Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Sethariel
2009-01-14, 13:41
Inicjatywy promujące Earthdawn
Autor Wiadomość
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-01-04, 13:56   Inicjatywy promujące Earthdawn

PRZENIESIONE Z TEMATU O WSPÓŁPRACY Z REDBRICKIEM

Kot napisał/a:
Brakuje prawdziwej promocji produktu, kampanii reklamowej obliczonej pod całość fandomu i poza niego.


Nie zabijajcie od razu, jak Wam się wyda to głupie. Ale czy nie ma ten brak reklamy czegoś wspólnego z brakiem promocji takich grup fanowskich jak tutejsza na konwentach fantastyki (dawniej: konwentach fantastyki i RPG)? Przecież to są największe skupiska ludzi szczególnie podatnych w tym momencie na taką "indoktrynację" :) A tymczasem sesji RPG na konwentach już prawie nie uświadczysz, chociaż zapotrzebowanie jest. Promocje systemów bardzo rzadko. Prelekcje o RPG? A co to takiego? Itd, itp. (Powtarzam, nie zabijać, można mnie pewnie wyleczyć!)

Nixos napisał/a:
Chyba, zeby zaatakowac jakies wydawnictwo literacko-fantastyczne, ktore RPG sie jeszcze nie zajmowalo ;-) . Fabryka Słów ^^ ?


Hmmm... rozwijają się dość gwałtownie, skłonni są wydawać najdziwniejsze rzeczy (np. czeską fantastykę)... Może ta myśl nie jest tak dziwna, jakby się zdawało?
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-01-04, 17:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-04, 14:29   

Muscat napisał/a:
Nie zabijajcie od razu, jak Wam się wyda to głupie. Ale czy nie ma ten brak reklamy czegoś wspólnego z brakiem promocji takich grup fanowskich jak tutejsza na konwentach fantastyki (dawniej: konwentach fantastyki i RPG)?

Owszem, ma... I wcale nie jest to taki zły pomysł - EDkowe prelekcje, sesje i LARPy (Seth i Owca!) mogłyby to zmienić. W podobny sposób miała działać inicjatywa WoD.Polter.Pl, ale redakcja się przebudowała i jakoś się nie udało pociągnąć tego dalej...

Nad tym można by podyskutować, ale i zadziałać. Ze mnie prelegent jest marny, ale poprowadzić coś mogę, jak najbardziej. Od bardzo dawna nie prowadziłem nic na konwencie.

Muscat napisał/a:
Hmmm... rozwijają się dość gwałtownie, skłonni są wydawać najdziwniejsze rzeczy (np. czeską fantastykę)... Może ta myśl nie jest tak dziwna, jakby się zdawało?

Fabryka Słów ma się dobrze, ale raczej za RPG się nie weźmie. Musieliby wejść na zupełnie inny rynek, a to wymaga nakładów finansowych i na jeden-dwa tytuły które się sprzedadzą w 10k egzemplarzy w ciągu pięciu lat raczej się nie opłaca.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2009-01-04, 14:35   

Muscat napisał/a:
Ale czy nie ma ten brak reklamy czegoś wspólnego z brakiem promocji takich grup fanowskich jak tutejsza na konwentach fantastyki

Przypomniało mi się jak kilka lat temu zorganizowano w Częstochowie Czekon. Wybrałem się, bo jeszcze na żadnym konwencie nie byłem i chciałem wyczaić o co cho. Ogólnie z głosów ludzi tam będących był taki sobie on, ale miał kilka perełek. Jednakże co chciałem powiedzieć, była tam prelekcja o Earthdawnie, opowiadająca o tym systemie. Było może z pięciu-sześciu słuchaczy ze mną. A prelegent, no cóż, nie chciałem wchodzić w jego kompetencje, ale nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Ja wtedy jakoś dopiero poznawałem ten system, a wiedziałem dużo więcej od niego. ;-)

Samą inicjatywę popieram oczywiście rozpowszechniania wiedzy o systemie. Można by nawet na jakimś konwencie coś o tym pogadać, przedstawiać ludziom. Tylko, że ja na konwenty nie jeżdżę, bo samemu to się nie chce.

Pozdrawiam
_________________
Habibsite.pl
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2009-01-04, 14:38   

W 10k egemplarzy? Kot, nie dobijaj Mnie. To byłby sukces :D Problem z tym właśnie, że za małe podwórko mamy. Tylko szkoda, że czasem udaje się wypuścić dziwaczne twory (w stylu "Arkona" promowana przez EMPiK), a inne systemy ze sporym wsparciem wydawniczym w rodzimym kraju, u nas nie mają okazji wypłynąć.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-01-04, 14:48   

To ja mam jeszcze inną propozycję.

Gwiezdny Pirat wychodzi, jak wychodzi (raz na ruski rok), ale Portal ma grupę odbiorców. Można by im odesłać do Pirata jakiś mocny scenariusz EDekowy, może parę osób by się zainteresowało, albo wspomniało stare lata.

Pomysł z konwentami też mi się podoba, tylko... ja nie jeżdżę od 2-3 lat, bo uważam, że konwenty umarły...
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-04, 15:00   

Cryingorc napisał/a:
W 10k egemplarzy? Kot, nie dobijaj Mnie. To byłby sukces

Ale nie sukces komercyjny. Jedynie fandomowy. A wydawnictwo chce zysków, nie zadowolenia fandomu.

Dziewic napisał/a:
Gwiezdny Pirat wychodzi, jak wychodzi (raz na ruski rok), ale Portal ma grupę odbiorców. Można by im odesłać do Pirata jakiś mocny scenariusz EDekowy, może parę osób by się zainteresowało, albo wspomniało stare lata.

Może się uda, ale nie liczyłbym na to - Portal nie sprzedaje ED.

Gdyby Rebel sprzedawał polską edycję, a nie tylko angielskie podręczniki do 2ed, moglibyśmy uderzyć w tym kierunku i przez Rebel Times.

Dziewic napisał/a:
Pomysł z konwentami też mi się podoba, tylko... ja nie jeżdżę od 2-3 lat, bo uważam, że konwenty umarły...

Jadę na Pyrkon. Robimy inicjatywę ożywienia systemu? Można by coś przygotować. Wiem, że Seth i Owca mają w zanadrzu LARPa EDkowego.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-01-04, 15:17   

Kot napisał/a:
Może się uda, ale nie liczyłbym na to - Portal nie sprzedaje ED.


Nie sprzedają też WFRP i ZC, a jednak artykuły/przygody do nich ukazują się w Piracie.
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-04, 15:26   

Dziewic napisał/a:
Nie sprzedają też WFRP i ZC, a jednak artykuły/przygody do nich ukazują się w Piracie.
Bo portal promował trzewiczkową jesienną gawędę i cthulhowe eksperymenty.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2009-01-04, 15:36   

Dokładnie. Trzewiczek nie krył swojego braku sympatii do ED. Jedyne przychylne słowo, jakie jego pamiętam, tyczyło się M:KWT. Dlatego w Portalu nie było żadnych artów dotyczących ED. Co nie znaczy, że nie ma szans na uderzanie do Gwiezdnego Pirata. Zbaczamy trochę z tematu.
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-01-04, 17:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-01-04, 17:06   

Kot napisał/a:
Jadę na Pyrkon. Robimy inicjatywę ożywienia systemu? Można by coś przygotować. Wiem, że Seth i Owca mają w zanadrzu LARPa EDkowego.


Będę na Pyrkonie z ekipą goblińską, mogę się przyłączyć? Pomóc jakoś?
Na LARPa EDkowego już proszę mnie zapisać!

Przepraszam, faktycznie ot się robi, przeze mnie zresztą :oops: ale skoro już zaczęłam, to skończę, a że przenieśc trzeba będzie - wiadomo.

Habib napisał/a:
prelekcja o Earthdawnie, opowiadająca o tym systemie. Było może z pięciu-sześciu słuchaczy ze mną. A prelegent, no cóż, nie chciałem wchodzić w jego kompetencje, ale nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Ja wtedy jakoś dopiero poznawałem ten system, a wiedziałem dużo więcej od niego. ;-)


To się niestety często zdarza, a przyczyna jest prosta: starszym się nie chce na konwenty jeździć, a młodzi robią je jak potrafią, często błagając, żeby ktokolwiek zrobił jakąkolwiek prelekcję :-(
Ostatnio zmieniony przez Muscat 2009-01-04, 17:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-04, 17:15   

Muscat napisał/a:
mogę się przyłączyć? Pomóc jakoś?

To można by już w osobnym temacie przedyskutować... Potrzebujemy na pewno prelekcji i to co najmniej jednej, a najlepiej dwóch. Tylko że do tego trzeba ludzi, którzy umieją przemawiać.

LARP byłby dużym sukcesem. Sesje niezłą promocją. Szczególnie jako wspólna, międzyredakcyjna i forumowa inicjatywa.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-01-04, 17:38   

Tej... a gdzie i kiedy ten Pyrkon?

Mi się wydaje, że ja mam gadanę ;-)
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-01-04, 17:42   

Miejsce: Poznań
Data: 27-29 marca 2009 r.

http://www.pyrkon.pl/2009/

Ja jeszcze nie wiem czy się wybiorę, na razie jadę na 60%.

W każdym razie zgadza się, mam gdzieś w swoich archiwach wstępne założenia do jednego LARPA Edkowego oraz jedną typową (a może i niezbyt typową) konwentową sesję specjalną.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-01-04, 17:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2009-01-04, 17:47   

Ja nie jadę na 90 %. Szkoda. Ale mogę was wspierać duchowo. :]
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Nixos 
Nowicjusz


Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 26
Skąd: Lisboa, Portugal
Wysłany: 2009-01-04, 18:46   

Ja też się na Pyrkon wybieram, o ile niebo nie spadnie mi na głowę. Chętnie pomogę w miarę możliwości. Może jakieś "Wieczorne przy EDku rozmowy" ? No i wspólną, ed.pl-ową sesję można zagrać ^^'.

Jak mówię - ED nie umarł i ciągle wierzę w to, że da się go odzyskać. I sądzę, że nie mamy prawa z góry skazywać jakiegoś Wydawnictwa na porażkę - co szkodzi spróbować?

Pozdrawiam
Nixos
_________________
www.aguadecoco.pl -> mój blog podróżniczy
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-04, 20:33   

Dokładnie. Czas zakasać rękawy i rzucić się do pracy, niczym osadnicy z Grani Pazura, nie czekając na gotowe.

Może ustalimy jakąś nazwę dla inicjatywy, umieści się stosownego newsa, ustali kto co zechce zrobić i jak będzie z tym LARPem i sesjami?
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-04, 22:44   

Ogólnie wszystko bardzo fajnie tylko, żeby nie wyszło tak, że w za dużo projektów zaangażuje się za mało osób, bo wtedy wszystko się wywali. Wywiady, artykuły, kolejne strony, konwenty, konkursy. Ja tam może trochę marudzę, ale najpierw niech Kaer stanie solidnie. Niech Kot zbuduje ekipę redakcyjną. Ja widzę jak jest na AW i niby z Nixem jakoś to prowadzimy, ale jakoś to najlepsze określenie. Większość z nas chyba widziała, jak kilka stron upadało, próbowało wstać i znów upadało. Teraz trochę się dzieje, wpadamy w euforię, a za dwa miesiące okaże się, że ktoś ma sesje poprawkową ktoś inny robi coś innego a reszta nie mogąc sprostać wszystkim rzeczom odpuszcza i znowu wracamy do stanu forum na ed.pl.
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-01-04, 23:25   

Co do LARPA to jest głównie pomysł Seth'a ja tylko gościnnie dorzucałem pomysły i wyraziłem pełną chęć do pomocy przy realizacji. (tak w ramach wyjaśnienia)

Co do sesji ED, to kiedyś szukaliśmy 2 osób, aby z nami zagrały, ale nikt nie chciał (chyba to było na Goblikonie). Jednak trzeba próbować:D Ja jestem jak najbardziej za prelekcjami i sesjami, ale dopóki nie zobaczę to nie uwierzę ;-)

Na Pyrkon się wybieram w 50% ponieważ jestem na zakręcie życia i nie mogę tak długofalowo planować.
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-04, 23:49   

Piotrek napisał/a:
Niech Kot zbuduje ekipę redakcyjną.

Staram się, ale nie mogę jej wydobyć znikąd. Póki co, bardzo możliwe że za jakiś czas (po sesji) będziemy mieli redaktorkę od korekty.

lord.owca napisał/a:
Co do sesji ED, to kiedyś szukaliśmy 2 osób, aby z nami zagrały, ale nikt nie chciał (chyba to było na Goblikonie)

Pojechaliście o jeden Goblikon za późno - ja byłem rok wcześniej i był LARP ED. Ale to nie ja powinienem się o nim wypowiadać, prawda Muscat?

Piotrek napisał/a:
Teraz trochę się dzieje, wpadamy w euforię, a za dwa miesiące okaże się, że ktoś ma sesje poprawkową ktoś inny robi coś innego a reszta nie mogąc sprostać wszystkim rzeczom odpuszcza i znowu wracamy do stanu forum na ed.pl.

Ja na przykład chcę się w coś zaangażować. Tak na poważnie, bez względu na perypetie życiowe.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2009-01-05, 09:28   

Fajnie, że się na Pyrkon wybieracie ;) Ja jestem co roku, a od dwóch lat z synem (gra w karciankę Duel Masters), więc w marcu chętnie się spotkam. MOże jakieś piwo obalimy, albo salkę by się zarezerwowało na pogaduchy edkowe?

pzdr
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-01-05, 11:46   

lord.owca napisał/a:
Co do sesji ED, to kiedyś szukaliśmy 2 osób, aby z nami zagrały, ale nikt nie chciał (chyba to było na Goblikonie).


Nieeee!!! :O Naprawdę? czy to było w czasach kiedy byłam koorem? To się mogło zdarzyć, ale więcej się nie powtórzy!!!

Goblikon się zmienia z roku na rok. Nie zrezygnowaliśmy z bloku EDkowego świadomie - po prostu nie było komu tego robić. Ten konwent zawsze miał za mało ludzi do pracy. Nawet jako koordynator musiałam robić za intendenta, sprzątaczkę i robiłam LARPy i jeszcze po dwa konkursy i prelekcje. W zeszłym roku koordynował mój następca, Veetoo i zrobił to świetnie, jak na to, że w organizacji miał tylko kilka osób, nawet nie wszyscy pełnoletni. Ja spokojnie mogłam zająć się moimi stałymi punktami programu (a propos: ciągle szukam pomocy do głównego LARPa!). Sorry za OT.

Wracając do tematu: jestem chyba dość dobra w mowie ojczystej, więc jeśli trzeba posprawdzać jakieś teksty pod względem poprawności gramatycznej, stylistycznej, interpunkcyjnej, to służę. Byle nie za wiele na raz.
Ostatnio zmieniony przez Muscat 2009-01-05, 11:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nixos 
Nowicjusz


Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 26
Skąd: Lisboa, Portugal
Wysłany: 2009-01-05, 11:47   

Kot napisał/a:
Ja na przykład chcę się w coś zaangażować. Tak na poważnie, bez względu na perypetie życiowe.


Hai!

:-D
_________________
www.aguadecoco.pl -> mój blog podróżniczy
 
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-01-05, 12:03   

Muscat napisał/a:
Nieeee!!! :O Naprawdę? czy to było w czasach kiedy byłam koorem? To się mogło zdarzyć, ale więcej się nie powtórzy!!!


ha znalazłem identyfikator to był 2007 rok. Może też troszkę za mało się rozreklamowaliśmy ;-)
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
 
 
Muscat 
Uczeń II Kręgu
M. Kłopotliwa


Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 45
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2009-01-05, 12:14   

Acha! Stacja kosmiczna Last Hope.
To był ostatni rządzony przeze mnie (stąd tytuł), ale wszyscy byliśmy z niego bardzo dumni.
ED nie było w programie, a zagrać sesji jako szef stacji w żaden sposób nie mogłam.

Teraz będzie G-kon mroczny i szukamy wszystkiego, co dotyczy Cierpienia, Mroku i Horrorów (tak! ED jest od początku w planach, bo obecny koor b. lubi ten system).
 
 
 
Veers 
Nowicjusz
Sh'tk'ith


Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 9
Skąd: Z jaja
Wysłany: 2009-01-05, 19:47   

lord.owca napisał/a:

ha znalazłem identyfikator to był 2007 rok. Może też troszkę za mało się rozreklamowaliśmy ;-)


Hmm.. Ja wtedy co wieczór poprowadziłem sesje w ED (w sumie 2) i z graczami nie miałem problemu (nawet się sami zgłosili). Tylko, że na konwentach zawsze tak bywa. Raz się uda trafić a raz nie.

A co do promocji ED na tegorocznym "Goblikonie" to może ktoś się czuje na siłach zrobić mroczną i straszną prelekcję o Horrorach? Było by w klimacie.
_________________
"They call that a defense?"

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo