Poprzedni temat :: Następny temat
[Amulety krwi] Desperacki Unik
Autor Wiadomość
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-05-19, 21:43   [Amulety krwi] Desperacki Unik

Jeśli już go gdzieś wrzucałem to proszę o usunięcie tematu... pamięć nie ta...

Wyjątki z naszego drużynowego forum:

sirserafin napisał/a:
Przeglądając forum RB natknąłem się na pomysł stworzenia amuletu krwi o nazwie Desperacki Unik.

Zasady działania identyczne jak w przypadku Desperackiego Ciosu i Desperackiego Czaru.

Założenie amuletu kosztuje 3 punkty obrażeń, które można wyleczyć dopiero po jego wykorzystaniu/zdjęciu. Dostrojenie amuletu do postaci również trwa 24 godziny od pierwszego założenia (później wystarczy wyleczyć obrażenia, które powodował amulet, założyć go z powrotem i już jest gotowy do użytku). A jaki efekt? Tak samo - bonus +6 tyle, że do wyniku testu Uniku.

Cena amuletu zbliżona do pozostałych - 300ss.

Rozwzorcowanie: 1, waga: 1, dostępność: unusual.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-05-20, 12:32, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-20, 11:59   

Ja nie widzę przeszkód.

Tylko chciałbym zobaczyć dla kogo on byłby dedykowany. W sensie jakie postaci powinny być według ciebie nim zainteresowane? Chodzi mi o sposób walki. Desperatek generalnie używają osobnicy, walczący godnie z dewizą, walnij go od razu tak, żeby już nie wstał. A tutaj nie bardo wiem. Pamiętaj, że jest już świetny amulet defensywny, osłabienie ciosu. Jeśli amulet ten nie wpasowuje się w żaden styl walki to nie widzę sensu tworzenia go. Każdy kolejny element ekwipunku spowalnia, robienie zakupów planowanie itd. Za duży wybór wcale nie jest dobry :-D , nie rozwija systemu a jedynie go zaśmieca.
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-05-20, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-05-20, 12:29   

Nie wrzucałeś, ale pamiętam, że o tym gadaliśmy kiedyś na gg.

Amulet całkiem w porządku. Może przydać się w przypadku na przykład Złodzieja. Lub jakiejś innej dyscypliny unikającej walki. W przypadku walki z silnym przeciwnikiem o wiele lepsze rozwiązanie od Osłabienia Ciosu. Zwłaszcza, jeśli chcemy uciec z pola walki w nienaruszonym prawie stanie. Jeżeli dostaniesz w ciosie 30-40 obrażeń to te -12 z Osłabienia Ciosu niewiele daje. Za to uniknięcie w ogóle ciosu to jest coś.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-21, 09:51   

No owszem, lepiej uniknąć i może rzeczywiście to jest amulet pomocny przy strategii ucieczki.

Mam pytanko inne czy ten amulet pozwala unikać też pułapek. Bo to już zaczyna być ciekawsze :).
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-05-21, 12:57   

Amulet unikania pułapek to inne cudo... opisane w KCoT

KCoT, p. 245 napisał/a:
This blood charm looks similar to the initiative booster charm (Player’s Compendium, p. 446), though a bit smaller. When attached, the red-colored piece of crystal turns black as obsidian with the wearer’s blood. This causes 2 permanent Damage Points. For every 1 Strain Point of damage the wearer takes, the charm gives him a +1 bonus to his next Trap Initiative Test.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2009-05-21, 12:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo