Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Sethariel
2009-03-20, 01:57
Propozycja: Play by forum
Autor Wiadomość
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-06-22, 10:48   Propozycja: Play by forum

Witam.

Tak sobie pomyślałem, wielu z nas nie ma możliwości grać, prowadzić z różnych powodów... Kiedyś bardzo popularna była gra poprzez e-mail. A co myślicie o tym by zagrać poprzez forum ?

Mógłbym stworzyć odpowiednie działy, które byłyby zarezerwowane dla konkretnych graczy i mistrzów gry. Gra poprzez forum jest troszkę wygodniejsza od tej którą oferuje play-by-email ponieważ nie ma sytuacji, kiedy jeden gracz mija się mailem z tym drugim.

Jak tylko znajdą się chętni do gry i MG to założę odpowiedni temat... tematy...
 
 
 
Jasieq 
Nowicjusz
MIthrIL BLaDe


Wiek: 35
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-06-22, 16:38   

ja jestem chętny do tej gry, ale oczywiście tylko i wyłącznie jako gracz :]
_________________
 
 
 
Szaraq 
Czeladnik VI Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-22, 23:00   

Kiedys juz cos takiego probowalismy robic (mialem zaszczytna role MG :-P ), ale nie bardzo nam wyszlo: glownie z braku czasu, ale tez troche checi. Nie bardzo polubilem ten sposob gry, ale, nie powiem, troche sie nauczylem :-) .
_________________
Pozdrawiam
Szaraq
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-06-23, 09:55   

Tak, to specyficzna forma rozgrywki, ale tak jak pisałem, lepsze to niż nic, jeśli ktoś nie ma czasu na granie live, to może przynajmniej uda sie zorganizować 30 minut dziennie na napisanie posta.
Jasieq, jesteś jeden narazie :), ja może bym też zagrał, ale tylko jak byłoby mało chętnych, ostatnio mam dużo zajęć. Szaraq, skoro prowadziłeś, to może skusisz się by poprowadzić raz jeszcze ? Ewentualnie może chcesz zagrać ?
 
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-06-23, 13:42   

ja tez bym chetnie zagral przekonac sie jak to wyjdzie, a 30 minut zwsze sie znajdzie - no prawie zawsze :mrgreen:
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2006-06-24, 20:35   

Marno to widze. Bralem udzial w tuzinach takich inicjatyw i tylko jedna kampania e-mailowa w StarWarsy doszla do konca...
Ale nie ucze sie na bledach i od czasu do czasu biore udzial w takich zabawach. Ciagle... Z tym, ze teraz mam stala ekipe i nie jest to dla mnie jedyna dostepna namiasta RPG. <smiech>
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-06-25, 08:49   

Kot napisał/a:
Marno to widze. Bralem udzial w tuzinach takich inicjatyw i tylko jedna kampania e-mailowa w StarWarsy doszla do konca...

No tak, takie "sesje" mają to do siebie, że bardzo rozciągają się w czasie. To co na sesji ("normalnej") można załatwić podczas 1 dnia... na PBEM/PBF trwa zdecydowanie dłużej. Zapewne z tym to jest związane, nie zmienia to jednak faktu, że dopóki gra trwa, jest przyjemnie.

Kot napisał/a:
Ale nie ucze sie na bledach i od czasu do czasu biore udzial w takich zabawach. Ciagle... Z tym, ze teraz mam stala ekipe i nie jest to dla mnie jedyna dostepna namiasta RPG. <smiech>

I tak jak napisałem wyżej, dopóki się gra to jest fajnie, więc niezależnie od wszystkich minusów, szczególnie jeśli nie ma się z kim, to warto chyba wybrać tą formę rozgrywki.
 
 
 
Arian
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-26, 13:34   

Ja tam chętnie bym spróbowal choć zdaje mi się to troszke dziwne bo niby jak miało by sie to odbywac? Co prawda grałem w Earthdawna ale tylko na żywo,a poprzez forum hmm ciekawe czy to by wogole jakos wyszlo.
 
 
Sir Valeq 
Uczeń IV Kręgu
Gracz


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 82
Skąd: Włocławek/Łódź
Wysłany: 2006-06-26, 14:59   

Też chętnie bym spróbował (mój MG będzie "niegrywalny" prawie całe wakacje...), ale podobnie jak przedmówca jeszcze nie do końca potrafię sobie to wyobrazić. :) Nigdy nawet w pbema nie grałem.
Jednak jakby coś miało się zacząć, to się piszę na to.
_________________
"We cannot all be masters." - William Shakespeare

http://artofcreation.strefa.pl
 
 
Szaraq 
Czeladnik VI Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-27, 22:39   

Vasquez21 napisał/a:
Szaraq, skoro prowadziłeś, to może skusisz się by poprowadzić raz jeszcze ? Ewentualnie może chcesz zagrać ?

Sorki, ze tak pozno odpowiem, ale teraz przez przypadek wszedlem na ten temat, a wczesniej mnie nie interesowal ;-) .
Hmm... mozna by o tym pomyslec, tylko jest kilka problemow:
a) wyjezdzam w piatek i wracam dopiero 20 lipca, wiec musielibyscie troche poczekac
b) wbrew pozorom duzych doswiadczen w grze przez siec nie mam
c) jak juz wczesniej mowilem nie bardzo mi odpowiada gra przez siec, bo nie moge korzystac z moich ulubionych narzedzi: muzyka, modulacja glosem, gesty, obserwacja zachowac graczy, interakcja z otoczeniem (podchodzenie do graczy na odleglosc 2cm, udajac zywotrupa - ile razy tego nie robie, to zawsze maja pelne gacie :-D ), pomoce dla graczy (wszelkie miecze, listy itp. "na zywo")
d) jak widzicie przez forum, mam nieco inna wizje ED niz wiekszosc z was, wiec niewiem czy moje sesje by wam odpowiadaly. Ponadto sa w 100% nastawione na klimat i uczucia, co o wiele ciezej wywolac przez net (brak narzedzi wymienionych w pkt. c)
e) zgadzam sie z kotem, ze takie akcje bardzo rzadko kiedy wychodza, ale moglbym sprobowac, w szczegolnosci, ze ostatnia sesje gralem w listopadzie (nie mozemy sie zgrac z czasem wolnym z ekipa)
f) biorac pod uwage wlasnie moja ostatnia sesje az ponad pol roku temu, musial bym sie dlugo "rozgrzewac", zeby dojsc do tamtej formy ;-) .

Jak wszystkim pasuje tych 6 warunkow, to sie zgadajcie na temat formy (forum, e-mail, chat...) i potem wyslijcie mi karty postaci zrobione w EDCG (ale zaznaczam, ze gramy w ED1, bo ani ED2, ani EDC nie znam) i opisy postaci w ludzkim formacie ;-) : .doc itp. Ja w tej rozmowie pewnie zbytnio uczestniczyc nie bede, bo bede w koncu na wyjezdzie, ale jak wroce, to zobacze co ustaliliscie (tzn. do piatku jeszcze cos tam z wami ustale).

Jesli sobie tego nie wyobrazacie, to zapraszam na wspomnianego PBFa, ktorego prowadzilem: Earthdawn PBEM (swoja droga nazwa mylaca, bo na poczatku mial byc PBEM, a nie PBF; a jak juz sie zdecydowalismy na ta druga forme, to nazwa juz i tak zostala :-P ).
haslo dla 1 teamu: serpent
haslo dla 2 teamu: cantara (swoja droga kto zgadnie skad pomysly na hasla :-P ??)

Nie ma tych postow duzo, takze Vasquez nie jestem i tak zbyt doswiadczony :-) .

Ponadto wtrace tutaj lekkie doswiadczenie w grach przez chat, ale to bylo jakies 5 lat temu, wiec sie chyba i tak nie liczy ;-) .

30 minut na napisanie posta, to trzeba liczyc dla gracza. MG zajmuje to co najmniej 2x tyle, dlatego bylo to dla mnie tak meczace wtedy. Ale teraz nie gralem juz od dawna i jestem spragniony EDeka, wiec inne podejscie :-D .

Podsumowujac, jezeli nie znajdzie sie nikt inny, kto by chcial, to moge sie tego podjac. Tylko chyba z jakims limitem graczy, bo tam z 6 nie dalem rady :-/ .
Jezeli za to ktos chcialby poprowadzic, to nie ma sprawy - jako ze nie przepadam za ta forma gry i odstapie bez gadania :-) .
_________________
Pozdrawiam
Szaraq
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-06-28, 12:16   

Witajcie


Widzę że przymieżacie się do gray przez internet. Jestem w trakcie rozmów z Sharaqiem jak i Ajflem na temat prowadzenia. Z tym pierwszym bardziej ze względu na listę mailową i to forum z tym drugim wcześniej i bardziej indywidualnie. Słyszałem że szukacie wciąz jakiegoś MG więc rad bym poznać Wasze typy do obsady tej funkcji:)

Grałem już trochę przez net zarówno przez maila(około 2 lat) jak i przez IRCA z Borysem z którym wystosowałem apel do społeczności listy mailowej ED który jak widzę z radością nie został bez odzewu:)

Powiem tak. Możeliwości sposobów gry przez net jest wiele i kazdy znich ma swoje zalety w odniesieniu do podobieństwa rozgrywki do tej na żywo jak i do czasu jaki moga zaangarzowani w rozgrywkę ludzie poświęcić. Więc powiem krutko. Jeśli nie dysponujemy czasem który pozwalałby zawsze na siedzenie na IRCU w wyznaczonym terminie to mail czyli PBM jest tym co pozwala się zastanowić nat poczynaniami i napisac swoje kiedy znajdzie sie czas.

W kwestiach technicznych ustawiłbym taka kolejnośc dokonywanych wyborów aby w moim odczuciu chronologia była właściwa:

- Określić kto jest MG tak napewno,

- Skonsultować sposób i częstość rozgrywki(czyli czy mail czy posty na forum czy IRC... Nie wykluczam GG i Skype),

- Wyklarować koncepcję gry... Do tej pory Sharaq przedstawił to w świetle ED pierwszej edycji i klasycznego podejścia do świata gry... Bez udziwnień w świecie i koncepcji czytego ED. Dobrze by było opowiedziec się moim zdaniem nad tym czy gramy czystą koncepcję heroic itp. Bo nie każdy MG ma od razu taką myśl jak zasiada do ED niestety:)

Limit graczy jak najbardziej spoko żeby nie okazało się że ktoś wypadnie po tygodniu.

Dobrze by było też określić zarówno z punktu widzenia graczy jak i MG jak długo przewidują się zaangażowac w tego typu rozgrywkę ponieważ jak się okaże że po miesiącu czy też wakacjach zostanie 1-2 osoby to trzeba się dobrze zastanowić.


Widze że mocno opowiadacie się za grą na forum i ja nie widze przeszkód. Trzeba się tylko zastanowić nad poczynaniami graczy w poszczególnych odpowiedziach które są np przemyśleniami postaci w stosunku do innych postaci w rozgrywce, co do poczynań które chciałaby postać zachować dla siebie(i miałby je znać tylko MG i ona). Tego typu niuanse wspaniale rozwiązuje kontakt mailowy bo na forum jest to trochę zbyt jawne i podejrzwam że tak czy inaczej może się okazać że gracze będą odpisywali poczynania swoich postaci na forum i dodoakowo mailem niejawne zamysły i pomysły do MG mailem. Rodzi to pewien haos nad którym radziłbym się zastanowić bądź przemyśleć zamysł pisania i czytania postów na forum w sensie technicznym.

Jeśli już najdzie się MG zaakceptowany i akceptujący założenia i koncepcje, to wcalenie musi się okazac że będzie on wiedział jak prowadzić tego typu rozgrywkę w sieci. Mogę zatem udostępnić kilka swoich starych ruchów z tego typu gry przez maila aby nabrac wyobrażenia o tym jak to może wyglądać.

Jeśli uznacie że można zamieścić przykładową rozgrywkę aby wszyscy mogli się do tego ustosunkować to jaknajbardziej mogę umiescić w następnym poście to co w mailu pisze MG i to co odpisuje gracz i małą analizę.


Czekam na Wasza reakcję pomysły i uwagi bo czasu do gry niewiele zostało skoro Sharaq proponuje już nadsyłanie wygenerowanych w EDCG kart postaci:) Chciałbym tez abyście się wypowiedzieli nad koncepcją jaką byście chcieli grać. Kalsyczne ED czyli oczywiście heroic fantasy z uwzględnieniem tego w poczynaniach zbieraniny która będzie miała ambicje(o ile nadażą się możliwości) aby stać się Drużyną Poszukiwaczy Przygód posiadającą imię i swój własny wzorzec? Czy też inny macie zamysł?


Pozdrawiam i życze miłego dnia:)
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-06-28, 15:42   

Witaj Lancelocie :)
Czytając twojego rozległego posta nie bardzo zrozumiałem czy chciałbyś być kolejnym MG, czy raczej chciałbyś uczestniczyć w zabawie jako gracz. Zapewniam Cię że to nie problem by było 2 MG i dwa oddzielne tematy do tego.

Co do Twoich wątpliwości co do "jawności" forum. Wydaje mi się, że akurat forum daje najlepsze możliwości. Prezentując np. mapę, jakiś tekst, cokolwiek, nie trzeba wysyłać każdemu maila z osobna. Co do sytuacji, kiedy gracz, chce przekazać swojemu MG coś, używa do tego PW (prywatnych wiadomości), również kiedy gracze zamierzają ze sobą zamienić słowo, piszą na forum tylko tekst w stylu:
"bla bla bla trzymając sie odrobinę z tyłu za wszystkimi pogrążam się w rozmowie z XXX"

i wysyła wtedy prywatną wiadomość, zarówno do MG jak i do gracza z którym chciałby zamienić słówko.
 
 
 
Szaraq 
Czeladnik VI Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-28, 23:51   

sir_lancelot napisał/a:
- Wyklarować koncepcję gry... Do tej pory Sharaq przedstawił to w świetle ED pierwszej edycji i klasycznego podejścia do świata gry... Bez udziwnień w świecie i koncepcji czytego ED. Dobrze by było opowiedziec się moim zdaniem nad tym czy gramy czystą koncepcję heroic itp. Bo nie każdy MG ma od razu taką myśl jak zasiada do ED niestety:)

Eeee... klasycznego podejscia do swiata gry?? To chyba nie ja, bo przez 3.5h probowalem ci wytlumaczyc, ze moje podejscie jest dalekie od klasycznego i tym bardziej heroicznego ;-) . Brak udziwnien w swiecie tez nie u mnie (patrz opowiedziana ci sesja z Zywoglazem :-P ).

sir_lancelot napisał/a:
Czekam na Wasza reakcję pomysły i uwagi bo czasu do gry niewiele zostało skoro Sharaq proponuje już nadsyłanie wygenerowanych w EDCG kart postaci:) Chciałbym tez abyście się wypowiedzieli nad koncepcją jaką byście chcieli grać. Kalsyczne ED czyli oczywiście heroic fantasy z uwzględnieniem tego w poczynaniach zbieraniny która będzie miała ambicje(o ile nadażą się możliwości) aby stać się Drużyną Poszukiwaczy Przygód posiadającą imię i swój własny wzorzec? Czy też inny macie zamysł?

Hmm... niewiem czy nie zaczac by po wakacjach, bo niewiadomo jak kto w wakacje w domu siedzi :-) .

Vasquez21 napisał/a:
Czytając twojego rozległego posta nie bardzo zrozumiałem czy chciałbyś być kolejnym MG, czy raczej chciałbyś uczestniczyć w zabawie jako gracz

Odpowiem za kolege - jako kolejny gracz ;-) .
_________________
Pozdrawiam
Szaraq
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-06-29, 09:17   

... Niech obientość mojego "rozległego maila" skłoni Was do refleksji

jak długo już nie grałem w dobrze prowadzonego poczciwego ED i im

dłużej nie zagram tym proporcjonalnie moje posty mogą ulegać

wydłużeniu:D...


... Ale do rzeczy... Na kolejnego MG w mojej osobie nie mam zupełnie

ochoty bo choć mam zmysł i predyspozycje w czym utwierdzali mnie Ci

którym prowadziłem... To duszę mam gracza i zrezygnować z niej nie

zdołam choć nieraz już i z chęci i pod presją próbowałem:)


Co do możliwości pojawienia się dwóch drużyn prowadzonych współbieznie

przez dwóch MG pomyślałem słysząc od Sharaqa że szukacie jeszcze

jednego MG:) Cóż mogę powiedzieć... Nie będe tu nikogo wrabiał... Ale

ja najchętniej bym widział w tej roli Borysa J. który dopisał się do

mojej odezwy na liscie mailowej:D... Ale jego trudniej "złamać" w

poglądach i zaożeniach niż Sharaqa który był przeciwny elektronicznemu

graniu na początku naszej rozmowy którą przeprowadziliśmy niedawno

między 23:00 a 04:00 nad ranem:D

Nie wypowiadam się oczywiście w jego imieniu ale ja bardzo chętnie bym

widział w roli MG... może pierwszego może drugiego... w zalezności od

zapotrzebowania i od tego jak długo i dobitnie Sharaq bedzie się

upierał że jest takim "niestandartowym" MG ED:D...

Ajfla(http://www.earthdawn.pl/phpBB/profile.php?mode=viewprofile&u=17)

z którym rozmawiałem prywatnie zanim wystosowałem odezwę na liście.

Jeego jednak by trzeba wyczekać albo musiałby z nim porozmawiać ktoś

inny bo ja już dostałem chwilowego bana z racji wielkości tekstu którym

go uraczyłem:D O tym czemu opowiadam się za nim jako MG łatwo się

przekonać zgłębiając treści zawarte na jego i jego teamu stronie która

dostępna jest w jego profilu na forum. Ma on zaplecze kilku dobrych

graczy z którymi bywam w mniejszym częstszym lub mniej kontakcie więc

gdyby brakowało kogoś do któryejś z grup do gry tonic prostrzego tylko

walić do nich:) Klucz to przekonać Ajfla bo zauważyłem że jak On coś

zacznie to Oni za nim pójdą:) Więc wyzwanie Panowie niech któryś

znajdzie sposób aby go przekonac do prowadzenia:) Konia z rzędem:) Ja

już próbuje dobre 4 miesiące:) Ale spróbujcie bo może się źle zabieram

za pana A:)

Jak zatwardziały w tym że jest odmieńcem i buntownikiem koncepcyjnym w

prowadzeniu ED to Typ niech świadczy że do teraz odbija mu się to

przeświadczenie o swojej inności jako MG ED...

Szaraq napisał/a:
eee... klasycznego podejscia do swiata gry?? To chyba

nie ja, bo przez 3.5h probowalem ci wytlumaczyc, ze moje podejscie jest

dalekie od klasycznego i tym bardziej heroicznego ;-) . Brak udziwnien

w swiecie tez nie u mnie (patrz opowiedziana ci sesja z Zywoglazem :-P

).


Zaświadczam że czowiek ten potrafi poprowadzić ED dobrze o czym

świadczą jego "ekstremalnie udziwnione"(tylko jego zdaniem:D )

przykłady którymi mnie uraczył podczas tej rozmowy:) A udziwnienia i

odstępstwa które potwierdzam są jak sam stwierdził w formach

ekstremalnych występowac będa dośc żadko i nie zachwieja w żadnym

sensie równowagą świata ED jak i odbiorem gry przez graczy jako

heroic:)

Co do forum to nie przeczę że możliwości daje wręcz idealne ale trzeba

by stworzyć jakieś zasady komunikacji żeby potem się nie okazywało że

ktos ma dostęp do info w odpowiedzi któregoś z graczy która była tylko

dla oczu MG i innych postaci ale nie tej własnie. Chodzi mi nie o to że

coś jest na forum niemozliwe do realizacji... Nie nie:) Chodzi bardziej

o toże jeśli jest możliwośc uproszczenia/ułatwienia rozdziału wglądu do

dawanych przez nas treści to dobrze by było nad tym się pogłowić... Bo

rozwiązanie że ogólny post dla wszystkich a privy dla wybranych jest

logiczny i prosty ale w miarę rozwoju rozgrywki może się okazać dość

czasochłonny kiedy trzeba będzie rozdzielać treści na kilka kawałków

dla każdego. Może się czepiam ale wolę się czepiac teraz niz potem

widzieć jak wszyscy jęczą że na forum coś w kwestii organizacyjnej

kuleje:) Czego bym nie chcial oczywiście. Więc podsumowując... skoro

Admin Vasquez21 widzi wszystko w jasnych barwach to nie mam podstaw aby

mu nie wierzyć i z koleisam wierzę w to że w tym wypadku spisze jakieś

zgrabne zasady odnośnie używania forum w zakresie rozgrywki dla tych

dla których oczywiste rozwiązania nie sa aż tak oczywiste:D

... Na koniec pozostaje mi powiedzieć tyle...


Widze że w osobie Szaraqa znalazłem niezgorszego rzecznika więc

ogłaszam wszem i wobec że od tej pory prosze do niego kierować pytania

pod moim adresem:D



Miłego dnia:)


[Mod edit: ortografia pliss, jak zaczniecie sesje "pisane" to dopiero będzie ;-) ]
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
Ostatnio zmieniony przez Gerion 2006-06-29, 10:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Szaraq 
Czeladnik VI Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-29, 19:38   

sir_lancelot napisał/a:
Jak zatwardziały w tym że jest odmieńcem i buntownikiem koncepcyjnym w

prowadzeniu ED to Typ niech świadczy że do teraz odbija mu się to

przeświadczenie o swojej inności jako MG ED...

Szaraq napisał/a:
eee... klasycznego podejscia do swiata gry?? To chyba

nie ja, bo przez 3.5h probowalem ci wytlumaczyc, ze moje podejscie jest

dalekie od klasycznego i tym bardziej heroicznego ;-) . Brak udziwnien

w swiecie tez nie u mnie (patrz opowiedziana ci sesja z Zywoglazem :-P

).


Zaświadczam że czowiek ten potrafi poprowadzić ED dobrze o czym

świadczą jego "ekstremalnie udziwnione"(tylko jego zdaniem:D )

przykłady którymi mnie uraczył podczas tej rozmowy:) A udziwnienia i

odstępstwa które potwierdzam są jak sam stwierdził w formach

ekstremalnych występowac będa dośc żadko i nie zachwieja w żadnym

sensie równowagą świata ED jak i odbiorem gry przez graczy jako

heroic:)


Tylko zeby pozniej nie bylo, ze to moje slowa :-P !!!
Poza tym widziales kiedys posta na tym forum: "zgadzam sie z przedmowca Szaraqiem"?? ;-) . To chyba najlepiej swiadczy o tym, ze mam nieco odmienne podejscie do systemu niz reszta, patrz takie tematy, jak: "Kostki w rekach graczy, czy MG?", "Ilu graczy prowadzicie" (kawalek o improwizacji), "Przygotowanie do sesji", "Terminy w grze", czy tez "Erotyzm na sesji".

sir_lancelot napisał/a:
Widze że w osobie Szaraqa znalazłem niezgorszego rzecznika więc

ogłaszam wszem i wobec że od tej pory prosze do niego kierować pytania

pod moim adresem:D

Niestety, ale nie moge przyjac tej zaszczytnej nominacji, bo jak juz wspominalem wczesniej, jutro wyjezdzam i nie bede mial dostepu do neta do 20.07
Jezeli nie znajdziecie lepszego/bardziej chetnego MG, to ja sie moge tego podjac.

Mod napisał/a:
[Mod edit: ortografia pliss, jak zaczniecie sesje "pisane" to dopiero będzie ;-) ]

Nie no, jak dla mnie bez przesady - kolega popelnil 1 blad na cala epopeje tekstu ;-) . (to w ramach ostatniej przyslugi rzecznika :-D ).
_________________
Pozdrawiam
Szaraq
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-06-29, 21:22   

Szaraq napisał/a:
Nie no, jak dla mnie bez przesady - kolega popelnil 1 blad na cala epopeje tekstu ;-) . (to w ramach ostatniej przyslugi rzecznika :-D ).


Trudno ;-) macie surowego moderatora.

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Misiołak 
Uczeń II Kręgu
Łakomiś


Wiek: 41
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 47
Skąd: Bydgoszcz/Londyn
Wysłany: 2006-06-29, 22:38   

Gerion napisał/a:
Trudno ;-) macie surowego moderatora.

Pewnie niedługo zostanie gubernatorem. Czas szykować sfinksa :-P
_________________
.:Rysunki:.:Blog:.
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-06-30, 09:35   

No cóż mogę powiedzieć:)

Horror Dysort i mnie naznaczył swym znamieniem:D

Wiem że istnieje na niego antidotum pod nazwą "Sprawdź pisownie" w jakimkolwiek edytorze tekstu:)... Ale ja się ze swym znamieniem Dysorta nie kryje więc śmiało możecie mnie mieć w tej kwestii za spaczeńca:P

Tak na poważnie to... Siema Misiołak!!!:)... Borys chyba już wygrał naszą rozgrywke w Cytadeli:D

Tak na drugie poważnie to "Parówkowym skrytożercom mówimy NIE!!!" co oznacza że trochę mie dziwi że zamiast sie skupić nad rzeczowym podjęciem tematu w którym się tak wszyscy mniej lub bardziej... Bo jakby nie patrzeć ja chyba Bardziej:D... Rozpisują zchodzi niejako na plan drugi poprzed doszukiwanie się i piętnowanie jakiś tam niuansów językowych które nie wypaczają sensu który chciałem przedstawić...

Gadałem... A przynajmniej próbowałem się dogadać z Vasquez21 na temat koncepcji heroic i ogólenie pojęcia roli adeptów i bohaterów gdzie wszystko rozbiło sie o proporcje w jakiej powinno się stawiać adeptów niższych i wyższych kręgów... Więc jak widzicie są bardziej drażliwe kwestie niż jekiś tam Horror Orto bo narazie każdy z kim gadam a kto wyraża zainteresowenie tym tematem ma inne podejście... Co nie jest złe ale rodzi inne oczekiwania wobec MG którym jest Szaraq który da się jak widze poćwiartować i posolić za swoje orginalne i "inne" podejście do świata:P Orginalność sie ceni ale czas chyba sprecyzować jakie są założenia MG co do koncepcji realiów i samej rozgrywki z punktu widzenia MG bo z tego co widze gracze mają wizję jedną i kazdy inną:D... Co tez nie jest złe ale nie chciałbym żeby to poróżniło nas w dążeniach do doprowadzenia do gry:)

Poza tym niech się Vasquez21 wypowie bo on niby skumał czemu to nie doszliśmy do porozumienia:)... Ja na swój sposób też ale rad bym usłyszeć to w jednym jasnym zdaniu bo to że niby ja sprowadzam niskokręgowych adeptów do poziomu niemal DI a tych to już traktuje jak NIC dosłownie to mnie nie przekonuje a wręcz oburza:)

Przedstawiłem Vasquez21 i Szaraqowi opis postaci którą grałem w 4 letnią kampanię i to dośc aktywnie. Na tyle że ma ona obecnie krąg nr 9. Zna ona także kilku wyższokręgowych adeptów co dla wyżej wymienionych Panów jest rzeczą zupełnie niebywałą mimo moich długotrwałych rozlicznych wyjaśnień i sprostowań:) Nie mam im tego za złe bo opis jest z czasów mojego RPGowego dzieciństwa bo powstał w roku 1997. Ale sam fakt że postawili adeptów wysokokręgowych jako zjawiska wyłącznie książkowe i wogóle niespotykane to jest moim zdaniem mocne przymknięcie oka na realia:) Poprostu moim zdaniem ten system w konwencji heroic nie powinien w głowach graczy ani MG pomijać tego że adepci wyższych kręgów może nie tłumnie i powszechnie... ale są wśród nas i przemieżają ten świat:)

Wszystkie Pasje razem i osobno mi świadkiem że nie miałem zamiaru się o to z kimkolwiek spierać:)Chciałem tylko na prośbę Szaraqa skontaktować się z graczami którzy są zainteresoweni rozgrywką w celu omówienia w jakiej koncepcji chcemy grać... Choć nie ukrywam że podzielam pogląd Vasquez21 że jest to wyłączna domena MG czyli Szaraqa:P Chciałem jednak dokonać wstępnego dogadania pojęcia adeptów w Barsawii w celu ustalenia czy takie heroic jak dążenia do stworzenia Drużyny Poszukiwaczy przygód takiej z Imieniem i Wzorcem jest w ich czyli naszym zasięgu:)

Zatem proszę o bardziej rzeczowe posty i na tematy dotyczace gry a nie wgryzanie się w moje ułomności jezykowe:P


[Mod edit: moderator nie wgryza się w niuanse językowe, ani czyjekolwiek ułomności, moderator zwraca uprzejmie uwagę na zachowanie czystości języka polskiego, do której jest przywiązany i o którą na tym forum bedzie dbał, moderator wypowiada się merytorycznie w temacie jako zwykły użytkownik, kiedy ma coś na temat do powiedzenia]
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
Ostatnio zmieniony przez Gerion 2006-06-30, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-06-30, 10:15   

Ciężko się rozmawia z kimś kto za wszelką cenę stara się przekonać Ciebie, że to własnie on ma rację, dodatkowo reagując na wszelkie argumenty wyolbrzymianiem ich. Najgorsze jest jednak to, iż osoba ta z całą swą zaciekłością twierdzi, że szanuje czyjeść zdanie, a mimo to i tak stara się narzucić swoje spojrzenie, argumentując w sposób, który ostatecznie mnie nie przekonał. To tak tytułem wstępu.

Przeprowadziłem z Tobą Lancelocie niezbyt konstruktywną rozmowę i przyznaję, że nadal nie rozumiem czemu ona miała służyć ? Rozumiem oczywiście, że zamysł tego był taki, by ustalić w jakim świecie chcemy grać. Ja jednak uważałem, i nadal uważam, że jest to kwestia samego MG. Niech prowadzi tak jak jemu się to podoba, a gracze muszą się dostosować, jeśli tego nie potrafią... cóż... mogą szukać innego MG.

Co do proporcji natomiast jeśli idzie o adeptów... to wybacz, ale Twoje stwierdzenie, że adepci na I i II kręgach to maksymalnie 15% adeptów u Ciebie, poza tym odniosłem wrażenie, że u Ciebie spotkanie adeptów nie jest niczym wyjątkowym. U mnie wręcz przeciwnie obecność adepta w jakiejś wiosce zawsze wzbudza wielkie zainteresowanie, jeśli nie powiedzieć, że jest to małe święto. Świat gdzie na każdym kręgu można spotkać wysokokręgowych adeptów, nie jest moim wymarzonym światem i tylko to Ci starałem się przekazać. Gdyby rzeczywiście tak było Barsawia byłaby zapewne krainą już dawno spokojną, miodem i mlekiem płynącą.
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-06-30, 11:03   

Proponuje zacząć jak najszybciej grę Panowie aby przez takie posty nie odeszła mi na nią ochota:/

No cóż odnisę się do powyższego posta... Choć niechętnie...

Gdybym się silił na narzucanie komukolwiek swojej opinii to nie bawiłbym się już dawno w RPG tylko został politykiem więc wypowiedź moja mająca na celu przywołanie uczestników tego tematu do podejmowania tematu a nie rozwodzeniu się nad niuansami jest jak widze bezproduktywna. Skwituje tak... Ja się z obecnym MG Szaraqiem dogaduje jakoś i On nie ma wrażenia że mu cokolwiek narzucam. Śmieszne że powyższy post neguje i eliminuje chęć i celowość prowadzenia rozmowy między ludźmi którzy zamierzają ze sobą grać... Ale skoro nie ma ku temu chęci to nie będe sobie psuł zabawy i komuś jak słysze też tym że prubuje nawiązać wątek gry w rozmowie.

Co mogę powiedzieć jak chodzi o powyżej opisaną błędnie ujętą moją wizję adeptów w świecei ED... Po pierwsze ubolewam że zmarnowałem jak widze dwa dni dojścia w tej kwestii do ładu kiedy nie sądziłem że można się o coś takiego spierać:) Nie pochwalam i nie promuje wysokokręgowych adeptów... Bo najbardziej lubie wszystkich adeptów bez względuna to na jakim znajdują się kręgu i żadnego ani nie wywyższam ani nie dyskryminuje. Śmieszy mnie po prostu takie podejście że jak się pojawia krąg powyżej czwartego to uważa się to za grubą przesadę. Adept nie jest zjawiskiem pospolitym a już napewno wysokokręgowy i to nie ulega mojej wątpliwości. Mojej... bo ze zdumieniem dostrzegam że jakby tego nie ująć to inni sądzą lekko inaczej. To jak Barsawia została przedstawiona jako kraina sielanki w przypadku gdyby adeptów wysokich kręgów było więcej świadczy moim zdaniem tylko o jednym... O tym że przedmówca nigdy nie grał od kręgu pierwszego adeptem którego przeprowadził przez jak słyszę magiczną granice kręgu czwartego. Ja przeprowadziłem w ten sposób tylko jedna z wielu moich postaci i wiem ile towymaga czasu gry, szczęścia i starań. Ile daje satysfakcji granie taką postacię po jakimś czasie i jaką sielankę w świecie Barsawii taka postać kreuje. Wyobraź sobie że żadną mój drogi przedmówco... Bo sa rzeczy w Barsawii o których jak widze Ci się nie śniło. Czego jak zwykle niemam Ci za złe:)

Niech Szaraq już wraca! Bo dalesze rozmowy wśród graczy aby uzyskać bezproduktywny spór uważam za bezprzedmiotowe:)
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-06-30, 12:10   

sir_lancelot napisał/a:
No cóż odnisę się do powyższego posta... Choć niechętnie...

Nie trzeba było... bo znów zobaczę rzeczy nie z tej ziemi, które zapewne ja pisałem ;)

sir_lancelot napisał/a:
Gdybym się silił na narzucanie komukolwiek swojej opinii to nie bawiłbym się już dawno w RPG tylko został politykiem

Wydaje mi się, że jedno nie przeszkadza drugiemu. Tak to już jest z MG, że inni muszą się podporządkować... a jak nie to Kaczyński ich wyklucza ;)
sir_lancelot napisał/a:
więc wypowiedź moja mająca na celu przywołanie uczestników tego tematu do podejmowania tematu a nie rozwodzeniu się nad niuansami jest jak widze bezproduktywna

Tu się zgodzę, bo nie ma sensu namawiać innych do tego byśmy pisali posty na XXXXX znaków tylko po to by ustalić świat, który będzie pasował każdemu. Z doświadczenia wiem, że nie da się każdemu dogodzić. Więc niech MG zadecyduje jak będzie ten świat wyglądał.

sir_lancelot napisał/a:
kwituje tak... Ja się z obecnym MG Szaraqiem dogaduje jakoś

Z tego co słyszałem.... to chyba należałoby podkreślić słowo "jakoś" ?

sir_lancelot napisał/a:
eliminuje chęć i celowość prowadzenia rozmowy między ludźmi którzy zamierzają ze sobą grać... Ale skoro nie ma ku temu chęci to nie będe sobie psuł zabawy i komuś jak słysze też tym że prubuje nawiązać wątek gry w rozmowie.

A ja kolejny raz powiem... nie ma sensu się rozwodzić nad pierdołkami... róbcie postacie, wysyłajcie do Szaraqa a po powrocie gramy (o ile nie odejdzie mu ochota).

sir_lancelot napisał/a:
Co mogę powiedzieć jak chodzi o powyżej opisaną błędnie ujętą moją wizję adeptów w świecei ED...

Sam również błędnie interpretujesz czyjeś wypowiedzi, więc powinno to być dla Ciebie normalne.

sir_lancelot napisał/a:
Po pierwsze ubolewam że zmarnowałem jak widze dwa dni dojścia w tej kwestii do ładu kiedy nie sądziłem że można się o coś takiego spierać:)

Wybacz ale ilekroć starałem się zakończyć rozmowę, Ty ponownie chciałeś mi przekazać dlaczego jednak Twój świat jest fajny :) Więc jeśli masz mieć do kogoś pretensje to tylko do siebie.

sir_lancelot napisał/a:
Nie pochwalam i nie promuje wysokokręgowych adeptów...

Nie mam pojęcia o co Ci w tym zdaniu chodzi. Choć podejrzewam, że miałeś na myśli to, że nie "dopuszczasz" do swoich graczy adeptów wysokokręgowych "tak od zaraz" ? Czy może to, że nie występują oni zbyt często? To przecież nie ja mam w historii, że początkową naukę adept pobierał o 13 kręgowego wojownika, który żyje sobie w spokoju na odludziu (SIC!), pomijam już kolejnych wysokokręgowych wojowników w tejże historii. Pisałeś jednak, że tak postrzegasz swój świat, a ja powiedziałem, że ok, akceptuję go co nie zmienia faktu, że mi się nie podoba takie tłumaczenie.

sir_lancelot napisał/a:
Bo najbardziej lubie wszystkich adeptów bez względuna to na jakim znajdują się kręgu i żadnego ani nie wywyższam ani nie dyskryminuje.

Bynajmniej nie zarzucałem Ci tego. Chodziło mi tylko o to, że u Ciebie wysokokręgowi adepci to powszechność, a u mnie rzadkość :)

sir_lancelot napisał/a:
Adept nie jest zjawiskiem pospolitym a już napewno wysokokręgowy i to nie ulega mojej wątpliwości. Mojej... bo ze zdumieniem dostrzegam że jakby tego nie ująć to inni sądzą lekko inaczej.

Ciężko to wywnioskować po rozmowie z Tobą. No chyba, że to są przemyślenia które pojawiły się w Twojej głowie ostatnimi czasy po rozmowach ze mną i Szaraqiem. Co do drugiego zdania to nie bardzo wiem o co Ci chodzi, że inni sądzą lekko inaczej. Czy ja niby wspomniałem, że Adepci są pospolici ?:)

sir_lancelot napisał/a:
To jak Barsawia została przedstawiona jako kraina sielanki w przypadku gdyby adeptów wysokich kręgów było więcej świadczy moim zdaniem tylko o jednym... O tym że przedmówca nigdy nie grał od kręgu pierwszego adeptem którego przeprowadził przez jak słyszę magiczną granice kręgu czwartego.

Cztery razy czytałem to zdanie i jak słowo daję nie widzę żadnego związku pomiędzy tymi zdaniami. Dlatego fajnie by było gdybyś może Ty raz jeszcze je przeczytał i mi wyjaśnił. Co ma wspólnego to czy grałem od pierwszego kręgu i zaszedłem wyżej z tym, że uważam, że gdyby adeptów było wielu mielibyśmy sielankę ?
Na koniec tylko żeby nie było rozegrałem wiele sesji i doszdłem do 6 kręgu, blisko byłem przejścia na 7 krąg... prowadziłem również drużynę której członkowie byli na 4/5 kręgu lecz wtedy nieszczęśliwie musieli się rozstać. Więc z smutkiem stwierdzam Sir, że znów twoje przypuszczenia/wnioski/obserwacje (niepotrzebne skreślić), były BARDZO "trafne".

sir_lancelot napisał/a:
Ja przeprowadziłem w ten sposób tylko jedna z wielu moich postaci i wiem ile towymaga czasu gry, szczęścia i starań. Ile daje satysfakcji granie taką postacię po jakimś czasie

Tu się zgadzamy...
sir_lancelot napisał/a:
i jaką sielankę w świecie Barsawii taka postać kreuje

a tutaj znów nie wiem co autor chciał przekazać.

sir_lancelot napisał/a:
Wyobraź sobie że żadną mój drogi przedmówco... Bo sa rzeczy w Barsawii o których jak widze Ci się nie śniło. Czego jak zwykle niemam Ci za złe:)

Wybacz ten złośliwy komentarz, ale czy Ty czasem nie odpływasz podczas pisania postów ? Na Pasje o co Ci chodzi ?:) Napewno nigdy mi się nie śniło, że będę miał niewątpliwą "przyjemność" czytania tak konstruktywnych wypowiedzi.

sir_lancelot napisał/a:
Niech Szaraq już wraca! Bo dalesze rozmowy wśród graczy aby uzyskać bezproduktywny spór uważam za bezprzedmiotowe:)

Śmiem wątpić w twe przesłanie :)

Podsumowując: wydaje mi się, że rozmowa jest zbędna. Proponuję robić postacie, bo podejrzewam, że nawet jeśli zrobi się postacie a Szaraq nie będzie miał chęci prowadzić to znajdzie się jakaś dobra dusza. Jak tylko Szaraq da mi znać założę odpowiednie forum.
 
 
 
Misiołak 
Uczeń II Kręgu
Łakomiś


Wiek: 41
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 47
Skąd: Bydgoszcz/Londyn
Wysłany: 2006-06-30, 12:26   

sir_lancelot napisał/a:
Tak na poważnie to... Siema Misiołak!!!:)... Borys chyba już wygrał naszą rozgrywke w Cytadeli:D

Już zostało ustalone, że podarowałeś mu tą rozgrywkę w zamian za odezwę :mrgreen:

Wracając do tematu, nie rozumiem, czemu płodzicie taaakie elaboraty. Zachowajcie siły na granie ;) Gracze tworzą postacie, MG je aprobuje bądź nie, gracze wprowadzają poprawki, wszyscy grają i się dobrze bawią. Reszta wyjdzie w praniu.
_________________
.:Rysunki:.:Blog:.
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-06-30, 13:30   

Oj... Już mnie to nudzi...

Ja zdaje sobie sprawę że to Vasquez21 jest Adminem na tym forum i chwała za to że jest takowy... Ale bez urazy... Czy nie ma na tym forum jakiegokolwiek zainteresowanego tematem człowieka który wypowiedziałby się na temat a nie cały czas bez zrozumienia zupełnie cytował moje posty i zamydlał obraz?... No bo jak nie ma to średnio widze zainteresowanie sprawą wśród społeczności forum.

Nie widze sensu kolejnego odnoszenia sie do tego co wyżej zinterpretował Vasquez21 z mojej wypowiedzi bo mi juz poprostu ręce opadają jak czytam jak ktoś mi udowadnia że mając złe podejście które wcale się niczym uważam nie różni od Jego podejścia propaguje to siłą niemal i wbijam do głów:D

Jak chodzi o ilość znaków w postach... Ja tak poprostu rozwlekle skupiam mysli... I jeżeli są ku temu przeciwskazania na tym forum to czekam o oficjalne stanowisko Admina... No chyba że od razu bana dostanę?:)

To jak się dogaduje z Szaraqiem to już moja sprawa... Więc dla informacji "jakoś" miało znaczyć dużo lepiej i owocniej niż z Vasquez21... Nad czym ubolewam bo nie spodziewałem się takiego stanowiska.

Wniosek zatem jeden... Nad treścią merytoryczna jak i poprawnością ortograficzną czuwają na tym forum nieźle:D... Naprawdę imponująco... Szkoda że ortograficznie ze zrozumieniem... merytorycznie dość despotycznie mimo że treści moje nie odbiegają w ramach sensu od popieranego na forum stanowiska.

Nie będę już więcej poruszał tego wątku bo szkoda mi czasu na prostowanie moich poglądów o tym świecie na słowa inne choć znaczą niemal to samo:)

*************************************************************************

Co do Misiołaka:)

Odezwa była z początku oznaką mojej desperacji która jak po cichu liczyłem mogłaby nawrócić Borysa na ED:D

Jednak trochę twardy z niego osobnik w kwestii wzbudzania sentymentów:)

Więc oznajmiam że apel Borysa ujął pod boki aż mu pociekło po poliku:)... I nie miałoto nic wspólnego z rozgrywka w Cytadeli:)

*************************************************************************

Wracając do postów które miały miejsce zanim cenzura zamkneła mi usta to wydaje mi się że nadal nie każdy z zainteresowanych graczy ma wizję jak to będzie wyglądało... Jeśli nadal macie jakies pytanie... Niekoncepcyjne bo te należą do MG... To warto by było to załatwić zanim Szaraq wróci i się załamie że nic w tym czasie, oprucz moich przepychanek słowych z Vasquez21 które niczemu nie służą, się nie stało.

Więc tak jak wspomniałem już kilka raze... Bo chciałem się z Vasquez21 dogadac ale się nie dało niestety. Nie odpisuj już na moje słowa skoro uważasz że są bez sensu i że zaśmiecają ten temat. Jak dojdziesz do wniosku że zbędny Wam koleś mający inne zdanie to nie będę pokazywał palcami kto tu jest Adminem forum więc napisz mi ładnego maila... Usuń mi konto i po zabawie... Skoro moje słowa są takie niewygodne:) Jestem tu od 2 dni więc nie zrobi to chyba nikomu różnicy:D


Miłego dnia ludzie:) Jak wymyśle coś co wartoby obgadać zanim Szaraq wróci... Bo narazie Vasquez21 swoim postępowaniem wymiótł mi wszelkie sensowne pomysły swoją konsekwentna opozycją... To dam temu wyraz choć nie ukrywam że chcętnie tez bym się ustosunkował do jakiegoś sensownego posta na temat którego jak widze długo już tutaj nie było.
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
Ostatnio zmieniony przez Gerion 2006-06-30, 13:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-07-01, 12:26   

Niby piszesz, że nie widzisz sensu odnoszenia sie do mojego postu... a dalej znów zaciemniasz i oczyiwście odnosisz się do mojego postu. Rozumiem wszak, że nie jesteś w stanie w żaden sensowny sposób odpowiedzieć na moje pytania/zarzuty/uwagi...
Dlatego więc przemilczę i mam nadzieję, że nie będę musiał czytać Twoich kolejnych domysłów na mój temat ;)

Bynajmniej nie mam również zamiaru nikogo banować, usuwać za prowadzenie konstruktywnej rozmowy (no może ta nie do końca była konstruktywna, ale wszak była to rozmowa). Od tego wszak jest forum.
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-07-01, 16:10   

Wyjaśniliśmy już sobie wszystko z Vasquez21 i stwierdziliśmy że nie warto absorbować uwagi innych uczestników forum naszymi różnicami zdań.

Przyznaje z ulgą... Nareszcie:)

****************************************************************************

Czas się skupić na temacie i rozwazyć zaproponowany przez Vasquez21 wniosek aby wyjasnić niuanse gry w RPG poprzez forum(PBF) formułując regulamin PBF który miałby zawierać opis procedur i zasad jakie nakłada rozgrywka na jej uczestników(Zarówno graczy jak i MG).

Ja z kolei upatruje rozwiazanie tego wątku poprzez zamieszczenia obdarzonego komentarzem fragmentu rozgrywki wraz z przygotowaniem do niej która obrazowała by w jaki sposób i rozgrywka taka przebiega, jak nalezy się do niej przygotować i czego spodziewać.

Nie wykluczam oczywiście połaczenia tych pomysłów dając przykłady do kazdego punktu regulaminu aby jego punkty były jasne i czytelne.

Czekam na opinię na temat formy tego przedsięwzięcia:)

Nareszcie coś się ruszyło!:)
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo