Poprzedni temat :: Następny temat
Kaer Earthdawn
Autor Wiadomość
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-12-19, 14:58   Kaer Earthdawn

Mam zaszczyt ogłosić nadchodzącą reaktywację działu EarthDawna na Polterze, który to dział mam niestety/na szczęście* przejąć...

Dlatego też zwracam się do was z prośbą o pomoc. Jesteście najaktywniejszymi fanami ED w tym kraiku, liczę więc na jakiś artykuł, czy dwa. Wiem, że sporo z tego, co niektórzy publikowali na forum da się przy niewielkim nakładzie pracy zamienić w konkretne artykuły.

Podsumuję to po staremu: Pomożecie?

Bo i nie tylko Polter wchodzi w grę teraz, kiedy Sethariel przejął zarządzanie forum i serwisem EarthDawn.Pl - część artykułów będzie wspólnie publikowana na obu serwisach.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-11-04, 15:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-12-19, 15:12   

Podsumowując:

Jeżeli jakiś artykuł zostanie opublikowany na earthdawn.pl, ja za zgodą autora przekażę artykuł Redakcji Edkowego Poltera (Kot). Artykuły ukażą się w obu serwisach, albo w jednakowym czasie albo z drobnym poślizgiem jednej lub drugiej strony.

Taka sama sytuacja będzie miała miejsce w drugim kierunku.

earthdawn.pl --> ed.polter.pl
ed.polter.pl --> earthdawn.pl
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-12-22, 17:29   

A teraz tak na poważnie - czy ktoś ma jakieś materiały, które chciałby opublikować? Bo sam osobiście mam ich sporo z czasów szalonego tworzenia, ale nie chcę być człowiekiem-orkiestrą.

Bardzo fajnie byłoby stworzyć jakiś forumowy projekt, który później można by opublikować.

Dorzucam też treść posta z forum redakcyjnego (gdzie właściwie piszę do siebie), tak na zachętę:
Cytat:

Na dzień dzisiejszy mam pomysł na trzy cykle artykułów:

1. Narzędzia Magiczne, dywagacje starszego maga o przedmiotach ułatwiających praktykowanie magii (jak chociażby Talizmany Matrycy), uzupełnione uwagami jego ucznia.

2. Wyjątki z Barsawiańskich Ksiąg Czarów, opisujący cztery zaklęcia - po jednym dla każdej dyscypliny, zarówno mechanicznie, jak i fabularnie, okraszony ciekawostkiami, opiniami i cytatami.

3. Dzienniki Poszukiwaczy Przygód, w formie pracy młodego skryby z Wielkiej Biblioteki starającego się zanalizować zapiski podarowane Bibliotece przez wędrujących po Barsawii Adeptów.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
Ostatnio zmieniony przez Kot 2008-12-22, 17:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2008-12-22, 17:37   

Ja się dorzucę, gadałem już o tym z Sethem (nie mówił Ci?).
Mogę dopracować (po świętach jakoś) moje Bransolety Czarnych Kości i chciałbym dodać jeszcze tłumaczenie skrótowego opisu najważniejszych trollowych przymierzy z CRoB - czekam tylko aż mystic zrobi korektę.
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-12-22, 18:04   

Dziewic napisał/a:
tłumaczenie skrótowego opisu najważniejszych trollowych przymierzy z CRoB

Materiał oficjalny? Co z prawami autorskimi?

EDIT: Czy ktoś tłumaczył Spell Design? Może dałoby się SD i ADM przetłumaczyć i opublikować za zgodą RB? Byłoby to naprawdę mocne...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
Ostatnio zmieniony przez Kot 2008-12-22, 18:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2008-12-22, 18:43   

Myślisz, że się przyczepią do opublikowania 2 stron tłumaczenia? (Gerion ma/miał na stronce 4 legendy przetłumaczone i chyba nikt się go nie czepiał)
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-12-23, 00:22   

Dziewic, co innego jak Gerion coś wrzuci na swoją stronę, a co innego serwis taki jak Polter. Kwestia odpowiedzialności jakby co. A jeśli RB się zgodzi, to nie mamy problemu. W końcu macie z nimi jakieś układy i znajomości, jesteśmy reprezentatywną grupą fanów ED. W końcu to promowanie systemu.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2008-12-23, 10:59   

Tu to by się chyba FASA musiała zgodzić, więc... :-/

A co do tego artykułu, o którym ci pisałem, na poświętach spróbuję coś skrobnąć. Ale nic nie obiecuję - tzn. nie wiem, czy moje luźne pomysły da się jakoś zgrabnie i treściwie złożyć w tekst.
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-12-23, 11:07   

Kot sądzisz że FASA zechce kogokolwiek pozywać do sądu za 3 strony przetłumaczonego tekstu notabene promującego jej produkt? Szczerze śmiem wątpić.
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2008-12-23, 11:09   

Tzn. ja powiem tak. Jak Kot nie da tego na Poltera (jak da to pewnie też), to Seth da to tłumaczenie tutaj. W końcu na earthdawn.pl też coś się może dziać ;-)

EDIT:
Tzn. tak się ugadałem z Sethem, nie wiem czy nie zmienił planu.
Ostatnio zmieniony przez Dziewic 2008-12-23, 11:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-12-23, 11:24   

Nie zmieniłem :-)

Jutro wyjeżdzam do Niemiec, ale cały czas będę dostępny na maila i forum.

Wszystkie materiały mile widziane.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-12-23, 15:15   

Kot napisał/a:
EDIT: Czy ktoś tłumaczył Spell Design? Może dałoby się SD i ADM przetłumaczyć i opublikować za zgodą RB? Byłoby to naprawdę mocne...


Za tłumaczenie ADM ja się zabrałem i jest przetłumaczonych (tekst w większości po mojej korekcie, ale również po częściowej korekcie Geriona i mojej korekcie Geriona) 8 stron... dalej nie robiłem, bo:
1) na prośby o przetłumaczenie większych ustępów, których za ch... nie potrafiłem ruszyć nikt nie odpowiedział
2) podpunkt 1) możliwe, że dlatego, iż usiłowałem wprowadzić inne rozwiązania terminologiczne w kilku miejscach
3) ADM ma już 6 czy 8 wersję (przy czym kolejne są wypuszczane bez oznaczenia w dokumencie...) a po wydaniu Cathay i Codex'u wiele ma się jeszcze tam zmienić, bo chłopaki obiecali wtedy trochę i solidnie nad tym posiedzieć

Wątek o tłumaczeniu ADM na naszym forum

Pozdrawiam
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2008-12-23, 15:21, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-12-23, 17:09   

mystic napisał/a:
Kot sądzisz że FASA zechce kogokolwiek pozywać do sądu za 3 strony przetłumaczonego tekstu notabene promującego jej produkt? Szczerze śmiem wątpić.

Chodzi o sam fakt. Bez zgody posiadacza praw autorskich niczego nie powinno się publikować. Myślę, że można wysłać maila z zapytaniem do FASA, a tłumaczyć i tak. Najwyżej jak odpowiedzą pozytywnie to się wrzuci na serwis. Ewentualnie tak jak pisałeś - Seth wrzuci na portal EDPL, a da newsa na Poltera.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-12-23, 18:45   

Spokojnie. Promowanie to nijakie, bo FASA już w tym nie siedzi, ale myślę, że jedynie co mogą zrobić, to kazać zdjąć tekst ze strony.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-12-23, 22:43   

Wiesz tak po prawdzie kazać to mogę i ja, w polsce prawnie cokolwiek nakazać może jedynie sąd. A łamanie praw autorskich z urzędu ścigane nie jest. Nawet jeśliby FASA chciała cokolwiek robić, w co szczerze śmiem wątpić, to zgodnie z prawem może jedynie wnieść pozew cywilny do sądu.
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2008-12-23, 22:47   

Czyżby pierwszy raz polskie prawo stało po naszej stronie? ;-)
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-12-23, 22:52   

Czemu?
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2008-12-23, 22:55   

No wiesz, nie zakują nas od razu w kajdany (ani płacić nie każą :-P ), tylko by musieli nas pozwać - IMHO bez szans :-P

BTW, a może by wrzucić na Polter i/lub do nas ten antythroalski tekst Cryingorca? Jest naprawdę dobry...
(Jestem właśnie po lekturze, całych wreszcie, Dragons'ów i mi się antythroalskia wizja ED kreuje ;-) )

Dziewic scalaj posty jeśli możesz

Dyskusja o propozycjach artykułów na earthdawn.pl przeniesiona TUTAJ
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-12-23, 23:36, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-12-23, 23:36   

mystic, ok, moga nas poprosic :] na tej samej zasadzie pradera poproszony byl o zdjecie ze swojej stronki map swiata ED, ale nie pamietam czy przez FASA czy LRG. (zastapil je mapkami wlasnego autorstwa).
Dziewic, dzieki.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-12-23, 23:45   

Dziewic napisał/a:
BTW, a może by wrzucić na Polter i/lub do nas ten antythroalski tekst Cryingorca?

Jeżeli Cryingorc wyrazi taką chęć, to mogę wrzucić. Trzeba zabrać się do roboty, bo od nowego roku jedziemy oficjalnie i pełną parą...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-12-24, 03:07   

Kot napisał/a:
Trzeba zabrać się do roboty, bo od nowego roku jedziemy oficjalnie i pełną parą...


Kot z kim jedziesz i gdzie? ;-)

Rozumiem, że redakcja na ed.polter.pl już ma pełen skład. Ludzi którzy rozkręcą portal, będą pisać artykuły, które będziemy mogli uzyskać w zamian za nasze i współpraca będzie kwitnąć.

Chciałbym poznać dokładne zasady współpracy, jak można. Co i kto komu ma udostępniać. Czy nasza ciężka praca nie będzie głównym motorem napędzającym umarły Kaer.

Kolejną rzeczą, którą chciałbym poruszyć to materiały umieszczane. Moim zdaniem przedmioty magiczne to raczej nie ta tematyka jaką bym widział w celu promowania naszego ukochanego systemu. Raczej bym był za opowiadaniami z sesji, na temat świata, lokalizacjami, które posłużą MG na stworzenia dobrej fabuły. A jak już umieszczać przedmioty magiczne to w formie historii przedmiotu od jej początku, aby zachęcić graczy do stworzenia go samemu. Miecz zakupiony przy tworzeniu postaci też może stać się wyjątkowy (wątkowy :-P ). Co do umieszczania tłumaczeń to zostawiam ten temat w kwestii administratorów i osób tłumaczących.

Po za tym Tw. entuzjazm wskazuje na dużą liczbę artykułów w jak najkrótszym czasie, ale bez zostawienia czegoś na później. Może się mylę i masz długofalowy plan, jak tak chciałbym go poznać.
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
Ostatnio zmieniony przez lord.owca 2008-12-24, 03:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-12-24, 12:47   

lord.owca napisał/a:
Rozumiem, że redakcja na ed.polter.pl już ma pełen skład. Ludzi którzy rozkręcą portal, będą pisać artykuły, które będziemy mogli uzyskać w zamian za nasze i współpraca będzie kwitnąć.

Jak na razie jest pełna mnie, a dla działalności tak niszowej jak dział EarthDawna powinno to na początek wystarczyć. Co do uzyskiwania artykułów w zamian, to nie do końca rozumiem - ma być wymiana. To co pojawia się na Polterze, za zgodą autora trafia na EarthDawn.Pl i odwrotnie. Jeśli zgody nie ma, leci na drugi serwis news o artykule z odpowiednim linkiem. Poza tym - Polter ma system premiowania artykułów punktami za które można z czasem sobie zamówić jakąś książkę. To wystarczy na zachętę, razem z możliwością promowania ED.

lord.owca napisał/a:
Chciałbym poznać dokładne zasady współpracy, jak można. Co i kto komu ma udostępniać. Czy nasza ciężka praca nie będzie głównym motorem napędzającym umarły Kaer.

Primo, ożywiony Kaer ED.
Secundo, ciężka praca wszystkich zainteresowanych ma go napędzać i będzie odpowiednio nagradzana (punkty) i szanowana (to chyba oczywiste).
Tertio, wyjaśniam jeszcze raz. Artykuły ukazujące się na Polterze będą za zgodą autora publikowane na EDPL. Artykuły z EDPL będą podobnie, również za zgodą autora, "przedrukowywane" na Polterze. Jeśli takowej zgody nie będzie, pojawi się na drugim serwisie news o aktualizacji.

lord.owca napisał/a:
Kolejną rzeczą, którą chciałbym poruszyć to materiały umieszczane.

Postaram się wyczerpująco skomentować.

lord.owca napisał/a:
Moim zdaniem przedmioty magiczne to raczej nie ta tematyka jaką bym widział w celu promowania naszego ukochanego systemu.

Ale jest to część świata ED. Jedna z ciekawszych, jako że wszelkiej maści magiczne skarby mają o wiele ciekawszy charakter niż w innych systemach. Poza tym - nie zamierzam odrzucać żadnych ciekawych materiałów, szczególnie jeśli zostaną opisane w sposób wychodzący poza zwyczajowe ramy i np. podsuwający pomysły na przygodę.

lord.owca napisał/a:
Raczej bym był za opowiadaniami z sesji, na temat świata, lokalizacjami, które posłużą MG na stworzenia dobrej fabuły.

Oczywiście, takie materiały będą równie mile widziane, a nawet bardziej skoro zwykle wymagają więcej pracy i zapewniają więcej ciekawych pomysłów.

lord.owca napisał/a:
A jak już umieszczać przedmioty magiczne to w formie historii przedmiotu od jej początku, aby zachęcić graczy do stworzenia go samemu. Miecz zakupiony przy tworzeniu postaci też może stać się wyjątkowy (wątkowy :-P ).

Nie wszyscy lubią samemu dedukować poziomy, tajniki, wątki i moce z enigmatycznych niekiedy opisów. A dobrze przygotowany przedmiot magiczny powinien zawierać obie części - fabularną i mechaniczną.

lord.owca napisał/a:
Po za tym Tw. entuzjazm wskazuje na dużą liczbę artykułów w jak najkrótszym czasie, ale bez zostawienia czegoś na później. Może się mylę i masz długofalowy plan, jak tak chciałbym go poznać.

O, mylisz się. Planuję spokojnie przygotowywać artykuły i regularnie, w miarę możliwości raz w tygodniu jeśli będzie dość materiałów, aktualizować dział. Nie chodzi o rzucenie się hurmem, zasypanie serwisu artykułami i powolne konanie. Chodzi o to by przy wsparciu fanów tworzyć działający, promujący Nasz Ukochany System dział na Polterze.

EarthDawn.Pl jest w moim odbiorze takim centrum dowodzenia, gromadzącym wszystko i zewsząd. Stąd mam nadzieję, że uda się nawiązać współpracę ze wszystkimi EDkowymi redakcjami.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2008-12-24, 13:32   

Wyczerpująca odpowiedź.

Ja mam z kolei takie pytanie: co z moorhold'em? W końcu część dotycząca ED w tym serwisie została też reaktywowana. Coś tam myślałeś o współpracy z Nixosem i innymi, czy na razie za daleko wybiegam?

Pozdrawiam
_________________
Habibsite.pl
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-12-24, 17:51   

Kot napisał/a:
EarthDawn.Pl jest w moim odbiorze takim centrum dowodzenia, gromadzącym wszystko i zewsząd. Stąd mam nadzieję, że uda się nawiązać współpracę ze wszystkimi EDkowymi redakcjami.


Z mojej strony mogę tylko prosić by nie robić z forum earthdawn.pl centrum redakcyjnego Poltera...

Bo zbanuję ;-)

Co do Moorhold to była już myśl związana ze współpracą, ale na razie jest moim zdaniem kilka istotniejszych kwestii.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-12-24, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-12-24, 18:10   

Habib napisał/a:
Ja mam z kolei takie pytanie: co z moorhold'em? W końcu część dotycząca ED w tym serwisie została też reaktywowana. Coś tam myślałeś o współpracy z Nixosem i innymi, czy na razie za daleko wybiegam?

Zostawiłem tą sprawę po konsultacji Sethowi. On będzie osobą, która ma łączyć wszystkie edkowe serwisy.

Sethariel napisał/a:
Z mojej strony mogę tylko prosić by nie robić z forum earthdawn.pl centrum redakcyjnego Poltera...

Widzisz, mógłbym to wszystko napisać na forum redakcyjnym Poltera, ale pisałbym do siebie. A tak piszę do osób zainteresowanych sprawą i mam nadzieję, że również współpracą. A centrum redakcyjne Poltera, uwierz mi, zupełnie inaczej wygląda...
Wolę wyjaśniać wszystko na bieżąco z ludźmi, z którymi chciałbym pracować...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo