Poprzedni temat :: Następny temat
Gildie i organizacje w ED

Jakie sa moje doświadczenia z gildiami i organizacjami w ED?
Nie wystepowały w przygodach które grałem.
0%
 0%  [ 0 ]
Występowały ale miały bardzo nikły wpływ na rozwój wydarzeń w przygodzie/kampanii.
28%
 28%  [ 2 ]
Występowały i miały bardzo znaczący wpływ na rozwój wydarzeń w przygodzie/kampanii.
71%
 71%  [ 5 ]
Występowały i były wątkiem przewodnim napedzającym akcje w przygodzie/kampanii.
0%
 0%  [ 0 ]
Były wszechobecne i ich brak bardzo zubozyły by Naszą grę.
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 7

Autor Wiadomość
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
  Wysłany: 2006-12-24, 14:33   Gildie i organizacje w ED

Witam:)



W każdej wersji ED i w materiałach do każdej z nich występują wzmianki o mniej lub bardziej rozległych organizacjach działających w Barsawii i poza jej granicami. Często organizacje te i ich członkowie oraz struktura i rodzaj ich działalności są podstawa do ciekawych elementów scenariuszy Naszych MG a nawet do całych przygód czy kampanii. Wynikają wtedy bardzo fajne z tego sytuacje, postacie Graczy napotykają opisane w podręcznikach postacie lub po prostu zostają wcieleni w struktury gildii czy organizacji które są zleceniodawcą bardzo ciekawych misji i są prowodyrem wielu przygód w których wplątana zostaje Nasza drużyna.

Chciałbym wiedzieć drodzy MG i Gracze z jakimi rodzajami organizacji najczęściej spotykacie się na szlakach Waszych podróży w świecie ED. Czy są to w większości struktury opisane w podręcznikach i dodatkach czy też wymyślone przez Was lub Waszych MG organizacje.

Aby nie być gołosłownym podam przykłady organizacji z jakimi ja się zetknąłem w jednej tylko kampanii ED:

- Gildia Zaświat

Gildia ksenomancka mająca swoją siedzibę główną gdzieś na Złoziemiu(nie udało nam się dokładnie ustalić dokładnego położenia stacjonowania tej gildii). Członkowie tej gildii występują na teranie całej Barsawii i oprócz eksperymentowania na pomniejszych horrorach i konstruktach parają się wieloma tajemniczymi doświadczeniami przeprowadzanymi miejscowo na grupach Dawców Imion. Często te eksperymenty naruszały w jakiś sposób miejscowo przestrzeń astralną i zwabiały horrory które ksenomanci gildii starali się pochwycić do celów swoich i tylko im znanych eksperymentów. Kilku członków tej gildii którzy pozostali dla Naszej drużyny anonimowi zalazło nam mocno za skórę na część z nich nawet ze skutkiem dla Nich śmiertelnym co pozwoliło Nam zebrać na temat tej organizacji pewne dość nieciekawe i nie do końca jasne w treści informacje które pozwoliły Nam na wykazanie negatywnego zainteresowania tą organizacją.

Więcej informacji nie podam bo Nasz drużyna rozpracowywała działalność tej tajemniczej gildii od niedługiego czasu i bez specjalnie wielkich sukcesów.



- Oko Feniksa

Gildia handlowa mająca swoje siedziby w każdym większym mieście Barsawii oraz gospody gildii rozmieszczone na każdym ze szlaków handlowych na którym uczęszczają karawany gildii. Główna siedziba gildii znajduje się w Urupie. Gildia posiada swoja własną infrastrukturę i zaplecze w postaci wspomnianych gospód i stanowisk w większych miastach. Posiada także umowę ze stworzoną na własne potrzeby gildią wojowników wchodzących w skład obstawy każdej z karawan gildii. Wewnętrzna gildia wojowników posiada swój elitarny oddział chroniący najważniejsze transporty i najwyższych członków gildii. W skład tego oddziału wchodziła moje postać Ubiego szarego Grzmota - obsydiańskiego wojownika kręgu 9. W skład gildii wojowników wchodził też obecny mistrz tej postaci. Obaj wchodzili w skład elitarnego oddziału gildii. Na potrzeby rozrywki w gospodach gildii powstał także zespół muzyczny "Mirolim" którego przez dłuższy czas moja postać była osobistym ochroniarzem.

No to tak w skrócie:)

Opisujcie więc swoje doświadczenia z gildiami i organizacjami w świecie Barsawii!:)
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2006-12-24, 16:55   

Podam jak to wyglada z punktu widzenia MG.

Lubie i stosuje jak moge organizacje, bohaterow wystepujacych w oficjalnych dodatkach. Tak jak np ostatnio na sesji gracze spotkali Earala Krawego Ciosa syna Teratha Zamyslonego wodza Orkowej Kawalerii Jeźdzców Teratha.

Jesli chodzi o same organizacje, to jest oprocz oficjalnych, autorskich pomyslow. Postaram sie wymienic z pamieci to co sie na sesjach przewinelo (oficjalne+wymyslone)

-Jeźdzcy Teratha (Orkowa Kawaleria)
-Zakon Strażników Skawii (Potomkowie Skawian, Królewska Gwardia)
-Szkoła Walki Mistrza Satorina (Szkola Walki Wojowników, Zarzadzana przez Mistrza Satorina - kolo 9 krag wojownika, liczaca do 100 uczniow, mieszczaca kilka dni na zachod od Kratas u podnozy Gór Tylonu) moja postac nalezy do tej gildii, jest osobistym uczniem Satorina.
-Poszukiwacze Serca (Elficka organizacja z Monus Byre na czele, walczy o oczyszczenie Krwawej Puszczy)
-3 Gildie Kowalskie w Travarze (od najwiekszej do najmniejszej: Przymierze Upandala, Metaliczny Błysk, Czerwone Kowadło) jeden z graczy nalezy do Przymierza Upandala, gildia liczy okolo 25 czlonkow.
-Pomiot Brochera (drugi co do wielkosci gang w Kratas)
-Kompania Handlu Ladowego (Kupcy od Omasu)
-Oko Throalu (agenci Throalu)
-Dyplomatyczne słuzby Throalu
-Gildia Wyplataczy Trzciny (Plywajace Miasto arapogai V'strimon)
-Kompania Handlowa Listana Fromma (Jerris)
-Przemytnicy Szybkiego Cienia (Wielki Targ)
-Smoki 8-) i ich agenci
-Kultyści Raggoka
-Trollowe Przymierze "Handlarze Żelaza" (Ironmongers)
-rozni orkowi nomadzi
-Akademia Pnącza (Szkola MIsztrzów Żywiołow w Pływajacym Miescie)
-Bractwo Garlen (glosiciele Garlen ze swiatyni Garlen w Travarze)
-... pewnie cos jeszcze ale nie pamietam

Pozdrawiam

Seth
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-12-24, 17:36   

Seth napisał/a:
Lubie i stosuje jak moge organizacje, bohaterow wystepujacych w oficjalnych dodatkach.


No a kto nie lubi zaskoczyć Graczy tym że nagle stają przed postacią o której czytali w dodatkach i której poczynaniami się tam zachwycali:)

Seth napisał/a:
Jesli chodzi o same organizacje, to jest oprocz oficjalnych, autorskich pomyslow. Postaram sie wymienic z pamieci to co sie na sesjach przewinelo (oficjalne+wymyslone)


No wymieniłeś tego sporo:) Jakbyś jeszcze mógł nieco scharakteryzować przynajmniej część z wymyślonych przez siebie organizacji tak żeby inni mogli z tego skorzystać w swoich przygodach to byłoby fajnie:) Nie musisz dawać pełnej charakterystyki w rozbiciu na członków i dokładnych opisów siedziby. Możesz się wzorować na tych kilku zdaniach jakie ja napisałem o przykładowych gildiach wymyślonych przez mojego MG.
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-12-24, 23:38   

sir_lancelot napisał/a:
Jakbyś jeszcze mógł nieco scharakteryzować przynajmniej część z wymyślonych przez siebie organizacji tak żeby inni mogli z tego skorzystać w swoich przygodach to byłoby fajnie:)


Daj już może spokój Seth'owi ;) chociaż jak będzie miał chwilkę to z miłą chęcią też poczytam, ale lista jest tak spora, że opisanie wszystkich chociaż pobieżnie mogłoby być troszkę pożerające czas :)

Co do samych organizacji natomiast, to raczej używam ich jako coś o czymś się słyszy, ale nie ma się z tym bezpośredniej styczności. Ot jest taka organizacja gracze o niej wiedzą, mogą coś próbować załatwić od niej, ale nie jest to coś co gwałtownie zmieniłoby losy drużyny. Oczywiście wszystko zależy od tego jak zaplanuje sobie wszystko MG.
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-12-24, 23:49   

Vasquez21 napisał/a:
Daj już może spokój Seth'owi ;) chociaż jak będzie miał chwilkę to z miłą chęcią też poczytam, ale lista jest tak spora, że opisanie wszystkich chociaż pobieżnie mogłoby być troszkę pożerające czas :)


A ja wcale Setha nie nękam i ja mu wcale nie kazałem tak okazałej listy znanych mu organizacji z Barsawii wypisywać:P Sam się wiec troszkę wkopał jeśli czytał wnikliwie pierwszego posta w tym temacie który mówił jasno że temat powstał aby można było nie tylko gildie i organizacje wymienić i nazwać ale żeby można było odczytać ich choćby krótką charakterystykę aby inni mogli jako tako się skusić aby to zaadaptować u siebie w grze:P

Ja więc Setha jak widzisz do niczego nie zmuszam ale tak samo jak Ty chętnie bym poczytał co nieco więcej niż tylko same nazwy:P więc Seth jak będzie miał czas i ochotę to może systematycznie opisywać tę długaśną listę którą Nam przedstawił:)

Vasquez21 napisał/a:
Co do samych organizacji natomiast, to raczej używam ich jako coś o czymś się słyszy, ale nie ma się z tym bezpośredniej styczności. Ot jest taka organizacja gracze o niej wiedzą, mogą coś próbować załatwić od niej, ale nie jest to coś co gwałtownie zmieniłoby losy drużyny. Oczywiście wszystko zależy od tego jak zaplanuje sobie wszystko MG.


No jak zwykle wszystko zależy od MG. Mój jednak wdawał Nas w nieco bardziej wnikliwe zażyłości z organizacjami i gildiami niż jest to u Ciebie jak widzę. Całkiem fajne były tego efekty:) Ale cóż co MG to obyczaj jak widać:) Po to tez ta ankieta aby wychwycić jak jest generalnie najczęściej:)
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Szaraq 
Czeladnik VI Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-25, 00:09   

Hmm... jak dla mnie ankieta dosyc malo trafna, bo nie znalazlem tam opcji odpowiadajacej moim sesjom :/. Miedzy "nikly" wplyw a "bardzo znaczacy" jest zbyt duza roznica...
W kazdym razie u mnie przygoda toczy sie wokolo przedmiotu/sytuacji itp., a tam w jakiejs 1/3 sesji wystepuja czlonkowie jakiejs gildii, ktorych ta sprawa/przedmiot moze dotyczyc.
Oprocz wszelkich Glosicieli, ktorych jest niemalo na sesjach wystepuja czasem Swietlisci - reszta gildii sporadycznie. Swietlisci dostarczaja mi o tyle duzych mozliwosci, ze moi gracze nie czytali zadnej ksiazki/podrecznika zwiazanego z ED, a swiat znaja tylko z sesji, wiec o nich nie wiedza nic - jako ze organizacja jest tajna. Do tego moce swietlistych sa dosyc pomocne. Kiedy weszli raz dla przykladu w posiadanie przedmiotu, ktory mogl bardzo pomoc w oczyszczaniu barsawii ze splugawienia, podczas jednego z noclegow w lesie pojawila sie masa punktow swiatla, przed ktorymi bohaterowie sporo uciekali, a nawet pogineli, nie wiedzac nawet ze za tym swiatlem kryja sie Dawcy Imion :).
_________________
Pozdrawiam
Szaraq
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-12-25, 00:19   

Szaraq napisał/a:
Hmm... jak dla mnie ankieta dosyc malo trafna, bo nie znalazlem tam opcji odpowiadajacej moim sesjom :/.


Każda ankieta jest początkiem tematu na forum wiec jak nie ma w niej opcji która Ci odpowiada to po prostu piszesz w poście jak to jest u Ciebie. Na tyle to intuicyjne że już tak zrobiłeś niepotrzebnie przy tym narzekając:P

Szaraq napisał/a:
W kazdym razie u mnie przygoda toczy sie wokolo przedmiotu/sytuacji itp., a tam w jakiejs 1/3 sesji wystepuja czlonkowie jakiejs gildii, ktorych ta sprawa/przedmiot moze dotyczyc.


No to na moje gildie maja u Ciebie na sesjach znaczący wpływ:P Nie wiem jakiej Ty się opcji w ankiecie chciałeś dopatrzeć?:P Normalny wpływ? To tak nijaka opcja że dałem albo znaczący albo mało znaczący co mówi w prost jaki wpływ mam na myśli i Ty jako MG powinieneś jednoznacznie potrafić określić po kiego grzyba Ci kolesie z gildii Ci się w przygodach pojawiają i jakie mają znaczenie:) No tak uważam skromnie:P

Szaraq napisał/a:
Oprocz wszelkich Glosicieli, ktorych jest niemalo na sesjach wystepuja czasem Swietlisci - reszta gildii sporadycznie. Swietlisci dostarczaja mi o tyle duzych mozliwosci, ze moi gracze nie czytali zadnej ksiazki/podrecznika zwiazanego z ED, a swiat znaja tylko z sesji, wiec o nich nie wiedza nic - jako ze organizacja jest tajna. Do tego moce swietlistych sa dosyc pomocne. Kiedy weszli raz dla przykladu w posiadanie przedmiotu, ktory mogl bardzo pomoc w oczyszczaniu barsawii ze splugawienia, podczas jednego z noclegow w lesie pojawila sie masa punktow swiatla, przed ktorymi bohaterowie sporo uciekali, a nawet pogineli, nie wiedzac nawet ze za tym swiatlem kryja sie Dawcy Imion :).


Przykład fajny:) Ja bym wiedział na Twoim miejscu jaką opcję zaznaczyć w ankiecie skoro jest tak jak piszesz:P
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2006-12-25, 01:53   

Organizacje z "Naszej Barsawii" drużyny Wiecznych Wędrowców (czyli spisane przez moich graczy):

Zakon Czerwonego Księżyca
Znamy: Malekit
Poznaliśmy: dzięki Malekitowy, kiedy Ternor przywołał jego ducha, raz u Sióstr, drugi raz w swojej wieży
Info:
Organizacja przedpogromowa zajmująca się walką z wampirami. Teraz nie istnieje, a spuściznę po niej przejęło Braterstwo Smoka.

Braterstwo Smoka
Znamy: Nemaneth, Bertis
Poznaliśmy: spotkali się z Fargarielem i Kerthorem w Kratas
Info:
Badacze przestrzeni astralnej. Działają pod patronatem Lodoskrzydłego. Kontynuują też dzieło Zakonu Czerwonego Księżyca walcząc z wampirami.

Moc Oka
Znamy: Garlthik Jednooki, Kern
Poznaliśmy: Kerna poznaliśmy w Tikantragu, lecz nie wiedzieliśmy jeszcze dla kogo pracuje. Dowiedzieliśmy się o tym dopiero w Kratas, gdzie poznaliśmy też Garlthika.
Info:
Organizacja założona przez Garlthika, który jest też rządcą Kratas. Posiada olbrzymią siatkę szpiegowską rozpiętą na całą Barsawię.

Oko Throalu
Znamy:
Poznaliśmy: Kerthor spotkał i współpracował z członkami Oka w warowni Kamienna Kuźnia.
Info:
Agencja wywiadowcza Throalu.

Kult Naamana Y'rossa
Znamy:
Poznaliśmy:
Info:
Kult legendarnego bohatera, który ponoć gdyby mógł, to poprowadziłby armię, by zapobiec Pogromowi. Niektórzy uważają, że żyje, inni szukają jego ciała, by go wskrzesić.

Kult Denny
Znamy:
Poznaliśmy: usłyszeliśmy o Broszy Denny w Tikantragu, gdzie później przeczytaliśmy więcej o kulcie z pamiętników Theliba.
Info:
Kult mający na celu wskrzeszenie dawno zmarłej elfiej bohaterki.

Poszukiwacze Serca
Znamy:
Poznaliśmy:
Info:
Elfia organizacja, która pragnie oczyścić i przywrócić dawny wygląd Smoczej Puszczy. Jej członkowie żyją jedynie po to, by wykonywać to zadanie, a codziennie przy kolacji odmawiają swoją modlitwę.

Poszukiwacze Czystego Ciała
Znamy: M.C.?
Poznaliśmy: z listów Marianny i M.C.
Info:
Nie znamy jeszcze ich celów, ale wiemy, że stoją za zaginieciami ludzi w Jerris. Porywają ludzi gotowych umrzeć dla miłości.
Są wśród nich Oświeceni, prawdopodobnie rada orgranizacji.
Wcześniej nazywali sie Milosnicy Czystosci, byli organizacja trubadorow przywracajaca mieszkanca Jerris chec zycia.

Klucze Śmierci
Znamy: -
Poznaliśmy:
Info:
Organizacja, która za cel obrała sobie uwolnienie Śmierci. Jako że do uwolnienia jej przyczynia się każda przelana kropla krwi, toteż zajmują się przede wszystkim zabijaniem.
Nie tolerują wszelkich form wskrzeszania (amulety, eliksiry) oraz ożywiania (np. magia ksenomancką).
Nienawidzą Dawców Imion, którzy uważają siebie za niepodległych Śmierci i śmiejących się jej w twarz oraz nazywających siebie "pogromcami Śmierci".

Plugawa Dłoń
Znamy: Krigaal Undinel (krwawy elf, Mistrz Ksenomancji)
Poznaliśmy: Talath usłyszał o Krigaalu od Ternora, kiedy ten mówił mu o potężnych barsawiańskich Ksenomantach. Potem, dowiedział się od Nemanetha czym jest organizacja oraz że Krigaal został z niej wyrzucony za kontakty z Horrorami.
Info:
Organizacja mająca na celu oczyszczenie świata z plugastwa popogromowego. A ponieważ uważają, że wszystko zostało splugawione, więc dążą do eksterminacji całego życia.

Świetliści
Znamy: Tarkesh, Branven, Fellada i od niedawna Hilthon (ale o ich członkostwie wie jedynie Talath)
Poznaliśmy:
Info:
Organizacja zajmująca się oczyszczaniem świata z Horrorów i innego plugastwa, które zostało po pogromie.

Pomiot Brochera
Znamy: Dagot
Poznaliśmy: pierwsze wzmianki w dzienniku Theliba
Info:
Gang z Kratas, będący najsilniejszym zaraz po Mocy Oka. Jego przywódcą jest siejący powszechne przerażenie krwawy elf Vistrosh, były Strażnik Krwi na Dworze Krwawej Puszczy.
Podobno sam jego widok budzi grozę i mdłości, a jeśli do tego dodać despotyczną osobowość i bezlitosny charakter...
Usiłuje on przejąć władzę w mieście, wysadzając Garlthika ze stołka władcy miasta.
Co gorsza, nawet Moc Oka nie daje rady dobrać się Vistroshowi do skóry.
Vistrosh kontroluje podziemny handel niewolnikami w mieście, czego Jednooki nie toleruje.

Bractwo Białego Gryfa
Znamy: Dingor[przywodca], Algol[przyjazny Gryf, spotkalismy sie ponownie w Jerris]
Poznaliśmy: w Tikantragu, wynajelismy ich do pomocy przy czyszczeniu mrowiska Invae
Info:
spotkalismy ich w Jerris, dowodca ruszyl z Pozyskiwaczami na Skaze
...

Kompania "Stary Jesion"
Znamy: Baerig[dowodca]
Poznalismy: w Faktorii "Szary Swit"
Info:
ochotnicza formacja militarna broniaca Faktorii "Szary Swit"

Przymierze "Kamienny Pazur"
Znamy: Rarog "Krysztalowe Serce"[kapitan drakkara "Krysztalowe Serce"]
poznalismy: pod Kantrag, pomogli Nam z Handlarzami Zelaza i zyskali w tym nowy okret powietrzny
Info: mamy od nich glejcik

Sokoły
Znamy: Kos Stalooki
Poznaliśmy: w Jerris
Info:
Niegdyś organizacja Powietrznych Żeglarzy, teraz skupia także (przede wszystkim) Wojowników. Zajmują się utrzymywaniem porządku w Jerris. Mają ścisłą hierarchię oraz tryb szkolenia.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-12-25, 02:15   

Cryingorc napisał/a:
Organizacje z "Naszej Barsawii" drużyny Wiecznych Wędrowców (czyli spisane przez moich graczy):


Ooo:) Właśnie o taką formę opisu mi mniej więcej chodziło w tym dziale:) Nie suchą listę jaką podał w całej swojej okazałości Seth w postaci tylko nazw i rodzajów organizacji ale choć po zdaniu opisu.

Oczywiście 2-3 zdania to lepiej niż zdanie ale zawsze mając orientację jaka nazwa co za sobą kryje można zapytać konkretnie o którąś z organizacji autora posta i tyle:)
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2006-12-25, 09:11   

sir_lancelot napisał/a:

Ooo:) Właśnie o taką formę opisu mi mniej więcej chodziło w tym dziale:) Nie suchą listę jaką podał w całej swojej okazałości Seth w postaci tylko nazw i rodzajów organizacji ale choć po zdaniu opisu.


Postaram sie rozpisac te organizacje, ktore nie sa opisane w oficjalnych źródlach. Nie mialem na to czasu w momencie, gdy pisalem swojego posta... Wigilie trzeba bylo przygotowac :->
Co do Szkoly Walki Mistrza Satorina to postaram sie ja bardzo dokladnie opisac w Kaciku MG, mam nawet maly rysunek... Szkola klika razy odegrala wazna role na sesjach.

Hehe a Vistrosh wystepowal u mnie w innej roli... Zainteresowanych odsylam do "Secret Societies Of Barsaive" i organizacji Songbirds...

ewentualnie, gdzies w kaciku MG. Bo to tajne wiecie... 8-)

Pozdrawiam

Seth
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-12-25, 10:27   

Seth napisał/a:
Postaram sie rozpisac te organizacje, ktore nie sa opisane w oficjalnych źródlach. Nie mialem na to czasu w momencie, gdy pisalem swojego posta... Wigilie trzeba bylo przygotowac :->


No i taka odpowiedź mnie jak i pewnie innych zainteresowanych tą listą którą zamieściłeś całkowicie zadowala na pewno:) Przecież nikt nie napisał że od razu trzeba opisywać wszystko i to w wielkich szczegółach:) Każdy rozumie że są Święta i nie ma czasu na forum tyle ile zwykle każdy na to poświęca zwykle chyba:)

Seth napisał/a:
Co do Szkoly Walki Mistrza Satorina to postaram sie ja bardzo dokladnie opisac w Kaciku MG, mam nawet maly rysunek... Szkola klika razy odegrala wazna role na sesjach.


Co do tej organizacji to z Twoich postów idzie wywnioskować że to ważny i często przewijający się element Twoich sesji:) Wiec cieszę się że to właśnie tę organizacje dasz nam poznać w większych szczegółach bo przyznaje że kilka razy wstawki na jej temat w Twoich postach były bardzo interesujące:) Przynajmniej mnie zaciekawiły. Nie wiem jak resztę?:)

Seth napisał/a:
ewentualnie, gdzies w kaciku MG. Bo to tajne wiecie... 8-)


Właśnie:) Do Kącika MG Gracze nie mają wstępu zupełnie:D Moja skromna osoba to tylko potwierdza:P
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Szaraq 
Czeladnik VI Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-25, 23:58   

Wiesz lancelocie - u mnie gilidie wystepuja bardzo rzadko (procz Glosicieli, ale ich w gildie nie lacze), ale jak juz wystapia to maja spory wplyw na przygode. Moze znaczacy to duzo powiedziane, bo tamta przygoda bez Swietlistych tez dala by rade a oni byli tylko watkiem pobocznym, a nikly to malo powiedziane, bo jednak dodali oni tam sporo smaczku, klimatu i efektu, wiec ciezko bylo mi cokolwiek zaznaczyc...

Seth napisał/a:
Postaram sie rozpisac te organizacje, ktore nie sa opisane w oficjalnych źródlach. Nie mialem na to czasu w momencie, gdy pisalem swojego posta... Wigilie trzeba bylo przygotowac

Ekhm... jak na brak czasu, to troche sporawo zes sie napisal :).
_________________
Pozdrawiam
Szaraq
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-12-26, 12:33   

Szaraq napisał/a:
Wiesz lancelocie - u mnie gilidie wystepuja bardzo rzadko (procz Glosicieli, ale ich w gildie nie lacze), ale jak juz wystapia to maja spory wplyw na przygode. Moze znaczacy to duzo powiedziane, bo tamta przygoda bez Swietlistych tez dala by rade a oni byli tylko watkiem pobocznym, a nikly to malo powiedziane, bo jednak dodali oni tam sporo smaczku, klimatu i efektu, wiec ciezko bylo mi cokolwiek zaznaczyc...


Rozumiem:) Każdy interpretuje skalę ankiety wedle swoich upodobań i przez pryzmat tego co mu się w całości scenariusz i sesji wydaje ważniejsze a co mniej ważne. Każdy ma swoją hierarchię co ma odzwierciedlenie w podejściu do ankiety.

Tak jak pisałem to wybrnąłeś z sytuacji dobrze to opisując wiec spoko:)

Szaraq napisał/a:
Ekhm... jak na brak czasu, to troche sporawo zes sie napisal :).


Sharaq Sharaq:P Teraz Setha będziesz piętnował za to że ma o czym pisać?:P Inkwizytor się znalazł no:P Na stosie Nas dużo piszących mam nadzieje nie spalicie na konwencie:P
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-12-27, 10:54   

U mnie występowanie organizacji jest ściśle uzależnione od sensowności ich użycia w scenariuszu.

Do tej pory bohaterowie graczy mieli do czynienia z Plugawą Dłonią (nieświadomie) z Namdroth (nieświadomie) z siatką szpiegowską Górskiego Cienia (nieświadomie), z Okiem Throalu(nieświadomie) głosicielami Thystoniusa (świadomie), członkami Kompanii Handlu Lądowego (świadomie), Poszukiwaczami Serca (nieświadomie) i pewnie tuzinem innych organizacji.

Każda z nich ma swoje cele i realizuje zadania czasem posługując się postaciami graczy jako narzędziem. Dlatego większość taki spotkań i sytuacji jest dla adeptów czysto "przypadkowa" więc nie mają oni świadomości, że wykonali właśnie przysługę dla Plugawej Dłoni, albo zjedli kolację z jakimś Poszukiwaczem Serca.

Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-12-27, 11:18   

Gerion napisał/a:
U mnie występowanie organizacji jest ściśle uzależnione od sensowności ich użycia w scenariuszu.


No i tak też być powinno. Wszechobecność gildii i innych takich na co dzień w grze tez potrafi się Graczom przejeść jeśli nie jest niczym uzasadnione.

Gerion napisał/a:
Do tej pory bohaterowie graczy mieli do czynienia z


No w większości jednak kątakt nie świadomy jak widać:) Ciekawe ale prawdziwe jak widać:)

Gerion napisał/a:
Każda z nich ma swoje cele i realizuje zadania czasem posługując się postaciami graczy jako narzędziem. Dlatego większość taki spotkań i sytuacji jest dla adeptów czysto "przypadkowa" więc nie mają oni świadomości, że wykonali właśnie przysługę dla Plugawej Dłoni, albo zjedli kolację z jakimś Poszukiwaczem Serca.


To prawda:) Jak w Naszej długiej kampanii zaczęliśmy wnikać co i z kim robiliśmy na przestrzeni dziejów naszej drużyny to wyszły bardzo ciekawe rzeczy i miejscami niezwykle interesujące kontakty z organizacjami o których początkowo nie mieliśmy pojęcia że są w tak bliskim naszym otoczeniu jej członkowie. Gerion dobrze opisał tę sytuację.
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo