Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Sethariel
2009-01-14, 13:41
Inicjatywy promujące Earthdawn
Autor Wiadomość
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-01-05, 19:54   

Veers napisał/a:
Hmm.. Ja wtedy co wieczór poprowadziłem sesje w ED (w sumie 2) i z graczami nie miałem problemu (nawet się sami zgłosili). Tylko, że na konwentach zawsze tak bywa. Raz się uda trafić a raz nie.


To byliśmy My 8-) Lord.Owca, Nemeyeth i Ja

I sławni na Barsawię Seebo - wietrzniacki fechtmistrz, Sotem - obsydiański ksenomanta, Cynthia - ludzka iluzjonistka...

A następnego dnia miałeś zagrać u nas...

Pech to pech...
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-01-05, 19:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-01-05, 19:56   

Sethariel napisał/a:
To byliśmy My 8-) Lord.Owca, Nemeyeth i Ja


Sorry za off-topa, ale :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Veers 
Nowicjusz
Sh'tk'ith


Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 9
Skąd: Z jaja
Wysłany: 2009-01-05, 19:58   

Sethariel napisał/a:

To byliśmy My 8-) Lord.Owca, Nemeyeth i Ja

I sławni na Barsawię Seebo - wietrzniacki fechtmistrz, Sotem - obsydiański ksenomanta, Cynthia - ludzka iluzjonistka...

A następnego dnia miałeś zagrać u nas...

Pech to pech...


Fakt, tak mi się jakiś znajomy wydawałeś! Niestety następnego dnia zostałem napadnięty i przyparty do ściany przez dwuosobową ekipę i nie było jak do was dotrzeć. Przepraszam... Błękitnołuski do tej pory nad tym ubolewa.
_________________
"They call that a defense?"

 
 
 
Nixos 
Nowicjusz


Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 26
Skąd: Lisboa, Portugal
Wysłany: 2009-01-05, 22:37   

Goblikon, Pyrkon...

Zapowiada się ciekawie - pamiętajcie o mnie!
_________________
www.aguadecoco.pl -> mój blog podróżniczy
 
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-01-06, 13:00   

Muscat napisał/a:
lepiej dać im tam jakieś ogólne hasło i obrazek i samemu to rozwijać (dla prelegenta to też ułatwienie - przypomina mu się o czym, w kolejności miał mówić).


Powiem jako osoba doświadczona w prezentacjach, tak zwane seminaria na studiach. Jak doszedłem do poziomu, że tylko ogólniki wstawiałem na prezentacjach, albo jakieś wykresy zestawienia itp. czyli to co się nie da powiedzieć ale trzeba opisać na podstawie obrazka. Temat już był dla mnie tak znany iż mimo planu prezentacji zdarza się wyprzedzać slajdy, coś dopowiedzieć później. :-o Jednak jak raz miałem seminarium z optyki w starym stylu - kreda i tablica - przekonałem się jak ciężko przemawia się przed ludźmi bez użycia multimediów.

Po za tym to niezły pomysł, bo w końcu ED ma ładną oprawę graficzną, która ułatwia spojrzenie na system, świat.
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
Ostatnio zmieniony przez lord.owca 2009-01-06, 13:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-07, 00:06   

pozwolę sobie na krótki off... czy na tym Pyrkonie będą bractwa rycerskie, itd.? Czy będzie tor łuczniczy? Bo ze mnie zawołany łucznik (przechodnie wołają do mnie: "Nie strzelaj, idioto, bo ludzi pozabijasz!" spokojnie... nie cierpią :-P zbyt długo) 8-) i chętnie bym w konkury poszedł... ponoć Gerion też strzelał swego czasu... W prelekcji jako spec od fajerwerków (vide rozszerzenie" Światła Kitaju or smth...) niestety nie pomogę. Jakbym się nie skupiał to nawet zwykła ognista mi nie chce wyjść :-(
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2009-01-07, 00:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nixos 
Nowicjusz


Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 26
Skąd: Lisboa, Portugal
Wysłany: 2009-01-07, 12:22   

Duzo pomysłów, duzo opcji. Ale jak zwykle bałagan.

Proponuje zrobić dwa osobne tematy - jeden dla Pyrkonu (już w marcu!) a drugi dla G-konu (własnie, kiedy :P ?). Bedzie mozna ustalic pare spraw itd.

Sethariel: Zrobione

Kiedy dojdziemy do jakiegos konsensusu bedzie mozna atakowac orgow, wydawnictwa, sklepy i Coca-Cola Company.
_________________
www.aguadecoco.pl -> mój blog podróżniczy
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-01-07, 12:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-01-08, 12:29   

Kot napisał/a:
Może ustalimy jakąś nazwę dla inicjatywy, umieści się stosownego newsa, ustali kto co zechce zrobić i jak będzie z tym LARPem i sesjami?


Zróbmy to!
Zwłaszcza o nazwę chciałam postulować, wszak każda akcja powinna mieć swój kryptonim :-)

A jakby tak zainteresowane grono zrobiło sobie koszulki? Mogłyby być takie beżowe z brązowym logo i napisem.
Che, che, koszulka z napisem "Przebudzenie Ziemi" wyglądałaby trochę jak jakieś towarzystwo ekologiczne :lol: Już i tak, jako goblin czyli "zielony" jestem na zmianę brana za miłośniczkę nieskażonych lasów albo UFO :mrgreen:
 
 
 
Nixos 
Nowicjusz


Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 26
Skąd: Lisboa, Portugal
Wysłany: 2009-01-09, 01:10   

Wszystko rozbija sie o fundusze. Sam wjazd na konwent to już spory wydatek - podróż, ewentualny strój do LARPa i takie tam. Pewnie, koszulki superowy pomysl, aleza co ?

Co do nazwy to jakos nic mi nie przychodzi do glowy.

P.S. Tutaj rozmawiamy o Pyroknie czy ogolnie?
_________________
www.aguadecoco.pl -> mój blog podróżniczy
Ostatnio zmieniony przez Nixos 2009-01-09, 01:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-01-09, 01:16   

Ja na każdym ostatnim konwencie jakim byłem paraduję w czarnej Earthdawnowej koszulce... Co prawda napis Earthdawn jest tylko na rękawkach...

Za to na całej koszulce można podziwiać przedni (przód koszulki) i tylni (tył koszulki) profil Horrora Chantrel :evil:

ZDJĘCIE DO POBRANIA
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-01-09, 01:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
eliandir 
Uczeń II Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 40
Skąd: Szczebrzeszyn, Zamość
Wysłany: 2009-01-09, 07:34   

Sethariel, ta koszulka to Twoja własna produkcja czy gdzieś to kupiłeś??
_________________
MG: Nicość podąża za wami wielkimi krokami.
G: Odwracam się i spoglądam nicości w twarz.
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-01-09, 08:50   

Własna produkcja, a właściwie prezent jaki kiedyś otrzymałem.

Ale nie jest to nic trudnego. Odpowiednie grafiki, zwykły T-shirt i idziemy sobie do jakiegoś lepszego sklepu fotograficznego gdzie robią nadruki na koszulki.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Nixos 
Nowicjusz


Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 26
Skąd: Lisboa, Portugal
Wysłany: 2009-01-09, 10:11   

Ta koszulka jest świetna! Aż się napaliłem! Z drugiej strony to samo, czy tam masz Chantrel-Trubadurkę ?
_________________
www.aguadecoco.pl -> mój blog podróżniczy
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-01-09, 10:33   

Z drugiej strony jest rysunek z dodatku Horrory na str. 29 ;-)

Czyli tył horrora.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-01-09, 11:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-01-09, 16:02   

Ja ogólnie tu teraz piszę, o inicjatywach promujących Edka na WSZYSTKICH konwentach.

Nixos napisał/a:
Pewnie, koszulki superowy pomysl, aleza co ?


Jak już pisał Seth, to nie jest duży koszt: własny projekt, a wykonanie gdziekolwiek, gdzie taniej zrobią (ale żeby same koszulki były dobrej jakości). Kiedyś robiłam samoróbki (naprasowanki), ale to nie jest dość trwałe; lepsze będzie profesjonalnie zrobione.

Mnie się ta koszulka Sethariela nie podoba, jest straszna, tj. nie pasuje do celów promocyjnych, bo jakoś tak podkreśla ten jeden, mroczny aspekt ED.
Oczywiście na tegorocznym G-konie będzie Sethowi bardzo pasowała ;-)
 
 
 
Veers 
Nowicjusz
Sh'tk'ith


Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 9
Skąd: Z jaja
Wysłany: 2009-01-12, 15:33   

Sorry, muszę napisać tego posta, żeby mógł się pojawić następny post Muscat.
_________________
"They call that a defense?"

 
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-01-13, 10:37   

Nazwa Inicjatywy Promującej EarthDawn jest mi bardzo potrzebna niedługo.
29 stycznia robię w klubie imprezę ogólnodostępną; jest to impreza cykliczna, w każde zimowe ferie ją robimy i po każdej mamy przez pewien czas wzmożoną rekrutację do klubu.
Otóż jest to też okazja wg mnie do rozpoczęcia promowania ED w Raciborzu i chciałabym mieć już jakieś ulotki czy wlepki do rozdania.

Czy, po prostu: Inicjatywa Promująca EarthDawn IPED

czy np.: Inicjatywa Promująca EarthDawn Barsawia Walczy.
To ostatnie, to dlatego, że motyw walki jest wszechobecny w mediach i najwyraźniej bardzo marketingowy, a nie przesądza ta nazwa o tym, o co chcemy walczyć. Można o "powrót Barsawii do Macierzy (czyli Thery :D).
Logo w stylu malunku na murze sama zaprojektuję.
Ale ktoś mógłby uznać, że to obraża jego uczucia narodowe, więc jak myślicie?

Proszę wszystkich o przemyślane wypowiedzi w tej ważnej sprawie.
Ostatnio zmieniony przez Muscat 2009-01-13, 10:48, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-01-13, 11:09   

Barsawia Walczy jest całkiem fajne. Nazwa główna nie powinna być zbyt długa można by co najwyżej rozwinąć.

np.
Barsawia Walczy - Fanowska Inicjatywa Odrodzenia Earthdawna?
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-01-13, 11:48   

Ja bym tą inicjatywę nazwał "Przebudzenie Earthdawn'a". Nawiązując do historii opisanej w podręczniku.
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-13, 11:49   

Jeżeli już wybierać nazwę i nie ma lepszego pomysłu niż "Barsawia Walczy" to polecam pozostanie przy Inicjatywie Promującej EarthDawn nawet... dlaczego? Przedstawię kawałek wiedzy wyniesionej z zajęć mediacje społeczne oraz animacja społeczna - każde skojarzenie czy nawoływanie do walki (o cokolwiek, niezależnie jak cel szczytny, np. walka o czyste środowisko, walka o wyrównanie szans, walka o równouprawnienie) powoduje najpierw zrodzenie oporu w odbiorcach (przypadkowych) komunikatu, a przy dalszym nawoływaniu czy skandowaniu swojego hasła przewodniego - uczucia zagrożenia, co często doprowadza do zamieszek. Czemu? Bo grupa promująca jakąś inicjatywę uważa, że wszystko jest jasne i dla niej hasło jest w pełni zrozumiałe, jest podsumowaniem wielu skomplikowanych (lub nie), ale przede wszystkim znanych idei. Dla pozostałych zaś jasna jest tylko walka, no więc włączają się do walki, ale że brak im argumentów (poza tym, nie ma możliwości rozmowy z grupą (tłumem)... do tłumu się przemawia, a nie z nim rozmawia...), bo nie wiedzą o co chodzi to włączają się do walki fizycznej.

Tak więc ludzie ja mówię "sorry" dla pomysłu "Barsawia Walczy" i wariacji z racji powyższego. A poza tym jak ED uczy: w czasie walki, nawet jeśli nie odnosi się obrażeń z ran, to odnosi się z Wyczerpania, co nasuwa konotację z tym, że żadna walka nie może trwać zbyt długo...
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2009-01-13, 12:20, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-01-13, 13:08   

Cieszy mnie, że mamy specjalistę w naszym gronie.
Właśnie o taka konkretna odpowiedź mi chodziło, bo sama miałam, co do tej "walki" wątpliwości.

Czy są jeszcze jakieś konkretne propozycje?
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-13, 16:39   

A może Earthdawn Czas Przebudzenia, albo Earthdawn Pieśń Herosów. Albo nawiązać jakoś do sformułowań takich jak wiek legend, żeby ludzie myśleli o wielkości ;) (tak po ego, co ja nie bede bohaterem). Może Earthdawn Czas Herosów. Nie wiem średnio mi pasują, ale jakoś w tę stronę bym poszedł.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2009-01-13, 17:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-13, 16:49   

Niestety, mnie również "Barsawia Walczy" niezbyt przypadło do gustu - nie ma odpowiednich konotacji i kojarzy się zbyt negatywnie. Mnie bardziej podobało się "Przebudzenie Earthdawna". Nie pleonazm w sumie, a i nawiązuje do polskiej nazwy systemu.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-01-13, 17:51   

A ja myślę, że może ten "Wiek Legend" byłby dobry...
 
 
Chavez 
Uczeń II Kręgu
Dreamer


Wiek: 38
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 46
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-13, 18:37   

Earthdawn: Odrodzenie :>
_________________
Umieramy kiedy przestajemy marzyć...
Trochę wolniej...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo