Poprzedni temat :: Następny temat
Earthdawn Blog
Autor Wiadomość
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-01-29, 13:21   Earthdawn Blog

Jak część z was się pewnie dowiedziała z newsa na earthdawn.pl, lub bezpośrednio z Bloga, autor Bloga zaczyna robić serię artykułów odnośnie Edka na całym świecie. Zaczął od Japonii, następna jest Polska. W związku z tym napisałem do niego maila, oto co mi odpisał:

Mordom napisał/a:
Hey ho,

I hoped to receive some response from the polish earthdawn community, because I know that a lot of my visitors of the blog come from poland.

The Informations you wrote me are very useful, for example which webpages are up to date, how many publications or translations have been made and so on.

If you and the others could send me some pictures of the polish books (covers or varying pics) this would be very helpful.

I have no time pressure to make the next post, so feel free to collect some pics and info's, that could support me. The other info's that would help are: When was Earthdawn first published in Poland, which publisher did it, which fan material was made and which is the favourite of the fans, which company owns the rights now on Earthdawn and how does the future now look like when "Mag" is now off the market. And so on. Just give me an insight into the polish community.

I gonna link to the three main pages you told me and spread the info's about the polish earthdawn community.

I thank you very much for your offer to help me. Shall I call you in the "thanks-go-to section" as sethariel? I guess so. And the others of course that are willing to help. Just tell me who did.

Greets and thank you for your contact and offer.

Mordom


Trzy strony, które podałem to Earthdawn.pl, Kaer Earthdawn i Akademia Wiedzy. Mordom pisał jeszcze o tym, że zamierza opublikować niedługo listę oraz mapkę z liczbą wejść na jego Blog. Polska jest na 3 miejscu (Na 1 miejscu Niemcy, potem USA), a za nami Węgry.

Kto będzie w stanie pomóc? Habib z tego co pamiętam miałeś KSL, jakieś skany? Kto jeszcze by pomógł? Mamy trochę czasu, więc nie ma co się spieszyć...
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-06-16, 17:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-29, 14:01   

Sethariel napisał/a:
Kto będzie w stanie pomóc? Habib z tego co pamiętam miałeś KSL, jakieś skany? Kto jeszcze by pomógł? Mamy trochę czasu, więc nie ma co się spieszyć...

I tak miałem w planach przegląd polskich stron o ED i najciekawszych zagranicznych. Postaram się jeszcze dziś w przerwach popracować nad tym trochę.

Ale pomysł zacny i pewnie newsa przedrukuję na Polterze.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2009-01-29, 14:49   

Sethariel napisał/a:
Habib z tego co pamiętam miałeś KSL, jakieś skany?

Nie mam skanera. :]
_________________
Habibsite.pl
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-01-29, 14:54   

Habib napisał/a:
Nie mam skanera. :]


A aparat cyfrowy? Zeby bylo cos wiecej niz okladka, ktora mozna przeciez sciagnac z neta, lub dac do niej linka :)
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-01-29, 17:31   

Seth - pisałem w innym temacie. Stety czy niestety jest na necie skan całego KSL... Podeślę Ci linka. Poza tym na stronie GGFF czy gdzieś powinna być wersja demo KSL, z przykładowymi obrazkami i fragmentami textu.

To raz. Dwa. Mogę zrobić skan jakichś textów z MiMa (z Pachnidła, albo Powietrznego Okrętu) - Musiał robił naprawdę świetne grafiki...
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-01-29, 18:38   

Dzięki Dziewic... na priva lub GG... co do KSL to Habib zapowiedział mi już, że pomoże, więc tutaj liczę na niego.

Skany z MiMa to świetny pomysl... ślij.

Na stronę GGFF nie mogę się dostać. Albo przestała istnieć albo ich serwer mnie nie lubi.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-01-29, 19:58   

Wysłałem Ci demko KSL, to które kiedyś było dostępne na necie. O reszcie Ci napisałem co i jak.

Przydałoby się tylko jakoś to wszystko zengliszować :-P
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-29, 22:48   

Dziewic napisał/a:
Musiał robił naprawdę świetne grafiki...

Polecam te z Nocy Niespełnionych Pragnień i jej kontynuacji...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-05-22, 14:51   

Wstawiłem na earthdawn.pl nową sondę. Proszę wszystkich o głosowanie. Sonda jest ogólnodostępna. Namówcie swoich znajomych, z którymi gracie w Earthdawna. Namówcie kogokolwiek, o kim wiecie, że grał lub zna Earthdawna.

Zapraszam!

Sonda będzie aktywna do 15 lutego 2009 roku.

EDIT 2009-05-22

Prawdopodobnie już niedługo w końcu ukaże się wpis na Earthdawn Blog dotyczący Polskiego Earthdawna... Trochę czasu minęło.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-05-22, 15:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-05-22, 18:02   

A właśnie się zastanawiałem co z tym blogiem :-P
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-06-10, 13:03   

No i jest EWW - POLAND.

Całkiem w porządku, chociaż myślałem, że Mordom choć trochę zredaguje część rzeczy które mu wysłalem. No i nie wszystkie materiały i informacje zostały opublikowane. Jeżeli są jakieś błędy, to dajcie w tym temacie znać, Mordom wyedytuje blog.

Fajny kończący post akcent ;-)
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-06-10, 13:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2009-06-10, 13:23   

A masz to po polsku?
Można by zamieścić na ed.pl wtedy. ;-)

Poza tym, super.

.:edit:.
Brakuje mi tłumaczenia nazw polskich na angielski, chociażby Akademii Wiedzy. Taka mała uwaga, w sumie nie przeszkadzająca w odbiorze nam, ale mogąca przeszkadzać anglojęzycznym ludkom.
_________________
Habibsite.pl
Ostatnio zmieniony przez Habib 2009-06-10, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2009-06-10, 13:54   

Dość skrótowo, ale powiedzmy że inaczej nie można. Ja bym polemizował z niektórymi kamieniami milowymi, ale cóż...... Patrzę na to wszystko ze swojego punktu widzenia. Słowa zabrakło o Creatio Fantastica i ludziach usiłujących tam promować edka, słowa zabrakło o Wieży Snów... Słowa zabrakło o mega ważnym moim zdaniem Encefalografie i jego dziale w Inkluzie, który na początku początków był wręcz legendarnym miejscem w internecie, który odwiedzali fani ED. Nie ma informacji o zabiegach na liście dyskusyjnej, pl.rec.gry.rpg rok przed wydaniem EDka u nas, jak tłumaczyliśmy anglojęzyczne terminy, prawie nie znając treści podręczników...

Oj wiele zabrakło, ale to są zamierzchłe czasy, których jestem pewien, że niewielu z aktywnych obecnie ludzi spamiętać może....

gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-10, 14:02   

:)

Ja się najbardziej cieszę z wypowiedzi

Cytat:
For me it is incredible how Earthdawn survived in Poland and has still such a strong fan community, without a publisher far and wide. I think the new 3rd edition of Red Brick is the perfect chance for a polish publisher to translate Earthdawn and give the polish community back what they deserve: Polish Earthdawn books!!!


może w końcu dostrzegą nasz mały kraj :)
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-06-10, 14:04   

O Inkluzie Mordomowi pisałem (nie wiem czemu tego nie uwzględnił), Creatio Fantastica niestety nie kojarzę, o Wieży Snów też pisałem. O czasach przed wydaniem ED w Polsce, to nie mam zielonego pojęcia... Z ED zetknąłem się dopiero po jego wejściu na polski rynek...

Odnośnie kamieni milowych, masz na myśli te wspomniane inicjatywy Listy Dyskusyjnej, wspomniałem akurat o nich, bo Codex Arcanus czy Earthdawn Downtime System są w większości kojarzone przez fanów ED z zagranicy.

Ale nic straconego, post na blogu jeszcze można lekko zmodyfikować.

EDIT:

Wstępnie poprawione :->
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-06-12, 21:53, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Nixos 
Nowicjusz


Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 26
Skąd: Lisboa, Portugal
Wysłany: 2009-06-12, 21:42   

Dobra robota Seth :)
_________________
www.aguadecoco.pl -> mój blog podróżniczy
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-06-12, 22:00   

Tak sobie myślę, że z okazji wyjścia 3 edycji Earthdawna możnaby się pokusić o rozszerzoną polską wersję artykułu... Zdaje się Kot coś takiego proponował jakiś czas temu. Ale ta kwestia i jej szczegóły już nadają się do innego tematu.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-06-12, 22:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-06-13, 12:48   

Sethariel napisał/a:
Zdaje się Kot coś takiego proponował jakiś czas temu. Ale ta kwestia i jej szczegóły już nadają się do innego tematu.

Dokładnie - zaproponowałem konkretnie wspólny artykuł trójserwisowy - piszemy razem, publikujemy razem.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-13, 13:41   

Ta, nawet Seth mi wspominał, ale jakoś rozeszło się po kościach.

Ty nie masz czasu, nawet dla kaeru chwilowo, ja pracuje głównie nad moją wersją Barsawia at War dla naszej drużyny (oficjalna nie przypadła mi do gustu) i miastem Is, Seth zawsze ma kupę roboty (zalega z tłumaczeniami, przenoszeniem materiałów na ed.pl, przygotowuje materiały na Avangardę spisuje swoją wizję Travaru z tego co mówił). Serca ochocze, ale rąk za mało.

Nie ma co szaleć, z kolejnymi inicjatywami jeśli te które już są przygniatają nas swoim ciężarem.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2009-06-13, 13:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-08-30, 11:19   

Ciekawy gościnny wpis na Blogu Mordoma

I dość ciekawa inicjatywa SaDe. Dołączamy się? ;-)
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-08-30, 11:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2009-09-12, 16:57   

Na blogu pojawił się nowy quiz oraz, co ciekawe, info o konkursie z ed.pl.
W quizie pojawia się nawet pytanie o ed.pl ;-)
Ja miałem 10na10, jednakże przy 3 odpowiedziach zgadywałem. Fart czy co, że odpowiedzi były akurat poprawne.
_________________
Habibsite.pl
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-10-02, 14:31   

Na Blogu drugi już post z cyklu Link Advice.

Szczególnie ciekawy wydaje mi się link do generatora map heksagonalnych.

Na pewno skorzystam.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2009-10-25, 23:34   

Na blogu Mordoma pojawiła się karta zaklęć niejakiego Maskhim'a. W sumie pewnie bym o tym nie napisał, gdyby nie fakt, że oprócz podstawowej wersji językowej, znaczy angielskiej i mniej podstawowej niemieckiej pojawiła się wersja polska :shock: .
Byłem troszkę zaskoczony i zacząłem się zastanawiać czy ktoś pomógł Maskhimowi, czy też sam to zrobił. Ktoś zna odpowiedź?

PS. Fajnie, że Polska liczy się wśród fanów EDka na świecie. ;-)
_________________
Habibsite.pl
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-10-26, 00:00   

Habib napisał/a:
Ktoś zna odpowiedź?


Ja pomogłem. Karty będą niedługo dostępne też na EARTHDAWN.PL i to poprawione, bo w zamieszczonych na Earthdawn Blogu są jeszcze małe błędy (nie ta wielkość czcionki, błędy w formularzu wersji angielskiej). Między innymi dlatego jeszcze ich na EDPL nie zamieszczałem.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2009-10-26, 22:51   

Sethariel napisał/a:
Ja pomogłem.

Coś tak podejrzewałem.
Teraz już przestanę się zastanawiać skąd tam polskie akcenty, skoro wszędzie to Seth działa. ;]
_________________
Habibsite.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo