Poprzedni temat :: Następny temat
Zasady gry i inne tematy
Autor Wiadomość
abishai 
Uczeń III Kręgu


Wiek: 43
Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 58
Wysłany: 2007-02-18, 17:27   Zasady gry i inne tematy

Reguły:

1) Mistrz Gry ma zawsze rację i ostatnie słowo.
2) Pisanie... Minimum raz na dwa tygodnie.. Ja ze swej strony postaram się pisać częściej (czyli raz na tydzień, ale gwarancji nie daję).
3) Z czego powinien składać się post:

<miejsce w którym znajduje się postać>

Część główna

---------
Plany i zamiary na najbliższą przyszłość.

4) Jako MG zazwyczaj nie będę się wtrącał w myśli i uczucia waszych postaci.. Są jednak od tej reguły dwa wyjątki.
a) Będę narzucał myśli i uczucia wywołane za pomocą czarów/talentów i tym podobnych środków.
b) Jako MG nie tylko określam co widzicie, ale także robię za pamięć waszych zmysłów. Odpowiadam za wszelkie odczucia.
4) Walka.... U mnie zawsze ważną rolę odgrywała taktyka postaci i współpraca między nimi. Przeciwników zawsze dobieram tak by stanowili wyzwanie dla postaci, wiec lekceważące podejście do potyczek może się dla waszych postaci źle zakończyć. Zastosowaną taktykę należy napisać na samym początku , ewentualnie w środku walki ( w zależności jak długo będzie trwała)
5) W razie wszelkiej rozmowy trwającej między więcej niż jedną osobą, należy dokładnie określić do kogo wasze postacie zwracają.. aby potem nie było pomyłek.
6) Punkty legend będą dawane za każdego posta , z uwzględnieniem jego jakości i wyzwania z jakim mierzy się w danej części przygody. Suma zdobytych punktów legend będzie podawana graczom pod koniec miesiąca.
7) Co do awansu odbywa się automatycznie po spełnieniu warunków na awans. PBF jest zbyt powolną formą rozgrywki , by jeszcze ja wydłużać marginalnymi wątkami pobocznymi.
8) Patrzcie przez palce na ew. luki w fabule, lub inne byki ,które mogą się trafić ..Nikt nie jest idealny, nie warto nadmiernym perfekcjonizmem psuć sobie i innym zabawy.

Zapewne pewne reguły uznacie za oczywiste i niewarte wspominania. Ja też tak sądziłem, ale grając w kilka PBemów zmieniłem zdanie.
_________________
Life is brutal, even in heroic fantasy
 
 
abishai 
Uczeń III Kręgu


Wiek: 43
Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 58
Wysłany: 2007-02-18, 17:33   

I teraz z innej beczki...Dotad pełny opis przesłał mi jedynie Lancelot.

Klik miała przesłać drugą część opisu swojej postaci, ale albo nie dotarło, albo zapomniała..
Jeśli nawet na PW nie docierają do mnie wiadomości.,..to można i na tym temacie dopominać się uwagi.

Druga spraw to EDCG...Program ten nie jest podstawą do opisania postaci. Jak komuś jest wygodnie to może go użyć do wyliczenia współczynników, ale to bynajmniej go nie zwalnia od stworzenia historii postaci i motywacji..
Bezbronny.... czekam na te brakujące części, u twojej postaci.
_________________
Life is brutal, even in heroic fantasy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo