Poprzedni temat :: Następny temat
[EDC] Kolejnych kilka pytań
Autor Wiadomość
razan 
Czeladnik V Kręgu


Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-11, 17:39   [EDC] Kolejnych kilka pytań

Jeśli talent pozwala na dodawanie karmy do obrażeń np. Cios z powietrza, a jednocześnie wojownik jest na 7 kręgu co pozwala mu na dodawanie karmy do obrażeń bronią białą to czy może dodać 2 kostki karmy do 1 testu?

A teraz z innej beczki. Czy przezroczysta, fizycznie istniejąca, Powietrzna Forteca (czar 10 kręgu mistrza żywiołów), będzie przeszkodą dla rykoszetu (czar fizyczny)?
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-05-11, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-05-11, 17:48   

razan napisał/a:
Jeśli talent pozwala na dodawanie karmy do obrażeń np. Cios z powietrza, a jednocześnie wojownik jest na 7 kręgu co pozwala mu na dodawanie karmy do obrażeń bronią białą to czy może dodać 2 kostki karmy do 1 testu?

Może.

razan napisał/a:
A teraz z innej beczki. Czy przezroczysta, fizycznie istniejąca, Powietrzna Forteca (czar 10 kręgu mistrza żywiołów), będzie przeszkodą dla rykoszetu (czar fizyczny)?

Byłoby lepiej jakbyś sam napisał o czym myślisz... bo co do opisu czaru to jest w nim mowa o tym, że trzeba wyznaczyć kogo a nie co ma dosięgnąć...
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-05-11, 18:29   

Cytat:
Może.

Nie może. Możliwość dodania karmy jest tylko opcją, której posiadanie z tytułu dwóch zdolności (talent, dyscyplinarne zdolności na wysokich kręgach) nie oznacza możliwości dodania dwóch kostek. Tak samo Łucznik/Złodziej posiadający możliwość dodania karmy do testu Zręczności w obu dyscyplinach nie może dodać dwóch kostek. Poza kilkoma wyjątkami (potężnymi wyjątkami) nie można użyć więcej niż jednej kości karmy w teście.

razan napisał/a:
A teraz z innej beczki. Czy przezroczysta, fizycznie istniejąca, Powietrzna Forteca (czar 10 kręgu mistrza żywiołów), będzie przeszkodą dla rykoszetu (czar fizyczny)?

Tak, ponieważ Powietrzna Forteca jest obiektem fizycznym. Skoro można spokojnie chodzić po jej powierzchni, to jest wystarczająco solidna, by odbił się od niej Rykoszet. Poza tym w opisie czaru nie ma (w classicu) mowy o odbijaniu się od powierzchni, a od ofiar. Możliwe, że myli ci się z talentem Łucznika.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-05-11, 18:46   

Kocie, w przypadku karmy do ZR Łucznika/Złodzieja masz rację - wtedy nie można, natomiast co do obrażeń patrz poniżej...

Annunaki napisał/a:
Hiya,

Quote from: sirserafin on October 03, 2008, 08:24
IX Circle Archer which knows Critical Hit Talent (for example Rank 7) (he's human or we use ADM...) using Flame Arrow Talent (for example: Rank 9 + 5 from Wilpowerl) achieves extraordinary success... his Damage Step is 14 (d20+d4) but he can add his Karma Dice from Flame Arrow Talent, from Critical Hit Talent and from his Ability from VII Circle... so we have d20+d4+3d8... [but if his Karma Step is bigger... :-) ] adding Critical Hit Rank we get d20+d4+3d8+7 and we could use Anticipate Blow Talent before as well... many options to improve damage result...


Missile weapon Damage Test: Can spend Karma? Yes (adds to Damage Test result)
Flame Arrow Talent: Can spend Karma? Yes (adds to Damage Test result)
Critical Hit Talent: Can spend Karma? Yes -- must spend Karma (adds to Damage Test result)

Perfectly valid, albeit Karma-intensive (and not much fun for the recipient of the attack). As for adding in Anticipate Blow bonuses, the only things you're looking at from a "cap" perspective are the Rule of Three and Maximum Weapon Damage rules -- and those are optional rules anyway (technically, using Flame Arrow means there is no maximum damage capacity as the talent is the damaging effect and magical in origin).

(FYI, I've been on the receiving end of this combo in ED1 with a human Archer who used Versatility to learn Critical Hit. ED1 Critical Hit doesn't allow the Karma Dice, to be fair, but the result was pretty much the same -- nasty.)

Perfect combination for an Archer who is just asking to be lured to the Way of the Sniper... :evil_gm:

Take kaer, James


reszta tutaj: http://www.earthdawn.com/...g24824#msg24824

Kot napisał/a:
Poza tym w opisie czaru nie ma (w classicu) mowy o odbijaniu się od powierzchni, a od ofiar. Możliwe, że myli ci się z talentem Łucznika.


No właśnie... Od ofiar, czyli żywych istot. Forteca nie jest żywą istotą... Niejasność pytania razana w każdym razie dalej pozostaje niejasnością, bo nie napisał o co mu dokładnie chodzi... czy rzucanie czaru znajdując sie w takiej fortecy (wtedy nie ma żadnego problemu, bo już sobie powiedzieliśmy, żę odbija się od ofiar (w opisie czaru występuje ang. characters)) czy o rzucenie czaru na kogoś znajdującego się w środku a samemu przebywa się poza murami...
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2009-05-11, 18:56, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-05-11, 19:56   

1.Tak

Questions & Answers (ED1)

#0054

Q. Can an Eight Circle Sky Raider spend 2 Karma on damage, one from Crushing Blow and one from the seventh Circle ability which allows them to add Karma to damage tests with Melee Weapons?
A. Yes.


2. Tak, będzie przeszkodą. Jeżeli chcesz rzucić jakikolwiek fizyczny czar na kogoś znajdującego się w Powietrznej Fortecy, ściany fortecy należy traktować jako barierę (ma zresztą odpowiednie statystyki w postaci Pancerza Fizycznego). Coś jak szyba :)

PS. Jak widać tłumaczenie Q&A (ED1) jednak by się przydało... Na pewno nikt nie chce pomóc?
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
razan 
Czeladnik V Kręgu


Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-12, 00:16   

Tak, chudziło mi o rzucanie czarów fizycznych przez fortece.

Chodzi mi o wersje Classic, a nie o ED1 z tą karmą.

Mogę potłumaczyć jak potrzeba, żaden problem, tylko może to potrwać, bo nie mam za dużo czasu wolnego.
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-05-12, 00:18   

razan napisał/a:
Chodzi mi o wersje Classic, a nie o ED1 z tą karmą.


W sprawie karmy nic się nie zmieniło. Obie odpowiedzi (z Q&A oraz z forum RB) są zgodne.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-05-12, 01:07   

Dokładnie. Podstawowe założenia mechaniczne się nie zmieniły (I prawdopodobnie w 3 edycji też się nie zmienią). Tak samo jak interpretacja i sposób interpretacji większości reguł.

U mnie z czasem też nienajlepiej... w każdym razie jakbyś chciał pomóc:
Tłumaczenie Q&A - Dyskusja
Stan tłumaczeń Q&A
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-05-12, 01:19, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-05-12, 12:52   

sirserafin napisał/a:
Forteca nie jest żywą istotą...

Ale można ją uszkodzić, więc może być celem zaklęcia.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-05-12, 13:44   

Kot napisał/a:
sirserafin napisał/a:
Forteca nie jest żywą istotą...

Ale można ją uszkodzić, więc może być celem zaklęcia.


Bez komentarza.

Czemu bez? Bo wydaje mi się, że swoją powyższą wypowiedzią zwyczajnie trollujesz. Nie mam zamiaru o tym rozmawiać.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2009-05-12, 14:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2009-05-12, 15:00   

Proszę powściągnąć emocje i dyskutować konstruktywnie. Serafin, ja się nie dopatruję niczego złego w wypowiedzi Kota, więc nie czepiaj się proszę.

pzdr
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-05-12, 15:23   

Ja rozumiem, że Kot napisał, że jest zasadowym manczkinem i je nagina gdzie mu odpowiada, ale jak w opisie czaru stoi, że celem zaklęcia mogą być postacie a nie przedmioty to wysilanie się na argument "może być celem czaru, bo ma próg zniszczeń i można uszkodzić" to trollowanie. Kot robi po swojemu - ok. Ale nikomu ta wiedza do niczego nie potrzebna, bo pytanie razana tyczy się oficjalnych zasad, a nie czyjegoś widzimisie. Dziękuję.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2009-05-12, 15:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-05-12, 19:35   

To ja jeszcze trochę potrolluję. W opisie zaklęcia nie ma mowy o tym, iż można je wymierzyć jedynie w istoty żywe. Zaklęcie zadaje obrażenia, przed którymi chroni Pancerz fizyczny, a co za tym idzie może oddziaływać na przedmioty nieożywione. Poza tym, w opisie Powietrznej Fortecy brakuje informacji na temat obrony i progu zniszczenia/uszkodzeń, chociaż jest informacja, że może zostać zniszczona. Stąd zakładam, jako złośliwy manczkin naginający zasady dla własnej korzyści, że można użyć wymienionego zaklęcia jako jeden z celów obierając Powietrzną Fortecę.

sirserafin napisał/a:
Bez komentarza.

Czemu bez? Bo wydaje mi się, że swoją powyższą wypowiedzią zwyczajnie trollujesz. Nie mam zamiaru o tym rozmawiać.

Już samo "Bez komentarza" jest komentarzem. A ciąg dalszy już szczególnie. A jeśli nie zgadzanie się z czyimś zdaniem jest trollowaniem, to pozostanę trollem. Szczególnie że moje doświadczenie jako MG daje mi takie same prawo mieć rację, jak i się mylić, patrz kwestia kości karmy do testów. Nawet jeśli ja nie dałbym swoim graczom podwójnych kości, bez względu na zasady z FAQ.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-05-12, 20:52   

Opis zaklęcia nie wskazuje dokładnie, czy jego celem mogą być tylko istoty żywe. Jednak jak sam Kot zauwazyłeś:

Kot napisał/a:
Poza tym w opisie czaru nie ma (w classicu) mowy o odbijaniu się od powierzchni, a od ofiar.


Opis zaklęcia sugeruje, że celem zaklęcia powinny być jakieś osoby (target characters).

Mimo wszystko nie widziałbym nic złego jako MG w tym, by pozwolić rzucać zaklęcie także na przedmioty nieożywione. I tak jest ograniczenie liczby wątków, a co za tym idzie liczby pocisków, do poziomu Tkania wątków maga.

PS. Kot, sirserafin, nie musicie być wobec siebie tak złośliwi...
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-05-13, 01:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-05-15, 11:03   

Sethariel napisał/a:
Kot, sirserafin, nie musicie być wobec siebie tak złośliwi...

Nie muszę, ale taka już moja natura...

Sethariel napisał/a:
Opis zaklęcia sugeruje, że celem zaklęcia powinny być jakieś osoby (target characters).

Mimo wszystko nie widziałbym nic złego jako MG w tym, by pozwolić rzucać zaklęcie także na przedmioty nieożywione. I tak jest ograniczenie liczby wątków, a co za tym idzie liczby pocisków, do poziomu Tkania wątków maga.

Owszem, z tym że jak zapewne pamiętasz, był taki house rule, który pozwalał na rzucanie zaklęć z efektem fizycznym na przedmioty nieożywione. Poza tym, w jakim celu byłyby w podręczniku informacje o Obronie magicznej przedmiotów martwych i miejsc?
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo