Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Sethariel
2008-12-26, 20:43
Zmarli herosi, a rytuał duchowego mistrza
Autor Wiadomość
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2008-11-04, 16:43   Zmarli herosi, a rytuał duchowego mistrza

W opisie talentu "Rytuał przywołania duchowego mistrza" napisane jest, że jedynym wymogiem (poza znajomością talentu :-P i posiadaniem orichalkowej monety) jaki trzeba spełnić jest znajomość Imienia mistrza.

Mam takąż wątpliwość:

Jest sobie sławetny heros, Naaman Y'ross*. Ma nawet swój własny kult żywej legendy. Członkowie tego kultu od lat toczą spory jakiej rasy był przedstawicielem (Dyscypliny też chyba nikt nie zna, w podręcznikach przynajmniej nie widziałem nic na ten temat).
Ale znają jego Imię. Więc dlaczego żaden z nich nie użyje rytuału duchowego mistrza (jeśli nie wiadomo jakiej był dyscypliny, to członek każdej mógłby spróbować), a gdy duch przybędzie, nie zapyta się go o rasę itp.???


* Co do przykładu z Naamanem Y'rossem, nie miałem innego przykładu na podorędziu, ale wstawmy tu innego, podobnego herosa, o którym mało wiadomo. Co do samego Naamana to, być może, SSoB wyjaśnia czemu nie szło w jego wypadku tego zastosować. Nie będę tu spoilerował. Gracze, nie czytać! :-P
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2008-11-04, 18:00   

Należy też posiadać przedmiot wzorca przyzywanego duchowego mistrza. W ogóle to szeroki temat, kiedyś na forum RB (a może EDPT?) dopytywałem się szczegółów i Anunnaki własnie stwierdził, że to nie jest takie proste...

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2008-11-04, 18:21   

Mhmmm... bo z podstawki wynika, że tylko Imię...

A czy Imię i Księga Czarów zmarłego maga starczą do jego wezwania?
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2008-11-04, 18:41   

Poczytaj sobie o przyzywaniu jako takim. IMO adept powinien mieć wiedzę kogo chce przyzywać. Samo Imię niewiele da, bo kto wie, czy to Prawdziwe imię? Przydomek? Generalnie - ja bym wymagł od gracza takiego samego wysiłku jak przy szukaniu wiedzy i magicznym przedmiocie do którego chcemy się dostroić.

Zauważ, że rytuał jest powerny, moc rytuały przymusza potężnego ducha do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Szukałem na forum RB, ale nie znalazłem tam swego posta, więc zapewne było na EDPT. Szkoda, że od kilku tygodni EDPT padło i nie wstanie, bo było ciekawym źródłem wiedzy.

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2008-11-04, 18:51   

No to jeszcze jedno pytanko :-P

Skoro wspomniałeś o tym zdobywaniu wiedzy jak do przedmiotu...

BG mają magiczny przedmiot. Tajnik: Imię twórcy (czyli, jakby nie patrzeć, prawdziwe Imię). Czy to Imię i ten, stworzony niegdyś przez tą osobę magiczny przedmiot, wystarczają do jej wezwania? (W ten sposób mogliby przyzywać Twórcę każdego, kogo przedmiot zdobyli)

O przyzywaniu jest w M:KWT... Nie poczytam se, bo gracz mi zabrał :-P
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2008-11-04, 19:51   

Ja się wtrącę dygresyjnie. A jeśli bohater za życia, lub w momencie śmierci stworzy przedmiot pozwalający przyzywać jego ducha jako mentora? Ewentualnie jeśli przedmiot stworzą osoby trzecie (np. czaszka potężnego maga a'la 'Akta Dresdena').
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2008-11-04, 21:10   

Dziewic napisał/a:

BG mają magiczny przedmiot. Tajnik: Imię twórcy (czyli, jakby nie patrzeć, prawdziwe Imię). Czy to Imię i ten, stworzony niegdyś przez tą osobę magiczny przedmiot, wystarczają do jej wezwania? (W ten sposób mogliby przyzywać Twórcę każdego, kogo przedmiot zdobyli)


I tak i nie.
Znają Imię. Jest to pierwszy tajnik, pierwszego poziomu wątka.
A dokładniej, to wiedza (research knowlegdge), którą potrzebuje wskazówka (test knowledge), by ukazać w pełni tajnik (key knowledge) Prawdziwego Wzorca.

W tym wypadku badamy prawidzwy wzorzec magicznego przedmiotu. Jego twórcą jest adept, który zawarł w nim część swojej magii. Znamy jego Imię.

Gdyby adepci/gracze posiadali Przedmiot Wzorca - mieliby lepszy wgląd w Prawdziwy wzorzec duchowego mistrza. Badając ten magiczny przedmiot, musielby rozszerzyć swoje zainteresowania na postać Twórcy. A więc, znając okolicę w której żył/mieszkał/pracował, znając fakty z jego życia (istotne dla interakcji z magią), znając inne dzieła wyszłe spod jego ręki...moga próbować użyc talentu Rytuału Duchowego Mistrza.

pozdr
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-11-04, 22:47   

Dobrze by było przed rytuałem jeszcze upewnić się czy krąg ducha jest zadowalający...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo