Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Sethariel
2008-12-25, 14:27
[EDC] Bounce i kilka innych pytań...
Autor Wiadomość
razan 
Czeladnik V Kręgu


Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-25, 17:39   [EDC] Bounce i kilka innych pytań...

1 W przypadku rozszerzenia talentu Bounce (Dodge blow) u wojownika przy upadku ze znacznej wysokosci tj. kilku testach obrazeń od upadku, czy poziom talentu odejmuje sie od kazdego testu dmg?

2 Nazwanie zaklecia powoduje Rane Krwi (Blood Wound), mozna ja wyleczyc eliksirem, jesli sie posiada np: 2 Boost potions i Healing potion, albo jakieś inne magiczne wspomagacze (podgrzanie pozywienia), to taka Rane wyleczy sie automatycznie. Stopien trudnosci w tescie zdrowieia to (24), kazdy z tych eliksirow doda po 8 do wyniku testu (zasada trzech). Jak wy na to patrzycie?

3 Crushing blow i Down strike pozwalaja dodac karme do testu obrazen, jesli postac posiada mozliwosc dzieki dyscyplinie dodawania karmy do testow obrazen, czy w przypadku uzycia ktoregos z tych talentow moze dodac 2 kosci karmy (1 dzieki talentowi i druga dzieki dyscyplinie)?

4 Materialne skladniki zaklec sa 'spalane' w trakcie rzucania czaru?
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-12-17, 21:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-10-25, 19:09   

1 - nie kojarze rozwinięcia, więc jakbyś mógł przybliżyć opis
2 - grasz chyba wg zasad Classica więc też się nie wypowiem bo ich nie znam
3 - ja bym pozwolił na dodanie 2 kości karmy
4 - nie wiem czy zawsze ale na pewno w zdecydowanej większości przypadków tak
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-10-25, 20:47   

1. Jeśli w opisie rozwinięcia nie ma jasno określone, to możemy sobie gdybać i robić głosowania. Lepiej rzucić na forum RedBrick.
2. Nie można, bo test zdrowienia wykonuje się automatycznie po wypiciu pojedynczego eliksiru.
3. Zdaje się, że można skorzystać z obu punktów karmy w teście.
4. Mysle, że tylko, gdy jest to wyraźnie podane w opisie.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-10-25, 23:40   Re: Bounce i kilka innych pytan

1. Moim zdaniem od całego wyniku testu obrażeń spadania odejmuje się poziom Uniku.

2. Co do natychmiastowego działania eliksirów to są dwie szkoły: działają natychmiast lub działają przy następnym teście zdrowienia. I nawet w samym RedBricku zdania na ten temat są podzielone. Choć James Flowers przyznał, że bliższa w tej chwili jest mu wersja z działaniem eliksirów przy najbliższym teście zdrowienia (więc bierze się eliksir przed walką i może on zadziałać gdy np. stracimy przytomność). Ja też wykorzystuję wersję z najbliższym testem zdrowienia.

Co do problemu z bonusami, to nigdy jakoś specjalnie nie zagłębiałem się w zasadę trzech... Z tego co pamiętam to była tam też wzmianka o tylko jednym źródle bonusu z czarów i magii, wyjątkiem były talenty i zdolności samego adepta.

W każdym razie ja tak z tego korzystam i pozwalam na bonus tylko z jednego eliksiru (magia alchemiczna jako jedno źródło, niezależnie od ilości eliksirów), liczony najlepszy bonus.

Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie by oprócz elikisiru dopakować test zdrowienia jakimś czarem i talentem.

3. Jasne. Możesz nawet połączyć karmę z dyscypliny + Crushing blow + Critical hit i jeszcze bardziej zwiększyć obrażenia...

4. Zależnie od opisu czaru.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-10-26, 15:32, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo