Poprzedni temat :: Następny temat
Adepci w Barsawii
Autor Wiadomość
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-24, 22:16   

oj nie ma się co buntować.

ksenomantów spotyka się nie często. To nie jest szaman. Znaczy pewnie w tym momencie masz bardziej na świeżo wszystko ja opisy dyscyplin w ręku miałem ostatnio jakieś 5 lat temu. Magia ksenomantów wywodzi się z pragnienia poznania horrorów by z nimi walczyć. Takie były chyba założenia a co z tego wyszło to już co innego. To jest brudna i niebezpieczna a magia, wiele czarów przypomina moce horrorów. Zaklęcia związane ze strachem, zły los, wizje śmierci, ból, przekazanie obrażeń to nie są zaklęcia wywodzące się z ludzkich umysłów. Chciałbyś mieć w wiosce szamana, który specjalizuje się w badaniu najniebezpieczniejszych stworzeń jakie zna świat? Owszem na początku ta dyscyplina jest dużo bardziej związana ze światem duchów, ale wynika to z tego, że nie można będąc pierwszo kręgowym adeptem próbować swych sił w starciu z prawdziwymi astralnymi bestiami.

W wioskach dużo przydatniejszy jest mistrz żywiołów, którego magia wiąże się z roślinami ich wzrostem, który troszczy się o harmonijny rozwój otoczenia.
Poza tym wbrew pozorom nie powiedziałbym że większość mieszkańców Barsawii żyje w wioskach plemiennych. Jesteśmy po pogromie, dawcy imion skupiają się wokół wielkich ośrodków, przy wężowej gdzie jest względnie bezpiecznie, ale każda Barsawia jest troszkę inna.
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-05-24, 23:55   

Barsawia to nie Ameryka Północna za czasów Indian, nie w każdej wiosce siedzi szaman, nawet jeśli to wioska plemienna. Poza tym ksenomanci to chyba najbardziej "oderwani od rzeczywistości", jeśli można tak to określić, adepci i lud odnosi się do nich z nieufnością, także nie wiem czy się nadają na szanowanych obywateli jakimi byliby takowi szamani. Owszem przez powiązania ze światem duchów mogliby się do tego nadawać, ale pamiętaj że to nie ta kultura.
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-05-25, 17:57   

Jest dyscyplina Szamana, całkiem nieźle oddająca naturę zjawiska jakim jest Szamanizm. Polecam zerknąć, powinna być w Mieszkańcach...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
jacuman333 
Nowicjusz


Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 3
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2009-05-27, 16:56   

Piotrek napisał/a:

To nie jest szaman. Znaczy pewnie w tym momencie masz bardziej na świeżo wszystko ja opisy dyscyplin w ręku miałem ostatnio jakieś 5 lat temu. Magia ksenomantów wywodzi się z pragnienia poznania horrorów by z nimi walczyć.


czy mógłbyś przytoczyć jakiś przypis? ciekawie by było zobaczyć jak oryginalny pomysł się przerobił podczas procesu tworzenia, od podstawki do "Adepts Way"
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-28, 00:07   

Hahahaha generujesz problemy, mogę spróbować przypomnieć sobie skąd wzięła mi się koncepcja tego, że ksenomanci to magowie, którzy badają horrory po to by z nimi walczyć w założeniu. :mrgreen: Wydawało mi się, że gdzieś to wyczytałem, ale często wydaje mi się sporo rzeczy więc dopóki nie znajdę to zawieśmy to sformułowanie. Na pewno w swej naturze cześć czarów ksenomanty jest bliska niektórym mocom horrorów, co nie powinno budzić zaufania wieśniaków :).
 
 
jacuman333 
Nowicjusz


Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 3
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2009-05-28, 18:11   

Piotrek napisał/a:
Na pewno w swej naturze cześć czarów ksenomanty jest bliska niektórym mocom horrorów, co nie powinno budzić zaufania wieśniaków :).


z tym się zgodzę, zresztą wraz z Kseniowym czarnym płaszczem i kosturem zawsze dostaje się też podejrzliwość otoczenia. inna sprawa, że gdy takowym się jest nie biega się między chatami i nie krzyczy "jestem dziwny wo-ho!". taka mała dygresja.

niemniej owszem, mają czary przypominające zdolności Horrorów. może element analizy horrorów by z nimi lepiej walczyć, pomyliłeś ze Szkoła Cienia*, która walczyła z Horrorami żeby zebrać o nich wiedzę?


EARTHDAWN podstawka <PL>, s 23

Admin: Prosiłbym o poprawne pisanie nazwy systemu. W końcu jesteśmy tu, dlatego, że ten system szanujemy i lubimy ;-)
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-05-29, 16:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-05-29, 16:21   

Ksenomanci zajmują się przede wszystkim innymi światami i mieszkającymi tam istotami. W to wchodzą także horrory, w końcu przybyły do świata Przebudzenia Ziemi z innych wymiarów astralnych. Naturalne jest więc to, że duża część Ksenomantów będzie się interesowała horrorami. Poprzez badanie horrorów, mogą po części badać inne światy.

Ksenomanci nie będą popularną dyscypliną, właśnie przez horrory. Pogrom wykształcił w wielu Dawcach Imion ogromną awersję do wszystkiego co może kojarzyć się z horrorami i po części przez to do każdej magii przypominającej choć trochę magię horrorów. Dobre przykłady można znaleźć w "Pierścieniu Tęsknoty".

Co do Szamana to właściwie taka "prymitywna" forma Mistrza Żywiołów z elementami Ksenomanty. W zasadzie to świetnie sprawdza się w roli typowego szamana plemiennego. Coś dla natury, coś dla plemienia.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-30, 11:01   

Cytat:
może element analizy horrorów by z nimi lepiej walczyć, pomyliłeś ze Szkoła Cienia*, która walczyła z Horrorami żeby zebrać o nich wiedzę?


jest to wysoce możliwe :-) .
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2009-06-02, 02:38   

Ksenomanci w oficjalnej wizji świata PZ ne cieszą się powszechnym szacunkiem. Spotykaja się za to z powszechnym ostracyzmem i brakiem zaufania. Ziemia dopiero co się przebudziła z Pogromu i hasło "Horror" generuje kamienie w dłoniach. Zobaczcie, nawet w co drugim scenariuszu mamy "złego" Ksenomantę.
Co nie zmienia faktu, że mogą istnieć społeczności, gdzie Ksenomanci są otaczani szacunkiem i zaufaniem, pełniąc funkcję swoistych szamanów.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo