Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Sethariel
2009-03-20, 01:56
Regulamin / Informacje
Autor Wiadomość
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-07-12, 10:53   Regulamin / Informacje

Na tym forum prosiłbym aby były zamieszczane wyłącznie informacje takie jak zgłoszenia, czy też komentarze dotyczące toczonych rozgrywek.

Poniżej przedstawiam wstępną wizję tego w jaki sposób powinna/może toczyć się rozgrywka. Za wszystkie ewentualne komentarze i uwagi będę wdzięczny. Sam regulamin jak i informacje zawarte w tym poście dla czytelności będę zawsze edytował jeżeli zaistnieje taka potrzeba. Podziękowania dla sir_lancelota za stworzenie pierwotnego regulaminu na którym mogłem się po części wzorować.

INFORMACJE DLA GRACZY I MG

Mistrzu Gry... co do Ciebie należy ?
Po pierwsze zdecydować się na prowadzenie.
Po drugie odpowiedzieć na kilka pytań i zamieścić je na forum. Pytania te mają poinformować ewentualnych graczy o wymaganiach i tym czego oczekujesz Mistrzu Gry.
Oto pytanka na które musisz odpowiedzieć:
1. Jak intensywna jest rozgrywka ? Jak często MG będzie odpisywał na deklarowane na forum poczynania postaci gracza i jak często oczekuje pisemnej reakcji ze strony gracza na sytuacje opisywane przez MG
2. Czy i jakie są ograniczeni wynikające z doboru postaci przez Gracza ?
3. Określenia co do postaci... np. iż dopuszcza się tylko Orków, albo Ludzi, czy też może wszystkie dyscypliny poza XXX.
4. Informacje dotyczące tworzenia postaci. Gracze losują współczynniki, bądź też otrzymują je od MG, ewentualnie MG na podstawie historii i opisu postaci sam ustala współczynniki postaci.
5. Wymagania od graczy. Historia postaci ? Opis postaci ? Wszystko czego potrzebuje MG od danego gracza, żeby stwierdzić czy nadaje się on do jego rozgrywki.

Graczu... teraz Ty
Po tym kiedy zobaczysz na forum ogłoszenie jakiegoś MG, nie pozostaje nic innego jak sprawdzić czy spełniamy wymogi. Jeżeli tak. Piszemy historię, opis postaci i wszystkie inne informacje których zażyczył sobie MG. Następnie wysyłamy mu PRYWATNĄ WIADOMOŚĆ. I na tym się kończy misja, teraz tylko czekamy czy to właśnie nas wybierze MG.

Prawa rozgrywki
Podobnie jak podczas normalnych sesji to MG "rozdaje karty". On ustala zasady i może je dowolnie zmieniać, modyfikować. Jeżeli komuś nie odpowiada styl prowadzenia danego MG, powinien go o tym poinformować i opuścić daną rozgrywkę oraz ewentualnie dołączyć do jakiejś innej, właśnie trwającej (o ile znajdzie się chętny i wolny MG).

Jeżeli Mistrzowi Gry nie odpowiada dany gracz (z jakiegokolwiek powodu) może go usunąć z rozgrywki.

SPOJRZENIE TECHNICZNE
Po tym, jak wybrany MG, zbierze już określoną liczbę graczy i będzie chciał rozpocząć rozgrywkę zostanie utworzony nowy Dział, który będzie miał nazwę odpowiadającą prowadzącemu. Mniej więcej: "PBF by XXX" . Zależnie od woli MG, temat zostanie ukryty, bądź też będzie jawny. Zakładam, że większość MG, nie będzie miała nic przeciwko "ujawnieniu" rozgrywki. Jednakże jeśli wyniknie taka potrzeba istnieje zawsze taka możliwość.

Dodatkowo chciałbym żeby założenie było takie, iż gramy w tej samej Barsawii. Bardzo mi podobało się założenie jakie obowiązywało na stronie: http://watermark.republika.pl/ .
W dziale Kronika, zawsze można było przeczytać krótkie notki z tego co dzieje się z postaciami w świecie. Bardzo fajne urozmaicenie, i chciałbym by w jednym z tematów znajdowały się takie krótkie notatki.


JAK GRAMY ?
Każdy dział odpowiada dokładnie jednej rozgrywce. Jeżeli MG założy, iż bohaterowie graczy się nie znają, może prowadzić rozgrywkę w osobnych tematach. Jeżeli gracze znają się, lub poznają się w trakcie rozgrywki, MG może założyć spokojnie nowy temat, który będzie dotyczył tej dwójki.

Gracze piszą na forum, tylko to co mogą zobaczyć, usłyszeć ich współtowarzysze. Informacje dotyczące przemyśleń, decyzji powinny być wysyłane jako prywatna wiadomość do prowadzącego, który będzie mógł odpowiedzieć lub w inny sposób poinformować gracza o tym co się wydarzyło, co zauważył itp.
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-07-12, 17:19   

Hmmm:)... Widzę, że Projekt: Play By Forum... Czyli PBF został przez nie byle, kogo... Bo w końcu Admina tego forum potraktowany niezwykle poważnie skoro regulamin ten znalazł miejsca właśnie tutaj:)

Fajnie:)... Z tym, że...

Najpierw kwestie techniczne:

- Wyciągnięcie Regulaminu dotyczącego PBF na główną stronę forum daje wyraz znaczenia tej inicjatywy tak samo dobrze jak jest jak na moje oko lekko nieprzystające... Ponieważ przyznam szczerze, że cały czas czekałem na jakiekolwiek sugestie dotyczące regulaminu w miejscu omawianego tematu regulaminu... A to, że znalazłem ten wątek na stronie głównej... To świadczy o tym, że dość mocno obserwuje i inwigiluje działalność forum i rzuciło mi się to akurat w oczy:)

Nie każdy zapewne jest zainteresowany całością obserwowania forum, więc fajnie by było umieszczając kontynuację podjętego wątku na Play By Forum dać tam choćby jakiekolwiek info, bo sądzę, że duża część ludzi w ogóle nie zauważyła tego postu w sensie, że dotyczy on tamtej rozmowy:)

- Dobrze by było dodać w tytule posta, że jest to regulamin PBF konkretnie, bo z racji umiejscowienia wchodziłem w temat święcie przekonany, że jest to regulamin forum całego a to, że dotyczy on PBF wynikło dopiero z analizy jego treści:)

*************************************************************************

Co zaś się tyczy samej treści to powiem tak:)...

Trochę zaczynam ubolewać, że oprócz Vasquez21 i Gerion... Czyli Admina i Moderatora kolejno... To mało, kto tak rzeczowo uczestniczy w dyskusji dotyczącej inicjatywy PBF... Fajnie i miło włączył się Klik, ale jakoś przycichł niestety:/ Moim zdaniem trochę dziwnie rozmawiać na ten temat w 4 osoby i stale te same, co gorsza... Bo wrażenie jest takie, że nikt inny nie jest tym wszystkim zainteresowany, nad czym ubolewam:/... Mam, więc nadzieje, że tak jednak nie jest i że jest to tylko cisza przed burzą dyskusji, jaka Nas czeka po powrocie z wakacji jedynego jak narazie skorego do prowadzenia człowieka, którym jest Szaraq:)

*************************************************************************

Do rzeczy:)...

Vasquez21 napisał/a:
Poniżej przedstawiam wstępną wizję tego, w jaki sposób powinna/może toczyć się rozgrywka. Za wszystkie ewentualne komentarze i uwagi będę wdzięczny. Sam regulamin jak i informacje zawarte w tym poście dla czytelności będę zawsze edytował, jeżeli zaistnieje taka potrzeba. Podziękowania dla sir_lancelota za stworzenie pierwotnego regulaminu, na którym mogłem się po części wzorować.


Przychylając się do wniosku stwierdzam, że nikt tu nikomu dziękować nie musi, bo w końcu działamy konsekwentnie i razem ku temu, aby ta inicjatywa wypaliła:) Skwitować mogę tak, że cieszę się, że zmontowany przeze mnie regulamin okazał się na tyle przydatny, że mogłeś się na nim wzorować i wspierać Vasquez21:)

*************************************************************************

Vasquez21 napisał/a:
INFORMACJE DLA GRACZY I MG


Co do tego punktu nie mam zastrzeżeń:) Uprościłeś kilka spraw, które ja może i trochę skomplikowałem bądź uszczegółowiłem... Jak zwał tak zwał:) Ogólnie uważam, że jednak takie uproszczenia wyjdą regulaminowi na dobre, bo nauczą Graczy dogadywać się z MG i między sobą:)... Co jest sprawą kluczową, która z regulaminu powinna wprost wynikać:)... Więc poprawki Vasquez21 wyszły tu na dobre:) Co do reszty kwestii w tym podpunkcie jasne i na temat:)... O to chodziło:)

*************************************************************************

Vasquez21 napisał/a:
SPOJRZENIE TECHNICZNE


Popieram w pełni:)

*************************************************************************

Vasquez21 napisał/a:
Dodatkowo chciałbym żeby założenie było takie, iż gramy w tej samej Barsawii. Bardzo mi podobało się założenie, jakie obowiązywało na stronie: http://watermark.republika.pl/ .
W dziale Kronika, zawsze można było przeczytać krótkie notki z tego, co dzieje się z postaciami w świecie. Bardzo fajne urozmaicenie, i chciałbym by w jednym z tematów znajdowały się takie krótkie notatki.


Widzę Vasquez21, że odszukałeś PBMa, w którego ostatnio grałem przez długi czas:) Bardzo dobrze, bo od razu jest z tej okazji sugestia... Jak widzisz, stronka ta została zorganizowana pomysłowo... Ale zabrakło chęci bądź woli do jej aktualizowania, ponieważ ostanie zapiski z kroniki są z 2003 roku a lista Graczy... Na której do tej pory o dziwo figuruje:)... Została zaktualizowana w 2004 roku:/ Więc ja bym proponował założyć coś bardziej aktualnego... Czy też aktualizowanego w naszej inicjatywie:) Kronioka jak najbardziej odpowiednim jest sposobem na systematyzowanie wydarzeń w jedne zwarty i skupiający akcją wszystkich graczy ciąg tworzący coś w rodzaju dziennika drużyny budującego coś w rodzaju opowiadania, czyli legendy grupy poszukiwaczy przygód, którą Gracze będą stanowić mam nadzieję:)

*************************************************************************

Vasquez21 napisał/a:
JAK GRAMY ?


Spoko:) Co prawda chodzi mi po głowie czy nie wycisnąłbyś Vasquez21 z PHP tego, aby nie musieć wysyłać wiadomości prywatnych:)

W taki oto sposób:

Zakładając, że każdy będzie szanował grę i nie psuł sobie i innym zabawy bawiąc się w zakładanie drugiego konta, aby podglądać poczynania innych graczy można by nałożyć na posty graczy poszczególnego MG filtr... Taki mianowicie, że tylko Autor posta(w którym by była cała prawda widziałby całą jego zawartość i jego MG... Dla reszty graczy te posty byłyby niewidoczne... A to właśnie MG cytowałby w formie kroniki poczynania Graczy takie, które mogłyby być widziane oczyma wszystkich... Tak samo Gracz cytowałby z tego zbiorczego posta informacje dla wybranych Graczy w formie wiadomości prywatnych i tyle:)... Może trochę zamotałem... I nie twierdzę, że sposób zaproponowany od początku przez Vasquez21 jest zły... Pytanie tylko czy nie można się pokusić o lepszy?:)

*************************************************************************

Jeśli macie pomysły inne od mojego i Vasquez21 to piszcie i w ogóle opowiadajcie się za lub przeciwko tak przedstawionemu regulaminowi i sposobie gry:)
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
klik 
Nowicjusz
klik

Dołączyła: 08 Lip 2006
Posty: 13
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2006-07-13, 10:27   

Regulamin dobra rzecz - tym lepsza, im bardziej plastyczna i ogólna. Ogólne założenia umieszczone przez Vasqueza są dla mnie absolutnie wystarczające [jeśli mogę się wypowiedzieć na ten temat]. Na tyle wystarczające, że nie ma większego sensu wchodzić w szczegóły, które w tym momencie nie są specjalnie istotne z prostej przyczyny - każdy MG, zależnie do wolnego czasu, pomysłowości i chęci, sam decyduje o technicznych detalach rozgrywki. Czy pisze kronikę dostępną dla wszelkiego pospólstwa, czy przekłada akcje PBF na formę opowiadania, czy modeluje, wygładza, przerabia, komentuje poczynania graczy czy też zostawia wszystko tak, jak jest. W tej chwili [niestety] żadnego MG pełnego entuzjazmu dla nowych pomysłów w okolicy nie widzę.

pozdrawiam
klik co za wiele czasu nie ma
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-07-15, 15:08   

klik napisał/a:
W tej chwili [niestety] żadnego MG pełnego entuzjazmu dla nowych pomysłów w okolicy nie widzę.


Szaraq jest jak wiesz... Lub być może nie wiesz na wakacjach a to jak na teraz jedyny MG tak naprawdę przyznający się do chęci prowadzenia PBF na tym forum:) Szkoda swoją drogą, że tak mało ludzi przyznaje się do chęci gry lub, chociaż dyskusji na temat tego pomysłu na forum, bo jak widzisz autorem każdego tematu w tej materii jest Vasquez21 - Admin froum... A jedynymi, którzy spieszą z odzewem na jego koncepcje i słowa są kolejno:

- Moderator forum - Gerion - Podziękowania za zaangażowanie:)

- Ty - Czyli Klik - Dziękuję również, choć mógłbyś określić swój stosunek do inicjatywy czy jesteś kibicem, który komentuje? Graczem zainteresowanym czekającym na szczęście nie biernie na rozwój wydarzeń? Czy tez MG chcącym ocenić czy warto się w tę inicjatywę zaangażować czynnie? - Miłego będzie jak określisz swoje podejście, bo ja nie ukrywam jestem zainteresowany wyłącznie grą:)

- No i ja - Bo z mojej chęci gry wynika poniekąd zdziwienie, że inicjatywa gry przez net, dla której była z początku tematu aprobata większej ilości osób nagle zostało to ograniczone do dywagacji bardzo wąskiego grona:/ Co jest smutne, bo stawia ten projekt pod dużym znakiem zapytania.

*************************************************************************

Mamy jak sam stwierdziłeś dobry Regulamin, dobre chęci i dobre założenia... Mamy MG, który chce prowadzić... Ale co z tego jak nie ma tu zainteresowania Graczy takiego, jakiego trzeba:/ Vasquez21 Mówi, że będzie grał, jeżeli będzie potrzebna osoba do gry wynikająca z braku chętnych... Nie długo zaproponuje chyba żebyś my w takim razie grali dwoma postaciami na raz skoro tylko z tego, co widzę my dwaj zgłaszamy gotowość do gry jako taką:/

*************************************************************************

Trochę to mało poważne... Rozumiem, że brak MG gotowego w tym momencie odpowiedzieć na pytania zainteresowanych na forum to spore utrudnienie i spowolnienie inicjatywy... Co nie powinno mim zdaniem oznaczać pogrążenia tego wszystkiego w tak beztroskim letargu jak to widać na forum chyba!:/... Okaże się ze Szaraq wróci i że są zainteresowani, ale głęboko w lesie leży koncepcja gry i kwestie, które teraz spokojnie mogłyby zostać poruszone, obgadane i zapewne wyjaśnione:/ A po powrocie Szaraqa na nowo rozkwitnie dyskusja o regulaminie o tym, kto chce grać, itp. Kiedy można by było coś zrobić już na tym... Szkoda, że jałowym... Etapie oczekiwań.

*************************************************************************

Trudno ja się za innych wypowiadać nie mam zamiaru:)
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
klik 
Nowicjusz
klik

Dołączyła: 08 Lip 2006
Posty: 13
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2006-07-18, 15:42   

Więc po pierwsze: jestem pełnym zainteresowania graczem. Niestety zbyt słabo znam świat [o mechanice w ogóle nie wspominając], żeby bawić się w prowadzącego - względem znajomości systemu znajduję się bardzo blisko podłogi, gdzieś tak na poziomie raczkującym [co może okazać się problemem, gdy MG zażyczy sobie graczy otrzaskanych w historii świata i znajomości mechaniki].
Natomiast po drugie: o Szarqu wiem, owszem. Ale patrząć na jego poprzedniego PBF-a [do którego link pojawił się już wcześniej] nie wiążę specjalnych nadziei z jego osobą. Chyba, że była do marna namiastka jego prawdziwych możliwości i dopiero teraz przymierza się do ujawnienia swoich tajemnych mocy.

klik
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-07-18, 17:50   

Co do Twojego pierwszego to spoko, nie ma problemu. Zakładam, że masz podręcznik lub chociaż dostęp do niego i znasz mniej więcej świat. To powinno wystarczyć, zawsze możesz stworzyć postać, które ledwo co wyszła z kaeru... myślę, że prowadzący nie będzie stawiał oporów, a Ty będziesz miał jeszcze więcej zabawy w poznawaniu świata.

Co do drugiego: to Szaraq przynajmniej się zadeklarował i ja wierzę, iż kiedy zaczniemy grę (o ile po powrocie nie odwidzi mu się prowadzenie) będzie się starał równie mocno jak i my, by poziom był na dobrym, wysokim poziomie.
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-07-18, 18:58   

klik napisał/a:
Więc po pierwsze: jestem pełnym zainteresowania graczem. Niestety zbyt słabo znam świat [o mechanice w ogóle nie wspominając], żeby bawić się w prowadzącego - względem znajomości systemu znajduję się bardzo blisko podłogi, gdzieś tak na poziomie raczkującym [co może okazać się problemem, gdy MG zażyczy sobie graczy otrzaskanych w historii świata i znajomości mechaniki].


Obycie w świecie to kwestia gry. Nakłaniam Cię, zatem do jej podjęcia. Jeśli chodzi o pytania, które pojawią się Ci się w trakcie rozgrywki, to forum to doskonałe miejsce, aby je zadać. Nie obawiaj się, więc pytań i zapraszam do gry.

****************************************************************************

Vasquez21 napisał/a:
Natomiast po drugie: o Szarqu wiem, owszem. Ale patrząc na jego poprzedniego PBF-a [do którego link pojawił się już wcześniej] nie wiążę specjalnych nadziei z jego osobą. Chyba, że była do marna namiastka jego prawdziwych możliwości i dopiero teraz przymierza się do ujawnienia swoich tajemnych mocy.


Co do tej kwestii to również mam nadzieję, że wersja testowa PBF miała nakreślić bardziej techniczne możliwości niż poziom gry. Liczę, więc że PBF właściwy będzie wyglądał o wiele okazalej i lepiej w sensie rozgrywki.

*************************************************************************

Vasquez21 napisał/a:
Co do Twojego pierwszego to spoko, nie ma problemu. Zakładam, że masz podręcznik lub, chociaż dostęp do niego i znasz mniej więcej świat. To powinno wystarczyć, zawsze możesz stworzyć postać, które ledwo, co wyszła z kaeru... Myślę, że prowadzący nie będzie stawiał oporów, a Ty będziesz miał jeszcze więcej zabawy w poznawaniu świata.


Vasquez21 ma rację:) Nie musisz od razu zakładać znania wszystkich niuansów świata na wylot. Zapewne, Szaraq nie zacznie od razu z wysokiego bardzo pułapu, aby określić, na jaki poziom może sobie pozwolić. W razie wątpliwości zawsze ktoś Ci pomoże, więc niczym się nie przejmuj:)

*************************************************************************

Vasquez21 napisał/a:
Co do drugiego: to, Szaraq przynajmniej się zadeklarował i ja wierzę, iż kiedy zaczniemy grę (o ile po powrocie nie odwidzi mu się prowadzenie) będzie się starał równie mocno jak i my, by poziom był na dobrym, wysokim poziomie.


Nie ma powodów żeby nie wierzyć Szaraqowi:) Kiedy się pojawi wszystko będzie jasne:) Gorzej jak się rozmyśli, bo alternatywnego MG nie mamy do tej pory niestety:/

Poziom wyklaruje się sam:) Wystarczy zaangażowanie, chęć dogadania się i odrobina wyobraźni:)
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Szaraq 
Czeladnik VI Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-20, 16:01   

Dobra, to ja teraz po kolei odpowiem na wszystkie kwestie tu poruszone:
Przede wszystkim wielkie dzieki za wiare we mnie :-) . Tamtego PBFa mozemy potraktowac jako testowego i wlasnie przez niego nie bardzo wierze, ze mi sie to uda. Mielismy z niejakim M. Szymocha wielkie plany na daleka przygode, ale nawet prologu nie udalo mi sie rozegrac. Wtedy doszedl do tego przede wszystkim brak czasu - jak codziennie po szkole o 20 dopiero w chacie jestem, a trza cos tam zjesc i sie pouczyc, to posty moge od 3 w nocy dopiero zaczac pisac ;-) . Do tego dochodzi jeszcze przejscie przez korekte niejakiego Perima - gracza, ktory mial spore doswiadczenie z gra przez neta i mi sporo pomagal w konstruowaniu odpowiedzi, to juz sie wogole kupa czasu robi.
Teraz bedzie tylko 1 druzyna i sa wakacje, wiec z czasem nie powinno byc problemu. Wtedy tez byl na poczatku ogromny zapal do tego projektu, a widac co wyszlo i dlatego nie jestem zbyt optymistycznie do tego nastawiony.

Z tych wlasnie powodow uwazam, ze powinien sie tego podjac ktos odpowiedniejszy - z wiekszym doswiadczeniem najlepiej. I wciaz czekam na zastepce, ale jesli sie nie znajdzie, to oczywiscie poprowadze.

Jesli chodzi o kwestie znajomosci swiata, to moja wiedza tez jest zerowa w porownaniu z takim dla przykladu gerionem. Ogranicza sie jedynie do przeczytania podstawki i kilku dodatkow: KW, MB I i II, ŚA, SB, M:KWT, Horrory i Barsawia. Slowem zadnych wydanych przygod, ani ksiazek fabularnych. Do tego dochodzi osobista wizja swiata, o ktorej wspominalem i mam nadzieje, ze bedzie akceptowalna przez was. Jak ktos czytal, sam klimat (nie mylic ze swiatem) jest podobny do "Mrocznej Wiezy" S. Kinga - duze wykorzystanie innych wymiarow i ich manifestacji w swiecie Barsawii. W stylach dziwne wioski, ktorych nigdy w danym miejscu nie bylo i w ktorych dzieja sie dziwne rzeczy itp. Zobaczymy ile z tego z wami wykorzystam, bo moze mi sie rownie dobrze poprowadzic klasyka... :-P

Jesli chodzi o moje "tajemne moce", to jak mi sie uda poprowadzic cos w stylach tego, co odwalam na zywca, to powinniscie byc zadowoleni, ale z tym moze byc klopot (wszyscy wiedza jaki, bo juz wspominalem o moich trudnosciach w prowadzeniu gry przez siec).
_________________
Pozdrawiam
Szaraq
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-07-21, 00:52   

Powiem tak. Nie czas się teraz łamać i tłumaczyć się z błędów zanim zaczeła się gra. Dopiero gra zweryfikuje, jaki poziom zabawy jest nam w stanie dostarczyć taka forma RPG. Nie czas się też teraz korzyć i mówić, że się nie jest tym odpowiednim MG, bo może akurat wyjdzie jak trzeba.

Bardziej mnie martwi coraz częściej określaniu czasu gry na wakacje. Szczerze mówiąc chciałbym czegoś długofalowego a nawet stałego nie ukrywam.

Podsumowując. Zaczynajmy! Więc niech się, zatem ujawnią te zastępy milczących zainteresowanych graczy i MG, którzy do tej pory się nie popisali(dosłownie i w przenośni:):)
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Szaraq 
Czeladnik VI Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-21, 09:10   

Nooo - ja ciagle czekam na kandydatow. Swoja droga ani od ciebie lancelocie, ani od Vasqueza kart tez nie dostalem :-P .
A powiem ci, ze w czasie roku szkolnego to juz pisalem, ze ja bardzo kiepsko z czasem stoje. Codziennie o 21 w chacie (szkola + sport), do tego trza cos wszamac i sie pouczyc - teraz tym bardziej, bo maturka sie zbliza wielkimi krokami ;-) . Wiec moglbym odpowiadac najwyzej w weekendy.
_________________
Pozdrawiam
Szaraq
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-07-21, 15:29   

Szaraq napisał/a:
Nooo - ja ciągle czekam na kandydatów. Swoja droga ani od ciebie Lancelocie, ani od Vasqueza kart tez nie dostałem :-P .


Może, dlatego że mamy z Vasquez21 wrażenie, że w 2 osoby to nie gra?:) Albo, dlatego że każdy jest takim dźentelmenem ze puszcza przodem tego drugiego Dostaniesz coś niebawem:) Po niedzieli:) Bo to w końcu termin, w którym powinno nas się zrobić więcej:) Oby!:)

****************************************************************************

Szaraq napisał/a:
A powiem ci, ze w czasie roku szkolnego to juz pisałem, ze ja bardzo kiepsko z czasem stoję. Codziennie o 21 w chacie (szkoła + sport), do tego trza cos wszamać i się pouczyć - teraz tym bardziej, bo maturka się zbliża wielkimi krokami ;-) . Wiec mógłbym odpowiadać najwyżej w weekendy.


Spoko:) Każdy ma swoje zajęcia i musi się jakoś wyrabiać:) Ja nie widzę problemu w graniem raz na tydzień:) Możemy dla wprawy od razu tak zacząć, aby się przyzwyczaić:) O ile się ktoś zjawi i zaczniemy w ogóle:(

Matura:) Kiedy to było?:)
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Szaraq 
Czeladnik VI Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-21, 22:07   

sir_lancelot napisał/a:
Może, dlatego że mamy z Vasquez21 wrażenie, że w 2 osoby to nie gra?:) Albo, dlatego że każdy jest takim dźentelmenem ze puszcza przodem tego drugiego Dostaniesz coś niebawem:) Po niedzieli:) Bo to w końcu termin, w którym powinno nas się zrobić więcej:) Oby!:)

Nooo - ja bym chyba w to watpil, bo sie generalnie jakis ostry zastoj na forum zrobil i na wszystkich tematach tylko nasza 3 gada - no, czasem cos tam jeszcze Gerion machnie. Ale coz, wierze, ze sie jeszcze ktos trafi.
Wspominales cos o swojej ekipie...
Jak w niedziele bedzie malo chetnych, to sprobuje pogadac ze stara PBFowa ekipa, bo z niektorymi mam jeszcze kontakt...

sir_lancelot napisał/a:
Spoko:) Każdy ma swoje zajęcia i musi się jakoś wyrabiać:) Ja nie widzę problemu w graniem raz na tydzień:) Możemy dla wprawy od razu tak zacząć, aby się przyzwyczaić:) O ile się ktoś zjawi i zaczniemy w ogóle:(

Matura:) Kiedy to było?:)

Noo - widzisz, jeszcze przede mna :-/ . Teraz od razu raz na tydzien to powiem ci slabo, bo 2 razy wam odpisze i znowu wyjezdzam :-P .
_________________
Pozdrawiam
Szaraq
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-07-23, 02:24   

Szaraq napisał/a:
Nooo - ja bym chyba w to wątpił, bo się generalnie jakiś ostry zastój na forum zrobił i na wszystkich tematach tylko nasza 3 gada - no, czasem cos tam jeszcze Gerion machnie. Ale cóż, wierze, ze się jeszcze ktoś trafi.


Mnie tez pozostaje w to wierzyć:) Nawet ślepo. Co do naszej trójki to masz rację, że jakoś nikt inny nie pisze na tematy, które poruszamy jakoś:/ No oprócz Geriona:)

****************************************************************************

Szaraq napisał/a:
Wspominałeś cos o swojej ekipie...


Mogę spróbować, ale niczego nie obiecuje.

*************************************************************************

Szaraq napisał/a:
Jak w niedziele będzie mało chętnych, to spróbuje pogadać ze stara PBFowa ekipa, bo z niektórymi mam jeszcze kontakt...


Powodzenia i w nich upatrywałbym najlepszych kandydatów:) Na teraz:)

*************************************************************************

Szaraq napisał/a:
Noo - widzisz, jeszcze przede mna :-/ . Teraz od razu raz na tydzień to powiem ci słabo, bo 2 razy wam odpisze i znowu wyjeżdżam :-P .


Powodzenia Ci życze, zatem za wczasu:) Dla mnie liczy się jakość a nie ilość razy w grze:)tak w kwestii zrozumienia:)
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-07-23, 20:53   

Offtopicznie

sir_lancelot napisał/a:
Mnie tez pozostaje w to wierzyć:) Nawet ślepo. Co do naszej trójki to masz rację, że jakoś nikt inny nie pisze na tematy, które poruszamy jakoś:/ No oprócz Geriona:)


Nikt nie pisze, bo praktycznie w swoich postach wyczerpujecie wzajemnie temat. Poza tym podejrzewam, że elaboraty Lancelota skutecznie zniechęcają czytających już w połowie tekstu ;-)

Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Szaraq 
Czeladnik VI Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-23, 21:44   

Gerion napisał/a:
elaboraty Lancelota skutecznie zniechęcają czytających już w połowie tekstu ;-)

Hehe - oj tam, ja tam nie czytam calych, a i tak odpisuje ;-) .

sir_lancelot napisał/a:
Powodzenia i w nich upatrywałbym najlepszych kandydatów:) Na teraz:)

Hmm... jak mamy juz klika, to wystarczy nam jeszcze 1 osoba do optymalnego skladu, wiec sprobuj kogos od siebie skolowac, a jak ci sie nie uda, to ja sprobuje swoich, bo z nimi od dawna nie gadalem.
_________________
Pozdrawiam
Szaraq
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-07-23, 23:06   

Gerion napisał/a:
Nikt nie pisze, bo praktycznie w swoich postach wyczerpujecie wzajemnie temat. Poza tym podejrzewam, że elaboraty Lancelota skutecznie zniechęcają czytających już w połowie tekstu ;-)


Nie wierzę w takie wyczerpywanie tematów kolejnych przez tylko 3 stale tych samych uczestników forum:P

No Gerion:) Ty człowiek oczytany tez przeciw mnie Jesteś?:P Byś się wstydził:P Vasquez21 już dawno przecież zamknoł niemal na Twoje życzenie temat: "Prośba"(http://www.earthdawn.pl/phpBB/viewtopic.php?t=72), więc, po co do tego wracać nie rozumiem:)

*************************************************************************

Szaraq napisał/a:
Hehe - oj tam, ja tam nie czytam całych, a i tak odpisuje ;-) .


Oj się dobraliście z Vasquez21 jak... No nie powiem jak dwóch takich, bo się obrazicie:D:P

*************************************************************************

Szaraq napisał/a:
Hmm... Jak mamy juz klika, to wystarczy nam jeszcze 1 osoba do optymalnego składu, wiec spróbuj kogoś od siebie skołować, a jak ci się nie uda, to ja spróbuje swoich, bo z nimi od dawna nie gadałem.


Choć ten Klik poczciwy na mnie na narzeka i czytać lubi:P Geriona nie bierz, bo będzie przewaga przeciwników mojego pisania wśród uczestników PBF a ciągłych wyjaśnień i skracania z powodu uwag 3 takich narwańców to już nie zniesę:P No spróbuj, bo ten mój kandydat, którego mam na myśli to nie grał nigdy przez net i w ogóle już nie grał lata całe.
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Szaraq 
Czeladnik VI Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-24, 12:44   

sir_lancelot napisał/a:
No spróbuj, bo ten mój kandydat, którego mam na myśli to nie grał nigdy przez net i w ogóle już nie grał lata całe.

No, moi tez w wiekszosci tylko wtedy ze mna grali.
_________________
Pozdrawiam
Szaraq
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-07-24, 22:15   

Szaraq napisał/a:
No, moi tez w większości tylko wtedy ze mną grali.


No jak w ten "prawie prolog" to w sumie nie wiem czy ten mój kandydat nie ma jednak większego doświadczenia, Ale Ty jesteś MG, więc jeśli masz kogoś na myśli, kto zostawił po sobie dobre wrażenie to masz prawo wyboru zanim ja przyprowadzę swojego ogiera:D
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Szaraq 
Czeladnik VI Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-25, 00:33   

Mam jednego takiego - ten z ktorym sie godzinami konsultowalem nad barwnoscia wlasnych postow ;-) . Ale go dawno juz na gg nie widzialem, ale moge sprobowac...
_________________
Pozdrawiam
Szaraq
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-12-21, 20:08   

Szaraq napisał/a:
Mam jednego takiego


Ja już mam dwóch:

- Abishai

- Bezbronny

W tym jedne z Nich... ten pierwszy jest w stanie z powodzeniem Cię zastąpić na stanowisku MG PBFa na tym forum jeśli taka jest Twoja wola:)

Próbuj więc zagadać do tego o którym wspominałeś w poście wyżej bo każdy gracz chetny w tym temacie na wagę złota jak widzisz:P
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Jasieq 
Nowicjusz
MIthrIL BLaDe


Wiek: 35
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-10-11, 11:11   

szykuje sie jakis nowy PbF?
_________________
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-10-11, 11:46   

Szykuje się PbGG. Info tutaj: http://earthdawn.pl/phpBB...p?p=11389#11389
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo