Poprzedni temat :: Następny temat
Dni tygodnia
Autor Wiadomość
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-09-13, 12:35   Dni tygodnia

Witam.

Ile według barsawiańskiego kalendarza dni ma tydzień i wreszcie czy istnieje takie pojęcie ??
Wg. Therańskiego wszystko jest łatwe, jest ileś tam tygodni, które skladają się z 5 dni każdy. Czytając opis Throalskiego odniosłem jednak wrażenie, że oni poprostu nie uzywają określenia jak tydzień. Albo coś poprostu pominąłem.
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-12-27, 00:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2006-09-13, 22:34   

No ja tez nie zauwazylem odnosnie barsawiansiego kalendarza sformuowania "tydzien". To na co mozna sie jednak napotkac w roznego rodzaju dziennikach z wypraw itd. umieszczanych w earthdawnowych dodatkach to mowienie o ktoryms tam z kolei dniu miesiaca. Np 5 dnia Raquas wyruszylismy...

Podejrzewam wiec ze Throalski kalendarz tygodni moze nie uzywac... co innego z mieszkancami Barsawii zwlaszcza tych z okolic Vivane. Mysle ze Theranski kalenarz ma na nich duzy wplyw i tygodnie wystepuja w jezyku tych wlasnie dawcow imion..
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2006-09-13, 23:43   

System Czasu Wolnego podaje istnienie siedmiodniowych tygodni barsawiańskich oraz pięciodniowych therańskich (o których info jest w Przewodniku po Barsawii). Byłem pewien, że to są oficjalne informacje, jednak w "Przewodniku po Barsawii" nie znalazłem wzmianki nt tygodni barsawiańskich. Zdawało mi się, że znajdę co nieco w Throal:tDK. Przejrzałem podrozdział "marking time", ale też nic z tych rzeczy nie ma. Ja jednak uznaję stosowanie siedmiodniowych tygodni (w końcu mowa o tygodniach jest przy awansach itp), chociaż czas liczony jest u mnie w drużynie jedynie za pomocą dnia i miesiąca (obecnie w mojej kampani mamy 20 Rua 1508 TH).
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo