Poprzedni temat :: Następny temat
Software dla MG
Autor Wiadomość
ne.mo 
Nowicjusz

Wiek: 39
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-02-25, 10:09   Software dla MG

Ostatnio przyszedł mi do głowy pomysł napisania programu, który wspomagałby MG podczas sesji (właśnie szukam pracy, a w międzyczasie się nudzę ;-) ).

Coś w stylu narzędzia, które w razie potrzeby będzie rzucało kośćmi (oczywiście kości w ręce to jeden z nieodłącznych elementów RPG, ale chodzi mi o wykonanie na przykład kilkunastu rzutów testowych żeby sprawdzić, czy ktoś z drużyny coś zauważył, czy może wszyscy to przegapili), będzie pozwalało na robienie notatek na temat sesji, umożliwi puszczanie odpowiedniej muzyki (wskaże mu się odpowiednie utwory na różne okazje, a potem tylko wybierze się na przykład "karczma", albo "walka" i program wylosuje utwór z odpowiedniej kategorii i go puści (najlepiej z płynnym efektem przejścia :-D ) ) itd itp.

Co wy o tym myślicie? Ma to sens, czy to tylko z nudów mi głupoty przychodzą do głowy ;-) ?

Jeśli to nie takie całkiem głupie to czekam na propozycje co taki program powinien robić, a czego w żadnym przypadku nie należy dodawać. Ja za MG raz i to przez przypadek robiłem, więc uważnie wysłucham wszystkich opinii :-) .
Ostatnio zmieniony przez ne.mo 2010-02-25, 12:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2010-02-25, 11:24   

Załączam dość przydatne narzędzie dla MG, które w sumie zaprojektowano na potrzeby Savage Worlds, ale do ED też może się przydać. Kompaktowe i przy odrobinie treningu nie zajmuje zbyt wiele uwagi MG.

Randoms.zip
Pobierz Plik ściągnięto 408 raz(y) 320,35 KB

_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2010-02-25, 21:42   

Program segregujący muzykę byłby na sesję naprawdę niezły (przynajmniej dla mnie).
Co do pozostałych rzeczy - programy rzucające kośćmi są na necie, a notatki robię w zwykłych txt - ogólnie staram się, żeby komp nie rozpraszał niczyjej uwagi na sesji (jak mi to wychodzi to inna sprawa :-P )
 
 
ne.mo 
Nowicjusz

Wiek: 39
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-02-25, 22:00   

Ja wiem, że istnieją w necie programy symulujące kości i że można notować w plikach txt.

Chodziło mi raczej o to, żeby połączyć wszystko razem (nie ma wtedy potrzeby przełączania się z programu do muzyki na program losujący i potem jeszcze do notatek, wszystko masz na wierzchu i nie musisz się rozpraszać :-P ).

Poza tym ja myślałem też o tym, żeby program przechowywał na przykład dane na temat bohaterów, ich ekwipunku, wrogów, walk itd. Potrzebujesz na przykład sprawdzić, czy postacie spotkały się już z danym wrogiem, albo jak przebiegało dane starcie. No to filtrujesz walki drużyny wg np nazwy wroga i voila .

To jest oczywiście tylko taki zamysł, nie wiem czy jest sensowne i w ogóle jest możliwe zrobienie takiego czegoś. Dlatego też na razie rzuciłem ideę i chciałbym usłyszeć czego doświadczeni MG oczekiwaliby od takiego programu :) .
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2010-02-25, 22:07   

Napisać możesz, z chęcią bym coś takiego sprawdził.
ne.mo napisał/a:
Poza tym ja myślałem też o tym, żeby program przechowywał na przykład dane na temat bohaterów, ich ekwipunku, wrogów, walk itd. Potrzebujesz na przykład sprawdzić, czy postacie spotkały się już z danym wrogiem, albo jak przebiegało dane starcie. No to filtrujesz walki drużyny wg np nazwy wroga i voila .

Ja od tego mam swoje prywatne forum dla graczy. Wszystko tam mam co potrzebuje. Fakt, nie gra mi to muzyki ani nie rzuca kostkami, ale właściwie po co miałoby to robić?

A pomysł fajny, masz czas, chęci i możliwości to twórz. ;]
_________________
Habibsite.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo