Poprzedni temat :: Następny temat
Informacje z RedBricka
Autor Wiadomość
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2008-04-27, 13:07   

Skoro się już zrobił mały off-topic :-P

O czym wy mówicie? Jaki Age of Legend? :-P Tzn. po raz kolejny widzę, żem niedoinformowany :-P
Najpierw się na tym forum dowiedziałem, że jest jakiś RB, który ciągnie ED, potem, że wydają nowe dodatki (Kratas i Cathay)...
Teraz, że jakiś Age of Legend...

Moglibyście mnie oświecić co to? :-P
I jeszcze - Gerion - mówiłeś, że Cathay zapowiada się ciekawie i planują do niego przygodę - skąd to wiesz? Nie widziałem na forum RB nic o dodatkach (chyba, że po prostu się trzeba zarejstrować, bo wchodziłem tylko jako gość)...

Czuję się zagubiony :-P
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-04-27, 13:19   

Dziewic napisał/a:

O czym wy mówicie? Jaki Age of Legend? :-P


To tytuł roboczy 3 edycji Earthdawna. Classic to swego rodzaju 1.5. Kompilacja najlepszych rzeczy z 1 edycji + zmiany usprawniające i balansujące rozgrywkę. W między czasie cały czas trwają prace nad 3 edycją. Częścią tego jest na przykład nowy system tworzenia czarów czy Alternatywna Mechanika Dyscyplin. Te projekty to właśnie rozwojowa cześć, która najprawdopodobniej znajdzie się w 3 edycji. 3 Edycja jednak nie ma być żadną rewolucją w stosunku do obecnych produktów RedBricka. Tworzone Cathay i Kratas w zamierzeniach twórców ma być w miarę kompatybilne i z obecną edycją i z następną.

Dziewic napisał/a:

I jeszcze - Gerion - mówiłeś, że Cathay zapowiada się ciekawie i planują do niego przygodę - skąd to wiesz


Albo z jakiejś mrocznej, ukrytej części forum... Albo z blogów Redbrickowych autorów (Damii, Annunaki). I nie przygodę a powieść...
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-04-27, 13:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-04-27, 13:20   

"Age of Legend", taki tytruł nosić ma trzecia edycja Earthdawn, która jest obecnie dopiero w sferze planów. Pozwolę sobie odpisać w imieniu Geriona, informacje pochodzą z bloga Carstena Damma, line developera RBED. Patrz na earthdawn.com: BLOGS -> TALES OF THE BLOGGEROB.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-04-27, 13:22   

Byłem pierwszy :-P
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2008-04-29, 20:36   

Dziękuję bardzo za wyjaśnienia :-)

Ostatnie (mam nadzieję :-P ) off-topic'owe pytania ;-)

a) Czy wydawane przez RB przygody dzieją się po Prelude to War?
b) Czy rozwijają one storylinie ED?
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-06-04, 14:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2008-04-29, 22:48   

Dobre pytania.

Z tego co gdzieś czytałem, to przygody te są właśnie rozgrywane po Prelude, bo z założenia ED RedBricka rozgrywa się już po wydarzeniach z Prelude.

A jeśli chodzi o storyline, to wątpię. Te przygody, są zbyt krótkie, mają od 13 do 32 stron, i są raczej tylko przygodami osadzonymi w świecie Przebudzenia, niezależnymi od historii Barsawii.

No, ale ręki sobie uciąć nie dam. :)

Pozdro
_________________
Habibsite.pl
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-04-30, 18:49   

Shards'y to rzeczywiście krótkie scenariusze. Część z nich to przekonwertowane stare przygody (np z Throal Adventures), a część stanowią nowe. Ale RedBrick wydaje też kampanie dłuższe (Ardanyan's revenge, Burning Desires). Niestety nie jestem w ich posiadaniu. Musielibyście pytać Sethariela albo Geriona, ale nie wydaje Mi się, żeby ruszały one w jakikolwiek linię fabularną świata. Tak, że w [praktyce wygląda to tak, że dawne, odświeżone przygody zebrane w Shardsach dzieją się kilka lat później i niczemu to nie szkodzi, bo nie są one powiązane bezpośrednio z wydarzeniami politycznymi (ewentualnie mogły zostać zaktualizowane do 1510 TH). Nie wszyscy mieli na pewno przyjemność rozegrać te scenariusze, a RB kieruje swoją ofertę także przecież do nowych graczy.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-04-30, 19:39   

Cryingorc napisał/a:
Musielibyście pytać Sethariela albo Geriona, ale nie wydaje Mi się, żeby ruszały one w jakikolwiek linię fabularną świata.


Ardanyan's Revenge to też nie jest jakoś bardzo nowa przygoda. Damii napisał ją dobre kilka lat temu, dostępna była w wersji niemieckiej do ściągnięcia na jego stronie. Teraz została odświeżona, na nowo spisana i przetworzona mechanikę RedBrickowego ED.
Burning Desires z tego co wiem też nie rusza linii fabularnej, choć to już nowa przygoda.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-05-03, 20:08   

Panowie, mamy zaktualizowane po erracie pdfy podstawek do ściągnięcia!
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2008-05-03, 23:14   

No właśnie ściągnąłem pliki po updacie ... Chyba dam do powtórnego wydruku i oprawy, bo moja drukowana wersja jest mocno nieaktualna. News poszedł na stronkę.

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-05-03, 23:46   

Ja w ogóle zapomniałem o opcji powiadomień i zerkałem na earthdawn.com i drivethru co jakiś czas. A tu masz, wrócilem dziś po długim dniu do domu, patrzę - kolejny spam, a tu niespodzianka. Ja raczej nie będę drukował, na razie nie potrzebuję. Erraty na tej samej zasadzie powinny przechodzić wszystkie erpegi. Kupujemy pdf, gramy, znajdujemy błędy, podsyłamy, naprawiają, drukujemy/kupujemy poprawiony podręcznik (najlepiej po kilku takich erratach). Jak dla Mnie, świetna sprawa. Nie wspominając już o tym jak przystępna dla fanów, otwarta i wdzięczna jest ekipa RB. :]

[ Dodano: 2008-05-10, 10:47 ]


Na forum RB pojawiła się ankieta z zapytaniem czy są chętni na kupno limitowanej edycji kompendiów (pełen kolor, kolorowe obrazy z pierwszej edycji, ręcznie numerowane i podpisane, okładka skóra; cena mieściłaby się w przedziale 60-100 $). Oto odnośnik

Aha, RedBrick podpisał licencję z Biohazard Games na wskrzeszenie kolejnego systemu, "Blue Planet". Z tego co piszą na stronie, bo nie znam gry, fabuła osadzona jest w podwodnym świecie w niedalekiej przyszłości. ED raczej pozostanie nadal systemem priorytetowym RB, ale kolejny system w rękach firmy może zwolnić jeszcze bardziej prace nad kontynuowaniem linii Naszej gry. Swoją drogą, to kolejny system sci-fi za jaki się biorą, po Fading Suns (Gasnące Słońca) i Equinox (przyszłość po Shadowrun). Takie odświeżanie gier, myślę, to spore ryzyko. W najlepszym wypadku może być strzałem w dziesiątkę i wypromować RB na arenie wydawców gier, a może okazać się, że nakład prac nie kalkuluje się z popytem na odgrzewany system, w najgorszym razie może być całkowitą pomyłką. Czas pokaże. Faktem jest, że RB ma ambicje i stara się rozwijać swój potencjał.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-08-26, 10:14, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2008-05-10, 21:19   

Blue Planet swego czasu cieszył się doskonałą opinią w temacie dopracowania świata i jego realiów. Nigdy nie grałem i nie czytałem, podpieram się tylko plotkami. Ale na Equinox sam ostrzę sobie zęby, może w tym roku już coś do tego wyjdzie..

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-05-12, 08:07   

Znakomicie... Blue Planet był jednym z najlepszych systemów S-F jakie zdarzyło mi się mieć w rękach. O Equinox nic nie wiem, niestety. Ktoś mógłby przybliżyć temat?
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-05-12, 10:35   

Kot, wejdź na http://www.ardanyan.de/redbrick/
Póki co niewiele wiadomo o Equinox, a twórcy są bardzo tajemniczy.

"Equinox is a roleplaying game set in the dark future of the war-ravaged Eighth World, and contains everything you need to experience fantastic adventures with your friends: extensive setting material, exotic races, spaceships, mystic powers, guns, tainted artifacts, and much more!"
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-05-12, 17:00   

Sprawdziłem już... Zapowiada się naprawdę nieźle.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
Ostatnio zmieniony przez Kot 2008-05-12, 17:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2008-05-26, 13:59   

Kratas Miasto Złodziei - tym razem jako zapowiedź mamy gadżet. A właściwie tapetę na pulpit do ściągnięcia.

Ja wolałbym fragment opisu miasta :)

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-05-26, 18:57   

A ja wolałbym tapetę z rysunkiem miasta :-P Do ściągnięcia na pulpit oczywiście ;-)
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-05-26, 20:28   

Obrazek jest przeciętny, taki sobie, nic szczególnego.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-05-26, 21:19   

W porównaniu do poprzednich tapet to rzeczywiście trochę słabo. No ale cieszy w sumie sam fakt pomysłu z teaserami.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2008-06-01, 00:58   

Co tu dużo mówić, mamy Kratas Teasers - Part Two

Tym razem, chyba, fragment podręcznika :-)
Nie zdążyłem przeczytać, tylko zobaczyłem newsa - za późno na czytanie ze zrozumieniem w engliszu. Zabiorę się za to rano, ale już się nie mogę doczekać :-)


EDIT:
skoro to darmowy materiał, to może warto by go przetłumaczyć?
Ostatnio zmieniony przez Dziewic 2008-06-01, 01:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-06-01, 12:40   

No to zaczęło się, właśnie jeden za drugim wychodzą efekty pracy RedBricka :-)

W ciągu 3 tygodni wydano 3 Shardy oraz 2 teasery z Kratas. Mam nadzieję, że Kratas wyjdzie naprawdę niebawem.

Tymczasem mamy nowy Shard, a właściwie to przeróbka jednej z przygód z "Throal Adventures".



Westhrall's Passage to przygoda dla początkujących postaci, w której bohaterowie odkrywają podziemny świat Bladawców...

[ Dodano: 2008-06-06, 20:40 ]

Na stronie RedBricka pojawił się ciekawy wywiad na temat "Cathay: The Five Kingdoms"



TUTAJ
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-08-26, 10:20, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2008-06-07, 12:04   

Zapowiada się ciekawie :-)

Tylko, z tego co mówili w wywiadzie... Mam obawy, że duża część podręcznika będzie zawierała mechanikę (nowe rasy, dyscypliny, potwory, ect.)
Z jednej strony zrozumiałe - zupełnie inna kraina.
Z drugiej... zawsze ceniłem podręczniki do ED za małą ilość mechaniki, a ociekanie fabułą...
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2008-06-12, 11:13   

Kupiłem Betrayal's Sting. Jak poczytam w wolnej chwili - to skrobnę Wam krótką recenzję. Na pierwszy rzut oka - historia o emerytowanym żołnierzu, który rozpoczął życie kupca i skrzyżował swoje ścieżki z paskudnym konstruktem jeszcze paskudniejszego Horrora. Po mocach Horrora (szybko przekartkowałem) już widzę, że jest fajny :)

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-06-13, 13:09   

Dziewic, bardzo słuszna uwaga. Ciężko powiedzieć co z tego wyjdzie w praniu. To, że RB wyznacza nową jakość produktów ED jest jasne. Ocenić będziemy ją mogli za kilka miesięcy. W przypadku calkowicie nowej krainy przewaga mechaniki może wydawać się uzasadniona (choć "Therańskie Imperium" np zawierało bardzo skromną część dot. mechaniki). W przypadku "Kratas" zapowiada się Nam równie opasle tomiszcze, mające ponad 300 stron z multum stratystyk BN-ów.
Ja myslę, że "Cathay" będzie się cieszył sporą populartnością za samą jego egzotykę (chyba, że RB wyskoczy z ceną niczym MAG z "Therańskim Imperium" - największa pomyłka wydawnicza ED w Polsce).
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-06-13, 18:05   

A ja w ogóle nie rozumiem obaw Dziewica, ale mam wrażanie, że wzbudziły wielkie poruszenie. Też czytałem wywiad i jakoś nie odczułem, że nowy produkt RB ma być przepakowany cyferkami i tabelkami.

Dowiedziałem się natomiast, że ma być 5 nowych ras (w tym 2 rasy elfów: ksenofobiczne kotowate ki mao, dzikie i wojownicze gar, humanoidalne małpy po na, które kochają psoty i są "naturalnym" wrogiem rasowym dla ki mao (pewnie dlatego, że ich mocno wk... ;-) jak, podobno, wietrzniaki trolle...) i ostatnie storm children, które na pierwszy rzut oka wydają się być ludźmi, lecz mają białe oczy a przez życie są popychani pragnieniem nauczenia sie tak wiele, jak tylko można), 11 dyscyplin (w tym takie ciekawostki - przynajmniej dla mnie - jak Beastlord, Daughter of Heaven czy Sorcerer... wydaje mi się, że część nowych dyscyplin będzie typu "exclusive" - dla konkretnych ras), ponad 60 stworzeń w bestiariuszu (w tym Horrory i smoki), nowe talenty, zaklęcia, rozszerzenia, magiczne skarby i przedmioty codziennego użytku, nowe tajne stowarzyszenia... a to wszystko, wedle słów Carstena Damma, ma być idealnie zbalansowane tak, aby nowy materiał nie był jakimś niepotrzebny shitem, ale też nie przyćmił tego, co stworzono do tej pory, słowem - ma pasować do całości systemu.

Sama wyliczanka ile ma tego być może sugerować przepakowanie cyferkami i tabelkami, ale do tej pory jeszcze nic takiego nie miało miejsce w przypadku podręcznika, który miał opisywać nowe miejsca w czy poza Barsawią.

Osobiście odniosłem wrażenie, że będzie to kawał solidnej roboty i nawet zacząłem się zastanawiać czy podstawka (jeśli chodzi o historię, geografię, politykę itd.) nie będzie całkiem zbędna dla osób, które zechcą grać na terenie któregoś z Królestw...

Ponadto mam (usprawiedliwione chyba) nadzieje, że będzie, jak większość earthdawnowych podręczników, obfitował w bogate opisy z wypowiedziami konkretnych postaci jak one postrzegają konkretne sprawy, co ma przypominać, że opis może być stronniczy i trzeba samemu pewne rzeczy odwiedzić, zobaczyć i poznać, aby nabrać pełniejszego rozumienia sprawy.

heh... Na razie tyle, bo się zmęczyłem tym pisaniem. :-P

Pozdrawiam
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2008-06-13, 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo