Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Sethariel
2008-12-27, 01:34
[EDC] Kolejna dyscyplina
Autor Wiadomość
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-04-24, 22:11   [EDC] Kolejna dyscyplina

Jak rozwiązano to zagadnienie w Classicu? Chodzi mi głównie o koszt talentów nowej dyscypliny, ale jakby ktoś mógł mi mały wyciąg z zasad podrzucić nie obraziłbym się.
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2007-04-24, 23:00   

Pisałem o tym przy okazji rozkładania Classica na części pierwsze, przeklejam z mojej strony.

Druga Dyscyplina

Zasady z 1ED o tym, że adept musi zapłacić punktami legend za wszystkie talenty z nowej Dyscypliny z 1 Kręgu, pozostają aktualne. garść zasad opcjonalnych, które ja honoruję.

Test inicjacji
Adept musi wykonać test Percepcji, gdzie trudnością jest najwyższy krąg wśród Dyscyplin jakimi kroczy, pomnożony przez liczbę tych Dyscyplin.


Przestrojenie znanych talentów
Decydując się na poznanie drugiej (kolejnej) Dyscypliny, adept musi wydać punkty legend na zakup wszystkich talentów. Nawet tych, które ma już opanowane w ramach swej pierwszej Dyscypliny. Związane jest to z wysiłkiem „przestrojenia” talentów związanych ze wzorcem jednej Dyscypliny.


Przestrojenie talentu na dyscyplinarny

Jeśli bohater posiada z pierwotnej Dyscypliny talent, który dla jego drugiej Dyscypliny jest talentem dyscyplinarnym, to musi go odpowiednio przestroić, by dopiero móc czerpać profity z dodawania karmy.
Może to uczynić osiągając właściwy krąg w swojej drugiej Dyscyplinie i podnosząc o 1 poziom talent ze swej pierwotnej Dyscypliny (ten który ma się stać dyscyplinarnym). Koszt takiej medytacji jest liczony nie jak dla Dyscypliny pierwotnej, tylko jak dla Dyscypliny drugiej.


Przestrajanie Wytrzymałości
Gdy bohater osiągnie II Krąg w swojej kolejnej Dyscyplinie może przestroić talent Wytrzymałość z pierwotnej Dyscypliny na nową, lepszą wartość, którą mu zapewnia kolejna Dyscyplina. By to uczynić musi wymedytować kolejny poziom talentu Wytrzymałość, płacąc za niego jak za talent z kolejnej Dyscypliny. W tym momencie zyskuje profity do Progu Przytomności i Życia już z nowych wartości talentu. Dla ułatwienia zapisujemy na karcie postaci np: Wytrzymałość 7 (Ksenomanta 6/Wojownik 1).

Osobista wizja
Za każdym razem, gdy bohater poznaje nową Dyscyplinę, jest zobowiązany przedstawić prowadzącemu własną wizję połączonych filozofii obu ścieżek.


Tabelka kosztów zakupu talentów
Lowest Circle - Second Discipline - Third Discipline - Fourth+Disciplines
1---------------1,300 -------------2,100 -------------3,400
2 --------------800 ----------------1,300------------- 2,100
3-------------- 500 ----------------800--------------- 1,300
4-------------- 300 ----------------500 ----------------800
5+ ------------200 ----------------300---------------- 500


Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Bibi 
Nowicjusz

Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sty 2007
Posty: 4
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-04-26, 12:50   

Hihi nic z tego nie kapuje :mrgreen: Dobrze ze za MG mam meza :-D
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2007-04-26, 13:09   

Eee Bibi nie przesadzaj ;)

Masz podany koszt talentów na 1 poziomie z nowej Dyscypliny. Jeśli to jest Twoja druga Dyscyplina, to bierzesz kolumnę Second Discipline ;D

A potem patrzysz na Krąg który posiada Twoja postać. Jeśli jesteś na V kręgu, to bierzesz koszt z linii 5+. Każdy nowy talent będzie kosztował 200 PL.
Jeśli jesteś na na II kręgu, to odpowiednio 1 poziomo nowego talentu będzie kosztował 800 PL.

;)

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Bibi 
Nowicjusz

Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sty 2007
Posty: 4
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-04-26, 13:34   

Ale ta tabelka jest dla mnie niejasna, wyszlo mi z tego, ze talenty 5+ sa tansze od poczatkowych. Powiedz mi skad w tej tabelce 1300 na pierwszym kregu, to reszte tez zrozumiem.

A jak zrozumiem to i tak zwale liczenie na Grzesia, bo pozniej mi wciska, ze kantuje :lol:
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2007-04-26, 14:18   

Bibi napisał/a:
Ale ta tabelka jest dla mnie niejasna, wyszlo mi z tego, ze talenty 5+ sa tansze od poczatkowych. Powiedz mi skad w tej tabelce 1300 na pierwszym kregu, to reszte tez zrozumiem.

To jest koszt talentow nowej dyscypliny w zaleznosci od kregu na ktorym jestesmy w starej dyscyplinie.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-04-26, 18:37   

Powiem więcej jeśli masz więcej niż jedną dyscypline to bierzesz najniższy krąg i patrzysz na tabelke, jak masz najniższą dyscyplinę 3 krąg to talenty 1 kregu nastepnej dyscypliny masz po 500
 
 
Bibi 
Nowicjusz

Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sty 2007
Posty: 4
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-05-02, 07:28   

No to teraz juz wiem :)
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2007-05-13, 16:51   

Nota bene - nowy post w temacie o Fokusach. Łączenie postów po 24 godzinach jest ZŁE!
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2007-08-08, 15:45   

Odnowię wątek

Pytanie: jeśli Czarodziej V Krąg chce zostać Ksenomantą , to czy również "dostaje" ( w sensie uczy się od mentora) darmowych zaklęć ksenomanckich w ilości równiej stopniowi Percepcji?

Nie wyczytałem tego w podstawce a chcę się upewnić.

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2007-08-08, 17:56   

Moim zdaniem nie, i to zależy już od samego mistrza ile czarów pozwoli uczniowi się nauczyć. I oczywiscie wykonujemy normalne testy czytania i pisania znaków magicznych...

Początkowe czary nowego bohatera równe stopniowi percepcji to raczej uproszczenie.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-08-08, 19:46   

No ja też bym nie dawał. Te początkowe to tylko po to, żeby magi nie byli gołodupce na pierwszych sesjach przeca.
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2007-08-10, 09:55   

OK, zgadzam się.
Powiedzcie mi teraz o matrycach. Jak Czarodziej zostaje Ksenomantą, to nie dochodzą mu dwie nowe matryce? Sprawdzałem w Classicu i nie ma tam wzmianki, w ich kampaniach bohaterowie magowie dwóch dyscyplin też nie mają zdublowanych matryc.
Coś chyba było w ED2, że każda matryca była przyporządkowana magii danej Dyscypliny.
Więc taki Czarodziej V/Kseno I miał Matryca 1 (Cz) Matryca 2 (Cz) Matryca 3 (Cz) Matryca 1 (Ks) Matryca 2 (Ks).

Z jednej strony jest to fajne, bo taki mag jest o niebo powerniejszy (ma większy arsenał gotowych zaklęć) z drugiej - musi inwestować PL w rozwój danego talentu, bo zaklęcia z jednej dyscypliny mieści tylko w jednym rodzaju matryc.

Seth, Ty prowadzisz na Classicu, jak to jest z matrycami? Nie mogłem znaleźć jasnej wykładni...


ps. i właśnie się doczytałem, że Tkanie Wątków jednak trzeba kupić nowe ;) tzn każda dyscyplina ma osobne...Muszę się przyjrzeć Jadzi Denairastas bo wydawało mi się, że ma tylko jedno tkanie wątków...


pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
Ostatnio zmieniony przez Gerion 2007-08-10, 15:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2007-08-13, 11:26   

Gerion napisał/a:
Powiedzcie mi teraz o matrycach. Jak Czarodziej zostaje Ksenomantą, to nie dochodzą mu dwie nowe matryce? Sprawdzałem w Classicu i nie ma tam wzmianki, w ich kampaniach bohaterowie magowie dwóch dyscyplin też nie mają zdublowanych matryc.

Gerion napisał/a:
Seth, Ty prowadzisz na Classicu, jak to jest z matrycami? Nie mogłem znaleźć jasnej wykładni...

Przeciez matryce sa talentem wspolnym dla wszystkich dyscyplin magicznych.
Nie wiem, czy bylo to w Classicu, ale z Sethem ustalilismy to dosc dawno. Gdyby wziac jako druga dycypline Szamana, to jego fetysze beda wchodzily w gre, ale tylko dla zaklec szamanskich, ew. wspolnych z druga dyscyplina.

Gerion napisał/a:
Coś chyba było w ED2, że każda matryca była przyporządkowana magii danej Dyscypliny.
Więc taki Czarodziej V/Kseno I miał Matryca 1 (Cz) Matryca 2 (Cz) Matryca 3 (Cz) Matryca 1 (Ks) Matryca 2 (Ks).

Nigdzie tego nie widzialem. Jak dla mnie jest to:
Czarodziej 5 kregu / Ksenomanta 1 kregu
Matryca(5), Matryca(4), Matryca(3)

Gerion napisał/a:
ps. i właśnie się doczytałem, że Tkanie Wątków jednak trzeba kupić nowe ;) tzn każda dyscyplina ma osobne...Muszę się przyjrzeć Jadzi Denairastas bo wydawało mi się, że ma tylko jedno tkanie wątków...

Owszem, kazdy ma wlasne. Patrz Zbrojmistrz, ktor na wysokich kregach zdobywa talenty do rzucania czarow, a wsrod nich Tkanie watkow (Magia Zywiolow).
Co do Denairastow, to ludzie, ne? Moze maja Tkanie Watkow z innych dyscyplin wykupione przez Wszechstronnosc?
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2007-08-13, 14:16   

Gerion, wszystko masz podane ładnie na tacy na stronie 288 w Player's Compendium, w tytule "Spell Matrices and Multi-Discipline Magicians".

Nie można uczyć się talentu Matrycy drugiej dyscypliny. Ograniczenie to jednak stosuje się tylko do zwykłych matryc. Matryc Pancernych, Ulepszonych, Dzielonych można się z innej dyscypliny jak najbardziej uczyć, byle tylko nie przekroczyć maksimum podanego w tabelce na stronie 288. Bierzemy najlepsze maksimum z tych dyscyplin które mamy. Więc jeżeli jesteśmy Czarodziejem Ksenomanta możemy mieć do 3 Matryc Pancernych razem... (maksima się nie łączą)

TABELKA ZE STRONY 288 ;-)

Matryca Zwykła / Ulepszona / Pancerna / Dzielona

Czarodziej 3 / 2 / 3 / 3
Mistrz Żywiołów 4 / 2 / 2 / 2
Iluzjonista / Ksenomanta 4 / 2 / 2 / 3
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2007-08-13, 14:24, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo