Poprzedni temat :: Następny temat
Drużynowe Forum
Autor Wiadomość
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2006-09-14, 19:38   Drużynowe Forum

Vasquez21 napisał/a:
założyłem forum drużynowe gdzie załatwiamy różne pierdołki jak i informuje graczy o różnych rzeczach.


Forum to świetna sprawa. U mnie jest podobnie. Ustalamy przez forum plany czy działania:wspólne lub indywidualne. jest kalendarz wydarzeń (w fazie niezaawansowanej) Ustalamy wspólnie terminy zjazdów na sesje. Gracze prowadzą spis i info nt poznanych organizacji, listę istotnych BNów (liczba ta przekracza grubo setkę). Zamieszczają historie swoich postaci, poznane legendy, znalezione dokumenty, statystyki swoich bohaterów w plikach Second Step (aby mieć kopie zapasowe i abym ja miał w każdej chwili do nich dostęp).
Przez forum również podaję graczom liczbę zdobytych PL (z datą odbytej sesji, tytułem sesji i wykazem za co są poszczególne PL). Poza tym na forum trzymamy przydatne pliki, jak np podstawkę, kartę postaci (redbricka, bo jest najlepsza), przydatne programy. Mamy nawet galerię zdjęć z sesji.
Ale... zeszliśmy nieco z tematu. :>
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-12-29, 03:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-09-15, 08:56   

No rzeczywiście u Ciebie widzę, że to jest dużo bardziej rozbudowane. Ale przynajmniej wiem do czego należy zmierzać :)
Myślę, że takie przechowywanie informacji w miejscu (internet) do którego wszyscy mają łatwy dostęp jest bardzo fajne i pozwala załatwić bardzo wiele spraw na które normalnie traciłoby się cenny czas sesji.

Jeśli to nie tajemnica mógłbyś podać adres waszego forum, żebym mógł obejrzeć i może wykorzystać kilka pomysłów ?:)
 
 
 
Sir Valeq 
Uczeń IV Kręgu
Gracz


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 82
Skąd: Włocławek/Łódź
Wysłany: 2006-09-15, 14:30   

Ta cześć forum (jest ono częścią większego na www.farg.pl) ma dostęp prywatny, jedynie dla członków grupy. Jeśli MG (Cryingorc) się zgodzi, to na jakiś testowy czas mógłbym Cię do niej dodać.
W każdym bądź razie, struktura podfor jest taka:
- Forum główne (tutaj są tematy, w których ustalamy termin sesji, dostajemy PLki, omawiamy strategie długoplanowe)
- Play by forum (tutaj są odrębne jeszcze podfora dla każdego z graczy [aby każdy mógł mieć swoje tajemnice, fora są z ograniczonym dostępem dla danego gracza i MG] oraz jedno wspólne, gdzie omawiamy wspólne kwestie)
- Nasza Barsawia (tutaj jest temat z listą spotkanym postaci [Imię, rasa, ew. dyscyplina, krótki opis] oraz temat z listą organizacji, z którymi mieliśmy styczność)
- Dokumenty (historie postaci, zasłyszane legendy etc.)
- Kalendarz (prowadzony od bardzo niedawna, bo trudno było się za to zabrać opisujący nasze przygody)
- Archiwum (kiedy gdzie indziej zaczyna się przelewać)
- Offtopic (na dyskusje o pierdołach dotyczących gry jak i zupełnie z grą niezwiązane).
Do tego mamy dostęp do html'owej wersji podręcznika do I edycji w wersji angielskiej oraz dostęp do specjalnych kont, na których umieszczamy swoje postaci w Second Stepie, które też razem umieszczane są na koncie MG, by miał do nich dostęp. Po każdej sesji (rozwijaniu się etc.) i dostaniu PLków uaktualniamy te pliki na serwerze.

To tak z grubsza. :)
_________________
"We cannot all be masters." - William Shakespeare

http://artofcreation.strefa.pl
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-09-15, 17:21   

Fajna sprawa... no to teraz tylko czekam na pozwolenie Cryingorc, żeby móc to jeszcze zobaczyć :)
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2006-09-15, 18:10   

Nie widzę żadnych przeszkód co do przejrzenia przez ciebie naszego forum.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Sir Valeq 
Uczeń IV Kręgu
Gracz


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 82
Skąd: Włocławek/Łódź
Wysłany: 2006-09-15, 19:56   

Zarejestruj się więc na www.farg.pl i napisz do mnie prywatną wiadomość (Sir Valeq, tak jak tutaj), to dodam Cię do grupy drużyny.
_________________
"We cannot all be masters." - William Shakespeare

http://artofcreation.strefa.pl
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-09-16, 11:11   

To całkiem ładnie zorganizowane jak widać z grubsza.
My jednak chyba wolimy jakoś potracić czas przed sesją :D Ale co do spisywania postaci znajomości to prowadzimy archiwum i po prostu pliki są przesyłane mailem. w razie potrzeby omówienia czegoś przed sesją to korzystamy z kadu lub telefonicznie omawiamy pewne kwestie.

zastanawiam sie czy przypadkiem jakoś tak większość spraw u was nie przenosi się na forum??
a co z spotkaniami i omawianiem przy kawie itp. czy to już jest nie stosowane przez was??
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2006-09-16, 11:45   

Oczywiście. Pisałem wcześniej o sesjach 1:1. U nas załatwianie indywidualnych spraw może zająć wiele godzin, stąd pomysł z PBF.
Przy okazji, nasze typowe sesje trwają od 10 do 15 godzin.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Fargariel 
Nowicjusz
Pro Uber Evil Admin


Wiek: 40
Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 1
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2006-09-19, 09:32   

po pierwsze wszelkie spisy[bn'ow, miejsc, organizacji]. plik przesylany mailem - to tez juz cos. ale kiedy istnieje spis, do ktorego wszyscy gracze maja dostep jednoczesnie i moga go edytowac na biezaco? to juz cos znacznie lepszego;] procz typowych spisow prowadzimy takze[o czym Valeq juz wspomnial] logi PL'kow[po kazdej sesji MG wypisuje szczegolowo przydzial Punktow Legend dla kazdego gracza] i postacie w Second Step, ktore gracze moga uploadowac na serwer za pomoca specjalnie do tego stworzonych kont.

przez PBF zalatwiamy 'pierdoly', zazwyczaj indywidualne, mniej istotne kwestie[zakupy, plany, czas wolny]. kazdy gracz ma czas sie zastanowic, przemyslec swoje dzialania. na sesji takie 'male zakupy' czasem zajmuja kilka sporych godzin przy niezdecydowaniu gracza, ktory siedzi z kalkulatorkiem, dodaje, odejmuje, hmm'uje, podczas kiedy mg kartkuje podreczniki i udziela mu informacji. wtedy reszta graczy czeka gapiac sie na kota, ktory buszuje po pokoju. Istnieja takze sprawy 'prywatne'["Valeq, chodzmy do kuchni"], ktore dosc czesto zwiazku z biezaca akcja nie maja, wtedy mozna to zrobic przez PBF. przez PBF nie rozpracowujemy szajki porywaczy sluzacych horrorowi, nie odnajdujemy ich kryjowki po 5 godzinach tropienia i poszukiwan, nie wlazimy do podziemi, gdzie wybijamy w pien porywaczy i pozbawiamy samego horrora fizycznej egzystencji...

przed pol roku nie wyobrazalem sobie gry przez IRC, PBF. dlaczego? "Sesja to Sesja, Panowie!". srpbowalem i zmienilem zdanie na ten temat. PBF nie zastepuje Nam sesji, pomaga tylko sie zorganizowac i zaoszczedzic czas.

[btw. Witam!]
_________________
farg.pl - forum dla porządnych ludzi!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo