Poprzedni temat :: Następny temat
Opis świata przez MG
Autor Wiadomość
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2006-12-25, 09:05   

Ymmm ja tam na pomysly wpadam w roznych miejscach, ale ubikacja jakos do nich nie nalezy... a przewaznie notatki robie w pracy, gdy akurat mam chwile wolnego.

Pozdrawiam

Seth
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-12-25, 10:31   

Seth napisał/a:
Ymmm ja tam na pomysly wpadam w roznych miejscach, ale ubikacja jakos do nich nie nalezy... a przewaznie notatki robie w pracy, gdy akurat mam chwile wolnego.


No to musisz być specyficznym MG i dość osobliwie rozwiązującym temat improwizacji i czerpania pomysłów w specyficznej "aurze":D

Nie znałem do tej pory MG który choćby jednego ze swoich udanych pomysłów nie spłodził na sedesie naprawdę:) Jesteś więc zaskakującym odstępstwem od reguły w którą święcie wierze:P Co oczywiście nie podważa Twojego bycia dobrym MG:)
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Szaraq 
Czeladnik VI Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-26, 00:04   

Cryingorc napisał/a:
Co do sporządzanych notatek przed sesją, u mnie sprawa ich wygląda zwykle jak u większości z was

Interesujacy wywod w kontekscie stwierdzenia przedmowcy - lancelota o tym, ze kazdy MG robi notatki na klopie ;).

Cryingorc napisał/a:
czyli jedynie wypiska najważniejszych wydarzeń (nie przeszkadza mi to w czerpaniu z gotowych scenariuszy, czy też czytania opisów z kartki). Kiedy wpadam na pomysł na przygodę, rozegranie jej zajmuje kilka sesji, ponieważ scenariusze są wielowątkowe i bohaterowie zaangażowani są w 2 lub większa ilość spraw. Kilka sesji tj u nas kilkadziesiąt godzin grania, ponieważ średnio jedna sesja trwa 12-15 godzin.
Ostatecznie może akcja nie porusza się szczególnie szybko, ale zazębiające się warstwy dodają światu realizmu.

Noo - warstwy musza byc obowiazkowo w przygodzie. U mnie jesli chodzi o czas trwania sesji to jest nieco krotszy, ale i tak uwazam, ze sporawy - jedna przygoda zajmuje zazwyczaj ok. 2 8-godzinnych sesji.
Czytanie opisow z kartki :/ :/ :/??

sir_lancelot napisał/a:
Nie znałem do tej pory MG który choćby jednego ze swoich udanych pomysłów nie spłodził na sedesie naprawdę:) Jesteś więc zaskakującym odstępstwem od reguły w którą święcie wierze:P Co oczywiście nie podważa Twojego bycia dobrym MG:)

Ja bym powiedzial, ze wrecz przeciwnie - skoro ma swietne pomysly bez korzystania z dobrodziejstw sedesu, to pomysl co by bylo jakby sprobowal sie zastanowic na klopie :)...
_________________
Pozdrawiam
Szaraq
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-12-26, 12:28   

Szaraq napisał/a:
Interesujacy wywod w kontekscie stwierdzenia przedmowcy - lancelota o tym, ze kazdy MG robi notatki na klopie ;).


Ja nie mówię że każdy:P Ja na podstawie moich obserwacji swoich MG stwierdzam że notatki nie mające styczności i piętna chwil skupienia na klopie nie są zbyt udane jak chodzi o przełożenie tego na sesjach:P Do takich wniosków dochodzę a jeżeli ktoś się z tym zgadza to cóż mogę powiedzieć:) Widocznie to prawda która jest jedną z osobliwych reguł RPG... Ale jeszcze nie udokumentowaną i nie opisaną w podręcznikach:D Co prawda ciekawym by było motywem dożyć chwili kiedy w opisie roli MG w podręczniku byłoby opisane miejsce dla optymalnego tworzenia scenariuszy w postaci ubikacji:D

Szaraq napisał/a:
Noo - warstwy musza byc obowiazkowo w przygodzie.


No co do warstw to jesteśmy zgodni Wszyscy akurat:) Wszyscy podkreślam:P Czyli Ty Sharaq i ja tez jesteśmy zgodni znowu:D W szoku jestem:D

Szaraq napisał/a:
U mnie jesli chodzi o czas trwania sesji to jest nieco krotszy, ale i tak uwazam, ze sporawy - jedna przygoda zajmuje zazwyczaj ok. 2 8-godzinnych sesji.


Czas sesji dość krótki ale do przyjęcia:) Zastanawiam się tylko co się dzieje kiedy w 8 godzinnej sesji 3 godziny zajmuje prolog. Pisałeś wcześniej ze Ty nie szczędzisz Graczom długich i rozbudowanych prologów. Wtedy na samą sesję właściwą z 8 godzin gry pozostaje tylko 5 godzin co jest już skromną sesyjka jak dla mnie.

Szaraq napisał/a:
Ja bym powiedzial, ze wrecz przeciwnie - skoro ma swietne pomysly bez korzystania z dobrodziejstw sedesu, to pomysl co by bylo jakby sprobowal sie zastanowic na klopie :)...


Powtarzam:) Nie zarejestrowałem jeszcze takich MG którym by się nie zdarzyło myśleć na temat scenariusz i sesji na sedesie więc nie wiem czy to co mówisz nie jest tylko czystą teorią:P Choć jeśli jest ktoś taki to musi być na muszli osobnikiem dość bezmyślnym:D
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Szaraq 
Czeladnik VI Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-26, 14:50   

sir_lancelot napisał/a:
Co prawda ciekawym by było motywem dożyć chwili kiedy w opisie roli MG w podręczniku byłoby opisane miejsce dla optymalnego tworzenia scenariuszy w postaci ubikacji:D

Noo - to trza by najpierw badania naukowe przeprowadzic :).

sir_lancelot napisał/a:
Zastanawiam się tylko co się dzieje kiedy w 8 godzinnej sesji 3 godziny zajmuje prolog. Pisałeś wcześniej ze Ty nie szczędzisz Graczom długich i rozbudowanych prologów. Wtedy na samą sesję właściwą z 8 godzin gry pozostaje tylko 5 godzin co jest już skromną sesyjka jak dla mnie.

Dlaczego? To dalej 2x wiecej niz prolog. Poza tym zauwaz, ze w drugiej sesji tej samej przygody prolog nie ma sily, zeby trwal tak dlugo. Wtedy tylko pol godzinki przypomnienia co sie ostatnio dzialo, gdzie teraz sa, jak sie czuja itp. i kontynuacja przygody...
_________________
Pozdrawiam
Szaraq
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-12-26, 15:21   

Szaraq napisał/a:
Noo - to trza by najpierw badania naukowe przeprowadzic :).


Albo ankietę miarodajną wystosować do użytkowników tego forum na ten temat:D

Patrz dział "Humor Sesyjny":D

Szaraq napisał/a:
Dlaczego? To dalej 2x wiecej niz prolog.


No niby tak ale 5 godzin sesji właściwej to ubogo:)

Szaraq napisał/a:
Poza tym zauwaz, ze w drugiej sesji tej samej przygody prolog nie ma sily, zeby trwal tak dlugo. Wtedy tylko pol godzinki przypomnienia co sie ostatnio dzialo, gdzie teraz sa, jak sie czuja itp. i kontynuacja przygody...


To Ty robisz takie wnikliwe przypomnienia widze jak w serialach brazylijskich na wstępie:D Mogłeś nie oglądać i nie pamiętać żadnego z wcześniejszych odcinków ale po wstępniaku wiesz wszystko jakbyś tam był i to widział:D

Nie no serio to moi MG aż tak nie przypominali wszystkiego i jednak Gracze nie byli aż tacy zapominalscy aby nie pamiętać co się działo w ogóle:) No czasem nie pamiętali gdzie zostawili kartę postaci ale to już był max jak chodzi o to:D
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo