Poprzedni temat :: Następny temat
EDkopedia
Autor Wiadomość
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2009-01-21, 11:54   

Chavez zalogowale się...Ale tam nie ma żadnego panelu administracji, żadnej opcji nadania uprawnień userom, ani wprowadzenia polityki restrykcji...spamboty robią co chcą w plikach dyskusji...masakra :)

Znalazłm usera Dziewica i dodałem go do grupy sysop (Dziewic sprawdź czy cokolwiek się zmieniło)...MOże to kwestia, że ta wiki była od początku instalowana jako otwarta?
No nie wiem, w każdym razie Dziewic, sprawdź czy masz lepiej z uprawnieniami

BTW Chavez kto to jest Shendu ???
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Chavez 
Uczeń II Kręgu
Dreamer


Wiek: 38
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 46
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-21, 12:43   

Gerion napisał/a:
Chavez zalogowale się...Ale tam nie ma żadnego panelu administracji, żadnej opcji nadania uprawnień userom, ani wprowadzenia polityki restrykcji...spamboty robią co chcą w plikach dyskusji...masakra :)

No mowilem przeciez :) Tam jest bu... balagan ;) Moze nowe wiki maja inaczej, ale ta jest starsznie stara. Najlepiej by bylo jednak z TORem pogadac o przeniesieniu i opiece.

Gerion napisał/a:
BTW Chavez kto to jest Shendu ???

Moj znajomy, mozna usunac/zabrac uprawnienia/ cokolwiek. Dawne dzieje ;)
_________________
Umieramy kiedy przestajemy marzyć...
Trochę wolniej...
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2009-01-21, 13:18   

To może zainstaluję nową, dobrą wikipedię, przerzucę zawartość, nadam uprawnienia, dopiszę userów ... ??
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Chavez 
Uczeń II Kręgu
Dreamer


Wiek: 38
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 46
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-21, 13:51   

Tzn nie orientuje sie co obecne skrypty wiki zapewniaja ;) Ale to by nie bylo glupie, skoro obecna EDko lezy od dwoch lat nieruszana bodaj. Jak bedziesz przerzucal to przy okazji wszystko co mojego autorstwa moglbys przypisac anonimowi albo systemowi, bo ja tylko przerzucalem hasla a nie je wymyslalem (tzn. te co dopsialem to akurat bardzo teraz pamietam :P ).
_________________
Umieramy kiedy przestajemy marzyć...
Trochę wolniej...
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-01-21, 15:12   

Wydaje mi się, że nic się nie zmieniło (albo jakieś szkopuły, na które nie zwróciłem uwagi)... zatem chyba lepiej będzie to przenieść :-)

ale najpierw Legendy skończ :-P ;-)
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2009-01-21, 15:31   

Dobra, skonczę legendy, a potem zainstaluję wygodniejszą dokuwiki, którą znam na wylot i do której sam layouty robiłem więc dostosuję do wygląda ed.pl
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-01-21, 15:49   

Tą z twojej stronki? Wygląda bardzo przyjaźnie, więc było by git :-)
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-21, 16:34   

Jak już wspomniałem - uderzcie do TORa w razie czego. On się zajmuje takimi małymi wikiprojektami. Dużymi też...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-01-24, 12:53   

Joł... dodałem nowe hasło... przejrzyj ktoś i powiedz, czy jest git (z takimi podstawowymi informacjami nigdy nie ma pewności)

Horror

Przy okazji pytanie. Jak w tekście jest kilka razy jakieś hasło (np. w kilku miejscach textu słowo Pogrom) to za każdym razem dawać odwołanie, czy tylko za pierwszym razem?

BTW, może ktoś chce jakieś hasełko napisać do wikipedii? :-P naprawdę niewiele czasu zajmuje... Może każdy coś z podręcznika nad którym siedzi - np. Habib z T:TDK, albo Cryingorc z Kratas/ONoKF?

P.S. Kot, jak Gerion przeniesie EDekopedię to będziesz miał newsa na Poltka ;-)
Ostatnio zmieniony przez Dziewic 2009-01-24, 12:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-24, 13:25   

Dziewic napisał/a:
P.S. Kot, jak Gerion przeniesie EDekopedię to będziesz miał newsa na Poltka

B. chętnie, tylko proszę pamiętać o wrzucaniu go z działu ED.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-01-24, 13:31   

Jeszcze pytanie do publiki...

Zrobi ktoś logo dla EDekopedii? :-) Owca? Habib?
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-24, 22:44   

Yo... zaznaczam, że uwagi piszę na bieżąco zaraz po przeczytaniu kolejnych zdań, co, myślę, pozwoli zobrazować nieco sposób myślenia osoby niebędącej w temacie, która widzi tekst po raz pierwszy.

Jaron twierdzi, że ich pojawienie się w naszym świecie związane jest z poziomem magicznej energii. "Duchy ciemności mogą żyć tylko w świecie, który dostarcza im pod dostatkiem magicznej energii - bez niej duszą się, tak jak Dawcy Imion z braku powietrza" (Pierwsza Księga Cierpienia, 1, III). - można by to lekko zmienić... tak jak jest może sugerować, że Jaron jest autorem ksiąg cierpienia, choć wcześniej było podane, że jest nim Elianar... poza tym - co to za tajemnicze oznaczenia za tytułem i przed ("pierwsza)? może też za pierwszym razem jakieś wyjaśnienie, bo mi np. nic to nie mówi (na stronie Księgi cierpienia też nie jest ta kwestia wyjaśniona)

a kolejne zdanie to powtórzenie.... i to w dodatku zaskakujące... zdanie wcześniej podajesz, że "Jaron twierdzi [...]" jakby to była jakas prywatna, w dodatku niezbyt rozpowszechniona czy wystarczajaco uprawomocniona opinia (no, bo kto to ten Jaron, żeby mu tak na słowo wierzyć?) a w kolejnym piszesz "Jak wiadomo poziom magicznej energii [...]"

Podsumowując wywaliłbym to zdanie od "Jaron twierdzi [...]" i po problemie...

Kurde... i dalej znowu "teoria Jarona..." no żesz... to jak w końcu z pewnością tych informacji?

A dalej... świetnie się czyta :-D Dobra robota.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-01-24, 23:06   

Nie wiem, gdzie w tym tekście znalazłeś, że Elianar jest autorem Ksiąg Cierpienia...

Autor Ksiąg Cierpienia jest nieznany, Elianar Messias je tylko znalazł. Jaron był natomiast autorem tłumaczenia, nie wiem czy wszystkich, ale na pewno I Księgi Cierpienia.

Jarona, jak czytałeś historię świata w podręczniku głównym, to powinieneś znać...

Druga sprawa, tekst jest przetłumaczonym i zredagowanym fragmentem z podręcznika Horrory.

Tu po prostu trzeba patrzeć od razu na linki przy imionach i nazwach własnych i tyle w tym temacie...

Poza tym... przydałoby się przy okazji uzupełnić Jarona, bo jest przy nim tylko 1 zdanie...
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-01-24, 23:16, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-24, 23:18   

A tam, Seth... Dziewic mi wypomniał, że nie rozumiem co czytam (i rację miał, co tu dużo mówić...) to ja też sobie pozwolę :-P

Przecież napisałem na początku o tym jak to wygląda dla osoby nie znającej tematu. Ja elfickiego (dobre... popisałem się znajomością :-P krasnoludzkiego oczywiście... pomylił mi się z Karon Foll... nie mój dzień dzisiaj... ehh) uczonego Jarona kojarzę i pamiętam, ale różni ludzie, którzy będą to czytać często nie będą mieli o tym zielonego pojęcia. No bo sorry... ale dla kogo to jest? Dla wyjadaczy? To poproszę bardziej kompetentny i szczegółowy opis, a nie "zwykłą notkę"...

Uwagi uważam za nadal aktualne i czekam na wyjaśnienie od Dziewica...
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2009-01-24, 23:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-01-24, 23:32   

sirserafin napisał/a:
Ja elfickiego uczonego Jarona Kolla kojarzę i pamiętam, ale różni ludzie, którzy będą to czytać często nie będą mieli o tym zielonego pojęcia.


Sethariel napisał/a:
Tu po prostu trzeba patrzeć od razu na linki przy imionach i nazwach własnych i tyle w tym temacie...


Jak napisałem, od tego są linki przy imieniu. Tak działa każda wiki jaką widziałem...
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-01-24, 23:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-24, 23:32   

Sethariel napisał/a:
nie wiem czy wszystkich, ale na pewno I Księgi Cierpienia.

Edit: Pierwszą z sześciu. Faktycznie.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
Ostatnio zmieniony przez Kot 2009-01-24, 23:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-01-25, 13:52   

sirserafin napisał/a:
Uwagi uważam za nadal aktualne i czekam na wyjaśnienie od Dziewica...


Nie no, mi się wydaje, że wszystko jest jasne. Klikasz sobie na odnośniki do konkretnych osób/rzeczy/wydarzeń (w każdym razie innych haseł) i już wiesz o co kamą...
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-25, 14:03   

Nie chodzi o odnośniki! Nic o nich nie pisałem... No poza tym, że faktycznie są/były właściwie puste. Chodzi o konstrukcje zdaniowe, czy może raczej o to, ze raz piszesz jakby coś było prywatną opinią Jarona, a raz "naukowo" udowodnionymi faktami, na końcu zaś podając je w wątpliwość.

No i dalej niejasne jest skąd się wzięła "PIERWSZA Księgę Cierpienia".. w ogóle nie jest NIGDZIE napisane ile ich było i co ma znaczyć ani użyty przedrostek "pierwsza", ani jeszcze bardziej tajemnicza numeracja.

Jeśli nadal nie rozumiesz o co mi chodzi to może odezwij się na gg. Powinno pójść łatwiej z wytłumaczeniem.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-01-25, 16:44   

Konstrukcjom zdaniowym się potem przyjrzę, teraz jestem jakiś otępiały...

sirserafin napisał/a:
No i dalej niejasne jest skąd się wzięła "PIERWSZA Księgę Cierpienia".. w ogóle nie jest NIGDZIE napisane ile ich było i co ma znaczyć ani użyty przedrostek "pierwsza", ani jeszcze bardziej tajemnicza numeracja.


A co do tej uwagi... Ten cytat (ze świata gry) oraz nota (że Pierwsza Księga Cierpienia ect.) są żywcem przepisane z dodatku "Horrory". Uznałem, że tak będzie klimatyczniej...
 
 
Chavez 
Uczeń II Kręgu
Dreamer


Wiek: 38
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 46
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-25, 18:47   

sirserafin napisał/a:
No i dalej niejasne jest skąd się wzięła "PIERWSZA Księgę Cierpienia".. w ogóle nie jest NIGDZIE napisane ile ich było i co ma znaczyć ani użyty przedrostek "pierwsza", ani jeszcze bardziej tajemnicza numeracja.

Bo to trzeba zrobic link i kierowac do hasla Ksiegi Cierpienia :>
_________________
Umieramy kiedy przestajemy marzyć...
Trochę wolniej...
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-30, 15:49   

Hasło: Throal
Cytat:
Miastami rządzą baronowie, lub baronowe pochodzący z różnych ras, którzy przyrzekli wierność królowi Varulusowi III

Nie powinno być "krasnoludzcy baronowie, lub baronowie z innych ras"?

W ogóle całe hasło wymaga przeorania w celu zalinkowania wszystkiego. Ja póki co nie mam Konta...

EDIT: Już mam...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
Ostatnio zmieniony przez Kot 2009-01-30, 16:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-30, 19:07   

"W każdym z takich miast żyje około 25 000 mieszkańców różnych miast. Miastami rządzą baronowie krasnoludy, lub przedstawiciele innych ras Dawców Imion, którzy przyrzekli wierność królowi Varulusowi III."

chyba ma być:
"W każdym z takich miast żyje około 25 000 mieszkańców należących do różnych ras."

Z baronostwem to nie wiem jak jest, bo nie znam tematu... tych przedstawicieli innych ras też tytułuje się "baronem"? - kwestia do wyjaśnienia.

"[...]którzy przyrzekli wierność królowi Varulusowi III." A czemu akurat Varulusowi III? Może lepiej napisać, że tradycję zapoczątkował wtedy i wtedy Varulus III, a ta trwa do dziś, czy coś w tym stylu?
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2009-01-31, 01:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-01-31, 00:33   

Kot, jak edytujesz wiki, to proszę bądź konsekwentny. Raz podajesz informacje oparte o stan rzeczy po wydarzeniach z Prelude to War. Innym razem informacje sprzed Prelude...

W związku z tym, trzeba też postawić pytanie o odbiorców edkopedii. Czy powinno się uwzględniać wszystkie scenariusze i cały metaplot? Jeżeli tak, to konsekwentnie, jeżeli nie... to też konsekwentnie.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-01-31, 00:59, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-31, 08:40   

Sethariel napisał/a:
Raz podajesz informacje oparte o stan rzeczy po wydarzeniach z Prelude to War. Innym razem informacje sprzed Prelude...

Khem? A w którym momencie? Ja tylko dodawałem tagi... Treść już tam była i to nie moja. Moją częścią wkładu jest otagowanie odpowiednich haseł i uściślenie wpisów dot. ksiąg cierpienia, oraz kosmetyczne korekty stylu i treści innych.

Sethariel napisał/a:
Czy powinno się uwzględniać wszystkie scenariusze i cały metaplot? Jeżeli tak, to konsekwentnie, jeżeli nie... to też konsekwentnie.

Czemu nie? Byłoby to przydatne, ale warto oznaczyć to może jako wydarzenia z (Prelude to War), itp.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Chavez 
Uczeń II Kręgu
Dreamer


Wiek: 38
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 46
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-31, 10:57   

Sethariel napisał/a:
W związku z tym, trzeba też postawić pytanie o odbiorców edkopedii. Czy powinno się uwzględniać wszystkie scenariusze i cały metaplot? Jeżeli tak, to konsekwentnie, jeżeli nie... to też konsekwentnie.

IMO warto rozgraniczac. Tzn podawac obie wersje, bo zakladam, ze sa gracze/mg grajacy zarowno na 1ed jak i na angielskich materialach.
_________________
Umieramy kiedy przestajemy marzyć...
Trochę wolniej...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo