Poprzedni temat :: Następny temat
Handel w Barsawii
Autor Wiadomość
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-09-25, 12:27   

Kyril napisał/a:
jeśli gracze liczą się z każdym groszem to liczenie reszty i wprowadzanie pomniejszej waluty ma sens, jeżeli nie - można nawet nie liczyć miedziaków

W naszej drużynie nie narzekamy ani na nadmiar, ani na brak gotówki, ale rzadko kiedy korzystamy z miedziaków. Zwykle nawet się ich nie zauważa i tak jak napisał Sethariel, mówi "reszty nie trzeba", czy wrzuca do miski jakiegoś żebraka (nota bene, w trakcie całej kampanii był tylko jeden :P).
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2009-09-25, 14:36   

Ja u siebie swego czasu poprowadziłem przygodę, gdzie gracze eskortowali kupca wiozącego Maskę Oltiona. Gracze, po namowie dwójki npców (oni zdobyli maskę, a kupiec ją im zaiwanił) ścigających kupca, postanowili ukraść ów maskę i sprzedać kupcowi w Tansiardzie, temu samemu, do którego zmierzali.
Wietrzniak Iluzjonista przebrał się magicznie za kupca i opchnął w Tansiardzie Maskę. Potem miały być jeszcze pewne perturbacje, ale skończyłem kampanię.

Ogólnie uważam, że handel legendarnymi magicznymi przedmiotami będzie się odbywał raczej po cichaczu.
_________________
Habibsite.pl
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-09-25, 16:42   

Kot już pośrednio wspomniał. Zrobiłem kiedyś jedynkę w której Zbrojmistrz został wysłany przez swoich przełożonych jako reprezentant swojej Kuźni (Kuźnia Przymierze Upandala) na tajną aukcję w Travarze. Przedmiotem aukcji miało być jedno z Ostrzy Cara Fahd. O ile pamiętam razem ze Zbrojmistrzem wybrał się też Czarodziej, by zbadać dobrze wzorzec.

Kuźnia dostała na aukcję specjalne zaproszenie, bez którego nie wpuszczano na miejsce. Oprócz Kuźni były też osoby prywatne (Travarscy bogacze) oraz dwie inne konkurencyjne Kuźnie.

Aukcję wygrała Kuźnia Przymierze Upandala. Następnego dnia Ostrze zostało z Kuźni skradzione. Na szczęście mistrzowie zdążyli stworzyć falsyfikat i to właśnie falsyfikat został skradziony... Jednak jak się okazało później nie miało to znaczenia bo oryginał też był fałszywy, wytwór potężnej magii iluzji. Iluzjonista nieźle się wzbogacił...
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-09-25, 19:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo