Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Gerion
2008-01-08, 16:24
Projekty edkowe
Autor Wiadomość
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-05-25, 14:31   Projekty edkowe

Jako, że w działalności netowej na polu edka siędzę od nie wiem jak dawna, trochę informacji o różnych projektach mogę udzielć. Wraz z ich aktualnym stanem. Kolejność przypadkowa.

1. Lista dyskusyjna Earthdawn-PL Translation
http://groups.yahoo.com/g...l-translations/

Rozpoczęty projekt Słownik Earthdawna Ang-Pol
W chwili obecnej jego baza istnieje na stronach earthdawn.pl postawionych na mambo. Korzystać mogą tylko zarejestrowani userzy. Dopisywać hasła mogą wyłącznie userzy z uprawnieniami.

Skończyliśmy robić analizę porównawczą oficjalnego tłumaczenia pojęć z podręcznika podstawowego 1ED. Ja dołożyłem jeszcze tłumaczenie wszystkich talentów Companion 1ED (Księga Wiedzy). Projekt uważam za szczególnie udany. Mi posłużył jako narzędzie w wielu przekładach. W planach było tłumaczenie podstawki, realizacja 100%
Może warto wziąć na warsztat kolejny podręcznik?

Rozpoczęte tłumaczenie Question&Answers
W listopadzie 2005 zebrałem materiały od tłumaczy z ED-translation z przekładem zbioru 433 pytań i odpowiedzi wyjaśniających zasady 1ED. Projekt zawisł w powietrzu z powodów braku czasu osób tłumaczących. Wszystko jest u mnie na dysku. Stan realizacji 65%

2. Forum Edkowe Moorhold/Akademia Wiedzy
http://forum.moorhold.net/viewforum.php?f=78

Moderator Nixos wyszedł z inicjatywą przekładu podręcznika Ork Nations of Cara Fahd.
Pomysł nowiutki. O prawnych problemach i decyzjach osób zaangażowanych można poczytać na forum. Stan realizacji 3-4%

3. Wieża Snów
http://www.wiezasnow.moorhold.net/

Jako współpracownik Wieży, do każdego numeru staram się dokładać jakieś perełki z Earthdawna. Był artykuł o Vasdenjasie (synteza Dragons, Creature of Barsaive i Barsaive at War). Były tłumaczenia darmowych produktów Red Brick LTD (EDC). Na numer 10, jubileuszowy, zapowiadam coś specjalnego. Tłumaczenie fragmentów kultowej kampanii.
Stan realizacji 30%.



4 Ajfel's Site
http://www.earthdawn.of.pl/

Ajfel zabrał się swego czasu za Chronologię dziejów Barsawii. Obrobił podstawkę 1ED, Throal (TDK, fragmenty), Therańskie Imperium i Powietrzną Przystań i Vivane.
Aktualna wersja 1.4 (maj 2006). Projekt z tego co wiem, ciągle rozwijany.

5 Wrota Wyobraźni
http://ed.wrota.com.pl/

Edkowa część Wrót z udziałem Ajfla i Chaveza z Polteru (a także moim) zaczęła akcję Edkopedii. Miał to być docelowo wielki almanach z hasłami encyklopedycznymi ze świata Earthdawna.
Projekt wisi w dwóch miejscach i nie mam pewności który jest aktualniejszy:
http://ed.wrota.com.pl/?mod=edkopedia
http://www.earthdawn.pl/wiki/

Zawiera ponad 200 haseł (połowa pochodzi z opracowań mojej prywatnej strony) i projekt na razie nie jest rozwijany. Szkoda.



pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-05-25, 14:58   

Super w wolnej chwili rozbiję to na osobne tematy, żeby było czytelniej i żeby nie tracić wątku o którym właściwie projekcie się mówi... gdyż mam nadzieję, że będzie się mówić :)
 
 
 
Chavez 
Uczeń II Kręgu
Dreamer


Wiek: 38
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 46
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2006-05-25, 16:53   

Gerion napisał/a:
Edkowa część Wrót z udziałem Ajfla i Chaveza z Polteru (a także moim) zaczęła akcję Edkopedii. Miał to być docelowo wielki almanach z hasłami encyklopedycznymi ze świata Earthdawna.
Projekt wisi w dwóch miejscach i nie mam pewności który jest aktualniejszy:
http://ed.wrota.com.pl/?mod=edkopedia
http://www.earthdawn.pl/wiki/

Ten ajfla na wrotach. Mial oskryptowanie nowe zrobic i przeniesc pod ed.pl, ale cos sie zatrzymalo i nie doszlo to do skutku.
_________________
Umieramy kiedy przestajemy marzyć...
Trochę wolniej...
 
 
kokosz
Gość
Wysłany: 2006-05-25, 21:22   

Cytat:
Moderator Nixos wyszedł z inicjatywą przekładu podręcznika Ork Nations of Cara Fahd.
Pomysł nowiutki. O prawnych problemach i decyzjach osób zaangażowanych można poczytać na forum. Stan realizacji 3-4%


Kiedyś na naszej grupce tłumaczy padła propozycja, by przetłumaczyć oryginalne podręczniki i uprosić MAGa, żeby zdecydował się je wydać nie ponosząc kosztów tłumaczenia i redakcji w formie PDF lub print-on-demand. Problemem jednak w Polsce jest niedostępność podstawki. Z tego, co mówił mi sprzedawca w sklepie RPG, nikt nie będzie inwestował w system, do którego podstawki nie można kupić...

No a poza tym wątpliwe było, aby MAG poszedł na coś takiego... Chociaż, może byłaby i szansa?
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-05-26, 16:29   

Oczywiście największym problemem jest dostępność podstawki i reszty drukowanych podręczników. Mag nie dorósł do tego, że print of demand jest opłacalne. Ba, gdyby zainwestowali w sprzedaż pdfów na zasadach identycznych jak RedBrick to kto wie?
Szczerze watpię, czy znajdzie się jakiś inny spadkobierca praw autorskich od Maga i zrezurektuje Earthdawna w Polsce.

Nie znam nikogo, kto ma jakieś wtyki w tym wydawnictwie więc nawet nie gdybam co by było gdyby.

Wracając do projektów - to co wypisałem, to jedyne, znane mi inicjatywy. Inicjatywy, które (tak wygląda) mają zapał jedynie na początku procesu tworzenia, a potem większości pomysłodawców opadają skrzydła, brakuje entuzjazmu i motywacji.

Pewnie będę musiał zmienić nick na Kruk-smęciarz, jeśli stwierdzę, że ED w Polsce upadło prawie całkowicie. Ale nie ma się czemu dziwić. Znacie jakiś system nie wydawany w Polsce, a popularny? Może Gurps? Może na czasie Eberron? Ale i tak większość gra w DDeki i Młotka...

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2006-05-28, 13:00   

Ano niestety z większością fanowskich projektów tak jest, że zapał stygnie w miarę zagłębiania się, aczkolwiek aktywny główny poganiacz może zdecydowanie poprawić ten zapał :) Ja mimi, że niestety już od baaardzo długiego czasu w ED nie grałem z chęcią Ci Gerionie pomogę tyle, że wpierw muszę odchować dzieciaki bo pochłaniają praktycznie cały wolny czas. ;)
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-05-28, 17:17   

Cytat:
Ale nie ma się czemu dziwić. Znacie jakiś system nie wydawany w Polsce, a popularny? Może Gurps? Może na czasie Eberron? Ale i tak większość gra w DDeki i Młotka...


Ebberon, Exalted, Shadowrun, Legend of the Five Rings, Midnight, Iron Kingdoms... + podręczniki ze świata mroku i podejrzewam, że jeszcze wiele, wiele więcej ;)
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2006-05-28, 19:33   

Za moich czasow chlopaki namietnie grywali w Star Warsa
 
 
Chavez 
Uczeń II Kręgu
Dreamer


Wiek: 38
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 46
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2006-05-28, 22:04   

Vasquez21 napisał/a:
Legend of the Five Rings

Wychodzi. Byle jak, ale wychodzi. I nie jest popularny az tak ;)
_________________
Umieramy kiedy przestajemy marzyć...
Trochę wolniej...
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-05-28, 22:52   

mystic napisał/a:
AJa mimi, że niestety już od baaardzo długiego czasu w ED nie grałem z chęcią Ci Gerionie pomogę tyle, że wpierw muszę odchować dzieciaki bo pochłaniają praktycznie cały wolny czas. ;)


Faaajnie ;-) Jak ja swego już trochę odchowałem (4,5) to zacząlem budowę domu.... I miej tu panie czas na hobby ;-)

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Wojtek 
Nowicjusz
Skryba translator

Wiek: 42
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 23
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2006-05-29, 15:17   

Gerion napisał/a:
Faaajnie ;-) Jak ja swego już trochę odchowałem (4,5) to zacząlem budowę domu.... I miej tu

Spojrz na to tak - zapraszasz znajonych, gole sciany, zimno, ciemno, wiatr swiszczacy w pustych wnekach okiennych. Coz robi lepszy klimat opuszczonego kaeru niz stan surowy!? :mrgreen:
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2006-05-29, 19:15   

No fajnie tak porozmawiac, ale troche zeszlismy z tematu. Co do projektow to skoro korzystasz Gerionie ze słownika to w wolnych chwilach dopisze do niego reszte zaklec z EDCG, tyle ze nie wiem czy sa tam poprawne polskie nazwy, a nie mam jak sprawdzic, bo wszystko lezy u rodzicow. Ale nawet jesli nie to ew. mnie poprawcie. Co do innych Q&A lezy odlogiem czesc tego co mialem przetlumaczylem ale reszta ulegla prozie zycia. A Cara Fahd uwazam za piekna idee, ktora nie dozyje realizacji. Czesc z was wie jak to wygladalo z Codexem, ktory jest duzo latwiejszy i przyjemniejszy do tlumaczenia.
 
 
Gość

Wysłany: 2006-05-30, 21:43   

mystic napisał/a:
A Cara Fahd uwazam za piekna idee, ktora nie dozyje realizacji. Czesc z was wie jak to wygladalo z Codexem, ktory jest duzo latwiejszy i przyjemniejszy do tlumaczenia.


...i który został przez nas wydany. Tak więc nie skazywałbym Cara Fahd z góry na niepowodzenie. Trzeba zakasać rękawy i pracować...

Pozdrawiam,

Andrzej
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-05-31, 08:12   

Właśnie :)
Wiara potrafi czynić cuda... czyż nie ?
A może i pasje nam pomogą :)
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2006-05-31, 22:24   

Trzymam kciuki :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo