Poprzedni temat :: Następny temat
Wygląd strony, forum
Autor Wiadomość
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-05-23, 10:59   Wygląd strony, forum

Witam...
Narazie forum wygląda jak wygląda, jak coś Wam szczególnie przeszkadza to proszę o jakieś wskazówki co by można było zmienić.

To samo tyczy się strony.

AKTUALNE RZECZY DO ZROBIENIA:

STRONA:
1. Zmiana logo... z EARTHDAWN -> EARTHDAWN.pl (zrobione)

FORUM:
1. zielone paski powinny byc ciemniejsze bo biale literki sie troszke rozmywaja
2. przydalo by sie logo ED'ka u gory
3. Przydałoby się jakieś wyjście na stronę główną serwisu. Może w tym pasku u góry.
4. troche te napisy przy najezdzaniu na tematy (przedstawiajace pierwszego posta w temacie itp.) sa nieczytelne... chwilowo niewiem jakby to mozna bylo poprawic - wieksza czcionka? To by sie mniej zmiescilo. Machnac nieprzezroczyste? To by na wygladzie troche stracilo...
5. możnaby zastosować czcionkę willow (a przynajmniej spróbować i zobaczyć jak by to wyglądało)
6. kolor wykorzystanych linkow jest zajaskrawy bynajmniej umnie sie zlewa z tlem...
Ostatnio zmieniony przez Vasquez21 2006-05-25, 10:29, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Wojtek 
Nowicjusz
Skryba translator

Wiek: 42
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 23
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2006-05-23, 11:14   

Dzień dobry :)
Wygląd sprawa drugorzędna, czyta się wygodnie, więc chyba na razie może tak zostać, a jak się zbierze większy tłum to można wrócić do sprawy.
Chociaż nie, ja bym wolał szerzej bo mam 1400 wszerz i trochę pusto na ekranie :)
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-05-23, 11:17   

Hurey ! :)
Nie jestem sam ;)

Tak sobie porównywałem jeszcze kolory i chyba zmienię jak coś jeszcze bardziej w stronę tych z strony głównej, żeby to wyglądało spójniej.

Wrzuciłem na stronę główną (mambo) jeszcze linka do forum, ale nie bardzo wiem jak zmieniać kolejność tych linków tam :/
 
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-05-23, 17:30   

hej

nie jest zle jak wroce do domku to jeszcze raz przypatrze sie wygladowi forum ale jak siedze teraz w akademiku przy monitorze 15 cali to troszke zajaskrawo (moze to wina monitora), czcionki czytelne wiec jest niezle. mozna by bylo wstawic jakies fajne skosne czcionki

tak na prawde do wygladu mam dwie uwagi:
1 zielone paski powinny byc ciemniejsze bo biale literki sie troszke rozmywaja
2 przydalo by sie logo ED'ka u gory

pozdro
owca
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-01-05, 04:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Misiołak 
Uczeń II Kręgu
Łakomiś


Wiek: 41
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 47
Skąd: Bydgoszcz/Londyn
Wysłany: 2006-05-23, 18:42   

Czołem!

Fajnie, że ruszyłeś sprawę, Vasquez.

Przydałoby się jakieś wyjście na stronę główną serwisu. Może w tym pasku u góry.
_________________
.:Rysunki:.:Blog:.
 
 
Szaraq
Gość
Wysłany: 2006-05-23, 19:38   

Hmm... jak dla mnie spoko - mam nadzieje, ze pomysl wypali, chociaz wszyscy znaja opinie wiekszosci z listy dyskusyjnej na temat powstawania nowych forow o ED. Ale w sumie nasza w tym rola, zeby to bylo najwieksze ;).
Co do samego forum:
1) niewiem czy tylko ja mam problem z rejestracja (jak klikam 'wyslij' to mi wlacza [Internet Explorer] (uzywam czego innego, ale zeby bylo zrozumiale) - brak odpowiedzi)... mozliwe, ze to wina kompa, bo mi od dawna juz siada, wiec kiedys sprobuje na innym.
2) troche te napisy przy najezdzaniu na tematy (przedstawiajace pierwszego posta w temacie itp.) sa nieczytelne... chwilowo niewiem jakby to mozna bylo poprawic - wieksza czcionka? To by sie mniej zmiescilo. Machnac nieprzezroczyste? To by na wygladzie troche stracilo...
Pozdrawiam
Szaraq
 
 
Bragi 
Nowicjusz


Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 9
Wysłany: 2006-05-24, 06:37   

Hej, mała koncepcja, nie wiem czy wykonalna, możnaby zastosować czcionkę willow (a przynajmniej spróbować i zobaczyć jak by to wyglądało)
_________________
"Nie istnieje człowiek, sprawa, zjawisko, a nawet żadna rzecz, dopóty, dopóki w sposób swoisty nie zostały nazwane. Władzą jest więc moc swoistego nazywania ludzi, spraw, zjawisk i rzeczy tak, aby te określenia przyjęły się powszechnie."
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-05-24, 07:49   

Bragi napisał/a:
Hej, mała koncepcja, nie wiem czy wykonalna, możnaby zastosować czcionkę willow (a przynajmniej spróbować i zobaczyć jak by to wyglądało)


RAczej niewykonalne. Trzeba by robić gify z napisami - niewygodne. A osadzać ozdobną czcionkę w htmlu, nie jest to raczej kanoniczne.
Co do wyglądu - Vasquez może podeślę Ci kod #AAAAAA kolorów? Będzie wierniej.

Czy to Ty usunąłeś menu i newsy ze strony mambo? Dlaczego? WIdzę wyłącznie podstrony webringu. NIe ma ani słownika, ani przeklepanych przez Kaduceusza stron? Toż to mnóstwo roboty było....

poproszę o wyjasnienie

Gerion
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-05-24, 07:51   

Cytat:
zielone paski powinny byc ciemniejsze bo biale literki sie troszke rozmywaja


Ok postaram się to dzisiaj zmienić...

Cytat:
przydalo by sie logo ED'ka u gory


Jest w trakcie powstawania :), muszę tylko moją kobietkę przycisnąć :)

Cytat:
Przydałoby się jakieś wyjście na stronę główną serwisu. Może w tym pasku u góry.


Słuszna uwaga... postaram się to dodać w najbliższym czasie

Cytat:
Hmm... jak dla mnie spoko - mam nadzieje, ze pomysl wypali, chociaz wszyscy znaja opinie wiekszosci z listy dyskusyjnej na temat powstawania nowych forow o ED. Ale w sumie nasza w tym rola, zeby to bylo najwieksze ;).


Adres: www.earthdawn.pl , zobowiązuje :)

Cytat:
1) niewiem czy tylko ja mam problem z rejestracja (jak klikam 'wyslij' to mi wlacza [Internet Explorer] (uzywam czego innego, ale zeby bylo zrozumiale) - brak odpowiedzi)... mozliwe, ze to wina kompa, bo mi od dawna juz siada, wiec kiedys sprobuje na innym.


Miał ktoś podobny problem ? :/

Cytat:
troche te napisy przy najezdzaniu na tematy (przedstawiajace pierwszego posta w temacie itp.) sa nieczytelne... chwilowo niewiem jakby to mozna bylo poprawic - wieksza czcionka? To by sie mniej zmiescilo. Machnac nieprzezroczyste? To by na wygladzie troche stracilo...


Zobaczę w wolnej chwili co z tym można zrobić...

Cytat:
Hej, mała koncepcja, nie wiem czy wykonalna, możnaby zastosować czcionkę willow (a przynajmniej spróbować i zobaczyć jak by to wyglądało)


Ok spróbuję się tym dzisiaj też zająć, jak tylko się wyrobię w pracy z robotą :)
 
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-05-24, 17:18   

a jeszcze jedno kolor wykorzystanych linkow jest zajaskrawy bynajmniej umnie sie zlewa z tlem...

pozdro
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
 
 
Jasieq 
Nowicjusz
MIthrIL BLaDe


Wiek: 35
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-05-25, 14:08   

jaby potrzeba było pomóc w modyfikacjach stylu to pomogę... wystarczy powiedzieć co :D

i czy nie lepiej by było zmieniać i modyfikować jakiś inny styl??? np. xandgreen?
 
 
 
Szaraq 
Czeladnik VI Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-05-25, 15:02   

Vasquez21 napisał/a:
Cytat:
1) niewiem czy tylko ja mam problem z rejestracja (jak klikam 'wyslij' to mi wlacza [Internet Explorer] (uzywam czego innego, ale zeby bylo zrozumiale) - brak odpowiedzi)... mozliwe, ze to wina kompa, bo mi od dawna juz siada, wiec kiedys sprobuje na innym.


Miał ktoś podobny problem ? :/

Nie, juz spoko. Jednak wina kompa byla... na innym mi sie udalo zarejestrowac.
_________________
Pozdrawiam
Szaraq
Ostatnio zmieniony przez Szaraq 2006-06-28, 00:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-05-28, 16:23   

Cytat:
jaby potrzeba było pomóc w modyfikacjach stylu to pomogę... wystarczy powiedzieć co :D

i czy nie lepiej by było zmieniać i modyfikować jakiś inny styl??? np. xandgreen?


Od poniedziałku do piątku, od 7 - 15, można mnie złapać na GG... numer w profilu, tak więc w wolnej chwili zagadaj, pogadamy o wyglądzie :)
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2006-05-28, 18:44   

W menu witryny jest czesc z malej, czesc z duzej litery. Poprawka w sumie kosmetyczna, ale wypadaloby...
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-05-29, 09:20   

zmieniłem to co dałem radę ;) będę musiał zagadać do Andrzeja albo Geriona o pomoc w edycji tych nazw...

jak zapewne większość zauważyła (mam nadzieję) zmieniła się ponownie kolorystyka strony, teraz jesteśmy zdecydowanie bardziej pod mambo :)... u góry się troszkę pusto zrobiło, ale to dlatego, że niedługo pojawi się tam logo... coś w stylu tego co jest na stronie mambo + dopisek forum gdzieś tam z boku... z lewej strony też coś się powinno pojawić co będzie kierowało użytkowników na stronę główną mambo... jakieś pomysły ?
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-05-29, 11:18   

Tak
Może być grafika z linkiem odnoszącym się do głównej strony. Ot taki piękny bursztyn. Żeby wyszedł w miarę równy obrazek (150 x 150 albo inny kwadrat) proponuję dać sam bursztyn z uwięzioną wietrzniaczką (jak na głównej) a wokół (albo nachodzące) napis earthdawn.pl drobnymi literami (napis tworzy krąg, nałożony na bursztyn).


edit:
o jakoś tak w tym stylu:


Oczywiście to tak na szybko, żeby pokazać ideę o co mi chodzi. Napisk można by na biało czerwono machnąć ;-)

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2006-05-29, 18:22   

Patriota sie znalazl :) No i zeby Earthdawna nie bylo w lustrznym odbiciu bo nieczytelne
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-05-30, 13:37   

spytam panny... może spróbuje coś takiego nam zrobić... ale ona raczej i tak hobbystycznie do tego podchodzi (photoshop), więc nie wiem czy będzie potrafiła coś takiego zrobić.
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2006-06-09, 16:23   

Jest nieźle. Jak dla mnie całkiem funkcjonalny wygląd...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-06-20, 10:27   

Jest logo i odnośnik do strony głównej ;)
Narazie tak, ale kobietka mi obiecała, że jak tylko poćwiczy coś z flasha to zmodyfikuje jeszcze :)
 
 
 
Chavez 
Uczeń II Kręgu
Dreamer


Wiek: 38
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 46
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2006-06-20, 22:53   

A czemu jest taka przerwa miedzy bursztynem a napisem earthdawn.pl ?
_________________
Umieramy kiedy przestajemy marzyć...
Trochę wolniej...
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-06-21, 07:39   

bo używasz Opery :P
zaraz to będę poprawiał

EDIT: done
 
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-06-21, 17:49   

wiec logo jest ladne ale ten bursztyn jest jajaowaty i prawie nic nie widac znapisu otaczajacego go
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-06-21, 18:03   

rzeczywiście... nie zwróciłem na to uwagi na początku. Zapytam dziewczyny.
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-06-23, 11:12   

chyba jest lepiej ?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo