Poprzedni temat :: Następny temat
Kfiatki z sesji (klasycznie)
Autor Wiadomość
Blacklord 
Nowicjusz
Miś do gry :)

Wiek: 38
Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 16
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2006-06-26, 15:00   Wesołe sesje u Blacklorda

Niektóre fragmenty już kiedyś na listę słałem, ale myślę że to było na tyle dawno że nie będzie grzechem się powtórzyć.

W trakcie jednej z wędrówek gracze dotarlli do kaeru, którego bramy wciąż pozostawały zamknięte. Po włamaniu się, sobie tylko znanymi sposobami do wnętrza tej budowli, ku swemu zdziwieniu odkryli iż jest on nadal zamieszkany. Oczywiście pojawienie się "horrorów" postawiło pod broń wszystkich mężczyzn i wywołało panikę wśród kobiet. Aby nieco złagodzić napiętą atmosferę jeden z graczy wypowiedział znamienne słowa:

" Nie jesteśmy najeźdźcami. Jest nas tylko trzech i jesteśmy do d***"

W innym miejscu i czasie ten sam bohater, pod koniec przygody, wykorzystał moje roztargnienie i zadał logiczne pytanie:
"skoro w lewej ręce trzymam książkę i w prawej trzymam książkę, to gdzie trzymam pochodnię? W d...e ?"
Było to na tyle rozbrajające, że nie mogłem sobie odmówić tej przyjemności i przyznałem mu rację :)

Więcej już niedługo, bo koniec sesji na uczelni początkiem sesji w plenerze :) !
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2006-06-30, 12:35   Kamienna Twarz

Ja pamietam sesje ED u jednego MG na konwencie w Poznaniu. Mieszane uczucia co do sesji. Ale byla zabawna sytuacja zwiazana z opisem MG. Nasi BG spotkali NPC-a Obsydianina. Krotka rozmowa, napieta sytuacja, spore zdenerowowanie BG. MG: "Obsydianin spokojny, nie denerwuje sie, kamienna twarz... " Wszyscy gracze wybuchli smiechem :mrgreen:
 
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-06-30, 17:10   

Mój drogi, to byl konwent w Toruniu.
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-12-15, 02:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2006-06-30, 17:49   

No tak wlasnie myslalem ze to nie bylo w Poznaniu a w Toruniu :-P
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-10-30, 20:35   Kfiatki z sesji (klasycznie)

Aż dziw, że nie ma takiego ogólnego tematu...

A że wypada pisać na temat, przytoczę tekst z ostatniej sesji ED.

Splugawiony Kaer, walczymy ze straszliwym horrorem, powoli się wykrwawiając. Kończą się eliksiry i sprzymierzeńcy. Kasia, grająca Iluzjonistka postanawia zmienić taktykę i pada - może nie do końca śmieszna - kwestia:
-Przeładowuję matrycę.



Scaliłem do tego tematu inne które podpadają pod kfiatki

Sethariel
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-12-15, 02:28, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-12-15, 02:15   

Zaczerpnięte z zagranicznego forum (nie pamiętam już którego)

"We're taking on air, captain!" - Torana Vameha, human beastmaster, as their damaged airship began to plument

A to z forum RedBricka

A troll Sky raider is getting ready to show off to his newfound friend.
Troll: "Hey guys, I'm betting you can't do that"
The Sky raider jump off a cliff and roll for his wind catcher talents... pathethic results. The Troll splat's at the bottom, ending his life.
The others say's: "nope... we can't do that"
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-12-15, 02:52, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Veers 
Nowicjusz
Sh'tk'ith


Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 9
Skąd: Z jaja
Wysłany: 2008-12-31, 11:31   

Człowiek wojownik (G1) kupił sobie konia i pokazuje go dumnie drużynie.
(G2) Jak go nazwiesz?
(G1) Nie wiem... Nie chciałbym nadawać imienia czemuś, co być może kiedyś będę musiał zjeść.
(G2) Nazwij go "Omlet"!
 
 
 
eliandir 
Uczeń II Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 40
Skąd: Szczebrzeszyn, Zamość
Wysłany: 2009-01-01, 13:12   

Dowcip sytuacyjny:
Gracz (G) - w rzeczywistości osobnik wzrostu powyżej 180 cm i wagi gdzieś ze 100+ kg gra wietrzniackim złodziejem.
Mistrz Gry (MG) - wzrost mniej więcej ten sam, ale waga (wtedy) mniejsza gdzieś ze 40 Kg.

Ów wietrzniak imieniem Talan fruwa sobie wokół jakiegoś BNa, co chwila rzucając w jego kierunku kąśliwe uwagi (jak to wietrzniak), w końcu rozeźlony BN, czyli MG (czyli ja) rzuca w kierunku Talana:

MG: Masz szczęście kurduplu, że nie latasz w mojej wadze.
_________________
MG: Nicość podąża za wami wielkimi krokami.
G: Odwracam się i spoglądam nicości w twarz.
 
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-01-10, 11:33   

Ciemne tunele gdzie BG skradają się świecąc sobie pochodniami...

MG: wychodzisz za róg i widzisz CZTERECH KUSZNIKÓW CELUJĄCYCH W CIEBIE ....
Gracz: To ja gaszę pochodnię!!!
MG: ....Z FRESKU NAMALOWANEGO NA ŚCIANIE.
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2009-01-10, 13:24   

- (do BG w niewoli therańskiej): Pracujecie przy zrywaniu pszenicy.

- (podczas najazdu Theran na wioskę): Z płonących domów wybiegają ludzie i kobiety.

- (nikt nie wie o co chodzi): Wychodzę z sakiewki.

- (podczas zakupów): Czy są kusze do bełtów?

- (MG opisując w jakim stanie są przeciwnicy po walce): Ten martwy żyje, a ten z brzuchem się wykrwawił.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-01-11, 09:29   

Nie wiem, czy to miejsce na to, jeśli nie, trzeba by założyć nowy temat, ale tymczasem...

Największe zaskoczenie zafundowane graczom przez Mistrza Gry:

Po 16 intensywnych godzinach sesji MG przyznaje punkty legend:
MG: Piszcie, tyle a tyle za ukończenie przygody, tyle a tyle za odgrywanie postaci, tyle a tyle za humor na sesji, tyle a tyle za Horrora...
Gracze (chórem): Za Horrora???!!!
MG (spokojnie): Tak, to, co szamotało się w tym worku, którym walnęliście o cembrowinę studni, to był Horror. Nie przeżył tego uderzenia.
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-24, 17:12   

Moja postać miała kiedyś psa zwał się dzisiejszy obiad, zasada była prosta albo on coś upoluje albo jemy jego. Zadziwiająco długo przeżył.
------------------
Nasz zbrojmistrz o zachowaniu ksenomanty

oszukanie śmierci 350
eliksir ostatniej szansy 500
zobaczyć Horrora bezcenne za wszystko inne zapłacisz srebrem swojej drużyny
------------------
Tekst który przeszedł do historii, zupełnie nie wiem czemu, ale może coś w tym jest.
"To ja stawiam trolijską dziewczynkę na kartce papieru, krzyczę Disie to dla ciebie i obcinam jej głowę."
--------------------
Inny tym razem zwiadowca przedstawia swój śmiały plan :).
"No i wtedy wchodzimy mu na agresiwie we wszystkie odbyty"
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-04-20, 22:15   

Właściwie to nie tyle z samej sesji, co chwilę po...

<MG> Postacie wszystkich Graczy przeszły inicjację na swojej pierwszej sesji, ale tylko Twoja postać - seksualną...
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2009-04-20, 23:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-04-21, 09:42   

I co w tym zabawnego? Myślałam, że tylko dzieci śmieją się z seksu. Jak się zaczyna to robić, to się przestaje o tym mówić w kategoriach wielkiego "szuszuszuszu...hihihihihi..." :mrgreen: Kiedyś przeżyjesz to nie tylko na sesji! :-P
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-04-21, 13:44   

Widzisz wszyscy inni podczas swoich pierwszych sesji (każdy zaczynał sam) w wyniku inicjacji zostali adeptami, a tylko ta jedna postać po inicjacji zamiast adeptem, stała się mężczyzną...

Bo w ogóle sytuacja wyglądała tak:

Gospodarz karczmy w Travarze, troll, częstuje siedemnastoletniego młokosa wódką mówiąc:
- Pij, pij... pokaż, że jesteś mężczyzną.
Młody nie chciał, ale po tym, jak niemal nie zginął obrażając krasnoluda, głosiciela Thystoniusa, postanowił nie wypróbowywać dalej swojego szczęścia i obrażać innych, bardziej wyczulonych na obrazy, Dawców Imion:
- Ale mama mówiła, że nie stanę się mężczyzną dlatego, że będę pił gorzałkę. Powiedziała, że mężczyzną uczyni mnie dopiero kobieta.
- O! i to da się załatwić! Poczekaj do wieczora.
No i się wpakował chłopak z deszczu pod rynnę... pijany, pokiereszowany po walce, przemęczony, wygłodzony, tysiące kilometrów od domu i na dodatek sam, bo jego wuj zaginął podczas ataku piratów na parostatek, został w końcu przydybany przez prostytutkę i płacząc, dosłownie i w przenośni, nad swym losem utracił dziewictwo... i w dodatku sam musiał za tę wątpliwą przyjemność zapłacić...
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2009-04-21, 13:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2009-04-21, 14:36   

Nie ma łatwo. ;-)

Troll to ogólnie bardzo cywilizowany Dawca Imion, ale żadnego ze swych honorów sobie szargać nie da.
_________________
Habibsite.pl
 
 
birchie 
Uczeń IV Kręgu
Metal Fist Shaman


Wiek: 41
Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 94
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-22, 00:18   

Muscat napisał/a:
Myślałam, że tylko dzieci śmieją się z seksu


A czemu?? :lol: Seks to temat jak każdy inny... :-D

A jesli idzie o panie lekkich obyczajów... ja z pewnoscią nie zapomnę sesji, gdy drużyna miała w zamian za informacje sprowadzić "panią do towarzystwa" jednemu NPCowi... W dziewoję wcielił się brawurowo kolega sporadycznie z nami grający, który wpadł z wizyta w trakcie trwania sesji... Zwykła "umowa o dzieło" przekształciła się w zażarte półgodzinne pertraktacje, gdyż dziewka okazała się przewodniczącą związku zawodowego :lol:
_________________
Szaman wali pozytywem w twarz agresora... pozytywne fluidy...
Ostatnio zmieniony przez birchie 2009-04-22, 00:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-04-22, 13:05   

birchie napisał/a:
M napisał/a:
Myślałam, że tylko dzieci śmieją się z seksu
A czemu?? :lol: Seks to temat jak każdy inny... :-D


O Macko Jedyna! Nawet nie można spokojnie sirserafina od prawiczka wyzwać, bo nikt nie łapie aluzji, nawet sam zainteresowany! :D

A z dziwkami na sesjach to temat-rzeka jest; zawsze śmiechu z tego kupa.
Mój kumpel - obsydianin, uparł się kiedyś skorzystać z "przybytku cór Astendar"; biedaczki nie wiedziały, jak mu dogodzić, a on się tak gorąco modlił (wynik 1-3 na k 100 wg ówczesnego naszego MG), że sama Pasja mu się objawiła i obdarowała woreczkiem czarnego lotosu. Kłopotliwa, wbrew swojej woli poczęstowana specyfikiem, tym razem sama miała kłopoty, ledwie to przeżyła :-|
 
 
 
birchie 
Uczeń IV Kręgu
Metal Fist Shaman


Wiek: 41
Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 94
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-22, 13:51   

A pamięta ktoś przygodę wydrukowana swego czasu w MiMie, gdzie wystepowała "kapłanka" horrora? :-P Jako, że grałem wówczas Łucznikiem ,to w sytuacji w jakiej sie znalezlismy niemal pewne było,że oponentka nie ma szansy przeżyc dłuzej niż kilka sekund. Nasz wspaniały MG zafundował scenę niczym ta z bardem osłaniajacym czarodziejke w "Darkness rising" (patrz Youtube) :mrgreen: kilku nieumarłych elfów podskakiwalo i wylapywalo "na klatę" strzaly,zanim dolecialy do celu :mrgreen: widok raczej komiczny :mrgreen:
_________________
Szaman wali pozytywem w twarz agresora... pozytywne fluidy...
 
 
 
Dazzir 
Uczeń II Kręgu


Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 41
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-08-26, 15:49   

Gracz lekko poddenerwowany kręcącymi i kłamiącymi NPC.

"Idziemy z nim porozmawiać. Podchodzę do niego i na dzień dobry wypłacam mu "z basi", by wiedział, że rozmowa jest poważna."
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-09-24, 20:35   

Znalezione przez Cryingorca w sieci:

- Skąd masz topór?
- Królowa Elfów mi dała.
- Czad! A topór skąd masz?
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-09-24, 20:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Denadareth 
Uczeń II Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2009-09-24, 22:25   

Z moich wcześniejszych sesji:

Lamladir (Trubadur) umawia się ze swoją kochanką Postrish (Ksenomantką). Avalac (Czarodziej) obserwuje.
Lamladir: Spotkamy się dziś wieczorem?
Postrish: Dziś nie mogę, wywołuję duchy.
Avalac: Lepszy środek antykoncepcyjny od bólu głowy.
_________________
"Jeśli coś może pójść źle, to pójdzie - i to w najgorszym możliwym momencie". - Prawo Murphy'ego
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-10-03, 19:54   

Z pierwszej i zapewne ostatniej sesji kampanii Wrota Przygody:

W roli głównej Cluds, młody początkujący gracz, jednakże bardzo obiecujący, który gra Elfim Szermierzem.

CludS (mściwie): Zniszczę chama! (niepewnie) Ale potem odpoczniemy, dobra*?

CludS: Najpierw go zabiję, a potem zapytam kim jest.
MG: Nie jesteś Ksenomantą.


* Nie odpoczęli. :P
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Szelma 
Nowicjusz


Wiek: 43
Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-10-21, 17:35   

Po kilku wyczerpujących h sesji MG do graczy:
-No to poszliście w stronę sufitu. (spotkało się to z niemałym zaskoczeniem)

Mieliśmy kiedyś gracza który z takim zapałem odgrywał swoją postać, że w pewnym momencie gubił się w kwestiach/czynach:
-chcąc zyskać aprobatę i pomoc pewnej potężnej adeptki Łowcy Horrorów zagaił do niej przy czym do czasu feralnej wypowiedzi szło mu nad wyraz dobrze
"...jesteś taka piękna, że aż jesteś brzydka.."

Ten sam gracz grając dosyć potężnym adeptem-najemnikiem postanowił odciągnąć uwagę i pomóc drużynie dostać się do baszty, na której murach strażowało dwóch paskudnych kościei.
Zrobił to w nietuzinkowy sposób- wybiegł na otwartą przestrzeń przed wieżyczkami strażniczymi i biegnąc sprintem, robiąc uniki, przewroty krzyczał " juhu, juhu!!"


W inny sposób podszedł do gier fabularnych mój kolega z czasów podstawówki grając z nami pierwszy raz.
(będąc w pokoju w karczmie)-No to wyglądam przez okno widzę drzewo i zrywam liść.
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-12-20, 15:14   

Z ostatniej sesji ED:

Gracze trafiają do grobowca króla Runvira. W jednej z komnat atakują ich żywotrupy, rozpoczyna się walka. Trwa już kilka rund, w większości przeciwnicy rzucają się na G1.

MG - Właśnie jeden z żywotrupów zwrócił na Ciebie uwagę.
G2 - Za ile?
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo