Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Vasquez21
2006-07-07, 12:08
Zabawne opisy postaci
Autor Wiadomość
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-07-06, 12:24   Zabawne opisy postaci

Witam


Każdemu z Nas zapewne... Naszym znajomym i graczom, z którym przyszło nam grać zdarzył się zapewne, choć jeden opis postaci, który został odebrany przez innych opatrznie, śmiesznie, dziwnie:) Wiele takich opisów ląduje w koszu po zaznaniu śmiechu i ogólnie pojętej krytyki... Wiele z nich zostaje zmienionych, aby stały się poważniejsze... Wiele z nich staje się wreszcie przez długi czas mile rozpamiętywanymi tekstami, które wywołują uśmiech na twarzach zarówno jego Twórców jak i czytelników:)

Nie dam od razu przykładowego opisu postaci... Ponieważ moje twory w tej koncepcji były spisane na kartkach, których musze zwyczajnie poszukać... Jednak tkwią mi w pamięci zarówno moje jak i moich, współgraczy opisy, w których np.: "Trole zginęli żywcem":D... "Postać wyruszyła w drogę, bo wszyscy z rodziny zgubili się w lesie i nigdy nie wrócili":D... "Ktoś postaci ukradł wędkę i poszukuje jej usilnie":D itp.

Jak odnajdę swoje głupawe opisy lub doszperam się ich w pamięci to zamieszczę dla uciechy Was i potomnych:) Mam kilka świetnych opisów moich kumpli, ale nie mogę ich zamieścić bez ich woli i wiedzy, więc muszę się najpierw z nimi skontaktować:D

Wiem jednak, że takich opisów jest, co nie miara, więc do czasu aż ja zorganizuje pełen przykład opisu to liczę, że będzie to już któryś z kolei z tych, które zostaną zamieszczone przez Was:)
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-12-29, 04:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-09-15, 23:37   

Jak odświeżamy stare tematy, to odświeżamy. Przypomniało Mi się, jak MG na fakt, że gracz nie opisał swojej postaci innym graczom, powiedział tekst w stylu "On wygląda jak deska z oczami". I tak się potem utarło, gracze każdą niedokładnie opisaną postać nazywali właśnie "deską z oczami".
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2008-10-27, 14:01   

Widze, że ten wątek się nie rusza więc będe musiał zrobić tak jak obiecałem i przytoczyć kilka zwrotów których użył mój kumpel podczas pierwszej przymiarki do opisu swojej pierwszej postaci... i od razu t'skranga ksenomanty którym potem grał w 3 letnią kampanię :)

Całości nie przytoczę bo było to w za mojej kadencji w drugiej klasie L.O. ale zaręczam, że zebrała się wtedy śmietanka graczy z na długiej przerwie aby ocenić opis postaci który wyciskając siódme poty spłodził Gracz który miał dołączyć do gry:) Dodam, że świeżak całkowity... na tamte czasy zapaleniec gier typu Diablo, Baldur's Gate. Zebrała się zatem walnie komisja kontroli gier i zakładów po czym kumpel biorąc do ręki kartkę A4 wygłosił odczyt w formie opisu postaci t'skranga ksenomanty:)

To był szok! nigdy wcześniej chaos nie wdarł sie do naszych umysłów w tak czystej postaci! Coniektórzy zamarli nie mogąc uwierzyć co jest właśnie odczytywane. Inni podeszli żeby sprawdzić czy lektor nie zmyśla czegoś chcąc zrobić sobie z nowego bekę... ale nie!

Tekst opowiadał o tym jak młodego t'skranga wychował na ksenomantę "Dziatek":D No "Dziatek" czyli tzw. ludzi starzec i w dodatku ksenomanta. Koleś był kilka lat wcześniej świadkiem ataku łodzi pirackiej na statek rzeczny t'skrangów. Z rzezi ocalił jajo t'skranga z którego wykluła się postać Gracza:) "Dziatek" wychowywał młodego t'skranga na rolnika, rybaka i na wszystko inne ale nie ksenomantę:D Wszystko by pewnie dotarło do pięknego happy endu gdyby nie to, że któregoś ranka "Dziatek" zauważył że pobliska wioska została zaatakowana przez powietrznych łupieżców w ogromnej liczbie... 3 sztuk:D Kończyli oni plądrować wioskę kiedy "Dziatek" przybył z odsieczą.

"Dziatek" wygłosił bohaterską przemowę, że mają wszystko oddać co zabrali i przeprosić ale jakoś nie chceli:) W zamian za to rzucili się na starca a On ich pozabijał rzuceniem czaru który w opisie wyglądał na rodzaj kuli ognia:) Dobry czar jak na ksenomantę;) Ale teraz najlepsze... tekst opisu głosił wyraźnie w tym znamiennym miejscu:

"Trole zgineli żywcem."

W tym miejscu lektor się zaciąl i zaczął czytać dalej po dłuższej chwili kiedy spędził na całkowitym bezdechu kiedy poczerwieniał znacznie:)

Po takiej kumulacji lektor zdołał odczytać załamującym się głosem, że wszystko to widział t'skrang Krang którego wychowywał stary ksenomanta i widząc potęgę jego czarów i to, że zginał przepędzając bohatersko powietrznych łupieżców(bo przepędził w zasadzie cały drakkar a Ci trzej nieszczęśnicy których zabił tym pseudo fireballem byli ostatnimi którzy nie zdążyli jeszcze wsiąść; a sam "Dziatek" zginął ugodzony bełtem z odlatującego drakkara)... z tego też powodu zapragnął zgłębiać dyscyplinę ksenomanty aby bronić ucisnionych tak samo jak jego opiekun "Dziatek" który poświęcił zycie dla ratowania i tak już splądrowanej wioski.

Koniec... Stwierdziliśmy że koleś tak pojechał po bandzie z tym opisem, że musowo musimy zobaczyć jak będzie grał:) To był zbyt wielki szok żeby mu powiedzieć że się nie nadaje:) To był dobry wybór bo się wyrobił choć zawsze liczył wyniki rzutów na kościach dodając je na palcach:D

Późniejsze oględziny ekwipunku i wygladu które spisane były na drugiej stronie tej samej kartki ujawniły np.:

"Długi, drewniany, okuty metalem, na końcu zamocowana czaszka kurczaka."

Koniec cytatu:) Pytanie za 100 punktów co to za element ekwipunku ksenomanty?:P

Nie wkręcajcie, że nie znacie takich historii:P
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-10-28, 20:47   

Nie znam, ale ta czaszka kurczaka - dla mnie bomba.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo