Poprzedni temat :: Następny temat
Podręczniki do ED classic
Autor Wiadomość
Dan 
Nowicjusz

Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 17
Skąd: Lubin
Wysłany: 2008-06-11, 21:45   Podręczniki do ED classic

Witam na forum jesten nowy w ED gram od poczatku ukazania sie tego wspaniałego systemu w polsce. Ostatnio miałem jednak spora kilkuletnia przerwę. teraz powrociłem jednak do gry. Ostatnio bardzo zaintrygowała mnie nowa odmiana ED, classic Redbrick'a. Poczytałem trochę pooglądałem pozgrywałem i śledze już ten system od tych dwóch trzech lat. Jednak nie wiem gdzie można go dorwać w wersji papierowej. Próbowałem p[rzez rebel oni tego nie mają. pytałem kumpli też slepa uliczka. Liczyłem nawet że Gerion na swojej stronie więcej rzeczy opisze tak jak to zrobił z kilkoma talentami i mechanicznymi zmainami. W końcu pytam tutaj. Błam więc powiedzcie poratujcie jak można sobie to cacuszko ściagnąc do polski i w jakij ceni chodzi co bym nie zbankrutował.
_________________
For the coward there is no life for The hero there is no death - KAKITA

Tchórz nie zazna życia bohater nie zazna śmierci - KAKITA
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-11-21, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-06-11, 22:35   

RedBrick działa na zasadzie Print on Demand, więc zamawia się, oni drukują i wysyłają. W żadnym sklepie nie masz co szukać. A gdzie?

Proponuję najpierw www.earthdawn.com (tam znajdziesz listę produktów)

Podręczniki drukuje firma LULU

Ceny masz podane. Co do kosztów wysyłki, to prawdopodobnie działa jeszcze promocja Lulu, dzięki której przy zamówieniu do 3 rzeczy zapłacisz za wysyłkę tylko kilka dolarów.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-06-11, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dan 
Nowicjusz

Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 17
Skąd: Lubin
Wysłany: 2008-06-11, 22:37   

Dzieki rozumiem.
_________________
For the coward there is no life for The hero there is no death - KAKITA

Tchórz nie zazna życia bohater nie zazna śmierci - KAKITA
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-06-11, 22:39   

Aha i polecam branie wersji hardcover, naprawdę solidnie zrobione.

Jeżeli zamawisz już podręczniki to w tych 3 polecam wzięcie oczywiście 2 podstawek (Gamemaster's i Player's Compendium) oraz Namegiver's Compendium. W tym ostatnim znajdziesz kilka dobrych dyscyplin (zmodyfikowany z 1 edycji Zabójca Horrorów np.) oraz kilka dodatkowych zasad oraz sprzętu. Bardzo przydatny podręcznik, nawet jak masz już Mieszkańców Barsawii.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-06-11, 22:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2008-06-11, 23:00   

Ja nieco inaczej niż Seth, wolę pdfy.
Kupuję na DriveThruRpg.com Z jednej strony wydruk mam za darmo (praca), z drugiej, jak daję do introligatora, to oprawa np Players i Gamemasters Compndium w jedną okładkę (potężna cegła), sztywną i skórzaną kosztuje mnie 25 zł.

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-06-11, 23:21   

Też czasem korzystam z pdfów, jakby mnie było stać to kupiłbym i drukowane i pdfy. Z pdf-ami dobrze pracuje się w domu, nad opracowywaniem różnych rzeczy na sesje. Na samej sesji wygodniejsze dla mnie są książki. No i lepiej wyglądają na półce ;-)

W pdf-ach mam za to scenariusze RedBricka.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2008-06-12, 09:11   

A wiesz, po tej ostatniej erracie zauważyłem, że Acrobat często wiesza się na obu Compendiach. Ponadto wczytują się strasznie wolno. Nie wiem czy to problem z optymalizacją grafiki, czy też z linkowaniem, bo to pewnie zajmuje troszkę procesor. No chyba, że kwestia Acrobata?

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Dan 
Nowicjusz

Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 17
Skąd: Lubin
Wysłany: 2008-06-12, 12:28   

Byłem na stronce popatrzyłem i szczerze powiedziawszy wygląda ładnie mam jednak dwa pytania.

Pierwszy czy jest tam opcja zapłaty przy odbiorze jak w starym dobrym rebelu (bo chyba nie zauwazyłem) ?

Drugie Czy jak zamawiam do Polski czyli UE to moge sobie zazyczyć płacanie w dolarach ? (bo tak by mnie wyszło znacznie taniej zamisat 45 euro co bodajże licząc po 4 zyla jedno wychodzi jakieś 180 zł to płacił bym 56 doców czyli jakieś 120 zł.)
_________________
For the coward there is no life for The hero there is no death - KAKITA

Tchórz nie zazna życia bohater nie zazna śmierci - KAKITA
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-06-12, 18:29   

Witam kolego Dan w gronie forumowiczów. Na wstępie jednak niewielka prośba. Dobrze byłoby, gdyby nauczył się kolega pisać w języku polskim, bo po pierwszym zdaniu, tj. "Witam na forum jesten nowy w ED gram od poczatku ukazania sie tego wspaniałego systemu w polsce." przestałem czytać ten bełkot.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-06-12, 21:39   

Raczej wszystko na przedpłatę, zwłaszcza, że druk na zamówienie jest
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo