Poprzedni temat :: Następny temat
Tkanie wątków
Autor Wiadomość
klik 
Nowicjusz
klik

Dołączyła: 08 Lip 2006
Posty: 13
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2007-01-04, 23:34   Tkanie wątków

Na pierwszym kręgu dyscypliny posługujące się zaklęciami posiadają talent "tkanie wątków" - umożliwia on ograniczone postrzeganie przestrzeni astralnej. Jak wiele pozwalacie "dostrzec" Adeptom za pomocą tego talentu?

z ukłonami
klik
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-12-29, 03:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2007-01-04, 23:45   

Nie samo tkanie wątków, a rozwinięcie tego talentu nazywające się "Widzenie wątków". Dostępne od 3 poziomu talentu. Pozwala ono jedynie na badanie prawdziwych wzorców przedmiotów. Szczegóły w dodatku Magia:Księga Wiedzy Tajemnej. Lub w EDC...

No a poza tym mniej więcej czujesz, gdy w przestrzeni astralnej formuje się przy pomocy tkania wątków wzorzec czaru. Ale nie dostrzegasz tego astralnie, chyba, że masz odpowiedni talent/zdolność/czar.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
klik 
Nowicjusz
klik

Dołączyła: 08 Lip 2006
Posty: 13
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2007-01-04, 23:52   

Hmm... Ja wiem, że opis samego talentu idzie jakoś tak: "The astral sight provided by Thread Weaving allows characters only enough vision to see threads and patterns". Ale to znaczy co? Elementalista może zobaczyć energię magiczną, jak on postrzega matryce?

Zawsze jakoś się składało, że magia była daleko ode mnie i nigdy nie była mi potrzebna. Wybaczcie więc magicznemu profanowi.
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2007-01-05, 10:33   

Widzenie wątków (Thread sight) to zdolność ograniczonego postrzegania astralnego. Bardzo ograniczonego.
Adept nie widzi ani przestrzeni astralnej ani odbicia astralnego. Wyczuwa "jedynie" wzorzec postrzeganego obiektu (przedmiotu). Jedynie wziąłem w cudzysłów, dlatego że przy innych rodzajach astralnej percepcji potrzeba odrobinę wysiłku by dostrzec wzorzec i jego strukturę wewnątrz odbicia astralnego.

Widzenie wątków pozwala dostrzec samą strukturę wzorca po to by utkać własny wątek i włączyć go w strukturę wzorca przedmiotu. Po to by czerpać korzyści z magicznych właściwości przedmiotu. I to jest wszystko co można "zobaczyć" dzięki Widzeniu wątków.

W 2ED fajnie to tłumaczono jako "rurę" poprzez którą adept widzi wzorzec przedmiotu w astralu.

Ja to raczej przedstawiam na moich sesjach, jako kształtujący się w umyśle adepta obraz (trójwymiarowy) wzorca.

Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Sir Valeq 
Uczeń IV Kręgu
Gracz


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 82
Skąd: Włocławek/Łódź
Wysłany: 2007-01-05, 14:11   

Dodatkowym ograniczeniem jest konieczność fizycznego kontaktu z badanym przedmiotem (czyli podatność na wszelkie klątwy, naznaczenia i inne takie).
_________________
"We cannot all be masters." - William Shakespeare

http://artofcreation.strefa.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo