Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Sethariel
2009-01-14, 13:41
Inicjatywy promujące Earthdawn
Autor Wiadomość
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-13, 19:05   

Chavez napisał/a:
Earthdawn: Odrodzenie :>

To już bardziej "ED/PZ: Reaktywacja"

bo "ED/PZ: Rewolucje" to będą w 3ed chyba :-)
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-01-13, 22:23   

Bardzo mi się podoba słowo "odrodzenie" - brzmi tak pozytywnie i niesie takie konotacje, że coś już było i było dobre i znowu może być... Bo ludzie tak naprawdę boją się nowości, nieufni są, a kochają to, co już znają...

No, a jakby tak pokombinować ze słowem "świt"?
Albo, w ogóle pojechać trochę na wiernym tłumaczeniu słów earth i dawn?


W ogóle nazwa powinna określać NAS, jako grupę osób, np.:
Rycerze Świtu :-P
Dziedzice Legend ;-)
Poszukujący Odrodzenia :mrgreen:
:lol:
tylko mniej pompatycznie, oczywiście!

Dzieci Świtu?
Obrońcy Legend?
Odrodzeni? :-P Wszystko brzmi, jak jakaś sekta!
Ostatnio zmieniony przez Muscat 2009-01-13, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-13, 22:36   

Czemu mniej pompatycznie :lol: ??

Wojownicy Odrodzenia,
Obrońcy Świtu
Poszukiwacze Świtu
Dzieci Świtu
Głosiciele Przebudzenia
Odrodzenie 1 generajca :lol:
Pogromcy Mroków

chyba powinienem się przespać ;)
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2009-01-13, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2009-01-13, 22:49   

A ja myślę tak. Zwykle tytuł/temat przychodzi na sam koniec, jak już wiemy o czym jest treść. Tak pisze się książki, prace naukowe, tak wymyśla się slogany copywriterów... Więc IMO wpierw ustalcie zawartość, punkty, plan...Przenieście w formę jakąś bardziej utrwaloną, a na końcu nazwa/slogan sama przyjdzie bo będzie lepiej dookreslone czego tak naprawdę Wam potrzeba.

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-01-14, 00:56   

Piotrek napisał/a:
Wojownicy Odrodzenia,
Obrońcy Świtu
Poszukiwacze Świtu
Dzieci Świtu
Głosiciele Przebudzenia
Odrodzenie 1 generajca


To troszkę brzmi jak nazwy sekty :evil: Gerion ma racje na sam koniec można dać tytuł operacji. Na razie może by tak uporządkować/podsumować to wszystko i zastanowić się nad tym co naprawdę możemy zrobić do czasu Pyrkonu.
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
 
 
Chavez 
Uczeń II Kręgu
Dreamer


Wiek: 38
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 46
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-14, 08:10   

Gerion napisał/a:
Tak pisze się książki, prace naukowe, tak wymyśla się slogany copywriterów...

S. King tak nie pisze :) Czesto najpierw wymyslal tytul a dopiero potem dopisywal tresc ;)
_________________
Umieramy kiedy przestajemy marzyć...
Trochę wolniej...
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-01-14, 10:20   

Dobra, myślałam, że już wszystko jasne, ale może Gerion ma rację: spisać to wszystko w jednym miejscu!

Inicjatywa Promująca EarthDawn:

1. Kto ją podejmuje?
Fani RPG, a w szczególności systemu EarthDawn - Przebudzenie Ziemi. Uczestnicy forum internetowego earthdawn.pl.

2. W jakim celu?
Propagowanie twórczej rozrywki jaką są gry fabularne RPG, rozwijanie wyobraźni i umiejętności bezpośredniej komunikacji między ludźmi w dobie komunikacji elektronicznej, umiejętności socjalnych i umiejętności współpracy w grupach.
Propagowanie czytelnictwa, nauka świadomego wyboru form rozrywki, szczególnie form interaktywnych, zmuszających do rozwoju intelektualnego i emocjonalnego.
Integracja środowiska fanowskiego, spotkanie poza Internetem, wzajemne poznanie się różnych grup młodzieży, z różnych środowisk i regionów Polski.
Uważamy, że środkiem do ww celów jest m.in. rozpropagowanie gry fabularnej ED - Przebudzenie Ziemi. (A dlaczego? Nie wiem. Bo ją lubimy?)

3. Jakie są formy działania?
Współpraca z (tu wymienić, z kim współpracujecie, co i po co tłumaczycie itd. itp.)
Przypominanie fanom RPG wiedzy o systemie przez wygłaszanie prelekcji i organizowanie warsztatów oraz konkursów podczas imprez fandomu (konwentów miłośników fantastyki i RPG). Organizacja LARPów i sesji RPG w systemie ED - Przebudzenie Ziemi. Aktywne uczestnictwo w konwentach na terenie całej Polski.

4. Jakimi środkami dysponujemy?
Przede wszystkim zasobami ludzkimi :)

_________________________________________

Pomóżcie redagować ten tekst, aż wyjdzie coś do zaakceptowania przez wszystkich.
 
 
 
Chavez 
Uczeń II Kręgu
Dreamer


Wiek: 38
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 46
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-14, 11:36   

Muscat napisał/a:
A dlaczego? Nie wiem. Bo ją lubimy?)

Bo porusza tematy istotne dla wspolczesnego czlowieka - dominacje jednego panstwa nad drugim, niewolnictwo, wyniszczenia wojenne - a jednoczesnie ma wydzwiek pozytywny - mimo wszelkich przeciwnosci spoleczenstwo jako ogol stara sie odbudowac wlasna kulture i poddzwignac z upadku.
_________________
Umieramy kiedy przestajemy marzyć...
Trochę wolniej...
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-14, 13:15   

Czy naprawdę chcemy propagować ed bo niesie ze sobą jakieś głębokie treści. Ja myślałem że to dobra zabawa jest i fajnie zbudowany świat. Można zbudować całą wielką teorię na temat uniwersalizmu prawd przekazywanych przez RPG, ale chyba nikt z nas nie gra z tego powodu?
 
 
Chavez 
Uczeń II Kręgu
Dreamer


Wiek: 38
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 46
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-14, 13:16   

Ale zobacz jak to fajnie i ambitnie wyglada :> Jesli inicjatywa zamierza wyjsc poza fundom do "powaznych" mediow to takie regulki dobrze brzmia ;)
_________________
Umieramy kiedy przestajemy marzyć...
Trochę wolniej...
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-01-14, 13:17   

Mamy jeszcze z miesiąc czasu na tą nazwę. Więc, aż tak się nie spieszy. Ale temat musiał być już teraz podjęty. Zostawmy na razie tą roboczą nazwę: Inicjatywa Promująca Earthdawn. I zastanówmy się nad najbliższymi celami.

1. Chciałbym byśmy stworzyli wspólny, spójny system mechaniki LARPów EDkowych. Temat rozpoczęty już odnośnie LARPa na Goblikonie.
2. Druga sprawa to Prelekcje. Zbliża się już dużymi krokami Pyrkon. Prelekcji na konwencie nigdy nie prowadziłem, poza tym LARP to dla mnie i tak spore przedsięwzięcie. Czy jest wśród nas ktoś kto byłby w stanie nad taką prelekcją zapanować? Możemy, tak jak planowaliśmy, zrobić to kolektywnie, ale tak czy siak przydałaby się osoba prowadząca.
3. Konkursy, do przygotowania i poprowadzenia kolektywnego, ale i tu też by się przydała osoba prowadząca, ktoś kto robił już konkursy, brał w nich udział i jest w stanie nakreślić wizję dobrego konkursu. (tak z pomysłów na konkurs dobrze by było mieć materiały multimedialne, zdjęcia, rysunki do wykorzystania w pytaniach.)
4. Ulotki rzeczywiście możnaby przygotować. Jeżeli odpowiednio się to zrobi to i tuszu dużo się nie zużyje. Poza tym widziałbym przede wszystkim jakieś plakaty, nawet wielkości A4, do powieszenia przy akredytacji.
5. Sesje. Ilu z obecnych na forum MG będzie w stanie poprowadzić jakąś sesje ED na konwencie?
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-14, 13:44   

Spoiler:
Ale zobacz jak to fajnie i ambitnie wyglada :> Jesli inicjatywa zamierza wyjsc poza fundom do "powaznych" mediow to takie regulki dobrze brzmia ;)


Zależy jak dla kogo? Jeśli teraz zaczynamy projektować ulotkę, którą bedziemy rozdawali dzieciom to mnie się wydaje, że one nie chcą tam czytać o dominacji jednego państwa nad drugim itd. To są smaczki ed, których zaczynasz używać jak trochę już pograsz.

Chyba nie planujemy przy kawie i herbacie opowiadać rodzicom czemu chcą, żeby ich dziecko rozwijało się grając w ed :).
Znowu się nie znam ale wydaje mi się, że mamy inną grupę celową. Przypuszczam, że to co chcemy osiągnąć to danie dziecku karteczki, zachęcenie go do rozmowy i powiedzenia pod koniec słuchaj, zagraj z nami sesjie to sam zobaczysz, albo jeśli to ktoś, kto już siedzi w klubie to żeby powiedział sobie kurcze może warto przynajmniej przeczytać podręcznik do ed1.
 
 
Chavez 
Uczeń II Kręgu
Dreamer


Wiek: 38
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 46
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-14, 13:52   

Piotrek napisał/a:
Znowu się nie znam ale wydaje mi się, że mamy inną grupę celową.

Niewykluczone. Jesli chcemy zachecic dzieci, to musimy uspokoic ich rodzicow, ze RPG i Ed to nie dzielo szatana czy innego belzebubcia ;) Tylko co tak wlasciwie ma ta inicjatywa osiagnac? Przypomniec fundomowi ED, czy zainteresowac nowe osoby i ew. nowego wydawce? Nowe osoby dorosle? Dzieci? Jaki jest target?
_________________
Umieramy kiedy przestajemy marzyć...
Trochę wolniej...
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-01-14, 14:53   

STOP STOP STOP

Dyskusja oddala się od początkowych założeń. Przypominam, że chodziło nam o przypomnieniu ludziom o istnieniu EDka. Czyli wszystkim od starych wyjadaczy po ludzi zaczynających grać. Nie zaczynajmy rozwadniać tematu o ratowanie RPG w Polsce, przekonywania ludzi, że to jest świetny sposób rozwoju osobowości, myślenia, umiejętności pracy w zespole czy fajne hobby. Czym bardziej skomplikowany plan tym gorzej wychodzi wykonanie go. Dlatego wróćmy do prostych inicjatyw na konwentach: LARPY, prelekcje i sesje. Nie musi być tego wiele od razu. Proste akcenty takie jak koszulki z obrazkiem z podręcznika i np. logiem earthdawn.pl na plecach. Plakat na konwencie, czemu nie, jeden fajny kolorowy przy akredytacji z informacja o sesjach, LARPIE i witrynie. To nie jest duży koszt i nawet ja mogę wyłożyć z własnej kieszeni.

I ostania rzecz. Artykuły takie jak opisy miejsc, bohaterów niezależnych, przedmiotów, legendy. Bo głównym problemem jest to, że strona ED.pl jest potworem potrzebującym paliwa. Zobaczcie, że od chwili modernizacji zamieszczania artykułów więcej ludzi nas odwiedza. Wieści rozchodzą się pocztą pantoflową i to jest dobry start. Pracujmy nad tym, aby utrzymać ciekawość ludzi. Niech odwiedzają nas i niech widzą, że tu ED nadal żyje.

A nazwa inicjatywy nie jest potrzebna dla nikogo oprócz ludzi tworzących ją. Dla reszty ważne są czyny.
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
Ostatnio zmieniony przez lord.owca 2009-01-14, 14:57, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-01-14, 15:04   

Piotrek napisał/a:
Czy naprawdę chcemy propagować ed bo niesie ze sobą jakieś głębokie treści.

Chcę to propagować, żeby mieć z kim grac teraz i w przyszłości, ale bez tych "głębokich treści" grać by mi się nie chciało. Gdyby było inaczej, to grałabym we współczesne, bezideowe systemy, gdzie tylko łazi się, tłucze mopki i zbiera wydropione itemy.

Popieram to, co napisał Chavez, a także te konkretne listy celów, które wymienili Sethariel i lord.owca.

Moja konkretna odpowiedź: jestem w stanie poprowadzić konkurs na Pyrkonie z druga osobą do pomocy, a zrobić z pomocą pewnej grupy osób, bo za mało się znam i brak mi materiałów. W prowadzeniu konkursów mam wieloletnie doświadczenie (na każdym G-konie przynajmniej dwa, a wiele też na innych konwentach przez te lata).
Jeśli się zgadzacie na moją kandydaturę, to zaraz zakładam temat o konkursie (musi być ukryty przed resztą).
Ostatnio zmieniony przez Muscat 2009-01-14, 15:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-01-14, 15:25   

Co do pomocy przy konkursie niema sprawy. Ile będę mógł to pomogę. Również jak będę jechał na Pyrkon mogę pomóc go przeprowadzić. Jednak tą deklarację będę mógł złożyć na początku przyszłego miesiąca.
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-14, 16:12   

Owca w sumie dobrze mówi :). Nie budujmy ideologi. Jeśli chodzi o ulotki, to krótko dwa trzy zdania czemu warto zajrzeć do ed i gdzie nas znaleźć.
Nie wiem coś w stylu.

Lubisz fallouta i klimat świata po armagedonie, pełen strachu, żądzy władzy i kontrastów? Tęsknisz za herosami, którzy z mieczem w dłoni stawali na przeciw armii by zwyciężyć? Earhdawn jest dla ciebie. Czas odkurzyć jeden z najlepszych systemów Heroic Fantasy, i zabrać się do odbudowy Barsawii po magicznej zagładzie.
Szukaj nas na http://earthdawn.pl/joomla/index.php
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-14, 16:21   

Chavez napisał/a:
Ale zobacz jak to fajnie i ambitnie wyglada :> Jesli inicjatywa zamierza wyjsc poza fundom do "powaznych" mediow to takie regulki dobrze brzmia ;)

A miałeś się już w ED nie bawić, oszuście... :P

A Owca ma rację - nie bawmy się w pijar i marketing, skoro chcemy wyjść do ludzi, którym tego nie trzeba. Interesuje nas przede wszystkim fandom jako skupisko wszelkiej maści fantastów. Oni są naszym "targetem" i to dla nich musimy przygotować interesujące i zachęcające treści. Czyli - LARPy, sesje, konkursy, dyskusje, prelekcje, itp., itd.
Nie mówiąc już o tak prozaicznych rzeczach jak wspópraca między serwisami tematycznymi i duże ilości ciekawych materiałów na tychże serwisach.
I tu jest mały problem, bo będzie to trzeba zrobić mimo współzawodnictwa tychże serwisów...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-14, 16:33   

Cytat:
I tu jest mały problem, bo będzie to trzeba zrobić mimo współzawodnictwa tychże serwisów...


Odczułeś gdzieś negatywne skutki współzawodnictwa :lol: ??
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2009-01-14, 16:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-14, 16:47   

Piotrek napisał/a:
Odczułeś gdzieś negatywne skutki współzawodnictwa

Jeszcze nie. Co nie znaczy, że ich nie będzie - Seth pisze jakieś zasady współpracy, co powinno pomóc.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-14, 17:06   

Nie kombinuj jak się pokłócić :P. Lepiej pisz kolejny artykuł, masz lepsze pióro niż my wiec go nie marnuj ;).
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-01-14, 18:27   

Ja odnośnie dyskusji Chavez - Piotrek. Trochę późno, więc nie będę nic cytował i ciężej ładnie się w kontekst (po komentarzach reszty) wkraść, ale...

Bardzo sobie cenię EDeka za wszystkie te istotne, głębokie wątki ale - jak już zostało powiedziane - one zyskują swą prawdziwą wartość dopiero po zapoznaniu się z systemem. Pokazują, że ED nie jest płytkim fanstasy jak inne.

Ale... takie teksty na ulotce będą pompatyczne i zniechęcające!

Lepiej pokazać od od strony... hmm... powiedzmy "grywalnościowej" jaką EarthDawn ma przewagę nad innymi systemami.

Moim zdaniem jest tu świetnie opisana polityka, pozwalająca świetnie rozwijać fabułę, tworzyć ciekawe intrygi. Do tego nie jest jednolita (Dobro - Zło albo Ład - Chaos).
Po drugie magia - świat jest nią nasycony, do tego jest spójnie opisana, a co ważne - mimo tej spójności pozwala na wiele wyjątków (patrz np. Legendy).
Do tego nowe rasy i stare ukazane w innym świetle.
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-01-14, 19:04   

Tak naprawdę to wszystko co piszesz jest bardzo istotne i wskazane na prelekcje. Nie da sie ED'ka zamknąć w paru zdaniach. Więc akcja ulotkowa powinna być raczej zachęcająca do poznania systemu.

Postawić pytania na ulotce: Czego oczekujesz od systemów Fantazy w które grywasz? Czy masz poczucie, że czegoś tobie brakuje w nich? Przyjdź na prelekcje dowiedz się o systemie Earthdawn, w którym drzemie duży potencjał. Odkryj czas legend i bohaterów.

Czy coś takiego :-P
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-01-14, 19:41   

A może tak:

Potężna Magia, Wielka Polityka*, Cudowna Kraina
EarthDawn - Wiek Legend


Krótko, zwięźle, treściwie (ew. poprawcie pod względem estetyki).


-----
* sorry, że ja znowu z tym Nietzschem... :-P
Ostatnio zmieniony przez Dziewic 2009-01-14, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Chavez 
Uczeń II Kręgu
Dreamer


Wiek: 38
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 46
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-14, 19:42   

Kot napisał/a:
A miałeś się już w ED nie bawić, oszuście... :P

Bywam sentymentalny, po prostu mam ostre deficyty czasowe, przynajmniej do obrony w czerwcu/lipcu ;)

Cytat:
Ale... takie teksty na ulotce będą pompatyczne i zniechęcające!

Bo to nie sa teksty na ulotke dla graczy w inne systemy RPG, tylko teksty dla rodzicow dzieci, ktore w zadne rpg jescze nie graly ;) Dla graczy powinny byc raczej o fajnosci systemu, o swietnym zgraniu mechaniki ze swiatem, o wylamaniu sie ze stereotypow w podejsciu do ras :)
_________________
Umieramy kiedy przestajemy marzyć...
Trochę wolniej...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo