Poprzedni temat :: Następny temat
Targeting Eye (Celne Oko)
Autor Wiadomość
birchie 
Uczeń IV Kręgu
Metal Fist Shaman


Wiek: 41
Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 94
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-25, 18:28   Targeting Eye (Celne Oko)

Podrecznik opisuje dzialanie amuletu następujaco:
"The wearer sees through the quartz, though his vision through that eye remains a little cloudy"

Moje pytanie brzmi: czy mozliwe jest niejako "uratowanie" oka uszkodzonego np. w walce, poprzez zalozenie amuletu?

P.S. Zastanawia mnie rowniez, jak do kwestii uzywania takiego amuletu powinni odnosic sie adepci- Lucznicy?
_________________
Szaman wali pozytywem w twarz agresora... pozytywne fluidy...
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-12-29, 04:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sir Valeq 
Uczeń IV Kręgu
Gracz


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 82
Skąd: Włocławek/Łódź
Wysłany: 2007-09-25, 18:53   

Uratowanie? Przy amulecie jest napisane, że robak zjada istniejące oko, więc o jego uratowaniu raczej trudno mówić. Owszem, zapewnia widzenie, ale naturalne oko zostaje na zawsze stracone.

Co do Łuczników, to bycie adeptem raczej nie ma jakiegoś większego wpływu. Pogląd na magię krwi to raczej kwestia osobista, lub wynikająca z przyjętych zasad, przysięg etc. (np. przynależność do Świetlistych).
_________________
"We cannot all be masters." - William Shakespeare

http://artofcreation.strefa.pl
 
 
birchie 
Uczeń IV Kręgu
Metal Fist Shaman


Wiek: 41
Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 94
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-25, 19:03   

Sir Valeq napisał/a:
Przy amulecie jest napisane, że robak zjada istniejące oko, więc o jego uratowaniu raczej trudno mówić


Ale oko moze zostac uszkodzone i nie zapewniac juz widzenia, choc nadal "fizycznie" bedzie istniec,prawda?

A co do lucznikow- to chodzilo mi glownie o odniesienie do filozofii dyscypliny w oparciu o Sciezki adeptow. Jak sie ma uzywanie wspomnianego amuletu wobec kwestii postrzegania? :-P ( no wiecie, caly ten filozoficzny bajer)
_________________
Szaman wali pozytywem w twarz agresora... pozytywne fluidy...
Ostatnio zmieniony przez birchie 2007-09-25, 19:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sir Valeq 
Uczeń IV Kręgu
Gracz


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 82
Skąd: Włocławek/Łódź
Wysłany: 2007-09-25, 20:47   

birchie napisał/a:
Ale oko moze zostac uszkodzone i nie zapewniac juz widzenia, choc nadal "fizycznie" bedzie istniec,prawda?

Uratowanie widzenia: tak. Uratowanie oka jako narządu: nie. Bez względu w jakim stanie było oko. Wszystko jasne. ;)
_________________
"We cannot all be masters." - William Shakespeare

http://artofcreation.strefa.pl
Ostatnio zmieniony przez Sir Valeq 2007-09-25, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-09-25, 21:04   Re: Targeting Eye

Jak dla mnie to można na uszkodzone oko założyć amulet. W opisie jest tylko o znisczeniu oka. A co do adeptów łuczników, to będą się odnosić tak jak i do pozostałych amuletów krwi, bo czemu by inaczej?
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2007-09-26, 22:10   

mystic napisał/a:
A co do adeptów łuczników, to będą się odnosić tak jak i do pozostałych amuletów krwi, bo czemu by inaczej?

Lepiej, bo daje im to, do czego ciagle daza - precyzje. Mysle, ze wielu lucznikow bedzie rozwazalo taki amulet nawet zalozony na zdrowe oko.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2007-09-26, 23:49   

Ale z drugiej strony poprzez takie oko widok jest trochę mniej wyraźny, łucznik może więc stracić inną rzecz na której mu zależy a więc bystry i przenikliwy wzrok, by móc być w stanie dostrzegać wszystkie cele a nie tylko te najbardziej widoczne.

Tu więc myślę, że rozważając za i przeciw łucznik w rezultacie będzie się odnosił do tego amuletu jak do każdego innego.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2007-09-27, 00:05   

Zawsze mnie zastanawiało jak to jest, że to oko celności (czy jak to tam po polsku jest) powoduje, że łatwiej trafić w cel, a jednocześnie, że gorzej się widzi tym okiem.
Jak dla mnie jedno wyklucza drugie.

Pezedero
_________________
Habibsite.pl
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2007-09-27, 00:38   

Mając nadwzroczność (bycie dalekowidzem) taka rzecz jest całkiem normalna. Z bliskiej odległości obraz jest zamazany, niewyraźny. Natomiast z dalszej odległości widzi się rzeczy wyraźniej.

Moim zdaniem celne oko może właśnie działać jakby była czymś w rodzaju soczewki skupiającej. Koncentrując się na danym punkcie będziemy widzieli go wyraźniej, natomiast ogólny obraz może być lekko zamglony.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2007-09-27, 03:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-02-08, 13:44   

Sethariel napisał/a:
Moim zdaniem celne oko może właśnie działać jakby była czymś w rodzaju soczewki skupiającej. Koncentrując się na danym punkcie będziemy widzieli go wyraźniej, natomiast ogólny obraz może być lekko zamglony.

A moim zdaniem z kolei Celne Oko działa podobnie do wzroku orła, pozwalając na doskonałe wychwycenie konkretnch obiektów poruszających się i skoordynowanie manualnych działań, z drugiej strony dając o wiele słabszą ostrość widzenia. Oczywiście, nie wyklucza to wersji Setha. Właściwie to nawet ją uzupełnia.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
birchie 
Uczeń IV Kręgu
Metal Fist Shaman


Wiek: 41
Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 94
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-17, 14:52   

Dziś jakoś tak mnie naszło na czytanie starych postów...i w tym przypadku zacząłem sie zastanawiac.... no bo skoro oko zostaje zniszczone przy zakładaniu , to czym odtąd widzi posiadacz amuletu, tudziez do niedawna oka? :-> tym robakiem? :lol: rozumiem,ze zaraz zostanie to wytlumaczone magią,ale... :mrgreen:

no i jeszcze tylko kwestia estetyczna: to oko miesci sie w oczodole i okrywane jest powieka,dzialajac przez to jak naturalny narzad wzroku, czy moze wzorowac sie trzeba na rysunku z podstawki, gdzie amulet ten ukazano niejako w formie "nakladki" na "stare oko"? :-/
_________________
Szaman wali pozytywem w twarz agresora... pozytywne fluidy...
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-04-17, 15:20   

Co od widzenia, to tak, widzi robakiem, kryształem... ogólnie dzięki magii krwi i alchemii.

Co do kwestii estetycznej, w oryginalnym opisie też jest wspomniane, że amulet przyczepia się na opaske na oko (eyepatch) czy na coś co będzie tuż przed oczodołem (W polskiej wersji przy tłumaczeniu zdaje się pominęli ten szczegół).

U nas w każdym razie jedna postać nosi Astralne oko, tak jakby było normalnym okiem, ale tego typu amulet kosztował o wiele więcej niż normalny. Wiadomo miniaturyzacja kosztuje ;-)
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
birchie 
Uczeń IV Kręgu
Metal Fist Shaman


Wiek: 41
Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 94
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-17, 16:54   

Sethariel napisał/a:
Wiadomo miniaturyzacja kosztuje
- Się rozumie...technologia z Kitaju :mrgreen:
_________________
Szaman wali pozytywem w twarz agresora... pozytywne fluidy...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo