Poprzedni temat :: Następny temat
Informacje z RedBricka
Autor Wiadomość
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2012-03-16, 01:51   

House of 'Brick March 2012 First Edition

Czyli trochę o postępach prac nad kolejnymi podręcznikami, trochę o planie wydawniczym.

PLAN WYDAWNICZY:
2012/Q3: Player’s and GM’s Guides, Character
Folio, Adventure Log
2012/Q4: Adventure Compendium I,
Namegivers of Barsaive, Lost Dynasty
2013/Q1: Nations I: Throal, Nations II: Serpent
River, Legends of Earthdawn I, Nations III: Cara
Fahd, Nations IV: Crystal Raiders
2013/Q2: Adventure Compendium II, Nations
V: Blood Wood, Shards Collection I and II, Elven
Nations

EDIT: Kolejna ciekawostka. Ardanyan's Revenge nie będzie wznowione. A po czerwcu 2012 nie będzie też dostępne w PDF. Prawa do scenariusza zostają przy Carstenie Damm.

ED3 Revised.jpg
Plik ściągnięto 100 raz(y) 22,95 KB

_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2012-03-16, 10:08, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2012-03-16, 15:40   

Bez komentarza. Meh...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2012-03-21, 08:58   

Player's Guide do konwersji Earthdawna na Savage Worlds dostepny jest w przedsprzedaży.

Podręcznik będzie liczył 268 stron. Okładka wzięta z pierwszoedycyjnej Księgi Wiedzy.

Szczegóły tutaj
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Bleddyn 
Czeladnik V Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 133
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-03-21, 20:30   

Może skuszę się na pdfa.
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2012-03-22, 21:04   

Ja tych wszystkich Savage Worlds nie łykam. Nie powiem, mechanika SW jest fajna, bo szybka i lekkostrawna. Dobrze działa dla autorskich światów, sprawdza się na jednostrzałowe sesje, ale na Pasje, wara od ED! D20 na szczęście nie przeszło, no to mamy SW ED. Ja tego nie kupuję w każdym razie.

Co do znowelizowanych aktualizacji ulepszonych odświeżeń nowych edycji - "...hurra!". Przejadło się każdemu wyjadaczowi, a nowych smakoszy nie przyciągnie. Do cholery, ile wersji Nations, Namegiversów i reszty będzie istniało? A już przebąkują o czwartej edycji, "choć na razie nie w planach". a po kiego grzyba w ogóle ją robić? RedBricku, nie idź tą drogą!

Co do Lost Dynasty, Elven Nations - ziarna wśród plew. Czekam. :)
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Bleddyn 
Czeladnik V Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 133
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-03-22, 22:16   

@Cryingorc

Zmartwię cię.
Równolegle do Savage wychodzi wersja Pathfinder, a to jest d20. :mrgreen:
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2012-03-23, 11:20   

Bleddyn napisał/a:
Równolegle do Savage wychodzi wersja Pathfinder, a to jest d20. :mrgreen:


Rzeczywiście przykre. Dla mnie to zmurzynienie systemu, który miał swoją wyjątkową twarz. Nie chcę uchodzić za malkontenta, ale po prostu tak to wygląda. Już bym chętniej widział pomysły w stylu planszówka/karcianka oparta na EDku.

Ja wiem, że RedBrickowi jest niełatwo, bo to niewielkie wydawnictwo, ale wyrzucenie Dammiego wraz z jego pomysłami (na "Chronicles of War" choćby) oraz tego typu posunięcia nie wróżą dobrze rychłemu rozwojowi. Może ktoś ma inne zdanie?
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2012-03-23, 17:27   

Ja mam bardzo podobne zdanie, Cry.

Zamiast rozwijać system, odgrzewają po raz enty ten sam shit. No już bez jaj.
_________________
Habibsite.pl
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2012-03-25, 20:14   

Rozmawiałem z Shanem chwilkę na Pyrkonie. Jest zadowolony z faktu konwersji, ale tylko dwie osoby - Ramel i jeszcze ktoś z niemieckich współpracowników Pinnacle (niestety nie zapamiętałem kto) - mają w nią wgląd. W sumie zgodził się z moimi dywagacjami, jakoby obie konwersje były próbami odbicia sobie strat finansowych jakie RB poniesie z tytułu rozłamu i zerwania współpracy z Mongoose, ale... Jeśli twórca/wydawca Savage Worlds jest optymistycznie nastawiony do tej konwersji, to ja też nie będę już narzekał.

Mogę za to spróbować wypytać Ramela delikatnie o postępy. Może czegoś się nawet dowiem.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2012-03-26, 07:31   

Pytałem już Hanka Woona o kilka rzeczy. Jeszcze muszę o coś spytać i wrzucę trochę info.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2012-03-26, 16:57   

Ramel jeszcze nie ma żadnych konkretnych informacji, niestety. Nic, o czym mógłby napisać przynajmniej.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2012-03-27, 01:26   

Jak obiecałem, wrzucam info.

Krótki wywiad z Hankiem Woonem.

Earthdawn Savage Worlds i Pathfinder Edition za pięć dwunasta
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2012-03-27, 01:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bleddyn 
Czeladnik V Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 133
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-03-27, 11:06   

Mnie się podoba to podejście do konwersji. Mam graczy lubiących Savage Worlds, a nie lubiących się uczyć nowych mechanik.
Zobaczymy za parę dni jak wyszło w praniu.
 
 
voyager156 
Uczeń II Kręgu


Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 45
Skąd: ��dďż˝
Wysłany: 2012-04-16, 20:01   

Witam wszystkich!
Super, ze forum znow dziala :-)

Chcialem sie zapytac o nastepujace kwestie. Earthdawn Savage Worlds - istnieje szansa, ze wyjdzie po polsku?

Jesli tak - to mniej wiecej kiedy cos takiego moglo by miec miejsce?
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2012-04-16, 20:28   

Nie. Ramel wycofuje się z wydawania w Polsce, a poza tym o wiele trudniej byłoby mu wydać coś, co nie jest bezpośrednio z Pinnacle'a. O ile wiem współpraca RB z PEG była znikoma, co nie wróży niczego dobrego...
Plus, kto by to kupił? Dziesięć osób? Dwadzieścia? Nakłady poniżej tysięcy nie są opłacalne.

Poza tym, to kiepska rzecz jest. Lepiej trzymać się tego, co się ma. Bo SW nadaje się do prostych światów, a ED takim stanowczo nie jest...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2012-05-29, 03:19   

Że też wcześniej tam nie zajrzałem...

Wygląda na to, że cała dotychczasowa ekipa ED (łącznie z Armą) odeszła z RedBricka.

Polecam ten post oraz cały wątek.

Raven Bloodeyes napisał/a:
Copy internal business and developer forum discussions/announcements that were meant to be private to the company were also included in our NDAs. Also a few personal conversations were said to be "in confidence" and I'd rather not violate those for integrity's sake.

While I remain friends with all involved, I'm done with RedBrick.

----

Arma, Grinder, myself, PenAgain, cbooth, and another editor all left the fold, some without a choice (like me) and others were given an ultimatum and choose to leave. Obviously Dammi and Kathy were gone in November. All of us are now with Vagrant Workshop, working on Equinox and various other projects (like Angus and my "Vampire City" as one recently published example).

Hank Woon is in charge of the Pathfinder and Savage Worlds conversions of Earthdawn for RedBrick. James and Dawn are still in charge of the company (as James owns it). Slayride is still working on stats last I knew. I'm totally unclear on any involvement from Mataxes, but he hadn't been involved for a number of years during Dammi's tenure.

As far as personnel, that's about all I know. There were other new guys on the PF and SW teams, but we hardly interacted at all.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2012-05-29, 03:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2012-05-29, 09:32   

O RedBricku w kontekście takiego wydawnictwa, jakie żeśmy znali, możemy sobie zapomnieć. Teraz pozostaje kwestia, kto lubi wydawnictwo JamesBrick, ręka do góry!

Decyzje Pana Prezesa są po prostu idiotyczne. Przy tak małym wydawnictwie integracja zespołu i baza fanowska były czynnikiem warunkującym może nie szybki progres, ale na pewno przetrwanie. Nie wiem, może Pan Prezes ma lepszy pomysł na rozwój wydawnictwa i wie co robi. Ale chyba nikt w to nie wierzy w obecnej sytuacji. Savadże i Patfajndery miałyby rację bytu dla mnie osobiście, w przypadku stabilnej linii wydawniczej - jako swoista dodatkowa opcja. Na pewno na tym swojego imperium nie zbuduje, a w tej chwili nie ma nic, co by miało przyciągać ludzi do tego systemu.
Zero wsparcia technicznego. Ostatnio szukałem Spell Design do 3ciej edycji. Nie ma. Do Classica był darmowy PDF. Kratas wyszedł - ale statsów BNów już na 3cią edycję nikt nie przekonwertuje. Ba, nawet głupich tabelek, czy karty bohatera w tej chwili nie uraczysz do ściągnięcia.


To wygląda tak, jakby Pan Kapitan w czasie sztormu powyrzucał wioślarzy i sternika (Dammi), przebił kadłub łajby w kilku miejscach, a następnie stwierdził, że sam da radę i będzie odpychał się wiosłem od dna. Pozostaje życzyć powodzenia na otwartym morzu i liczyć, że Pan Kapitan ma w zanadrzu supermoce na wyjście z opresji.


Spoko. Ja poczekam te 5 lat aż łajba przybije do lądu - na jakikolwiek nowy dodatek, który nie będzie zrewidowaną ulepszoną nową edycją nr 3.5.1. :)
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2012-05-29, 11:41   

Ech, a co z planami wydawniczymi? Będą te książki o Landis itd. czy nie?
_________________
Habibsite.pl
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2012-05-29, 12:02   

Cryingorc napisał/a:
O RedBricku w kontekście takiego wydawnictwa, jakie żeśmy znali, możemy sobie zapomnieć. Teraz pozostaje kwestia, kto lubi wydawnictwo JamesBrick, ręka do góry!

*ostrzy kosę*

Cryingorc napisał/a:
Decyzje Pana Prezesa są po prostu idiotyczne. Przy tak małym wydawnictwie integracja zespołu i baza fanowska były czynnikiem warunkującym może nie szybki progres, ale na pewno przetrwanie.

Crying, ty zakładasz, że temu człowiekowi zależy na fanach. Nie. Jemu zależy na ich pieniądzach. A EDkowcy nie mieli ich wyraźnie wystarczająco dużo, stąd przerzucenie się na pathfindera i SW, gdzie jest ich o wiele więcej (oba systemy są 'mainstreamowe' i dysponują dużą bazą fanowską).

Pisałem już nie raz o tym i nie będę się powtarzał. Cieszmy się tylko, że nie zdołali nic napisać więcej w ostatnim czasie, bo nie sądzę, aby tych kilku 'miernych biernych ale wiernych' którzy zostali w RB było w stanie spłodzić jakikolwiek sensowny dodatek. Bo na fanów/freelancerów RB raczej nie ma co liczyć.

Nieważne, mamy trzecią edycję, teraz możemy ją spokojnie wypatroszyć i samemu naprawiać. Bo na wydawcę nie ma co już liczyć. Ja osobiście na pewno nie zainwestuję już ani grosza w ED wydawane przez RB. Zostaje mi 'ED edycja kocia'. Przynajmniej się nie rozczaruję.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-29, 14:19   

Ja też jestem za tym, żeby skupić się na materiałach, które mamy, wybrać z nich to, co najlepsze i dalej ciągnąć fanowsko, chociażby spotykając się na większych konwentach i w ramach dyskusji rozważać nad tym jak mógłby rozwinąć się storyline.
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2012-05-29, 15:13   

Tyle, to możemy i zrobić tutaj na forum. Ja nie będę się bił o swoje pomysły, każdy ma własną wizję Barsawii i nie wypada mu się w nią z butami pchać. No, może poza tymi, którzy grają wg. drugoedycyjnej linii, tych będę wyśmiewał bezlitośnie. :P

Ale tak na serio, to można by spokojnie otworzyć temat do takich spekulacji i rozważań.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-29, 15:17   

U mnie w Barsawii już wiecie co czeka Krwawą Puszczę :D
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2012-05-29, 15:26   

Kot napisał/a:
Ale tak na serio, to można by spokojnie otworzyć temat do takich spekulacji i rozważań.


Nawet nie trzeba zakładać, bo taki już istnieje.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2012-05-30, 12:41   

Kolejna ciekawostka.

Zajrzałem dziś do sklepu RedBricka na DriveThruRPG, chciałem coś sprawdzić odnośnie edycji Classic. Nie znalazłem jej, było tylko Kratas (podli złodzieje, ukradli edycję Classic...).

Wygląda na to, że wszystko co zrobili Dammi i Kathy zostało wycofane ze sprzedaży.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2012-05-30, 13:14   

James jest po prostu naznaczony przez Horrora.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo