Poprzedni temat :: Następny temat
Tansiarda i Denlikyan
Autor Wiadomość
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2007-07-30, 13:21   Tansiarda i Denlikyan

Gdzie znajdę więcej informacji o tych dwóch osadach? Tylko w Wężowej, czy coś jeszcze znaleźliście może przypadkiem?

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2007-07-31, 21:10   

Tylko w Wężowej. Nie znalazłem nigdzie indziej.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2007-07-31, 22:25   

Odnośnie Tansiardy a właściwie o okolicy miasta kilka wzmianek znajduje się w przygodzie "Ardanyan's Revenge". Przez Ardanyan przechodzi dość ważny szlak komunikacyjny prowadzący z Throalu do Tansiardy.

W Nations of Barsaive nie rozszerzyli moze troche informacji odnosnie tych miast?
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2007-07-31, 22:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2007-08-01, 09:25   

No właśnie jest dokładnie tyle ile w Wężowej Rzece.

W ogóle mnie rozczarował NoB I. Prowadzę kampanię w okolicach Urupy i Wiji, i szukałem informacji o Urupie - w NoB jest mniej niż w Serpent River. Jeśli chodzi o jezioro Ban i wyspę Domu V'strimon, to jedynie dodano opis pozostałych wież żywiołów (ziemi i wody) i nic więcej nie znalazłem.

Natomiast jak ktoś prowadzi Prelude, to NoB mu się nada. Są opisy Triumfa (z Preluda ;) ) no i najlepsze - updateowane statystyki większości therańskich bohaterów, Nedena, ekipy z Throalu itp. Najbardziej zabawna dla mnie była statystyka Masae Seoracha ;) kapitana Mallornici, który jest na Ścieżce Lordów (już) ...więc talenty z czterech poprzednich dyscyplin i power postaci mnie poraził, a ekwipunek ze zwykłą liściozbroją zabił śmiechem.

Jeśli jakieś szczególiki masz w Ardanyan's Revange, to proszę, przeklej mi po prostu parę fragmentów tekstu (cuś o zarzadcach, jakieś imiona, postacie itp). Z góry dziękuję.

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-09-24, 13:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2009-06-16, 22:04   

Denlikiyan.
Z Wężowej Rzeki i Nations of Barsaive wynika, że jest to osada założona przez Syrtyskiego bohatera o imieniu Shen Denlikiyan. Znajduje się w niej najlepsza stocznia na Wężu a samo miasteczko jest jednym z bogatszych. Mnie zastanawia jedna sprawa, to miasto leży na brzegu Węża i posiada w nim stocznie, czy jest to typowa osada t'skrangów leżąca przy brzegu i posiadająca swoje kopuły i wieże.

Ja skłaniam się do tej pierwszej wersji, jednakże z punktu widzenia t'skranga, to czemu mieliby budować jakąś osadę na brzegu, gdy mogliby w tradycyjny sposób zrobić to pod wodą.
_________________
Habibsite.pl
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2009-06-16, 22:09   

Habib, też zastanawialiśmy się nad tym kiedyś. Oficjalne źródła milczą niestety. Szkoda, że w NoB tego nie wyjasnili. W Mojej Barsawii Denlikiyan było wypasioną osadą na brzegu.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2009-06-16, 22:14   

W poprzedniej kampanii zrobiłem taki myk, że była to osada na brzegu, jednakże lahala miasta mieszkała w pobliskiej wieży. Takie połączenie wioski t'skrangów z nadbrzeżną osadą. Swoją szosą to ile tam może żyć DI? I tak samo w Tansiardzie i Axalalail?
_________________
Habibsite.pl
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2009-06-17, 00:32   

Mieszkańców nie musi być dużo. Miejsca te słyną raczej ze swojej niezwykłości (też znaczenia ekonomicznego w przypadku takich tam najwspanialszych stoczni Barsawii). Możemy sobie pogdybać. W każdym razie, jak podaje "Przewodnik po Barsawii": osady/miasteczka mają po kilka tysięcy mieszkańców.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Dazzir 
Uczeń II Kręgu


Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 41
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-08-27, 21:16   

Swego czasu wyprodukowałem sobie własną wersję Tansiardy, z mapą wykonaną ręcznie (którą dziś zeskanowałem) i opisem lokacji do niej. Dane dotyczące samego miasta też gdzieś rozpisałem, ale niestety leżą one spakowane wraz z odpowiednim zeszytem głęboko w piwnicy.

Oczywiście starałem się opierać na skąpych informacjach z posiadanych przeze mnie podręczników.

Jeśli komuś się przyda, to enjoy!

Tansiarda
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2009-08-27, 23:11   

Bardzo fajny material, jesli pozwolisz to skorzystam w swojej kampanii. Naprawde widać włożoną pracę...

pozdrawiam
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Dazzir 
Uczeń II Kręgu


Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 41
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-08-28, 08:12   

Dziękuję, Gerion. Jak pisałem... jeśli się komuś podoba, to korzystajcie jak najbardziej. Głupio jakby się marnowało na moim komputerze (zwłaszcza, że drużyna jest w drodze do Travaru i za szybko do Tansiardy nie wróci). :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo