System jest już w zaawansowanej fazie tworzenia. Pierwsze wydanie planowane jest na koniec tego roku lub na początek przyszłego.

Jest też oficjalna strona gry.

_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-08-16, 02:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-08-16, 15:27   

Brzmi bardzo ciekawie, muszę przyznać. Pogrom w kosmosie... <śmiech>
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-08-17, 09:07   

"The Horrors are loose! Trying to prevent Earthdawn's 15-year Anniversary on August 19, the Horrors have come out of their lairs and started munching away at our margins. Slowly, the Horror Stalkers of the RedBrick Order are fighting them back, claiming the margins back!

What does this mean to you? For fifteen days, from August 19 through September 4 all of our Earthdawn books are being discounted. But you should order quickly! Our Horror Stalkers are confident they will defeat this new mini-Scourge, and the discounts will be dropping fast as we pull our margins back from the claws and teeth of these eldritch adversaries."


Taka oto informacja przywitała mój dzień. Jak znam życie i promocje, to zaraz po zakończeniu tej wyjdzie Kratas... Szkoda tylko, że podstawki i rozszerzenia już mam :-P

Może na jakąś kolejną przygodę się skuszę... lub powieść 8-)
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-08-17, 09:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-08-17, 10:36   

Czyli już mniej-więcej wiem kiedy kupię sobie EDC.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-08-19, 13:47   

Dziś już 19 Sierpnia. Z tego co widziałem, to promocja juz ruszyła. Podręczniki w PDF są tańsze o połowę. Podręczniki drukowane też są tańsze, ale w ich przypadku promocja jest już skromniejsza. Nie wiem dokładnie o ile (chyba około 5 euro), ale w te chwili kosztują mniej więcej tyle ile kosztowały 2 lata temu. A w międzyczasie była przecież jakaś podwyżka...
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-08-19, 13:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2008-08-19, 13:49   

No ja skorzystałem i kupiłem sobie wreszcie Ardanyan's Revenge, Runvirs Tomb z ciekawości i Preludium dla grafiki :) Ale ceny pdfów ładnie skosili, przy kursie dolara tak niskim - nic tylko brać.

Chciałem się skusić na Blue Planet, ale mają tylko 1 podręcznik i to w dodatku nie jest podstawka tylko jakieś cudo :( szkoda...

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-08-19, 13:56   

Ardanyan polecam. Co do Runvir's Tomb dużo dobrego słyszałem o tym Shard i sam się zastanawiam nad kupnem. Na razie z Shardów skusiłem się na Tournament Trouble. Ciekawie się zapowiadająca przygoda, przy okazji dająca mi trochę materiałów dla Travaru, który jest bardzo ważnym miastem dla toczącej się kampanii.

Byłbym zapomniał. Linki do sklepów:

http://rpg.drivethrustuff...p?cPath=229_235

http://www.rpgnow.com/index.php?cPath=229_235

http://stores.lulu.com/redbrick
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-08-19, 16:24   

A widzieli co na www.earthdawn.com ?
Kilka słów od pierwotnych twórców ED, rysowników FASA i reszty ziomów z okazji 15-lecia gry. :]
O taaa! I ten piękny rocznicowy rysunek by Jeff Laubenstein.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2008-08-19, 18:08   

A Kratas też będzie po niższej cenie? Pewnie nie.

I kiedy jest premiera? Sorry, że sam nie sprawdzam, ale czasu tak mało, że szlag chce trafić.

Pozdrawiam
_________________
Habibsite.pl
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-08-19, 19:30   

Od dzisiaj przez dwa tygodnie, do 4 września.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-08-19, 20:29   

Jemu bardziej chodziło o premierę Kratas niż o czas trwania promocji :)
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-08-19, 20:32   

Jo, nie doczytałem. Moja wina. Premiera nie wiadomo kiedy. Mają nadzieję i raczej zaprezentują Kratas podczas Earthdawn Spiel 2008 czy jak to tam się zwie tj realnie wrzesień/październik będziemy mieli. Raczej po promocji, co jest też dość logiczne.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
razan 
Czeladnik V Kręgu


Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-19, 22:43   

Sciagnalem sobie players i GM compendium, namegivers i nations of barsaive, cos mi sie widzi ze jutro w pracy bede niewyspany :P
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-09-17, 18:14   

Kolejna obniżka cen, tym razem na pięć dni 10% w dół z okazji pięciolecia RedBrick.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 40
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-09-28, 02:30   

Witam wszystkich,

Między 23 a 26 października w Messe Essen (Niemcy) podczas Spiel'08 RB'owa ekipa ujawni światu próbki podręczników, które mają się ukazać w nieodległej (?) przyszłości. Będą to fragmenty Kratas: The City of Thieves (z linii Earthdawn'a jak wszyscy zainteresowani od dawna wiedzą...) oraz Ancient Echoes (Blue Planet).

Trochę więcej do poczytania na głównej stronie www.earthdawn.com

Miło by było gdyby wypuścili Kratas jeszcze w tym roku... oj miło...
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-09-28, 11:20   

Fragmenty tylko? Lol. Widząc to przeciąganie terminów, rzecz zaczyna być wątpliwej natury. :] Kratas może jeszcze wyjśc w tym roku, ale na nic więcej bym nie liczył.

[Dodano 2008-10-05, 22:11]

Kolejne tapety z Kratas. Rysunki przyzwoite Moim zdaniem. T'skrang smażący szczury na swym ogonie wymiata!
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-08-26, 10:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo