Poprzedni temat :: Następny temat
W kwestii orkowych plemion...
Autor Wiadomość
Mhrok 
Nowicjusz


Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 15
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2010-01-30, 11:59   

Habib napisał/a:
Bo weźmy pod uwagę fakt, że to najczęściej wojownicy (nie ważne jakiej dyscypliny czy w ogóle kroczą jakąś jej ścieżką) i biorą udział w wojnach, groźnych polowaniach, ciężkich przeprawach gdzie na pewno giną mężczyźni.


Giną mężczyźni, ale także i kobiety. Orkowie nie mają podziału obowiązków wedle płci. Tak samo walczą, polują, rabują kobiety jak i mężczyźni. Ba, kobiety nawet uważają, że są lepsze od mężczyzn, przytaczając bohaterkę Hrak Gron. Tak więc myślę, że mniej więcej jest tyle samo mężczyzn co kobiet.

Co do wielomałżeństwa, to znalazłem coś takiego: "(...) Wielokrotnie zmieniamy partnerów. kiedy mężczyzna i kobieta kochają się, biorą ślub i wspólnie wypełniają obowiązki rodzinne." Orki nie mają za złe, kiedy opuszczają ich kochankowie, widocznie taka wola Astendar.
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2010-02-03, 20:02   

"My, orki, wiemy, że kobiety są lepsze od mężczyzn. Hrak Gron była kobietą, a jest największym bohaterem mojego ludu. Potrafimy robić to samo, co mężczyźni - polujemy, napadamy, wlaczymy, budujemy, śpiewamy, kradniemy, jemy, pijemy, targujemy się - a poza tym rodzimy dzieci."

Nie myślałem za bardzo wcześniej o tym, ale chyba u mnie za mało było kobiet w przypadku orkowych nomadów. Czas się poprawić.

A tak poza tym ciekawe jaka jest proporcja... 50/50?

A tak odnośnie małżeństw, wielożeństwa nie ma, ale za to ork po slubie musi uznać poprzednie dzieci partnera za własne i odpowiednio je traktować. Te więzi nie znikają, gdy któreś małżonków zmienia partnera. W rezultacie tworzą się w sumie spore rodzinki.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2010-02-03, 23:49   

Sethariel napisał/a:
A tak poza tym ciekawe jaka jest proporcja... 50/50?

Proporcje są zapewne przesunięte w stronę mężczyzn i to nawet powyżej ludzkiego 18/17, biorąc pod uwagę gwałtowny i niebezpieczny tryb życia orkowych społeczności.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Bleddyn 
Czeladnik V Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 133
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-07-01, 16:01   

Czy są jakieś oficjalne informacje podające jakie plemiona orkowych nomadów przemierzają Barsawię na południe od Węża - między Travarem i jeziorem Ban?
Może Metalowe Pięści (?) - tak chyba wynika z Prelude i Przewodnika po Barsawii.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo