Poprzedni temat :: Następny temat
Karta Postaci
Autor Wiadomość
ajfel 
Uczeń III Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 53
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-03-11, 14:24   

sirserafin napisał/a:
Nie rozumiem po co poszerzać miejsce na Atrybuty kosztem Współczynników - wcześniej było OK.

współczynniki i tak mają dużo miejsca (szerokie pola, w które wpisuje się jedną wartość).
Przy atrybutach wcześniej było ciasno: wartość, stopień, kostki i jeszcze kwadraty do oznaczania rozwoju atrybutów. Stąd ta zmiana.

sirserafin napisał/a:
Przy talentach dyscyplinarnych brakuje pola "Karma"... wiem, że przy dyscyplinarnych jest pełna dowolność czy dorzucamy czy nie, ale optycznie tego brakuje

No jeśli do niczego nie potrzebne, to nie brakuje. Ogólnie sporo z Twoich uwag odnosi się do rzeczy, które wziąłem z rozszerzonej karty na stronach RedBricka (tej co ma z 7 stron). Podobnie z tym znakiem zapytania... ale w sumie co tam, wywalę.

sirserafin napisał/a:
nadal postuluję ograniczyć rubrykę "Wyczerp."... czemu w sumie wszystkich tych nazw nie napisałbyś taką samą czcionką jak "Karma", tak, jak zrobiłeś to przy tabelce z Umiejętnościami? Znalazłoby się wówczas więcej miejsca na wspominaną w poprzednim poście rubrykę na dodatkowe info czy wydłużenie miejsca przy nazwie...

Do tej zmiany mnie nie przekonasz raczej, na nazwę talentu miejsca jest kupa, dodatkowa rubryka imho nie potrzebna (jak zna działanie talentu, to nie potrzebna, a jak się nie zna to taka rubryka raczej nie pomoże). Na wyczerpanie faktycznie kolumna jest szersza niż potrzeba, ale to imho wyjątek w całej tej tabelce. A mniejszy font po wydrukowaniu jest już bardzo mały (powiększę w umiejętnościach, a nie pomniejszę tu).

sirserafin napisał/a:
Kolumna na Karmą powinna chyba być ograniczona z lewej pionową linią...

Nie powinna :P To już wyłącznie sprawa gustu, dla mnie obrysowane pole komórki w którym jest tylko kwadracik do zamalowania nie wygląda dobrze.

sirserafin napisał/a:

4 wolne linijki pod zdolności rasowe mógłbyś przeznaczyć na: pierwszy wiersz: "Niska Magia" i 3 pozostałe wiersze puste na wpisanie jakie umiejętności można tam testować czy skrócony opis...

O, to dobre. Zrobi się.

sirserafin napisał/a:

Nie rozumiem na co jest kolumna "ST." pod "Broń"... kolumny Atak (użyteczne!) i Obrażenia wydają się spełniać swoją funkcję... chyba, że chodzi o wpisanie tam stopnia obrażeń samej broni...

Dokładnie o to chodzi.
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-03-11, 14:46   

ajfel napisał/a:
współczynniki i tak mają dużo miejsca (szerokie pola, w które wpisuje się jedną wartość).
Przy atrybutach wcześniej było ciasno: wartość, stopień, kostki i jeszcze kwadraty do oznaczania rozwoju atrybutów. Stąd ta zmiana.

Tu się nie zgodzę... przydaje się np. wpisać "gołą" (natural) obronę (początkową + premie z dyscypliny), bo są talenty, które taką natural obronę zastępują, ale nadal dolicza się do tego zastąpienia premie z przedmiotów czy innych talentów. ponadto, jak już wspominalem, jest wiele wartości dla pancerzy czy inicjatywy w zależności od używanej w danej chwili konfiguracji i nawet jeśli nie dodajesz kolejnej linijki to poszerzenie już jest przydatne :-)

ajfel napisał/a:
(jak zna działanie talentu, to nie potrzebna, a jak się nie zna to taka rubryka raczej nie pomoże)

Moja grupa jest "średnio" biegła mimo tego, ze gramy już hohoho w EDka... i wpisanie np. "ST. - OM i + PZ do Obrony i Ataku" trochę przyspiesza rozgrywkę.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2010-03-11, 14:54   

Ja proponuję jeszcze zmienić "es. <żywioł>" na "m. <żywioł>". Bo ktoś mógłby pomylić esencje z monetami żywiołów, o które chodzi.

P.S. Co daje mi pomysł na zupełnie osobną "kartę zasobów drużyny" w której można by wyszczególnić nie tylko finanse, ale też esencje, nieruchomości, lojalnych sprzymierzeńców, przysługi, itp.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
Ostatnio zmieniony przez Kot 2010-03-11, 14:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ajfel 
Uczeń III Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 53
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-03-11, 14:57   

sirserafin napisał/a:
ajfel napisał/a:
współczynniki i tak mają dużo miejsca (szerokie pola, w które wpisuje się jedną wartość).
Przy atrybutach wcześniej było ciasno: wartość, stopień, kostki i jeszcze kwadraty do oznaczania rozwoju atrybutów. Stąd ta zmiana.

Tu się nie zgodzę... przydaje się np. wpisać "gołą" (natural) obronę (początkową + premie z dyscypliny), bo są talenty, które taką natural obronę zastępują, ale nadal dolicza się do tego zastąpienia premie z przedmiotów czy innych talentów.

W obecnym układzie nie zabraknie miejsca na dwie, spokojnie nawet trzy wartości, jeśli jest taka potrzeba.
Co do pancerzy i "różnych konfiguracji" - cóż, masakrystyczny wydaje mi się pomysł robienia tabelki na tą okoliczność. Zresztą - to trochę powielanie informacji. Tutaj, na pierwszej stronie masz wartość pancerza "defaultową". A przy nietypowych okolicznościach są wypunktowane elementy pancerza z których aktualnie (nie)korzystasz (tabelka "zbroja i tarcza").

sirserafin napisał/a:

ajfel napisał/a:
(jak zna działanie talentu, to nie potrzebna, a jak się nie zna to taka rubryka raczej nie pomoże)

Moja grupa jest "średnio" biegła mimo tego, ze gramy już hohoho w EDka... i wpisanie np. "ST. - OM i + PZ do Obrony i Ataku" trochę przyspiesza rozgrywkę.

Taka już natura tego systemu:) To jednak nie powód by podręcznik przepisywać na kartę.
Idąc za ciosem - to samo wypadałoby robić przy rozwinięciach talentu - a wtedy zapomnij o zmieszczeniu się na dwustronnej kartce a4.

po ostatnich korektach:
http://ajfel.pl/karta.pdf


edit:
Kot napisał/a:

Co daje mi pomysł na zupełnie osobną "kartę zasobów drużyny" w której można by wyszczególnić nie tylko finanse, ale też esencje, nieruchomości, lojalnych sprzymierzeńców, przysługi, itp.

Temu służy na naszych sesjach dziennik, który ma formę zwykłego zeszytu a5 w kratkę w twardej okładce. Ekipa skrobie tam sobie masę różnych rzeczy: przemyślenia, notatki, informacje o NPC, w zeszycie tym trzymają też mapki, listy i inne handouty. Uważam, że taki zeszyt jest lepszy niż najlepsza karta zasobów, czy jednostronicowy "adventure log".
Ostatnio zmieniony przez ajfel 2010-03-11, 15:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-03-11, 17:19   

hehe... jednak coś zmieniłeś - dałeś Wycz. zamiast Wyczerp. przy umiejętnościach - przy talentach mógłbyś zrobić spokojnie to samo :-P


Przy niskiej magii nie ma sensu pisać "Stopień/Kostki" - wszak różne umiejętności mogą mieć różne stopnie, bo bazują na różnych cechach a to podstawa z niskiej magii (krąg postaci/2 zaokrąglony w górę) jest stała. Słówko "Zastosowanie" też można spokojnie pominąć - tylko zajmuje cenne miejsce, a każdy się domyśli, że jak ma coś tam wpisać to wpisze to, co trzeba :-) W dwóch słowach - lepiej zostaw puste wiersze.

Hmm... z "Karma" można jeszcze spokojnie usunąć "koszt" - jest wszak taki sam dla wszystkich... jak już coś to "Mnożnik" albo "Modyfikator", albo zmienić pole na "Wydana" (mnożnik jest raczej "oczywistą oczywistością" i nie jest konieczne jego podawanie na karcie) - ot po to, żeby można sobie obserwować ile popłynęło przez całą kampanię :-)


Zrobisz wersję karty w której będzie można pisać na kompie a nie tylko ołówkiem?
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2010-03-11, 17:49, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
ajfel 
Uczeń III Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 53
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-03-12, 10:55   

sirserafin napisał/a:
hehe... jednak coś zmieniłeś - dałeś Wycz. zamiast Wyczerp. przy umiejętnościach - przy talentach mógłbyś zrobić spokojnie to samo :-P

Racja, można i tak też zrobiłem. Większa jest dzięki temu rubryka na nazwę talentu (jak ktoś chce sobie koniecznie coś przy talencie dopisać odn. działania, zrobi to właśnie tu).

Wywaliłem też tekst w wierszach tabelki niskiej magii.

Słuszna uwaga z karmą - to co było, to z rozpędu przeklejona zaszłość z 1ed.

sirserafin napisał/a:
Zrobisz wersję karty w której będzie można pisać na kompie a nie tylko ołówkiem?

Na to pytanie nie znam odpowiedzi. Może w wolnej chwili zrobię.

Wersja po ostatnich modyfikacjach tu gdzie zawsze:
http://ajfel.pl/karta.pdf
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2010-03-12, 11:08   

Co do Karmy, mimo wszystko zamiast pola np. Wydana, dałbym Kostka Karmy. Owszem wszystkie rasy mają tę samą, ale sam Stopień Karmy może być różny dzięki zaklęciom, mocom, a także na późniejszych Kręgach zdolności dyscyplinarnej (13 Krąg).

A poza tym bardzo fajna karta. Żałuję, że nie miałem czasu zająć się naszą...
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2010-03-12, 15:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-03-12, 11:24   

Więcej uwag nie mam. Biorę! :-)

I bardzo dziękuję za to, że ją zrobiłeś. Na coś takiego czekałem.

Czekam jeszcze na ew. wersję edytowalną.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-03-18, 00:04   

Zdarzyło mi się dzisiaj wydrukować tę kartę na próbę... co mogę powiedzieć... delikatnie mówiąc, wygląda przecudownie. Trzeba tylko pamiętać, żeby wybrać nieco grubszy papier, żeby nie przebijało na drugą stronę. No i drukować laserem a nie atramentówką. I najlepiej nie w domu, jeśli nie mamy lasera, bo to nieco tuszożerne dziadostwo :-)
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
ajfel 
Uczeń III Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 53
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-03-19, 08:37   

Cóż, karta była ewidentnie projektowana pod służbową laserówkę ;-)

Jutro przed sesją moja drużyna będzie się "przepisywać". Za oryginalną kartą podręcznikową nie będziemy tęsknić;]
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-03-19, 10:55   

Heh... teraz sobie porównuję... próbna karta została chyba jednak wydrukowana atramentówką i to w kolorze. Jakiś tam blady rodzaj niebieskiego (zamiast szarego) jest na całej karcie na przemian z białym. Grafika na górze też się ładnie prezentuje - taka żywa i błyszcząca, przy czarno-białym laserze głębia kolorów jest mniejsza i nie ma tego fajnego połysku... poza tym w przypadku tego atramentowego druku rozciągnięto nieco kartę, aby wykorzystać możliwie dużą powierzchnię karty - niby to tylko ok. 1 cm wzdłuż i wszerz, ale jest to miłe dla oka.


Co do uwag jeszcze...

Po prawej stronie grafiki rzuca się w oczy czarny prostokąt :) bardziej widać to na laserze niż atramencie - ów nie zlewa się idealnie z grafiką i trochę mnie drażni - można wszak rozciągnąć samą grafikę na szerokość karty albo dodać taki sam prostokąt i po lewej jej stronie, jeśli miałaby ta grafika dużo stracić przy rozciąganiu...

Obramowania stron nie są zrobione tak samo grubą kreską... na pierwszej stronie widać to w sumie tylko w prawym dolnym rogu (chyba brak pogrubionego obramowania przy kondycja i zdrowie, bo widać niewielki uskok)... za to na drugiej stronie obramowanie ekwipunku i zasobów jest grubsze niż na reszcie karty. Ucieszyłbym się jakbyś to poprawił (przejrzał jeszcze grubości kresek na całej karcie i raczej odchudził niż pogrubił, bo takie pogrubianie w pewnym momencie jakoś tak przytłacza i widać brak konsekwencji w różnych miejscach - jak chcesz to na privie mogę wymienić gdzie, tak to zdaje się na twoje wprawne oko :-) ), bo chyba sobie wydrukuję to to jeszcze raz - chyba laserem (chociaż atramentówką karta wygląda jakoś żywiej...), ale rozciągnięte o ten centymetr. Drażni tyle niewykorzystanego miejsca, które można przeznaczyć na delikatne powiększenie niedużej w sumie czcionki.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2010-03-19, 10:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2010-03-31, 22:44   

Bardzo fajna karta, ale ma jedną wadę jak dla mnie. Chociaż ja tylko mistrzuje.
Zastosowaliśmy ją ostatnio i mam takie wrażenie, że okienka do wpisywania są za małe, albo niektórym rzeczom dano za mało miejsca. Mam na myśli chociażby Aktualne Obrażenia, gdzie trzeba co jakiś czas wycierać i papier się niszczy przez to.

Ale jak mówię, to tylko detale. Ogólnie karta megazaje*ista.

Herzlichen glückwunsch! jak to gadają niemiaszki. ;-)
_________________
Habibsite.pl
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-04-01, 09:56   

Ja zawsze w kartach w których było mało miejsca na obrażenia pisałem na marginesie na dole długie linijki, żeby nie wycierać.
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2010-04-01, 11:50   

W czym robiłeś tą kartę? Chciałbym zrobić Kartę Sojusznika i Kartę Zasobów, przydałoby mi się parę porad jak się do tego zabrać.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
ajfel 
Uczeń III Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 53
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-04-01, 21:02   

Karta jest robiona na najzwyklejszych tabelkach w OpenOffice.

Jak na nowo wystartuję ze swoim serwisem (koniec kwietnia), będzie dostępna tam karta w wersji polskiej i angielskiej (nie wszystkim odpowiada wpisywanie angielskich nazw talentów w polską kartę, a tłumaczenie "w locie" tylko generuje dodatkowe problemy).
Wtedy też będzie okazja do nanoszenia ewentualnych poprawek.
 
 
 
ajfel 
Uczeń III Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 53
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-04-29, 21:01   

Zgodnie z obietnicą, od dzisiaj najnowsza wersja karty w dwóch wersjach, zawsze powinna być dostępna tutaj:

http://earthdawn.ajfel.pl/dopobrania/
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-04-29, 22:37   

Nie poprawiłeś tego, co zgłosiłem w ostatnich uwagach. Leniu jeden :-P

Sam site/blog wizualnie fajnie się prezentuje. Czekam na publikacje.

Powodzenia.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2010-05-09, 12:42   

Z innej beczki. Organizacyjnej. ;]

Czy ten temat nie powinien raczej być w "» Forum » Projekty", a nie tu?

A karta bardzo miła w obejściu. Sprawdzona na kilku sesjach przez graczy i raczej nie narzekali.
_________________
Habibsite.pl
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2011-02-16, 13:55   

Edytowalna karta postaci by Ajfel & Mordom

Dostępna na Earthdawn Blog
Ajflowe edytowalne karty postaci do trzeciej edycji Earthdawna

A także na blogu Earthdawn Ajfla
http://earthdawn.ajfel.pl/dopobrania/
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-10, 18:37   

Przygotowałem edytowalną, polską wersję karty Ajfla, którą za jego pozwoleniem zamieszczam dla Was:

http://www.sendspace.pl/f...0f3a8c0c9218ac8

To jest wczesna wersja robiona wczoraj wieczorem, bo mi się nudziło. Czekam na uwagi.

Zastanawiam się, czy nie dodać w kilku miejscach rozwijalnych list (rasa, dyscyplina, krąg itp.)

Tutaj wersja bez ramek:
http://www.sendspace.pl/f...8511b73add04755
Enjoy!
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
Ostatnio zmieniony przez Kosmit 2011-03-10, 23:51, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo