Poprzedni temat :: Następny temat
Vorstowie
Autor Wiadomość
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2007-01-15, 10:38   Vorstowie

O Vorstach mamy garść informacji w Mieszkańcach Barsawii.
Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat wyobrażeń, jak wygląda obecnie ich wioska, ich stosunki z sąsiadami i kontakty ze światem.
Czy coś może wiadomo więcej na temat Tendrisala (Horror, który wykończył Vorstow)? CZy ktoś z Was jako MG opracował sobie to i owo o tym ludzie?

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2007-01-15, 13:11   

U mnie Vorstowie to był lud oryginalnie pochodzący ze wschodu, spoza Barsawii. Jednakże przodkowie tego ludu całkowicie wyginęli podczas pogromu i ostała się tylko ta garstka i tak znacznie przetrzebiona przez horrora Tendris'ala i jemu podobnych. Jako, że Vorstów odnalazły krasnoludy z Throalu, z nimi Vorstowie mają najlepszy kontakt. Krasnoludy co jakiś czas odwiedzają i pomagają liczącej nie więcej niż 30 domów wiosce Vorst. Ze względu jednak na dużą nieufnosć Vorstów do jakichkolwiek obcych, pomoc ta jest bardzo ograniczona...
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2007-01-15, 13:54   

No tak...muszę dokładniej się temu przyjrzeć - jeden z moich graczy prowadzi Vorsta - Łowcę Horrorów i teraz zbiera mu się na odwiedziny po latach... STąd moje pytania.

Dociekam reakcji wioski na powrót adepta, ktory mimo upływu 20 lat będzie wyglądał jak kiedyś. Czy rzucą się na niego (choć jest Łowcą Horrorów), czy wyślą do starego Kaeru by udowodnił swą lojalność, czy zaakceptują bez słowa (wątpię - to mi nie pasuje do Vorstów).
Ponadto związał się z elfką...i tu też upatruję wielkiego konfliktu z mieszkańcami wioski. Choć to również Łowczyni HOrrorów - więc waham się co u nich wygra, czy nieufność do elfa i obcego, który "omamił" ich ziomka, czy szacunek dla profesji i chęci oczyszczenia świata z Horrorów.

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
abishai 
Uczeń III Kręgu


Wiek: 43
Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 58
Wysłany: 2007-01-15, 18:29   

Na pewno najpierw będzie musiał udowodnić, że jest tym za którego się podaje..Potem czekają go długie wyjaśnienia na temat swego wyglądu...I to wszystko w otoczeniu łuczników z gotowych do zabicia go, jeśli tylko wykona jakiś fałszywy ruch. A potem ..starszyzna/wódz wioski zleciłaby mu zadanie, które miało by udowodnić jego lojalność wobec pobratymców.
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2007-01-15, 23:22   

A wiesz Abishai - już mi się to zaczyna podobać ;)
Pytanie ci elfką, Łowczynią Horrorów, w dodatku nie Barsawianką?
pozdrawiam

Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
abishai 
Uczeń III Kręgu


Wiek: 43
Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 58
Wysłany: 2007-01-15, 23:38   

Cytat:
Pytanie ci elfką, Łowczynią Horrorów, w dodatku nie Barsawianką?


To zależy jak u ciebie, Vorstowie podchodzą do związków mieszanych, no i czy panuje u nich zwyczaj wybierania żony dla syna, przez rodziców ..
W każdym razie czekają ją podobne przesłuchanie, jak jej wybranka
I zapewne drugie, jeszcze straszniejsze..przez ewentualną przyszłą teściową :mrgreen:
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2007-01-18, 19:19   

Tylko jeden gracz w historii mojego prowadzenia wybrał Vorsta na bohatera. Większą wagę przywiązywaliśmy do opracowania jego reakcji na różne rzeczy niz opis wioski, ponieważ opuścił ją już podczas wprowadzenia do gry.
Jeżeli idzie o elfią małżonkę, myślę, że społeczność zaakceptuje ją zaraz po sprawdzeniu talentów i wolności od wpływu Horrorów. Taka dyscyplina musi być ceniona między tym ludem. Kwestia rasizmu u Vorstów, myślę, tonie w porównaniu ż priorytetową ksenofobią.

Przy okazji, Gerionie, nie pamiętam czy podawałeś mi to kiedyś, ale jak działają bronie Vorstów? :>
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2007-01-18, 20:21   

Cryingorc napisał/a:

Przy okazji, Gerionie, nie pamiętam czy podawałeś mi to kiedyś, ale jak działają bronie Vorstów? :>


Zacytuję bo zasady sa fajne:

The Vorst use the same weapons employed by the other
Name-givers of Barsaive, but attach barbs and spikes to
make them more deadly. Vorst melee weapons cause Bleeding
Wounds

On
any Damage Test that generates a bonus die, however, the
hooks are caught so deep in the enemy or his armor that
the attacker has to make a Strength Test against the target’s Toughness step.
If this test fails, he loses hold of his weapon and is disarmed.

Barbed Vorst missile or throwing weapons do not cause Bleeding Wounds,
but are less easily removed from a victim that receives a Wound from them. Safely
removing a barbed projectile requires a successful Physician (8) Test. If the test is failed, the projectile is removed, but inflicts 2 Damage Points to the patient in the process. No
armor protects against this damage. Vorst arrows and bolts are heavier than
normal missiles, and reduce the weapon’s range by a quarter. Vorst throwing weapons
have the same characteristics as their normal counterparts. Crafting a Vorst weapon takes four times as long as crafting a normal weapon of the same type; this is ref lected in the
weapon’s price.


pozdrawiam
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2009-05-29, 14:50   

Gerion napisał/a:
On
any Damage Test that generates a bonus die

No właśnie, jaką kostkę?
Mam gracza Vorsta i się tak nad tym zastanawialiśmy. Ma ktoś wyjaśnienie albo pomysł?

Pozdro600
_________________
Habibsite.pl
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-05-29, 15:45   

Chodzi o przerzuty :mrgreen:

Gdy wyrzucić maksimum na kostce, dostajesz kość bonusową (czyli rzucasz jeszcze raz tą kością i dodajesz wynik).

No a tak, żeby potwierdzić:

"The Earthdawn dice sets from Q-Workshop are now available. There will be three sets initially, black with yellow detail, red dice with black detail, and beige dice with black detail. Each die features the Throal symbol as the highest number, indicating that a bonus die has been scored. Forthcoming is a fourth (and limited) set of Astral Dice: black with glow-in-the-dark details. These need to be hand-painted, which is why they take a while longer to produce."
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2009-05-29, 15:59   

Aaaa, fakt. Zrozumiałem to na opak. ;-)
Dzienks za wyjaśnienie.
Cryingorc napisał/a:
Jeżeli idzie o elfią małżonkę, myślę, że społeczność zaakceptuje ją zaraz po sprawdzeniu talentów i wolności od wpływu Horrorów. Taka dyscyplina musi być ceniona między tym ludem. Kwestia rasizmu u Vorstów, myślę, tonie w porównaniu ż priorytetową ksenofobią.

U mnie Vorstowie nie lubią obcych, zwłaszcza ci starsi. Młodzi mają trochę inne podejście do sprawy, w końcu oni znają Pogrom z opowieści, tak jak my Drugą Wojnę. Tylko z taką różnicą, że jednak ten Pogrom nadal ma odbicie na życiu w Barsawii a u nas Wojna już żadnego tak po prawdzie. (Nie mówię tu o Erice Sztajnbach ;P).
_________________
Habibsite.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo