Poprzedni temat :: Następny temat
ED Classic lada moment w wersji papierowej
Autor Wiadomość
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-06-09, 11:44   ED Classic lada moment w wersji papierowej

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią z RedBrick, lada dzień z drukarni wyjadą podręczniki do edycji Classic,a więc ED PLayer's Compendium i ED Gamemaster's Compendium.
Oba podręczniki w sumie mają ponad 1000 stron.
Niestety na początek będą to książki w wersji softcover. Na druk podręczników w sztywnej oprawie poczekamy pewnie do sierpnia.

Mam nadzieję, że będą dostępne również w Europie (raczej na 99% w Niemczech), bo koszty transportu takich cegieł ze Stanów, czy Nowej Zelandii mocno trzepnęły by po kieszeni.

Ja polecam zakup relatywnie tańszych wersji elektronicznych na DriveThruRPG.com

Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-06-09, 13:28   

z drugiej strony fajnie by było gdyby teraz zaoferowali możliwość dopłaty za wersję papierową...
chodzi mi oczywiście o sytuację kiedy ktoś już wcześniej zakupił wersję elektroniczną [ja :P ]
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-07-13, 12:13   

No i już jest.
Na głownej stronie www.earthdawn.com mamy anons o drukowanych podręcznikach. Zwaracam uwagę na fajną możliwość POD (druk na żądanie). Amerykańska firma Lulu tym się zajęła. I uwaga - mają oddział w Hiszpanii, a więc składając zamówienie (international order) w Lulu możemy się spodziewać niewysokich kosztów transportu (czytałem na forum entuzjastyczną wypowiedż jednego Hiszpana ;-) był zdzwiony, że tak tanio...cóż miał do Sewilii 100km).
Sprawdzałem ceny na Lulu. Zamawiając w dolarach zapłacimy za podecznik jakieś 7-10 zł mniej niż zamawiając w Euro, natomiast nie wiem jak z kosztami przesyłki do Polski, bo się na Lulu nie logowałem. Oceniam, że będzie to koszt rzędu 150-170zł za podręcznik z przesyłką.
Oczywiście taniej jest kupić oba razem (coś koło 118 / 126zł za sztukę) i raz zapłacić za przesyłkę. Sądzę, że wyjdzie porównalnie do zakupów podręczników LRGames w Rebelu.

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-07-13, 12:41   

A może poprostu zapytać czy Rebel nie będzie sprowadzał podręczników do siebie ?
Wiem, że jeśli ktoś jest zainteresowany to składają zamówienia... oczywiście o ile towar jest dostępny przez dostawców.

Napisałem do nich wiadomość i poczekam co odpiszą. Odpowiedź zamieszczę na forum.
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-07-13, 13:05   

Hehe, chcesz płacić jeszcze Rebelowi prowizję? Ja omijam jak mogę wszelkich pośredników.

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-07-13, 13:37   

Czasem lepiej zapłacić im niż płacić za przesyłkę...

Poza tym pamiętaj, że jeżeli takie coś dostaje ktoś kto z nimi współpracują to oni to mają po mniejszych kosztach.
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-07-13, 13:46   

Wobec tego poczekaj, aż ED CLassic będzie na Amazonie. Teraz w Lulu.com przy opcji druku na żądanie, wątpię by ktokolwiek opuścił cokolwiek Rebelowi. Pokryjesz ich koszty wysyłki + marża. Zauważ, że Classic ma całkowicie odmienne kanały dystrybucji niż większość erpegów (wpierw DriveThru, teraz POD).

Gerion

[mod edit: Gerion weź ty patrz jak piszesz !]
_________________
Moja wikipedia ED,
Ostatnio zmieniony przez Gerion 2006-07-17, 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-07-13, 14:07   

a może jakoś na forum się zgadamy kto by co chciał ? :>

Myślę, że kilka osób by się skusiło... wydaje mi się, że tak wyszłoby najtaniej.
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-07-13, 14:18   

Tak jest. Tak najlepiej, ja ze Stiggybaby kupowałe dla siebie i Kokosza wszystkie powieści i nowości do ED2. Wyszło naprawdę tanio nawet na dwóch.
Ale co doClassica, to radzę Ci śledzić forum RedBrick. Piszą tam ludzie, którzy złożyli zamówienie w Lulu.com. Jeśli będzie coś nie tegez - będziesz wiedział z doświadczeń innych. Ja odpadam, bo se wydrukowałem i oprawiłem pdfy ;-)

Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2006-07-13, 14:21   

OT: Prosze moderatora zeby ladnie pokolorowa blad ortograficzny w swojej wypowiedzi :D

Mod edit: napisałeś posta nim zdążyłem poprawić ;-) Staszek szybka jest, odpowiedz mi proszę na moją PW

Jak poprawić, jak nadal 'rządanie' straszy, nie w tym wyżej tylko jeszcze wyżej :P

[bach bach w pierś ;-) ]
Ostatnio zmieniony przez Gerion 2006-07-17, 22:40, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-07-13, 14:28   

ja też już mam swoją wersję ;)
przynajmniej podręcznik główny, ale mój znajomy jest np. zainteresowany żeby kupić komplecik z tego co wiem. Dlatego gdyby było więcej chętnych można by się dogadać.
 
 
 
Sharkuz 
Uczeń III Kręgu


Wiek: 43
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-11-27, 13:32   

kto dysponuje ed classic w pdf?
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-11-27, 14:45   

Ja myślę, że każdy kto kupił przez DriveThruRPG... Ale chyba nie myślisz, że sygnowane pdfy ktoś udostępni w necie...to byloby co najmniej nierozsądne.

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2006-11-27, 18:58   

Zamowilem Classica w twardej oprawie (Player's Compendium,Gamemaster's Compendium, Name-giver's Compendium) w Lulu. Jak tylko przyjda, powiadomie na forum o jakosci przesylki, druku itd. Zamawialem jakies 2 tygodnie temu, z tego co napisane w informacji to srednio druk i wysylka trwa jakies 3 tygodnie...
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-11-29, 00:22   

Oj ja myślę, że nawet i 4 tygodnie. James na RedBricku apelował, ze jak kto chce mieć przed gwaizdką, to niech już zamawia ;) ALe ciekaw jestem Twoich wrażeń. Ja zaczynam żałować, że zrobilem druk i oprawę po drugiej poprawce pdfa ;) Jakbym poczekał na czwartą to miałbym nową szatę graficzną...Ale mi się spieszyło. Z NGC już nie jestem taki szybki. Wydrukuję se za pół roku.

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Sharkuz 
Uczeń III Kręgu


Wiek: 43
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-11-29, 08:02   

Seth napisał/a:
Zamowilem Classica w twardej oprawie (Player's Compendium,Gamemaster's Compendium, Name-giver's Compendium) w Lulu. Jak tylko przyjda, powiadomie na forum o jakosci przesylki, druku itd. Zamawialem jakies 2 tygodnie temu, z tego co napisane w informacji to srednio druk i wysylka trwa jakies 3 tygodnie...

ile zapłaciłeś?
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2006-11-29, 12:40   

kolo 140 Euro za 3 podreczniki razem z dostawa. Sporo kosztów wlasnie to dostawa, prawie 30 Euro. Zastanawialem sie nad kupnem pdf, wyszloby pewnie dwa razy taniej. Ale wersja tradycyjna zwyciezyla. Powiem tak, jak komus zalezy na oszczednosciach to radze jednak pdf.
 
 
 
Sharkuz 
Uczeń III Kręgu


Wiek: 43
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-11-29, 12:52   

jaki podręcznik jest główną podstawką classic`a?
Player's Compendium czy Gamemaster's Compendium
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2006-11-29, 14:05   

W Player's Compendium masz wszystkie dyscypliny, Czary i Magia, Walka, Sprzęt i ogolne zasady. W Gamemaster's Compendium masz Opis Barsawii, Statki, Potwory, Horrory, Smoki, Skarby magiczne, i ogolnie to co MG potrzebuje. Tak wiec glowna podstawka Classica sa te dwa podreczniki :-P Classic praktykuje to co ostatnimi czasy jest bardzo modne wsrod wydawcow np. DnD, Warhammer

p.s. Jesli interesuje Cie zawartosc to mozesz sciagnac sobie ze strony redbricka http://www.earthdawn.com/ sample tych dwoch podrecznikow, znajdziesz tam spis tresci.
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-12-03, 10:07   

Sharkuz, sam Players Compendium wystarczy Ci do spokojnego prowadzenia. Gamemaster's to raczej zebrane wszystkie informacje, stwory, legendy itp. itd. z wszystkich wcześnej wydanych podręczników, troszkę poprawione i może pojawiło się kilka nowych rzeczy, ale nie jakaś istotna ilość. Przynajmniej moim zdaniem.

Co do drukowania podręczników itp. ja ostatnio całkowicie przekonałem się do wersji elektronicznej. Oczywiście mam wydrukowaną wersję papierową, ale prawda jest taka, że siedzę ostatnio na sesjach przy lapku i strasznie ułatwia i przyspiesza mi to wiele rzeczy.

Nie muszę mieć rozłożonych dziesiątek kartek, wszystko mam pod ręką, a jak potrzebuję coś znaleźć w podręczniku to naprawdę dzięki bookmarkom udaje się to błyskawicznie odnaleźć. To moim zdaniem masakryczny plusik :)
 
 
 
Sharkuz 
Uczeń III Kręgu


Wiek: 43
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-12-03, 14:25   

Dzięki za info. W takim razie potrzebuję jedynie Players Compendium bowiem nie osadziłem mechaniki w świecie Barsawii.

Widzę że notebooki ruszyły do akcji ;-)
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-12-05, 08:12   

Sharkuz napisał/a:
W takim razie potrzebuję jedynie Players Compendium bowiem nie osadziłem mechaniki w świecie Barsawii.


:shock: A gdzie ?? :shock:
Zawsze wydawało mi się, że świat ED to właśnie największy plus tego systemu :| chyba, że chodziło Ci o to, że zamierzasz spróbować poprowadzić w jakiejś innej krainie gdzieś poza Barsawią ?
 
 
 
Sharkuz 
Uczeń III Kręgu


Wiek: 43
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-12-06, 10:13   

Vasquez21 napisał/a:
Sharkuz napisał/a:
W takim razie potrzebuję jedynie Players Compendium bowiem nie osadziłem mechaniki w świecie Barsawii.


:shock: A gdzie ?? :shock:
Zawsze wydawało mi się, że świat ED to właśnie największy plus tego systemu :| chyba, że chodziło Ci o to, że zamierzasz spróbować poprowadzić w jakiejś innej krainie gdzieś poza Barsawią ?

wprowadziłem dyscypliny oraz mechanikę ed do świata Iluvatara ;-)
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-12-08, 09:32   

a co to takiego ?
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-12-08, 10:20   

wygląda na Śródziemie Vasquez....:)

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo