Poprzedni temat :: Następny temat
PBIRC - Earthdawn
Autor Wiadomość
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2008-10-26, 23:38   PBIRC - Earthdawn

Witam po długiej nieobecności ;)



Spotkałem jak wiecie Kota podczas gry w tzw. PBIRCa czyli RPG za pomocą kanału IRC. Wciągnięty w tę fajną formę RPG zostałem przez Borysa Jagielskiego, który był swego czasu prowadzącym PBM(Play By Mail) na stronie:

Spoiler:
www.earthdawn.pl


Sprawa ta przeszła do historii ładne parę lat temu ale ja będąc pozbawiony drużyny do gry RPG w realu i nie mając innych opcji jak gra w PBM u Abishaja(którego tu pozdrawiam :) ) postanowiłem odnaleźć Borysa i dzięki szpiegowanie posunięte tak daleko, że otarło się o aukcje Allegro odnalazłem Go prowadzącego za pośrednictwem IRCa właśnie :) Przyznacie, że niezła to historia i w księgach Thoralu powinna zostać opisana :) Borysowi motyw poszukiwania ukrywającego się przed światem MG przypadł tak do gustu, że od tamtego czasu jest dla mnie miejsce w kolejnych sezonach jego IRCowych kampanii :) Co prawda zawsze tak skopie, że w najmniej dogodnym momencie gdzieś zniknę i nie załapię się do pierwszego składu ale ma to też taki plus, że bardzo się wprawiłem (zdaniem Borysa) w grze postaciami drugoplanowymi ze specjalizacją na czarne charaktery :) Jak to Borys mówi "Gary Oldman" więc chyba sie sprawdzam w drugim planie ;)

Ci co nie znali mnie wcześniej na forum do tego miejsca już się zdążyli zorientować z czego byłem znany na tym forum :D Z wylewności treści co widać chociażby po miejscu w którym w tym poście dochodzę do tzw. puenty ;)

Zatem czy są jacyś chętni do próby gry w Earthdawn przez IRC? Powiem, że spośród wszystkich znanych mi substytutów gry tradycyjnej czyli w realu ta forma daje najwięcej radochy i oddaje najlepiej klimat. Dla potwierdzenia podaje adres do zapisków z ostatniej kampanii prowadzonej przez Borysa:

Primorial

Jest tu dużo informacji pozwalających się zorientować jak wygląda tego typu rozgrywka. Kiedy do udanej i gęstej fabuły dodamy możliwości IRCa które dobrze nadają się do prowadzenia tego typu rzeczy i fakt, że łatwo MG steruje muzyką która towarzyszy rozgrywce w formie paczki z muzą o ponumerowanych utworach które włączamy po komunikacie w odpowiedniej chwili sesji to wychodzi z tego całkiem zgrabna sesja której klimat przewyższa znacznie moim skromnym zdaniem PBM i PBF razem wzięte. Jest akcja, jest interakcja i jest klimat :) Dodam, że kampania Primorial była osadzona w świecie Shadowruna czyli pokrewne Earthdawnowi środowisko osadzone w dużo późniejszym okresie czasu (przynajmniej ja tak odbieram ten system).

Kot może potwierdzić moje słowa bo sam uczestniczył w tego typu grze i to wczoraj ;)

Co Wy na to? Są chętni?
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
Ostatnio zmieniony przez sir_lancelot 2008-10-26, 23:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-10-27, 10:48   

sir_lancelot napisał/a:
Kot może potwierdzić moje słowa bo sam uczestniczył w tego typu grze i to wczoraj ;)

Treść, forma i przygotowanie czynią taką zabawę stuprocentowo lepszą od staroircowych sesyjek. Wyniosłem miłe wrażenia z Wolsunga pbirc, chociaż zagrałem tylko godzinną rólkę Pomniejszego Złego Nieumarłego Antagonisty.

sir_lancelot napisał/a:
Co Wy na to? Są chętni?

Ja z pewnością. Ostatnio mam ostry niedosyt sesyjny, bo wszystko się sypie i nie ma jak/gdzie/kiedy/z kim grać (tak, Wojtku, to jest aluzja). Jeśli się uda, popracuję trochę nad pomysłem i samemu poprowadzę ShadowRuna. Bezprzewodowego na 4 edycji.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2008-10-27, 11:21   

Dodam jeszcze że kampania Wolsung dobiero się rozkręca(jest to dopiero druga sesja). Zakładam że jak akcja wejdzie na pełne obroty to dopiero będzie się nad czym zachwycać.

Kot jak widzę czuje klimat gry przez PBIRC. Czy ktoś jeszcze się skusi?

Piszesz Kocie o Shadowrunie... a jak się zapatrujesz na grę w Earthdawn? W końcu po tylu latach bym znowu zagrał w ten system ;) Borysa już raczej do prowadzenia ED nie zdołam namówić... a próbuje już chyba z trzeci rok :D

Co do Wolsung to klimatyczny system świata rządzonego przez parę i magię(jeśli cokolwiek Wam mówi nazwa gry PC Arcanum to już się orientujecie co to za świat). Więcej o realiach Wolsung można poczytać tutaj:

Wolsung
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
Ostatnio zmieniony przez sir_lancelot 2008-10-27, 11:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-10-28, 18:11   

sir_lancelot napisał/a:
Piszesz Kocie o Shadowrunie... a jak się zapatrujesz na grę w Earthdawn?

Myślę, że dałbym radę poprowadzić. Nawet łatwiej będzie, bo wszyscy zainteresowani znają, nawet lepiej niż ja w większości. Kwestia ustalenia mojej sytuacji z pracą, ale też niekoniecznie. Myślę, że przyszły weekend byłby odpowiedni, żeby coś zacząć, jeśli wszyscy zainteresowani zechcą.

sir_lancelot napisał/a:
Więcej o realiach Wolsunga można poczytać tutaj:

Również http:/www.wolsung.pl
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-10-28, 20:33   

Godziny, częstotliwość?
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-10-29, 13:13   

Gdzie i do kiedy można się zapisywać? :-)
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-10-30, 20:10   

Dwa dni temu napisałem dłuuugi post zawierający wszystkie informacje, który zeżarł mi zwis komputera. Tym razem nie będę się wysilał i wszystko przedstawię w skrócie:

Mam ochotę spróbować prowadzenia przez IRC. Widziałbym czteroosobową drużynę z postaciami na pierwszych kręgach. Kwestia kto się zakwalifikuje jeśli będzie więcej chętnych pozostaje w moich rękach. Fabuła zostanie wymyślona na bieżąco, na podstawie opisów postaci. Gracze sami ustalają hierarchię i historię drużyny - zaczynają jako zgrana grupa. Miło byłoby, gdyby wymyślili kilka ciekawych technik i określili interakcje. Każdy ma prawo do wymyślenia pewnej (rozsądnej) liczby BN'ów (rodzina, przyjaciele, znajomi, nauczyciele). Co najważniejsze - realia, czyli miejsce gry, czas (przed wydarzeniami z prelude), oraz główny motyw wymyślają sami gracze. Każdy z nich ma też sprecyzować, czego oczekuje w kwestii zarówno fabuły, jak i wyzwań.
Rzeczy takie jak poziom ingerencji mechanicznych, czy styl prowadzenia pozostawiam do własnej dyspozycji, z oczywistych przyczyn.

Wolałbym co prawda poprowadzić ShadowRuna, ale ED też się nada. Póki co będzie to jedna eksperymentalna sesja. Jeśli rzecz się uda, pomyślę nad fabułą.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Vir-Ven 
Nowicjusz
Ksenomanta


Wiek: 38
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 22
Skąd: Miasto Bólu
Wysłany: 2009-03-20, 01:48   

Cóż z tego co się orientuję to tepsa zblokowała IRC. Super... Pogratulować pomysłu :/
_________________
Wszyscy jesteśmy tylko...ludźmi
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-03-20, 12:08   

Już nie. Od stycznia jest odblokowany. Warto też korzystać z mniej znanych serwerów IRC.
Swego czasu obserwowałem i robiłem za antagonistę na ircowych sesjach Wolsunga. Sprawdza się przy odpowiednim przygotowaniu. Dodatkowo, podział na kanał sesyjny i kanał na komentarze i dyskusje jest konieczny.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Vir-Ven 
Nowicjusz
Ksenomanta


Wiek: 38
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 22
Skąd: Miasto Bólu
Wysłany: 2009-03-20, 16:01   

Wiem. Sesje na IRC wychodziły całkiem dobrze. Sam robiłem parę takich. W gruncie rzeczy długo czasu się przesiedziało na IRCu za czasów kiedy ultima online zawładnęła moim umysłem :P Zaraz zainstaluje klienta :) Dziękuję za informacje.
_________________
Wszyscy jesteśmy tylko...ludźmi
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo