Poprzedni temat :: Następny temat
Test umagicznienia
Autor Wiadomość
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2009-02-13, 20:22   Test umagicznienia

Jak wykonuje się test umagicznienia zwykłego przedmiotu magicznego, dajmy na to - ciepłego płaszcza? Mam na myśli edycję classic.
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-02-13, 21:57   

Przy użyciu rozwinięcia Tkania Wątków nazwanego Wplatanie Esencji Żywiołów (dostępne dla Mistrzów Żywiołów i Zbrojmistrzów). Poziomy trudności są podane przy odpowiednich przedmiotach, wraz z informacją o potrzebnych do nasycenia rodzajach esencji (w opisie przedmiotu). Ich ilość zwykle zależy od kosztów przedmiotu - jedna porcja za każde 100 srb. kosztu przedmiotu.
Można ten proces ułatwić wykorzystując umiejętność arty (każdy poziom sukcesu w teście odpowiedniej umiejętności artystycznej powyżej zwykłego obniża trudność o 1 punkt).
Poziom trudności zależy od ilości esencji i jej rodzaju w stosunku do użytego materiału. Również esencje przeciwstawnych żywiołów zwiększają trudność testu nasycenia.
Dla przykładu, PT wplecenia esencji ognia w materiał/skórę 9; drewno 10; kamień 13; metal 15; w wodę nie można wpleść esencji ognia.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2009-02-16, 10:26   

I to też jest logiczne. tylko że w opisie umagiczniania czytam, iż wszystkie poprzednie kroki przygotowujące przedmiot (a za takie miałem wplatanie esencji właśnie) spełzną na niczym, jeśli nie powiedzie się test umagicznienia, którego trudność w przypadku zwykłych przedmiotów magicznych wynosi 13 (plus modyfikatory; stopień trudności jest różny dla poszczególnych przedmiotów - co prezentuje tabelka w Goods and Services "Player's Compendium"). I stąd Moje zakłopotanie, czy po wpleceniu esencji powinno się wykonywać jeszcze test umagicznienia... W pierwszej edycji tak to chyba wyglądało, że testem umagicznienia był test niskiej magii.
Niestety, jestem teraz poza domem i nie mam dostępu do źródeł. Jeśli komuś się chce, to niech to zrobi, a jak nie, to jutro wracam do Anglii i w przeciągu najbliższych dni sprawdzę, jak sprawa ta wygląda w M:KWT.
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-02-16, 10:42   

Cryingorc napisał/a:
I stąd Moje zakłopotanie, czy po wpleceniu esencji powinno się wykonywać jeszcze test umagicznienia...

Hmmm... Chyba nie. O ile dobrze pamiętam, można było to zrobić w ramach tego samego rozwinięcia przy pomocy Tkania Wątków. To proste przedmioty magiczne i wystarczy tylko wpleść w nie w odpowiedni sposób esencję żywiołu(ów)... Już sam ten fakt uwzględnia PT stworzenia przedmiotu.

Właściwie, to trochę pomieszałem, bo tabela nasycania raczej dotyczy "ważniejszych" przedmiotów... Swoją drogą, to całkiem niezła metoda np. na wzmacnianie przedmiotu wzorca i podniesienie jego OM...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo