Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Sethariel
2009-01-14, 13:41
Inicjatywy promujące Earthdawn
Autor Wiadomość
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-14, 20:33   

No i nie zapominajcie o świetnej mechanice :)
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-01-14, 20:36   

Róbcie reklamę dla graczy, bo chyba nie chcemy grać z takimi młodymi, że rodzice im będą kupować podręczniki? Wierzcie mi, ja to już mam za sobą. To nie to, że całkiem nie warto. Warto zobaczyć, jak ktoś nieśmiały i z trudem się wypowiadający w gronie kilku osób, po 3-4 latach w klubie zaczyna sam prowadzić sesje i nawet prelekcje na mniejszych konwentach. Dumę czuje się, kiedy chłopaki znające wyłącznie TV i gry komputerowe, zaczynają pytać, co warto by przeczytać jeszcze, bo to, co im pożyczyłeś ostatnio było takie ciekawe.

Ale pograć, to sobie przez te lata nie pograłam.
Czas to zmienić! :mrgreen:
 
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-01-14, 20:47   

Zachęcając ludzi do udziału w prelekcji nie patrzy się czy to będzie dobry gracz, czy przyszedł poznać coś nowego o RPG. Ewentualna reklama może tyczyć się prelekcji i LARPA, a sesje to już inna para kaloszy. Proszę skupcie się i pomyślcie jakie hasła umieścić na ulotce czy plakacie. Ogólne zachęcające do zajścia chociaż na jeden punkt programu odnośnie ED'ka.
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-01-14, 21:04   

Haseł padło już dość.
Teraz JEDNA osoba powinna przysiąść i zrobić tę ulotkę.

(dalej nie mogę dodawać tematów, więc na posta o konkursie jeszcze poczekacie)
 
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-01-14, 21:42   

Dobra postaram się zrobić tą ulotkę jakoś może w weekend albo w przyszłym tygodniu.
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-01-14, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nixos 
Nowicjusz


Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 26
Skąd: Lisboa, Portugal
Wysłany: 2009-01-16, 10:55   

Ou, widzę, że nie wchodzę na forum dwa dni, a już dyskusja na 2 strony rusza do przodu ;).

Ja tak w skrócie:
target: fandom, młody i stary
sposób działania: LARPy, sesje na konwentach, prelekcje tematyczne, artykuły na witrynach, reklama tychże, konkursy (zarówno konwentowe jak i literacki).

Co do prelekcji - ja się czzasami zacinam, to nie jest zaleta dla prelegenta. Ale fakt jest taki, że przydałoby sie zrobić taką jedną, godzinną prezenacja świata ogólnie, do wykorzystania na różnych konwenatch. Wprowadzenie w historie, opis świata, grywalność. Max. godzina, a potem można przechodzic do dalszych części.

Nazwa - ja tam lubuje się w nazwach. I jestem za tym, żeby nadać sobie tytuł Dzieci Świtu ;).

Pozdrawiam
Nixos
_________________
www.aguadecoco.pl -> mój blog podróżniczy
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2009-01-16, 11:00   

Wspominaliście o tym, żeby wydrukować podręcznik Legendy Przebudzeni Ziemi, jako nagrodę na konwencie.
Liczyłem ile by mnie kosztowało druknięcie 10 egzemplarzy z kolorową, foliowaną okładką (tak jak oryginały). Wychodzi mi 260 zł brutto u mnie w firmie, w dziale druku cyfrowego.

Sam tego nie pokryję...ale gdyby się dogadać z organizatorami konwentu, to byłbym w stanie pokryć 50%.

Musielibyśmy je rozdać za darmo oczywiście, bo nie mamy żadnych praw autorskich do tego. Natomiast w stopce możemy napisać, że to edycja specjalna, limitowana, wyłącznie na konwent i robiona przez fanów dla fanów.

Co o tym sądzicie.
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Nixos 
Nowicjusz


Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 26
Skąd: Lisboa, Portugal
Wysłany: 2009-01-16, 11:38   

To wydrukuj 11, to jeden odkupie ;)
_________________
www.aguadecoco.pl -> mój blog podróżniczy
 
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-01-16, 12:43   

12, bo i dla mnie.

Na Pyrkonie to nie wiem, ale na Goblikonie jestem w stanie to załatwić, żeby te Legendy były zrefundowane (tylko my musimy mieć faktury wystawione na Bibliotekę Miejską).

Nixos, "Dzieci Świtu" bardzo mi się podobają, ale czy "Kronikarze Świtu" nie oddawałoby bardziej literackiej, translatorskiej, edytorskiej i w ogóle piśmienniczej działalności tutaj zebranego grona? A "Trubadurzy Świtu" lub "Głosiciele Świtu" nie pasowałoby bardziej do działalności prelekcyjno reklamowej na konwentach?
 
 
 
eliandir 
Uczeń II Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 40
Skąd: Szczebrzeszyn, Zamość
Wysłany: 2009-01-16, 14:43   

Ja myślę Gerion, że powinieneś pomyśleć nad taką nieoficjalną opcją PoD dla chętnych na Legendy po ich publikacji. Mam na myśli coś w rodzaju, że jak wystarczająco dużo osób zadeklaruje chęć posiadania Legend na papierze (np. duża cześć użytkowników tego forum), to mógłbyś zrobić kalkulację kosztów odpowiednio do liczby chętnych, potem chętni wpłaciliby daną kwotę na jakieś konto i po zebraniu całości, druk i wysyłka.

Fakt faktem, że takie coś jest chyba jeszcze bardziej nielegalne niż wydanie PDFa :-/
_________________
MG: Nicość podąża za wami wielkimi krokami.
G: Odwracam się i spoglądam nicości w twarz.
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2009-01-16, 15:45   

Pod warunkiem, że ktoś (np ja) czerpie z tego korzyści majątkowe...

Ja bym tylko opłacił koszty druku i klejenie książek. NIe mówiąc o tym, że skład robię sam :D
Co za różnica, czy ktoś jak już ma naszego pirackiego pdfa, wydrukuje to sobie sam, czy zaniesie plik do pierwszej lepszej drukarni cyfrowej (albo ktoś mu zaniesie)?

Koszt 1 podręcznika to coś koło 120 zł, przy 10 książkach schodzi do 25 z hakiem ..
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-16, 16:06   

Nixos napisał/a:
sposób działania: LARPy, sesje na konwentach, prelekcje tematyczne, artykuły na witrynach, reklama tychże, konkursy (zarówno konwentowe jak i literacki).

Dodajmy do tego Ulotkę, którą można by sygnować wszystkimi działającymi w ramach inicjatywy serwisami...

Ale owszem, na taką listę wszyscy się chyba zgodzą, prawda? Możemy już chyba rozbić się na poszczególne tematy.

Pozwolę sobie podsumować, zaznaczając, że próbuję zebrać wszystko w całość i dokładam do rzeczy, które możemy zrobić w miarę szybko także te, na które potrzebujemy czasu:
Promocja, czyli
-Plakaty: najlepszy będzie jeden wzór dla całej inicjatywy, plakat główny i kilka odmian
-Ulotki: mniejsze lub większe "flyery", które będziemy zostawiać na konwentach, w klubach fantastyki, sklepach z grami, itp. (to każdy może zrobić na własną rękę)
-Newsletter: wspólne podsumowanie, powiedzmy kwartalne, w którym wszystkie redakcje i forum skompilują najważniejsze newsy i podlinkują pokrótce opisane artykuły, które ukazały się w danym okresie czasu; plus wstępniak i kilka tekstów publicystycznych, jeśli się uda... :P
-Inne środki: Jak chociażby wspomniane koszulki, czy fanowskie materiały promocyjne (wcale nie musimy drukować Legend - można wyłapać najciekawsze materiały z serwisów, czy z EDPL i po przeredagowaniu wydrukować je w kilkunastu egzemplarzach, np. dodając do puli nagród, czy rozdając graczom na konwentowych sesjach/LARPach lub słuchaczom na prelekcjach/panelach).

Działania konwentowe
-Prelekcje, konkursy i Panele: Propowałbym w miarę możliwości na każdym objętym Inicjatywą konwencie wykonać wszystkie trzy. W ten sposób możemy spokojnie przyjąć, że łącznie z LARPem i sesjami stworzyliśmy blok Earthdawna, a i organizatorzy chętniej widzą pełny blok, bo to niezła reklama.
-LARPy: Seth ma już swój zaplanowany, to tylko kwestia współpracy z nim. Resztę możemy z powodzeniem stworzyć wspólnie.
-Sesje: Warto stworzyć osobny temat z opisami kto co może poprowadzić. I przedyskutować może jakąś wspólną linię w prowadzeniu. A może niech każdy poprowadzi w odrobinę odmiennym stylu?

Działalność serwisów
-Konkursy (wspólne i indywidualne): Tutaj już pole do popisu mamy mniejsze, bo najpierw trzeba nakręcić fanów, żeby wogóle chcieli się udzielać. Dopóki nie będziemy mieli 90% pewności, że na konkurs napisze coś conajmniej pięć osób, to nie ma co go ogłaszać.
-Wspólne inicjatywy tematyczne: Tutaj również musimy trochę ożywić fanów, bo na EDPL i ekipę Akademii nie ma co tego zrzucać.
-Wieści o aktualizacjach partnerów: To już robimy, z pewnym powodzeniem. Jak się środowisko ożywi, będzie o wiele skuteczniejsze.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-16, 21:15   

Nic wam nie zrobią jeśli na przesłuchaniu będziecie twierdzić, że daliście przyjaciołom za free i oni to potwierdzą :). Poza tym jak już wspominałem to nie jest ścigane z urzędu, musi wpłynąć do prokuratury, bądź policji wniosek od właściciela praw autorskich. :)
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-01-17, 08:52   

Myślę, że to nie tyle chodzi o to "co nam zrobią", ale jak będziemy postrzegani w fandomie. Jeśli ludzie pomyślą, że robimy coś nielegalnego, że mamy z tego jakiś zysk, to na pewno zaszkodzi inicjatywie.
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-17, 08:56   

No jest to jakiś ewentualny problem, może nie dla wszystkich bo część z nas raczej ma styczność z fandomem jedynie przez internet, ale sam jestem w sumie ciekaw jak izareagują inni.
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-01-17, 09:13   

mystic napisał/a:
część z nas raczej ma styczność z fandomem jedynie przez internet


Hmmm... ale Inicjatywa Promująca EarthDawn TO właśnie ma zmienić :-P
Tak, tak, pora wygrzebać się z kaerów i wyjść do ludzi :mrgreen:
 
 
 
Chavez 
Uczeń II Kręgu
Dreamer


Wiek: 38
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 46
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-17, 09:19   

Co tam chcecie drukowac? ;) To do ed1, ed2 czy classic? ;)
_________________
Umieramy kiedy przestajemy marzyć...
Trochę wolniej...
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-01-17, 13:20   

Może lepiej zebrać najciekawsze artykuły z serwisów zredagować jako zbiór opowiadań czy dodatku dla MG. Łatwiej uzyskać zgodę autorów, aby wydać to jako nagrodę do konkursu ED. Po za tym pokaże, że istnieje jakaś inicjatywa Fanów.
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2009-01-17, 16:23   

Kto przygotuje wybór? Kto zapyta autorów, kto zrobi ilustracje i kto się zajmie składem graficznym?
Powiedzieć łatwo.., Mam wrażenie, że nie ma szans, by to organizacyjnie dopiąć do Pyrkonu. Nie żebym źle wróżył, wręcz przeciwnie, ale jestem realistą...Preludium mieliśmy opublikować do końca zeszłorocznych wakacji ....

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Nixos 
Nowicjusz


Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 26
Skąd: Lisboa, Portugal
Wysłany: 2009-01-17, 18:39   

Legendy - jestem bardzo za, ale faktycznie z legalnością może być średnio. Ale jakby się jakos dało, to byłoby naprawdę super.

Co do zbioru - też dobry pomysł, ale na to potrzeba sporo czasu. Do Pyrkonu - niewykonalne moim zdaniem. Ale do Goblikonu - myslę, że tak. Z tym, że trzeba się wokół tego zakręcić już teraz, czyli:
-wybór textów
-zgoda autorów
-redakcja owych
-ilustracje
-skład

Czyli roboty dużo. Tak samo zastanowić się jakie te texty - najlepsze, ale pod jakim względem? Treść? Klimat ? Przydatność na sesji?

Poza tym uważam, że powinniśmy dołączyc do tego jakiś 1-2 nowe artykuły, dostępne tylko w owym "dodatku" - w tym jeden, koniecznie, opisujący świat ED.

---

Poza tym - lista Kota jest bardzo fajna, mam nadzięje, że do realizacji. Rozpisać teraz plan i rozdzielić zadania. Do młotów, Dzieci Świtu. Do piór, Trubadurzy. Do walki, Barsawianie!

Pozdrawiam
Nixos
_________________
www.aguadecoco.pl -> mój blog podróżniczy
 
 
 
Chavez 
Uczeń II Kręgu
Dreamer


Wiek: 38
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 46
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-17, 20:12   

Nixos napisał/a:
Czyli roboty dużo.

Czy ja wiem. Jesli ustali sie jakis limit tekstow, to kazdy moze wybrac jakies teksty ze swojej strony/serwisu. Zlapac ajfla chyba tez nie tak trudno o jego strone. duce jak wiadomo jest online bez problemu, a afaik tez ma troche swoich tekstow.

Grafika - polter ma caly dzial grafikow, jak Kot kopnie kogo trzeba, to i pewnie by ktogos znalazl. Jak nie, to ja kopne kogo trzeba i zobaczymy - ale to i tak dopiero po wybraniu tekstow.

Redakcja - no jak sa serwisowe, to juz chyba po redakcji, no nie?

Sklad - no tutaj to bym liczyl na Geriona. Jesli nie, to tez moge spytac pare osob ;)

Tak ze to nie jest ani niewykonalne, ani jakos specjalnie trudne. Po prostu wymaga pokombinowania.
_________________
Umieramy kiedy przestajemy marzyć...
Trochę wolniej...
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-18, 21:27   

Chavez napisał/a:
Grafika - polter ma caly dzial grafikow, jak Kot kopnie kogo trzeba, to i pewnie by ktogos znalazl. Jak nie, to ja kopne kogo trzeba i zobaczymy - ale to i tak dopiero po wybraniu tekstow.

Powiedzmy, że moje możliwości kontaktu z grafikami są bardzo ograniczone z przyczyn, których wolałbym nie poruszać. Mogę spróbować uderzyć bezpośrednio do znajomej z klubu, która jest grafikiem na Poltku... Ale nie wiem co będzie, bo to byłby materiał całkowicie darmowy... A grafik to nie instytucja charytatywna.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-01-19, 10:21   

A ja bym mogła zrobić parę rysunków? Tylko nie wiem, czy będą podobne do tych oryginalnych. (Jestem z wykształcenia plastykiem. Specjalizowałam się w linorycie.)


Może przegłosujmy w końcu nazwę tej inicjatywy?
Albo ankietę jakąś zrobić, czy co?

Z tego, co sobie przypominam, to najczęściej padało "Dzieci Świtu",
a jeśli nie, to niechby choć było "Inicjatywa Promująca EarthDawn" jako nazwa właśnie. Nazwa grupy, z którą można by się identyfikować.
Ostatnio zmieniony przez Muscat 2009-01-19, 11:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-19, 13:05   

Owca wrzucił plakat, na którym jest "Earthdawn - Wiek Legend". Sama nazwa systemu doskonale sprawdzi się jako tytuł inicjatywy i ja byłbym za tym, aby nie bawić się w wydumane nazewnictwo. Z resztą, "inicjatywą" to jest dla nas - jej docelowi odbiorcy będą widzieli poszczególne jej elementy.
A kojarząc to co się dzieje z systemem, tym chętniej po niego sięgną...


Dobrze byłoby też zlokalizować wszelkie możliwe źródła z jakich można zdobyć podręcznik podstawowy do ED, dla wygody zainteresowanych.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-01-19, 19:12   

Kot napisał/a:
Dobrze byłoby też zlokalizować wszelkie możliwe źródła z jakich można zdobyć podręcznik podstawowy do ED, dla wygody zainteresowanych.

TAK.

Czy inni też są podobnego zdania o nazwie inicjatywy? Głupio by było, jakby komuś potem było żal, że zadecydowano nie biorąc wszystkich zainteresowanych pod uwagę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo