Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Sethariel
2008-12-25, 22:33
Pierścień celności a szał pazurów
Autor Wiadomość
Puenta 
Nowicjusz
Stoneclaw Sky Raider


Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-06, 15:00   Pierścień celności a szał pazurów

Witam! Na tym forum to chyba mój pierwszy wpis, niemniej byłbym wdzięczny za odpowiedź na nurtujące mnie pytanie.

Jak się Wam wydaje? Czy pierścień celności noszony na jednej ręce zwiększa skuteczność przy atakach wykonywanych przy pomocy "szału pazurów"? Teoretycznie "The effects apply only to attacks where the ring’s wearer is using that particular weapon hand, or the weapon hand is at least equally involved in the attack (as in the case of using a bow, or two-handed weapon)." Czyli łapka z ozdóbką musi być zaangażowana w atakowanie przeciwnika.

Znowu szał pazurów zawsze sobie wyobrażałem jako "sieczkę" ciosów, gdzie zadaje się je zgróbsza naprzemiennie obiema rękoma. W opisie jest wspomniane jedynie, że talent pozwala wykonać wielokrotne ataki bez broni przeciwko wrogowi i, że obie ręce muszą być wolne.

Teoretycznie dałoby się wykonać te ataki jedna ręką (tą ubraną w pierścień), ale jakoś nie widzi mi sie taka wizja.
Teoretycznie wszystkie te ataki dałoby sie również wykonać obiema rękoma na raz i wtedy wszystko jest lege artis i nie kłóci się tak bardzo z moją wizją talentu.
Ale jeśli przyjąć, że to są ataki raz jedną ręką a raz drugą? Czy co drugi byłby bez wsparcia magicznego?

Powiedzcie jak to widzicie.

Pozdrawiam!
_________________
Jak sobie warty wystawisz, tak się wyśpisz...
Ostatnio zmieniony przez Puenta 2008-12-06, 15:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-12-06, 15:44   

Witam,

Mi się wydaje, że tak jak napisałeś w pytaniu... Ataki są wykonywane raz jedną, raz drugą ręka. Do ataków jednej liczyłby się wówczas bonus, do ataków drugiej - nie.

Ale...

mi się nasuwają inne pytania... Z opisu obu talentów (Claw Shape i Claw Frenzy) wynika, że adept musi mieć OBIE RĘCE wolne (z opisu Claw Frenzy) i OBIE ręce ulegają transformacji (z opisu Claw Shape). No i trzeba by się zastanowić czy pojedynczy atak "pazurami" wykonuje się jedną czy dwiema rękami (dla mnie to często była jedna ręka - mój adept wyrywał przeciwnikom - zwłaszcza Iluzjonistom - krtań, aby mieć pewność, że jak się od nich odwróci to ci nie wstaną i nie będą próbowali wbić czegoś w plecy... w każdym razie doliczałem sobie do takiego ataku premie, które daje ten pierścień). To pierwsza sprawa...

Druga - co dokładnie dzieje się z dłońmi w czasie transformacji? Stają się nieco większe, paznokcie się wydłużają i utwardzają... Co z rękawicami, które może nosi adept? A jeśli już się dowiemy co z rękawicami, to pozostaje pytanie co z pierścieniem? Ten jest wątkowy to można uznać, że dostosowuje się nieco do potrzeb adepta i może lekko zmienić kształt a później powraca do swojej pierwotnej formy, ale co z resztą przedmiotów na dłoniach? Co jeśli adept posiada kryształowe paznokcie, które mogą zwiększyć ilość zadanych obrażeń?

Pozdrawiam
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2008-12-06, 15:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dreyfuss 
Uczeń II Kręgu
Dreyfuss


Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 49
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-06, 19:07   

Witaj Puenta!

Hmm, trochę powątpiewam czy można użyć pierścienia, który stosuje sie do broni białej czy strzeleckiej w przypadku talentu stosującego się do walki wręcz.
Przecież stoi wyraźnie w opisie talentu "allows an adept to make multiple unarmed attacks against an opponent".
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-12-06, 19:35   

Dreyfuss napisał/a:
czy można użyć pierścienia, który stosuje sie do broni białej czy strzeleckiej


Z opisu pierścienia: "The ring improves the accuracy of the wearer’s close or ranged
combat attacks.", a kategoria "close combat" obejmuje zarówno ataki bronią białą jak i wręcz, więc ta droga do pokazania, że cała dyskusja jest bezcelowa jest jak dla mnie "nie taka"...

Pozdrawiam
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-12-07, 02:51   

sirserafin napisał/a:

mi się nasuwają inne pytania... Z opisu obu talentów (Claw Shape i Claw Frenzy) wynika, że adept musi mieć OBIE RĘCE wolne (z opisu Claw Frenzy) i OBIE ręce ulegają transformacji (z opisu Claw Shape).


To by się zgadzało, ale co z tymi rękoma postać zrobi tu już jej broszka, może przecież używać Pazurów jako narzędzi, dzięki rozszerzeniu talentu Claw Tool.

Odnośnie obu rąk wolnych to się tyczy tylko Claw Frenzy. Te dwa talenty zresztą są innego rodzaju. Claw Frenzy jest formą ataku. Claw Shape wpływa na obrażenia i powoduje transformację dłoni. W przypadku Claw Shape nie ma wymogu wolnych rąk.

Podejrzewam, że z Claw Frenzy jest tak, ponieważ są to agresywne, szybkie ataki. Zajęte ręce znacząco by przy atakach przeszkadzały.

sirserafin napisał/a:
Druga - co dokładnie dzieje się z dłońmi w czasie transformacji?


Tego akurat w opisie talentu nie ma i nigdzie też nie spotkałem się z dokładnym wyjaśnienem. Więc całość, moim zdaniem leży w gestii Mistrza Gry. Ja np. przyjmuję, że sam kształt dłoni znacząco się nie zmienia, zmieniają się paznokcie w ostre niczym brzytwa pazury. Widzę to czasem jak np. Kobieta Kot ze swoim pazurkami z Batmana, w końcu nie każde zwierzę musi być ogromne, brutalne i agresywne. Są też finezyjni drapieżnicy.

Fajnym motywem tutaj może być kształt transformacji w zależności od charakteru i rasy Władcy Zwierząt. Agresywny ork mógłby przekształcać dłonie w łapy jakiejś dużej bestii, a na przykład elfka przekształcałaby paznokcie w jakiegoś rodzaju szpony lub kocie pazury...
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-12-07, 16:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Marceli 
Czeladnik V Kręgu
Istota pracująca


Wiek: 48
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 192
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-08, 09:43   

Ataki nie musza być wykonywane na zmianę. Podobnie jest z talentem dla broni białej, efekt jest identyczny a ataki są wykonywane bronią np: 1-h, a ta jest wolniejsza od rąk. Zwierzęta nie atakują obiema łapami tylko 1 zwykle w biegu. Idea wilka siedzacego na zadku i machającego obiema łapami jest absurdalna.

IMO pierścień sumuje się z atakami pazurami bez wiekszego problemu. Można oczywiście zmieniać i interpretować inaczej, ale czy jest sens ?
Dla efektu kinowego można zastosować ataki obiema rękoma, ale bonus bym doliczał zawsze. Chyba że ręka z pierścieniem jest ewidentnie niezdolna do tego np. trzymamy się stropu nią.
_________________
Brak podpisu to lenistwo :)
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-12-12, 03:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Puenta 
Nowicjusz
Stoneclaw Sky Raider


Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-14, 17:12   

Heh... Przyznam, że liczyłem akurat na odpowiedź taką jak powyższa. ;)

Dzięki za pomoc, choć wciąż czekam na inne podejścia do tematu.
_________________
Jak sobie warty wystawisz, tak się wyśpisz...
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-12-14, 17:57   

Marceli, nie ma reguly. Drapiezniki czasem atakuja dwiema konczynami, czasem jedna - kotowate majace silne lapy i stawy umozliwiajace wiekszy zakres ruchu konczyna. Wilk akurat atakuje pyskiem. :P A lis np skaczac z gory na gryzonie chwyta je obiema lapami, po czym zagryza (podobnie do kotow). Nie musi siedziec na zadku. Hehe, w Kratas opisany zostal Sokol Dinganni, ktory poluje na zwierzeta ladowe. Nie wiem co to za sokol, ktory nie poluje w locie, no ale bywa.
Problem jest ciekawy, bo tez wyobrazalem sobie Szal Pazurow jako okladanie przeciwnika. Jesli cos nie jest dokladnie okreslone to kazdy sobie interpretuje w swojej wlasnej mierze, w zaleznosci czy chce mu sie bawic w przeliczanie czy nie. Swoja droga ciekawe czemu tylko jedna reka zmienia sie w bron; a jesli ktos jest obureczny? Moze wtedy wybrac jedna badz druga do zmiany, a moze i dwie naraz (oczywiscie wciaz dysponujac 1 atakiem w rundzie). W tym przypadku podobne okladanie podczas Szalu Pazurow mialo by racje bytu. Mozna bawic sie tez przeciez w ujemne modyfikatory za poslugiwanie sie dlonia drugorzedna.
Gerion jest oczytany w powiesciach do ED. Nie bylo tam zadnego opisanego przykladu Szalu Pazurow? Sirserafin moze rzuc pytaniem na forum RB.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Marceli 
Czeladnik V Kręgu
Istota pracująca


Wiek: 48
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 192
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-19, 14:26   

Oj wiem że nie ma reguły, natura jest zby różnorodna :)

Problem ten raczej dotyczy nierówności podejścia, według pierwotnej interpretacji, broń biała jest zawsze lepsza, bo nie ma jakiegoś widzimisię dodanego.

Walka 2 rękoma jest naturalnie lepsza, tylko że autorzy ED nie stworzyli różnić dla broni wręcz i z bronią. IO jest taka sama, więć reguły bym traktował identycznie (chyba że coś innego jest dokładnie poisane) niezależnie od formy ataku.

Dostrojenie jest do wzorca, a nie ręki. IMO to woogule jeden z gorzej opisanych przedmiotów.
_________________
Brak podpisu to lenistwo :)
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-12-19, 14:38   

No, tutaj wspieram Marcelego - pierścień powinien dodawać premię ogólnie do ataków właściciela.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-12-19, 15:08   

Właśnie wyczytałem opis przedmiotu z edycji RedBricka.

"The ring improves the accuracy of the wearer's close or ranged combat attacks. The effects apply only to attacks where the ring's wearer is using that particular weapon hand, or the weapon hand is at least equally involved in the attack. (as in the case of using a bow , or two-handed weapons)"

Więc nawet jeśli przyjmiemy, że ataki Szałem pazurów idą na przemian, lub atakujemy dwoma rękoma, to można uznać że ręka z pierścieniem jest równie zaangażowana co ta bez i bonus powinien zostać przyznany.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo