Poprzedni temat :: Następny temat
Karta Postaci
Autor Wiadomość
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-09-13, 13:49   

W podręcznikowych kartach za mało jest miejsca na umiejętności. Przynajmniej jak dla mojej postaci. :P
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2008-11-07, 20:31   

Mogę dostać tę waszą kartę postaci w jakimś pliku textowym (doc-u, czy w czym tam to robiliście)? Ew. powiedzcie mi jak to wypełniać na kompie :-P
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-11-08, 09:19   

Kartę robiliśmy w Openoffice, a wzorowana była na karcie znajomego z Warszawy, która z kolei powstawała w Word.

Kartę mogę podesłać na maila. By Ci sie ładnie odtworzyła, musisz mieć odpowiednie czcionki. O ile pamiętam to używałem polskiej Willow.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2008-11-08, 11:15   

Dzięki za podesłanie, ale... ta karta w Oo wygląda nieco inaczej niż ta w pdf-ie :-P

Tzn. jest trochę przesunięć :-/ i np. dubluje się tabelka stopnie/kostki. Używam Gerionowej czcionki, więc to chyba nie w tym rzecz. Masz jakąś lepszą wersję, czy muszę coś u siebie pozmieniać?
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-11-08, 12:15   

Być może brakuje Ci jeszcze jakiejś czcionki której używałem. Teraz to dawno nic w karcie nie ruszałem, więc nawet nie pamiętam jakie dokładnie to były czcionki. Ale bez problemu sobie poradzisz z przesunięciem. Już raz tak miałem, gdy zmieniałem czcionki w karcie ;-)
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2008-11-08, 12:25   

Dobra, już sobie poradziłem... parę rzeczy się popierdzieliło, ale już jakoś to wygląda... ;-)
Ostatnio zmieniony przez Dziewic 2008-11-09, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-11-15, 19:31   

Jest to kwestia różnic miedzy O.O. na windzie, a na linuxie wiec trzeba troszkę się posiłować :mrgreen:
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2008-12-30, 18:32   

Jejku, jaka wypasiona karta :shock: Ściągnęłam i spróbuję użyć, bo dotąd naiwnie kopiowałam tę z podręcznika, a na jednostrzałówki daje graczom tylko notatkę na papierku. Inna rzecz, że chyba niewielu MG traktuje ten system tak storytellingowo jak ja; nie cierpię liczenia :oops:
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-09-24, 13:21   

Lekka aktualizacja. Zmodyfikowałem kartę. Będzie nam służyć do kończącej się kampanii, którą rozgrywamy jeszcze na zasadach Earthdawn Classic.

Karta jest właśnie pod Classica z uwzględnieniem ADM.

Karta uwzględnia też nową, trzecioedycyjnyą tabelę stopni.

Może i wam się przyda.

http://www.earthdawn.pl/archiwum/KPED5.5.pdf

PS. Pewnie w najbliższym czasie karta zostanie przystosowana do zasad trzeciej edycji.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-09-24, 13:25, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Bleddyn 
Czeladnik V Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 133
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-12-18, 17:05   

Kiedy można się spodziewać karty do 3 edycji?

Jak tłumaczycie te nowe rodzaje akcji? Darmowa, zwykła, podtrzymywana?
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-12-18, 17:14   

Bleddyn napisał/a:
Kiedy można się spodziewać karty do 3 edycji?


Dobre pytanie. Nawet znam odpowiedź. Będzie na 100% na nowy rok. Jutro mamy pierwszą sesję w 100% na zasadach ED3. Więc sami też będziemy potrzebować karty. Aktualnie zamieszczona na forum może służyć ewentualnie jako przejściowa.

Bleddyn napisał/a:
Jak tłumaczycie te nowe rodzaje akcji? Darmowa, zwykła, podtrzymywana?


Ustaliliśmy zdaje się tak [sprawdza jeszcze w tłumaczeniach zwiastunów i w temacie tłumaczeń]:

Action: NA, Free, Simple, Standard, Sustained
Akcja: ND, Darmowa, Prosta, Standardowa, Podtrzymywana
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-12-18, 17:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Bleddyn 
Czeladnik V Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 133
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-01-04, 20:03   

Jak tam ma się sprawa z karta postaci?
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2010-01-05, 21:09   

Dam znać jak będzie. Do końca tygodnia powinno mi się udać z nią coś zrobić.

Miło czytać takie zapytania... Taka przyjemna presja :-D
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2010-01-05, 21:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-01-13, 14:06   

Karta postaci bazująca na Second Step by Werefrog, przystosowana, wg niego, do 3ed.

http://werefrog.webs.com/.../3rd_sheet.html
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
yt1300 
Nowicjusz

Wiek: 36
Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-02-06, 20:22   

a ja wrzucę kartę jaką zrobiłem dla swoich graczy do 1 edycji. a dokładniej wyedytowałem i spolszczyłem redbrickową kartę do 3 edycji. dodałem tabelkę z nowymi stopniam, tu i tam dodałem potrzebne pola. powinno być git. dajcie znać co o niej myślicie - tudzież co zmienić. pozdro

http://www.sendspace.com/file/sfocd5
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2010-02-07, 00:24   

Niezła robota. Chociaż czcionka jest mało czytelna. Ale i tak naprawdę solidny kawałek karty w nowym stylu.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
yt1300 
Nowicjusz

Wiek: 36
Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-02-07, 12:38   

jeżeli masz na myśli tą mniejszą czcionkę (times new roman zresztą) to ona przy wyświetlaniu wydaje się być dziwnie zniekształcona, ale po wydruku wygląda normalnie i ostro - chociaż może być trochę za mała dla nie których. a jak od strony merytorycznej? czy na karcie czegoś brakuje?
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-02-07, 13:52   

Przydałaby się dodatkowa linijka (albo lepiej dwie) przy Inicjatywie (bo czasem nosi się pancerz, tarczę albo wygodniej wpisać tam stopień talentu... gołej Inicjatywy nie ma co nigdzie wpisywać, bo na co komu dublowanie wartości od ZR?)

Broń:
Zasięg - bardziej wszechstronnie byłoby nie pisać na jaki się dzieli - po prostu zostawić pustą (i krótszą!) linię... albo zostawić miejscu na "Uwagi" gdzie można sobie pisać Zasięgi, bo w przypadku miecza np. tracimy miejsce na karcie... a w ogóle to podoba mi się pomysł (nie pamiętam jednak czyj... Ash'a chyba), aby w tym miejscu można było wpisać np:

Rodzaj ataku: | Atak: | Obrażenia: | Uwagi:
Łuk wątkowy BS+PA+MZ | 22/2k12+2k6 | 12+5=17/k12+2k8 2-30/31-60
(ew. zasięg wpisywany przy nazwie zamiast na końcu...)

albo zostawienia pustej linijki, aby dało się wpisać to, co tam komu potrzeba

czy jakoś tak...

Ogólnie to przede wszystkim świetne wykonanie, choć brakuje możliwości wpisywania wartości. A dalej to karta jak karta - może komuś się przyda, mi w takiej formie na pewno nie. Jak napisał Ajfel - trudno o dobrą kartę do edka. Na tej niektóre "moduły" są wręcz genialne (współczynniki), ale wiele jest albo w złym miejscu , albo są za duże (zdolności rasowe, miejsce na przedmiot wątkowy, kolory skóry, oczu, itd), albo za małe (umiejętności, miejsce na notatki), albo niefunkcjonalne (lepsze byłyby dwie kolumny zamiast jednej w ekwipunku), itd.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2010-02-07, 15:29   

yt1300 napisał/a:
a jak od strony merytorycznej? czy na karcie czegoś brakuje?

Mało miejsca na przedmioty magiczne w sumie. Około 5 kręgu zwykle bohaterowie mają ich już kilka...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2010-02-07, 16:28   

Dzięki.

Ładna karta z ozdobnikami (choć przez to też bardziej tuszożerna). Na pewno się komuś przyda. Jak już ktoś wspomniał wiele drużyn ma już swoje przyzwyczajenia i potrzeby. Dostosowanie czyjejś karty pod to - gdy grupa juz posiada własną kartę - jest dość ciężkie.

Dla mnie:
+ Fajnie rozwiązane Współczynniki, może skopiuję niektóre rozwiązania
+ Ładna graficznie

- Ładna graficznie (brak miejsca dla graczy, by sobie pobazgrali, ponotowali)
- Za mało miejsca na ekwipunek
- Stanowczo za mało miejsca na umiejętności
- Za mało miejsca na Skarby magiczne
- Za mało miejsca na talenty (na wyższych Kręgach może być odczuwalne)
- Brak rubryki rozwinięcia talentów

Uwagi:
* Przy finansach przydałaby się rubryka na INNE. Czyli wszelkie inne środki płatnicze, jak na przykład monety żywiołów, kamienie szlachetne, orichalk itp.
* Przydałaby się na pierwszej stronie przy opisie fizycznym postaci rubryka na opis charakteru postaci, choćby podstawowe cechy charakteru

Generalnie jednak bardzo fajna karta... niestety nie dla naszej grupy ;-)

P.S. Jak ktoś chce wypełnialną kartę z kalkulatorem do trzeciej edycji w PDF (jak oryginał, ale z kalkulatorem) to na priv i podeślę.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2010-02-07, 22:31, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
 
ajfel 
Uczeń III Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 53
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-03-10, 15:41   

Witajcie:)

Przypadkowo wpadłem na ten wątek i dorzucam swoje trzy grosze.
Powoli kończę swoją kartę postaci pod trzecią edycję. Zgodnie z sugestiami/oczekiwaniami ekipy, której prowadzę - wykonana została wg układu w jakim była wcześniejsza moja karta dla 1ed (być może niektórzy z Was znają ją z http://earthdawn.of.pl ).

Dla ekipy w której gram najważniejsze było to:
- karta musi się mieścić na jednej kartce (dwóch stronach a4). Wyjątek stanowią magowie, którzy mają trzecią stronę na zaklęcia (dzięki temu reszta nie ma na karcie bezużytecznej tabelki).

- karta musi być skondensowana na maksa - mała objętość, a jednocześnie nie brak miejsca na talekty, skille, rozwinięcia etc

Taki układ nam się sprawdzał przez wiele lat i po przejściu na 3ed ekipa nie chce o innym słyszeć ;-) Na nowej edycji (i kartach z podstawki) gramy od listopada, czas więc najwyższy na zmianę.

Wygląda to na chwilę obecną tak (może się komuś z Was przyda):

http://ajfel.pl/karta.pdf
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2010-03-10, 16:53   

Hmmm... Niezła robota. :)

Jedna mała uwaga - ciemniejsze/jaśniejsze tło powinno być w rubrykach raczej na przemian, niż zgrupowane, jeśli ma poprawiać czytelność.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
Ostatnio zmieniony przez Kot 2010-03-10, 16:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-03-10, 20:40   

A ja bym poprosił dodatkową linijkę przy inicjatywie zamiast przy lataniu (w ogóle robienie osobnej rubryki dla szybkości latania uważam za raczej zbędne)

Podobnie z pancerzami - przydałaby się dodatkowa linijka - nie zawsze wszak używa się tarczy.

Co do tabelek na talenty i umiejętności to zamiast rozciągać pola na Akcję/Karmę/Wyczerpanie (no, na akcje może się w sumie przydać, bo mamy teraz 4 rodzaje zamiast Tak/Nie) to dać więcej miejsca na nazwę albo dodać kolumnę na jakieś dodatkowe info, które można by wpisać - np. stopień trudności, jakiś efekt talentu czy kilka słów opisu.

Ogólnie bardzo mi się podoba a jakbym jeszcze dostał wersję z uwzględnieniem powyższych sugestii to brałbym bez dłuższego zastanawiania się.


Edit:
Aha... no i jeszcze to, co Kot wymienia - czytelność została by poprawiona gdyby ciemniejsze i jaśniejsze pola były naprzemiennie, jak w tabelkach w podręcznikach, a nie blokami.

I jeszcze zwrot "Kasa" jakoś tak "wulgarnie" wygląda... jak już chcieć być oryginalnym i zamiast "Majątek" czy "Kosztowności" dawać coś innego to może "Sakiewka"? "Majątek" jednak, IMO, to dobry wybór.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2010-03-11, 11:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
ajfel 
Uczeń III Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 53
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-03-11, 13:07   

Dzięki serdeczne za wszystkie uwagi!

Od wczoraj naniosłem kupę drobiazgów, uwzględniając Wasze sugestie (nie wszystkie, ale chyba sporo) i nie tylko Wasze.

Aktualna wersja pod tym samym linkiem, co poprzednio: http://ajfel.pl/karta.pdf

Zmiany w przyciemnianiu pól, dodane/usunięte komórki przy pancerzach i współczynnikach, powiększona tabela atrybutów kosztem tabeli współczynników.

Z istotniejszych poprawek, doszła tabelka ze zdolnościami wynikającymi z dyscypliny na kolejnych kręgach.

Na dniach mogą dojść jeszcze jakieś poprawki. Najbliższa sesja 20 marca - wtedy ekipa przepisze karty i od tej chwili najprawdopodobniej ze zmianami wstrzymam się na dłuższy czas;-)
Ostatnio zmieniony przez ajfel 2010-03-11, 13:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-03-11, 13:47   

Nie rozumiem po co poszerzać miejsce na Atrybuty kosztem Współczynników - wcześniej było OK. Wróć do tego.

Przy talentach dyscyplinarnych brakuje pola "Karma"... wiem, że przy dyscyplinarnych jest pełna dowolność czy dorzucamy czy nie, ale optycznie tego brakuje... natomiast "?" jest zupełnie zbędny... i nadal postuluję ograniczyć rubrykę "Wyczerp."... czemu w sumie wszystkich tych nazw nie napisałbyś taką samą czcionką jak "Karma", tak, jak zrobiłeś to przy tabelce z Umiejętnościami? Znalazłoby się wówczas więcej miejsca na wspominaną w poprzednim poście rubrykę na dodatkowe info czy wydłużenie miejsca przy nazwie...
Kolumna na Karmą powinna chyba być ograniczona z lewej pionową linią...

Lepiej wygląda chyba kolejność Akcja - karma - wyczerpanie... tak jak to jest prezentowane w podręcznikach - nie trzeba się "przestawiać" przy przepisywaniu.

w tabelce Umiejętności jest "Kostka" zamiast "Kostki"

W tabelce zdolności dyscyplinarne brak wytłuszczenia w drugim wierszu.

Brak również wytłuszczenia przy rozwinięciach talentów.

4 wolne linijki pod zdolności rasowe mógłbyś przeznaczyć na: pierwszy wiersz: "Niska Magia" i 3 pozostałe wiersze puste na wpisanie jakie umiejętności można tam testować czy skrócony opis...

"Informacje dodatkowe o postaci" zmieniłbym na coś w stylu "Charakterystyka" lub "Krótki opis"

Nie rozumiem na co jest kolumna "ST." pod "Broń"... kolumny Atak (użyteczne!) i Obrażenia wydają się spełniać swoją funkcję... chyba, że chodzi o wpisanie tam stopnia obrażeń samej broni...

Hope this helps ;-)
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2010-03-11, 13:58, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo