Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Sethariel
2010-03-26, 01:32
Mambo
Autor Wiadomość
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-05-23, 12:21   Mambo

Chciałbym przepiąć wreszcie mambo jako stronkę główną, ale przed tym chciałem wprowadzić kilka poprawek jeszcze. Dlatego bardzo bym prosił o pomoc osobę która wcześniej "bawiła się" z konfiguracją mambo u nas, lub z kimś kto się na tym zna.
 
 
 
Wojtek 
Nowicjusz
Skryba translator

Wiek: 42
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 23
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2006-05-24, 07:54   

Swoja droga kto popsul menu? Wczoraj sobie przegladalem materialy, slownik, itp a dzis pff, nie ma.
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-05-24, 08:38   

To moja sprawka ;)
Chciałem pozmieniać ustawienia i kolejność menu... i nagle coś się schrzaniło :P
idę z tym teraz powalczyć :)
 
 
 
Jasieq 
Nowicjusz
MIthrIL BLaDe


Wiek: 35
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-05-25, 15:06   

ja sie znam na mambo troszkę, ale TROSZKĘ!!! robiłe mswoje strony oparte na nim ale znam sie tylko na prostych modyfikacjach i ustawieniach bo jestem zerem w php...


a tak btw
to radze nie podpinać pod mambo tylko pod joomlę!
http://joomla.pl

to jakby "nowsza wersja mambo" oparta na jego silniku... no i z nią mogę pomóc więcej :)
_________________
 
 
 
Bragi 
Nowicjusz


Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 9
Wysłany: 2006-05-25, 22:08   

nie śmiejcie się ale....co to jest mambo?
_________________
"Nie istnieje człowiek, sprawa, zjawisko, a nawet żadna rzecz, dopóty, dopóki w sposób swoisty nie zostały nazwane. Władzą jest więc moc swoistego nazywania ludzi, spraw, zjawisk i rzeczy tak, aby te określenia przyjęły się powszechnie."
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-05-26, 00:05   

To cms ;-) a po polsku to gotowy do instalacji portal z mnóstwem użytecznych komponentów, bazujący na skryptach php i stylach. Joomle jest jego młodszym, rozwijanym bratem. Podobne w działaniu (choć inne mechanicznie) są rzeczy oparte na PHP-Nuke (np. moja prywatna strona).

Słowo gotowy użyłem na wyrost, bo zwykle po instalacji każdy admin musi sporo się namęczyć, by pozmieniać template grafiki, a potem jeszcze grzebać w kodach php dodając/usuwając to co uważa za stosowne. Nie jestem informatykiem (filolog z wykształcenia) choć w IT siedzę z racji zawodu. Powiem, że rozgryzienie najprostszych rzeczy (typu hello world) zajęło mi parę miesięcy. No ale ja jestem starsze pokolenie bez informatyki w szkole średniej ;-)

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-05-28, 17:21   

Cytat:
to radze nie podpinać pod mambo tylko pod joomlę!
http://joomla.pl

to jakby "nowsza wersja mambo" oparta na jego silniku... no i z nią mogę pomóc więcej :)


Taki był też również mój zamysł, jednak trzeba docenić wysiłek, tych którzy zdecydowali się na mambo. Osobiście powiem tylko, że również proponowałem Joomla, ale narazie obiecałem sobie, że przepniemy mambo pod główny adres, a dopiero później zajmę się joomla... tak by ewentualne przejście z mambo -> joomla nie wiązało się z żadnym "brakiem strony" czy też brakującymi materiałami.
 
 
 
Jasieq 
Nowicjusz
MIthrIL BLaDe


Wiek: 35
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-05-29, 20:17   

pewnie :) tylko rzucam hasła :D
_________________
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2006-05-31, 23:11   Linka do Forum na www.earthdawn.pl

Dajcie linka niech sie to forum rozwija, chyba ze do podpiecia mambo zostalo kilka dni. Bo jesli nie to chyba warto zeby ludzie mieli latwiejszy wglad do tego forum na ktorym w sumie dzieje sie wiecej niz na liscie aktualnie i moze cos sie z niego wykluje :)
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-06-01, 07:19   

Mambo zostanie przepięte na dniach
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo